Страница 124 от 167 ПърваПърва ... 74114122123124125126134 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,846 до 1,860 от общо 2504

ИЗБОР НА СМАРТФОН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    Този пост е редактиран от cable; 18-09-18 в 16:32.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1847

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Преди време бях написал тук, че съм платил едно бюджетно телефонче Vernee и попитах, дали има някакъв шанс доставка от Китай да прескочи митница. В крайна сметка се отказах от този телефон, като ми изгоря депозита за предварителна продажба. Не съм плащал цялата сума. Предплатих, а в последствие доплатих друг бюджетен китаец - LEAGOO T8 S. Ми, прескочи митницата, макар да бях с нагласа, че ще плащам ДДС и такси. В момента пиша от него.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1848

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    За бюджетен телефон от Бг ми харесва Xiaomi mi A2 lite-298лв. към момента,цена близка до китайската....голям дисплей,добър хардуер,sd карта,голяма батерия....
    И Sa J6 подобен с почти същата цена amoled дисплей-307лв.
    И Meizu в бюджетния клас с 3 нови телефона,особенно X8 за 230$ (под 400 лв.) 6,2 '' дисплей,в корпус само 151,2 мм,antutu 165 000!!!
    И последния(само по реда на излизане)MEIZU 16X,олекотена версия на MEIZU 16th,обявена цена 300eu.
    https://www.vsichkistoki.com/mobile-phones/xiaomi-gsm?product_id=2760
    https://allgsm.eu/samsung/531-587-samsung-galaxy-j6-32gb-j600-dual-sim.html
    https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone3=9341
    https://www.gsmarena.com/meizu_x8-9341.php
    https://www.gsmarena.com/meizu_x8_ar...news-33361.php
    https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-meizu-meizu-x8-global
    https://www.kimovil.com/en/compare/m...i-pocophone-f1
    https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone3=9338
    Този пост е редактиран от cable; 22-09-18 в 10:16.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    66
    #1849

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Тия меизута ги няма тука, нямат международна версия

    Изпратено от Honor 10 с Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #1850

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Някой има ли преки впечатления от Nokia 5 или Nokia 3.1? Доколкото разбрах се произвеждат от Foxconn и се маркетират от финландската HMD Global , която няма нищо общо с Nokia. Тъй като и двете са на еднаква цена се чудя кой да взема.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #1851

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Понеже телефона е за приятелката ми, тя взе че си избра Nokia 2.1, защото бил по-голям и по-евтин.
    Оказа се,че мобилни у-ва с марката Nokia могат продават 3 компании- финландските Nokia и HMD Global и виетнамската FIH Mobile(дъщерна на Foxconn). Като всички устройства се произвеждат от Foxconn. Освен това Nokia притежава и марката Alcatel, чиито продукти се произвеждат и продават от китайската TCL. И най-накрая в своите заводи Nokia произвежда като ODM мобилни у-ва на други марки.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #1852

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от lube Виж публикацията
    Тия меизута ги няма тука, нямат международна версия

    Изпратено от Honor 10 с Tapatalk
    Имат,виж Meizu 16th има 3 версии които са ''global''.Виж тук версиите:
    https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-meizu-16
    Meizu 16x още не е излязал,а е в ''предпродажби''.Сигурно и за него ще пуснат.
    Тук нещо интересно за цената на новите ябълки:
    https://lifestyle.bg/gadgets/kolko-v...ampaign=footer

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #1853

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Споделям неприятен опит с поръчка на телефон от www.efox-shop.com
    Досега не бях поръчвал от този сайт, не мисля да повтарям. Разчитам на диспута в Пейпал.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #1854

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Дай повече подробности, че така написано нищо не се разбира кой крив и кой прав.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1855

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Аз може би съм един от първите в тоя форум с китаец (2009г.).Тогава си струваше,сега не.Поне не ниския и средния клас.За високия не съм наясно.

    Не си струва, защото в периоди на намаление има има много добри предложения...

    Кажете например за 350 лв какво китайско ще купите от България или чужбина.

    Като казвам "китайско" имам предвид от китайските марки които от самото начало са възникнали в Китай и станали известни последните 3-8 години?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #1856

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Redmi Note 5 - 350лв в доста от онлайн магазините.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    124
    #1857
    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Дай повече подробности, че така написано нищо не се разбира кой крив и кой прав.
    Вместо това което съм поръчал и платил, при това надплатил над китайската цена, защото съм избрал телефон от EU warehouse, се опитват да ми пробутат нещо, което не искам и ме мотаят, въпреки че помолих за оперативност. Бързах, затова беше и поръчка от EU warehouse. Комуникацията също е бавна и показва незаинтересованост.
    Имайте едно наум, ако ще поръчвате от там.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1858
    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Аз може би съм един от първите в тоя форум с китаец (2009г.).Тогава си струваше,сега не.Поне не ниския и средния клас.За високия не съм наясно.

    Не си струва, защото в периоди на намаление има има много добри предложения...
    Зависи. Има доста примамливи предложения в китайските сайтове. Малко по-назад в темата написах, че купих от Китай Leagoo T8 S на предварителна продажба. Платих 90$, което е около 150лв. Къде в Европа мога да закупя на свободна продажба телефон, сходен на този по параметри, на същата цена?

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1859

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Redmi Note 5 - 350лв в доста от онлайн магазините.
    Камерата му не струва.

    Ако го взимаш за детето да се залисва да играе на него става.

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Зависи. Има доста примамливи предложения в китайските сайтове. Малко по-назад в темата написах, че купих от Китай Leagoo T8 S на предварителна продажба. Платих 90$, което е около 150лв. Къде в Европа мога да закупя на свободна продажба телефон, сходен на този по параметри, на същата цена?
    Параметрите са едно, реалността е друга.
    Това което не харесвам на китайците е че те правят на балък- едно ти представят, то друго излиза като се зачетеш/задълбочиш...

    Все пак зависи за какво го взимаш.На този който си купил основното което му липсва е поддръжката.А ако стане нещо "Гаранция-Франция" ...

    Отделно е рискът от обмитяване, и доста хора си "изгърмяха" като си правеха една сметка, а излезе друга ...

    Преди години когато бяха доста по-евтини и камрите бяха от 3 максимум 5 мегапиксела на всички телефони, китайчетата си струваха - и едните и другите правеха една и съща "боза" с камерите си...

    Не ме разбирайте погрешно, зависи кой за какво ще си го ползва, но китайците отдавна вдигнаха цените и според мен не си струва нито рискът да се поръчва от Китай, нито липсата на гаранция нито липсата на поддръжка.


    Някога моят "Привилег" си го купувах с основен критерии GPS навигация, защото ми трябваше(и все още ми е необходима, макар и не толкова), + някаква камера за документи да снимам + да мога да преглеждам документи+интернет.

    Уж имаше българско меню, ама не беше като това на закупените от официален вносител или голям търговец.Нито от оператор.

    Изпускал съм го 7-8 пъти върху плочки, само веднъж се строши и ми го поправиха в извънгаранционен сервиз.Имаше и 2 операционни системи - уиндоус и андроид.Доволен съм за срокът на ползване -7-8 години и сигурно нямаше да го сменя, ако не беше сдал багажа в едни горещини ...

    Но вече просто не си струва да се купува Китайски Но-неим марка.

    Параметри се гледат, ако са ви необходими.

    Ако е "само да ги имате", а не ги ползвате, а за сметка на това други параметри са фейк-уж ги имаш, ама на практика ги нямаш ...

    Доста от обявените параметри са им фалшиви.Най-вече камерите.



    "Параметрите" - и на Редми Ноте 5, та дори и Про и на Ксиаоми МИ А2 уж камери от по 20 мегапиксела отзад, а те от по 5МП със софтуерно учетворяване(рендиране) на заснетите пиксели - учетворяват заснетото, учетворят дефектите/артефактите по снимката ...

    Ако не гледаме камерата, за другото може и да се съглася че си струва.Ама според мен вече основното е камерата, а всичко останало е след нея.

    Памет се добавя, камера не може и да искате ...

    Е, на ксиаоми МИ А2 и да искате не можете да добавите памет- няма слот ...Дори на 64ГБ варианта...


    Минал съм по този път.

    Бях и първият с лаптоп 15.4 с FULL HD и всички от форума ми "обясниха" как "няма смисъл" щото "буквите били малки"...А сега като гледам всичко живо се е нахвърлило на 5.2-6 FULL HD смартфони, та и нагоре в резолюциите ...

    =================================================================================================


    Честно казано, в личен план една "слушалка" ми стига...

    За съжаление в служебен ми трябва повече...
    Този пост е редактиран от justify; 29-09-18 в 10:10. Причина: правописни грешки

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1860

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    @justify, не съм маниак на тема телефони. Търся и купувам работни коне, на възможно най-ниска цена. Ползвам основно слушалка(2 сим карти задължително), скайп, Вайбър, браузър, имейл и pdf+doc приложения. Камерата не ме вълнува особено, но не мога да не се съглася с теб, че китайците доста послъгват. Настоящата ми слушалка прави най-ужасните снимки, които можеш да видиш заснети от двойна камера с "уж" 13 мр резолюция

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на дамски смартфон.
    От RolitasR във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-14, 08:04
  2. Избор на работен смартфон - dual
    От JKanchev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 30-09-14, 22:18
  3. Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?
    От blue1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 30
    Последно: 30-10-13, 15:32
  4. Усилвател за Wi-Fi за смартфон
    От alantion във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 31-03-13, 23:05
  5. Смартфон до 250 лв.
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 24-01-13, 04:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе