Резултати от 1 до 10 от общо 10

Windows phone - Nokia Lumia 800

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    20
    #1

    Windows phone - Nokia Lumia 800

    Здравейте,
    видях, че раздела е мобилни устройства и не знам отнася ли се и до телефоните. А ако не съм на правилното място, моля да ме насочите къде да попитам.

    Имам проблем със синхронизацията/инсталиране на thunderbird за windows phone. Изобщо има ли начин това да стане? Има ли изобщо мобилна версия, защото ще е много неприятно, да преминавам на outlook.


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1345703588[/time]_________________________________________________

    Да, май съм объркала подраздела.
    Моля, да ми премести модератора темата в раздел софтуер или gsm.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Windows phone - Nokia Lumia 800

    Здравей irina_t!
    Вие каква поща се опитвате да достъпите ? Ако е фирмен exchange едва ли има по-добро от outlook. Не съм чувал да има thunderbird за WinPhone 7 и мисля, че ще трябва да се задоволите с вградената в телефона която никак не е лоша.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Re:Windows phone - Nokia Lumia 800

    Ако е "фирмен exchange", би могло връзката да е през ActiveSync, а не морално остарялите POP3 и IMAP (веднага мога да изброя няколко съществени предимства в полза на Activesync). Необходимо е обаче този "фирмен exchange" също да е настроен да поддържа activesync, а това учудващо често липсва.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    20
    #4

    Re:Windows phone - Nokia Lumia 800

    Вече се обърках много

    Имам акаунт, фирмен към домейна си ( не съм убедена, че ползвам правилната терминология) ...и исках да мога да си проверявам пощата през телефона. Считах, че това може да стане най-добре през Thunderbird, защото и на настолния ми компютър е настроено така.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #5

    Re:Windows phone - Nokia Lumia 800

    След като е "имам акаунт, фирмен към домейна си", редно е първо да се пита администратора във фирмата - кое може и кое не.
    В случай, че е възможно, горещо препоръчвам Outlook и Activesync.
    Две големи ползи:
    - добър мониторинг от мобилното устройство върху Inbox/Outbox, без да се "пречи" на стационарните уствойства. Възможност за копие в мобилното устройство от входящо/изходящата поща за определен период от време, например 3 седмици.
    - добър мониторинг от мобилното устройство върху Contacts, постига се универсалност на контактите. В момента 98% от ползващите поща имат едни контакти в телефона и други контакти по пощенските си програми, като тези контакти често се дублират в някаква голяма част. А това за което пиша по-горе решава това дублиране. Да не говорим колко е по-удобно контактите да се менажират от клавиатурата на компютъра, вместо от клавиатурата на телефона.

    Всичко което съм написал е за след като администратора се произнесе.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    20
    #6

    Re:Windows phone - Nokia Lumia 800

    За добро или лошо аз съм администратора Тоест собственика на домейна, на акаунтите, на всичко.
    Ще прочета малко по-подробно и тогава ще питам.

    Поздрави

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re:Windows phone - Nokia Lumia 800

    Е тогава доколкото разбирам става въпрос за някакакъв "хостинг пакет/план" такъв какъвто се предлага например в host.bg или superhosting.bg, включващ DNS-администрация на името, пощенски кутии и друго.

    И по всичко личи, че ще трябва да се ползва POP3 или IMAP, без значение кой ще е меил-клиента (Outlook, Thunderbird).


  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    20
    #8

    Re:Windows phone - Nokia Lumia 800

    Точно това е, клиент съм на host.bg. Имам мейл клиент в тъндърбърд и тъй като там съм си настроила и личната поща и фирмената и знам как става в самата програма, се питах още в началото, има ли начин да го пренеса това в телефона си под windows. Просто няма в приложенията в marketplace нито мозила, нито тъндърбърд.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    51
    #9

    Re:Windows phone - Nokia Lumia 800

    Инсталирай си който и да е POP3 клиент и си готова.
    На host.bg пощата е POP3 и няма нищо общо с домейните на Windows, Outlook и т.н.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re:Windows phone - Nokia Lumia 800

    няма смисъл да си инсталира нищо, вграденият мейл клиент е повече от добър. Просто едни елементарни настройки и пощата ще потече към телефона

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Nokia lumia 620
    От drecolli във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 14
    Последно: 25-10-13, 16:25
  2. Продавам бяла Nokia Lumia 800, пълен пакет
    От S.Kozhuharov във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 15-01-13, 16:15
  3. Nokia Lumia 710
    От Radostina87 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 20-06-12, 10:58
  4. Отговори: 5
    Последно: 12-12-11, 21:28
  5. Алтернатива на Nokia PC Suite и Oxygen Phone Manager II
    От mikk във форум Поддръжка
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-06, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе