Страница 144 от 167 ПърваПърва ... 94134142143144145146154 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,146 до 2,160 от общо 2504

ИЗБОР НА СМАРТФОН

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2146

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Точно с DHL би трябвало задължително да мине на митница, освен ако разходите не са включени в цената. Отделен е въпросът, че има китайски магазини с европейски складове, където идва поръчката за няколко дни и без митници. Но има известна разлика в цената с доставка от склад в Китай или Хонгконг.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2147

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    При този търговец с избирането на DHL се избягват митници, защото разходите са включени в тези $27.
    Но, за да не се чака 10-15 дена доставка може да се поръча и от България, като някои местни търговци предлагат телефона на приблизителни "китайски" цени.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2148

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Изрично съм написал "ако разходите не са включени в цената". Дефакто стоката "минава" митница и са платени разходите. И на други китайски интернет магазини от европейските складове е по-висока цената спрямо китайските складове. Аз бих купил от Geekbuying, защото имат складове в Полша, Германия, Италия. Пратките идват от 2 до 5 дни .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #2149

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Ето какво измисли Google---> Pixe 4, Pixel 4XL . Той най-вероятно ще се произвежда от Foxconn. Pixel се произвеждаше от HTC. Pixel 2 от HTC и LG, Pixel 3 от Foxconn.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #2150

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Здравейте пичове, купих си нов телефон, първо искам да благодаря на колегата https://forum.setcombg.com/members/gnf.html за съвета относно Xiaomi. Не съм вещ в телефоните, имал съм Google Pixel , Samsung Galaxy A 2016 ( мислех че е 2017, ама се оказа 2016) и Meizu М1 Note .Ползвам само за раговори и проверка на пощи, фейс и messenger.Предпочитам да си върша "работата" ако може така да се каже на компа, пред голям монитор и удобна клавиатура.Та колегата ми препоръча Xiaomi mi A3. Отидох в Технополиса понеже предпочитам да ги видя на живо нещата.Телефона струваше 360 кинта. Гледам го аз, и идва някакво дете служител и ме пита може ли с нещо да ми бъде полезен, викам му така и така, те тоя искам.Пича ме гледа и се случва нещо много рядко от страна на служител - явно имаше набито око момчето и беше обръгнало, ми вика - господине за какво смятате да го използвате ? Казах му. Тогава момчето ми рече - ще си позволя да ви препоръчам ей този модел вика и ми показа едно телефонче, струващо на половината. Телефончето беше Xiaomi Redmi 7a .Вземете го вика, уверявам ви че няма да съжалявате, и апарата ще задоволява всички ваши потребности. Кво и да говорим 180 кинта са си 180 кинта , и везната веднага се наклони в полза на евтинджоса. Давай викам момче, проготвяй го да го купувам, и прави му сметка ако си ме излъгал.Взех аз телефончето и веднага с него един черен Nillkin ( за мен лично най добрите кейсове, всички телефони са ми били с тях).Та така...
    След няколко дена употреба мога да кажа следното - много съм доволен .
    Дисплея е IPS , Гугъла и Самсунга ми бяха с Amoled,а Meizu - то с IGZO. Мога да кажа приличен дисплей, с добър запас на яркост и добра видимост на пряка слънчева светлина ( казва го "малко кьорав" човек ) Ако трябва да направя някакво сравнение - Гъгъла беше най зле, Самсунга в стая беше супер но на слънце умираше, Мeizu то на слънче беше трепач, но нямаше потенциал на яркостта, в смисъл ако искаш да ти е всичко снежно бяло, кристално чисто и отчетливо трябва да я държиш на макс. Малко бутнеш ли слайдера с милиметър веднага става мрачно.
    Та така, номер едно за мен е екрана на Мейзу, номер две в класацията са ми Самсунг и Xiaomi-то и на последно Гугъла.
    Качество на звука при възпроизвеждане на МП3 е задоволително клонящо към ниско.И тук безспорен лидер ми е Meizu които свиреше като Harman Kardon.Samsung и Google бяха злетаци. Силата на звънене на Xiaоmi е прилична и достатъчно силна.Тук като сила и отчетливост на мелодиите на първо място слагам Google, след него Xiaomi , следва Meizu и накрая остава Samsung. При разговор телефончето показва средно качество на звука честно казано, въпреки че поддържа и ползвам VoLTE. Tук отново безпорен лидер ми е Meizu то, който на говорител направо размазваше всичко останало.Просто и дъхът на отсрещната страна се чуваше.Но общо взето да кажем бива , става звука на Xiaomi то.
    Камерата на телефончето е съвсем прилична, предната е на Сони.Прави прилични снимки ( но и аз не съм придирчив, а и някой експерт)Тук сравнение ме нога да направя понеже на всичките ми телефони снимките ми еднаквеят нещо.И да има разлика то тя е видима само за някой който разбира, за мен са едни и същи.Само камерата на Самсунга, по точно Селфи камерата беше тотал щета.
    Сега за бързодействието - Гугъла ми беше с 4 гб рам, а останалите с по 2 гб рам, Не знам при Xiaomi то от процесора ли е или от андроид 9 или MIUI 11 но като бързодействие това телефонче бие останалите като маче в дерек. Имам в предвид скорост на отваряне на страници в нета,преминаване от едно приложение в друго, ровичкане из менютата и т.н..Просто телефона е ОСА ! Не дава да го докоснеш, направо лети. За няколко дена вече нито веднаж не ми се е замислил, иначе държа винаги по няколко приложения на заден фон и най малко 3-4 таба в нета .В това отношение - никакви забележки. Гугъла само може да му се конкурира но той е с 4 гб рам
    Мейзу и Самсунга му дишат прахта.
    Размерите на телефочнето ме устройват, компактно,малко и ергономично е , дизайна е страхотен. Пастмасата от която е направено е евтина и без кейс не може да се ползва понеже е хлъзгаво и ще го изпуснете.
    Друга положителна страна му е голямата 4000 а батерия .Издържа ми около два дена .На Meizu то беше по малка но и тя ми издържаше толкова,напоследък обаче взе да се срива бързо от 30% надолу..На Google то - умря безславно за нула време, а на Samsung-а се държи геройски вече трета година.Но искам да кажа че Xiaomi то много го ръчкам понеже го разучавам и правя по 3-4 часа на ден интернет само на ден с него , иначе ако го ползвах колкото останалите щеше да деяни повече.Пълно зареждане отнема около 2 часа и 40 минути от 0 до 100%.
    Та така, ако питате мен бих го оценил така :
    Дизайн - Мн.добър 5,50 ( евтина пластмаса , не ползва целия екран)
    Звук - добър 4,5 ( силен, но липсва отчетливост)
    Диспей - Мн.добър 5 ( малко ми "синьо/сивее" на слънце )
    Бързодействие - Отличен 6
    Батерия- Отличен 6
    Цена - Отличен 6 ( телефончето се намира и за 150 в наши сайтове, но аз препочетох да си го взема от магазина до нас за 180, винаги са били коректни с мен по отношение на гаранцията на други уреди)
    Операционна система -Андроид 9 и MIUI 11 - Отличен 6 ( ново и перспективно от към поддръжка телефонче )
    Бихте ли препоръчали уреда на приятел - Да, смело бих го препоръчал. Мисля че за парите си напълно си заслужава.За няколко дена активно ползване не открих никакъв бъг .

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2151

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Честито и да те радва дълго време!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #2152

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Благодаря колега ! Средно по около две години ползвам телефон.А на хората които в момента търсят да си купят телефонче бих препоръчал модела който вие ми предложихте - Xiaomi Mi A3 4/64GB., стига да не са скъндзи като мен, мернах го някъде за 329 в наш сайт и си мисля че към момента като съотношение цена - качество е непобедим
    Послепис:
    Независимо че батерията е 4000 а телефона издържа средно 2 дена комбинирано ползване така че не очаквайте чудеса.Но пък бързо се зарежда, днес за по малко от 2 часа от 6 до 96 процента.Сравних го със съперника му в ниския клас от конкуренцията Huawei Y5 2019 днес, Y5 изглежда много по филигрантски с имитацията на кожа на гърба в сравнение с Шаомито.И дисплея на Y5 е усвоен целия, което пак е един + за телефона, отделно е и доста по лек и ергономичен.Това всъщност са и всичките му предимства.По бързодействие Шаомито го размазва направо с неговия кортекс , има по силен звук, по яка батерия и най важното - с около 40-50 кинта е по евтин. Дисплейте за мен са еднакви не виждам разлика, имал съм телефон с ретина дисплей, с амолед , но на мен лично най ми допадна IGZO то на Meizu.Гледам сега и новия малък Sharp Aquos R2 compact японците го правят с IGZO значи има защо предполагам.Искам да изтъкна един недостатък на Шаомито да знаят хората, поне за мен е недостатък.Телефончето въпреки привидно малките си размери и компактен вид, е бая тухличка да знаете.Като го сложа в джоба ма анцуга направо провисва и ме накланя на една страна.Чувствам го доста некомфортно, явно е заради голямата батерия.Това засега е най тежкия телефон който съм имал.
    Този пост е редактиран от ponyasd; 29-10-19 в 17:13.

  10. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2153

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Mi Note 10 will have three RAM options - 6/8/12 GB, and three memory configurations - 64/128/256 GB. It looks like there will be plenty of combinations, meaning a huge variety of prices for the 108 MP phone. The optical zoom is confirmed to be 5x, which is something Xiaomi already teased yesterday.

    https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_c...news-39848.php

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #2154

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Шаоми пак правят разни шмекерии.Тия мегапиксели ги постигат явно с софтуерна интерполация, защото този процесор не поддържа повече от 22 mpx при двойна камера, а те са нацвъкали 4 https://www.qualcomm.com/products/sn...obile-platform

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2155

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    А бре те китайчетата са все така - гледаш прилича на БМВ или АУДИ, ама пише Чунг Чун Мън и работи като Чун Чун мън...

    Така или иначе станах привърженик на бюджетните(до 400лв) телефони на Моторола.В семейството вече сме с два g5s+. Първо купихме единият три месеца птоба и вторият.

    Еднаква цена с разлика че първият закупен е с 3гб там, вторият с 4гб рам.

    Откриха преди няколко години нов завод в Бразилия .

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2156

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    We've had a good idea from early information that Samsung's Galaxy S11 will use the 108 MP ISOCELL Bright HMX sensor Samsung co-developed with Xiaomi, along with a 5x periscope zoom camera. But according to information obtained by usually very reliable @Iceuniverse the 108 MP sensor in the Galaxy S11 will be a new one, and not the one slated to be the centerpiece of the upcoming Xiaomi CC9 Pro/Mi Note 10.

    It's unclear what a "new" sensor could entail - a change in the matrix, the processing, perhaps a brighter lens on top of the sensor (although that's not strictly sensor-related).
    The 108 MP ISOCELL sensor promises 4-in-1 pixel-binned 27MP photos with heaps of detail, thanks to its gigantic size (in smartphone sensor terms, at least).
    https://www.gsmarena.com/samsung_gal...news-39938.php
    https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_n...news-39942.php

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2157

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    Колко ли ще е размера на файла на такава снимка и откъде може да мине такъв файл. Всичко в облаците, май.

    П.С. Аха, видях примера... 72МБ, ужас...по добре да си нося DSLR-a
    Този пост е редактиран от tony34al; 05-11-19 в 09:21.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2158

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    ''Камерата на Xiaomi Mi CC9 Pro(Mi Note 10) получи същата оценка в DxOMark, както Huawei Mate 30 Pro
    Новият смартфон на Xiaomi получава крайна оценка от 121, което е идентична стойност с тази на Huawei Mate 30 Pro, който досега оглавяваше престижния списък.''


    https://www.digital.bg/kamerata-na-xiaomi-mi-cc9-pro-poluchi-sashtata-ocenka-v-dxomark-kakto-huawei-mate-30-pro-article879381.html

    https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews/
    https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-cc...camera-review/
    Този пост е редактиран от cable; 05-11-19 в 17:55.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2160

    Отговор: ИЗБОР НА СМАРТФОН

    и gearbest го пуснаха, като пожелавам успех на Шаоми в европата и дано в сащ, където се гледа дизайна и камерата, а не производителността...

    https://www.gearbest.com/promotion/X...ecial-182.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на дамски смартфон.
    От RolitasR във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-11-14, 08:04
  2. Избор на работен смартфон - dual
    От JKanchev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 30-09-14, 22:18
  3. Помощ за избор на смартфон с цена до 300 лева?
    От blue1 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 30
    Последно: 30-10-13, 15:32
  4. Усилвател за Wi-Fi за смартфон
    От alantion във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 31-03-13, 23:05
  5. Смартфон до 250 лв.
    От johny01 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 24-01-13, 04:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе