Страница 1 от 20 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 291

Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #1

    Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Xiaomi смартфони

    Китайският производител на смартфони Xiaomi е една от най-бързо развиващите се технологични компании.
    В края на миналата година, Xiaomi - според мен правилното прозношение на български e Шиаоми влезе в тройката на световните производители на смартфони.

    Новини и ревюта за Xiaomi, публикувани в SetCombG




    Най-интересното според мен в класацията:

    1. Безспорният успех на Xiaomi, които вкарват 2 модела в топ 10, още повече, че марката се предлага само в Китай и още няколко страни от Азия. Ако имаха пазар в САЩ и Европа... не е ясно колко по-напред щяха да са.
    2. Уникалния успех на iPhone 4S и Samsung Galaxy S3 - модели на 2.5 / 2 години са 5-ти и 8-ми най-продаван смартфон в света за февруари 2014...

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    То китайският пазар е сигурно колкото европейският и американският взети заедно. Освен това поне в щатите изпитват ненавист към голяма част от оригиналната китайска електроника и не е ясно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    70
    #3

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    След поредните няколко статии за КсиаоМи, и привлекателната цена, нормално започвам да се заинтересувам и аз, ясно на първо четене не се продава извън Китай, но вече се намери сайт китайски, от който може да се вземе и то на доста добра цена, Ми 3 за 395 долара, е малко голяма оферта, но за Червен ориз около 200долара си заслужава да се разучи какви са възможностите му в България, идва с доставка за няколко дни с DHЛ, но какво получаваме тука, китайски телефон не мога да разбера какво включва в комплекта, отключен ли ще е към нашите оператори, май някои Ми-та не работели с нашата 3г мрежа! Някой ако има инфо, моля да сподели, иначе сайта, от който гледах офертите е Ibuygou:Xiaomi.eu- Official Partner! Where Buy Xiaomi Product Safely!, като видях мнение и за това, че сайта си изпълнява поръчките, нз заслужава ли си риска!

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Не се занимавай с глупости да си купуваш китайска пръчка без сервиз и подръжка на фирмуера. Да, ще дадеш малко пари , но после ако излезе някой бъгче има да се чудиш.

  6. qni
    qni е офлайн
    Member Аватара на qni
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    337
    #5

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Здравейте,
    да споделя нещо за телефоните Xiaomi от собствен опит.
    Първо поръчките от посочения китайски сайт идват без проблеми директно до адрес с DHL, няма мита и такси защото китайсците го пращат като подарък, опакован в розова хартия на който пише Media Player - 20$. Много са коректни от сайта, проверено е доста хора който са си направили поръчки от България.
    Второ поддръжката им на фърмуеара е доста добра, има седмични ъпдейти който чистят разни бъгове има си и големи ъпдейти. Като цяло техния ром MIUI е много стабилен и супер функционален, постарали са се да го направят много лесен и достъпен. Има си и БГ превод както и на много други езици.
    Трето поддръжката на хардуера, да наистина остава в Китай гаранцията ак осе вземе от там и стане ли нещо трябва да се праща. Но си има и Българск и сайт който продава телефоните с 1 година гаранция тук в България, имат си и постоянни наличности.

    Като цяло аз съм супер доволен от телефона, говоря за Mi3. Сравнявал съм го с много други телефони и марки като HTC и Samsung в момента не могат да му се опрът изобщо в неговия клас. Правил съм и сравнение на база бенчмарк с програмата Antutu benchmark, точките който изкара моя телефон са 36400, може да разгледате класациите да видите другите телефони какви резултати дават.
    Стига толкова хвалби, телефона наистина си заслужава...поне за мен, и по мое мнение тази марка влезе ли официално в европа ще дръпне много напред в продажбите. Един факт само ще ви кажа, при тях отиде да работи Хюго Бара, един от главаните разработчици на гоогле за андроид.Вижте и едно мнение на Steve Wozniak за xiaomi след посещението му при тях Xiaomi gets the Steve Wozniak endorsement - CNET.

    Така че приятели това изобщо не са китайски пръчки, а доста добри машинки.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Резултата на Antutu е съвсем адекватен спрямо хардуерана Mi3. Всеки мой досег с MIUI ме кара да се чувствам като бета тестер. Много екстри и все нещо не работи адекватно. Всеки сам си преценява как да си харчи парите, но аз не бих си взел подобно творение.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #7

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Всъщност, има българска фирма, която внася Xiaomi в БГ, като осигурява гаранция и сервиз. Няма да им правя реклама. Който се интересува, кодовата дума е MIUI.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    70
    #8

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Точно това гледах и аз сега, разглеждам българската фирма, която са партньор с китайския сайт, посочен по-горе! Цените се различават с около 40лв но пак зависи какво си мисли, човек да си купи или какво се харесва, бг сайт-а дава 1година гаранция и сервиз и много отзиви в форума им за това, как да се правят различните неща! Всеки сам да избира, какво да си купи, какво харесва, просто трябва да им обърнем внимание. Риск има навсякъде и при всички марки, смартфони!

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,245
    #9

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!


  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #10

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    То китайският пазар е сигурно колкото европейският и американският взети заедно. Освен това поне в щатите изпитват ненавист към голяма част от оригиналната китайска електроника и не е ясно.
    Голям, голям ... колко да е голям, Амазон правят удар на черния петък с оборот от 1,2 милиарда китайците от Алибаба ... скромно с 5,75 милиарда
    Относно Шаоми, добри са им телефоните, на жената взех Хонгми, не е върха на сладоледа като дизайн, малко по-дебел от колкото ми се искаше (компенсирах с розов кейс, за продуктите на Шаоми има много аксесоари на пазара) и леко по-тежък от колкото очаквах, но до там с минусите, всичко друго е повече от очакваното. Ми3 е супер, единствено цената е малко повече от колкото си решил, че струва китайски телефон (аз купувах на около 500 долара, просто толкова струваше 64 ГБ версия, аз в 16 ГБ без сд карта не мога да се събера, в момента 64 ГБ версия е малко под 450 долара, което си е оферта). Когато веднъж ти хареса операционната система MIUI, просто за друга не ти се чува, аз я сложих на Самсунга и като ми хареса ... не съм и помислял да търся телефон без нея.
    Очакваме тези месеци 5.5 инчовия Ноут с 8 ядрен процесор и обновеният Хонгми със Снапдрагон 600 процесор, всъщност те вече в Китай се продават, за нашия пазар излизат допълнително WCDMA версии, които още не са в наличност.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Под пазар нямах в предвид онлайн търговията. Там е ясно , че японците и американците няма кой да ги бие (за сега).

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #12

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Мислиш, че има голямо значение дали е онлайн? Все пак сме 21 век, все пазар, а Китайсия е наистина гигантски. Имайки предвид, че по думите на Бара продават толкова, понеже не могат да произведат повече, то ми е много интерсно как ще се развият ...

    http://youtube.com/watch?v=mZsvJUa9FpI

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Онлайн пазаруването в САЩ си е традиция. За момента няма нация която да ги стигне (първо ги мързи да отидат до магазина, второ им излиза и по-евтина интернет цената спрямо магазинската). Но пък Китайците всяка година увеличават онлайн пазаренето със страшни темпове.

    emarketer-uk-top5.jpg

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    22
    #14

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Аз имам MI 2S,за 5 месеца ползване съм повече от доволен,имал съм повечето актуални флагмани на Самсунг и Епъл и китайчето по нищо не им отстъпва а MIUI e повече от страхотна,актуализация излиза всеки петък,има и превод на БГ,ако ги пуснат скоро в Европа ще размажат конкуренцията,поръчах си го от Китай преди да отворят БГ магазина и определено бих си купил отново техен продукт.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #15

    Отговор: Xiaomi набира скорост - два от 10-те най-продавани смартфона в света за февруари 2014 са на китайците!!!

    Презентация на обновената версия Xiaomi Mi3S 4G не се състоя, но затова ни показаха дългоочакваният планшет MiPad и второ поколение телевизор Mi TV 2.
    Xiaomi New Product Launch Event: Mi TV 2 and Mi Pad - News - MIUI Official Community
    Mi TV 2 -

    вижте диаграмите само
    Look at What Xiaomi Has Done to the iPhone in China. Imagine What It Could Do in Tablets - Bloomberg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 20 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  2. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 13:56
  3. PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Philips телевизори
    Отговори: 141
    Последно: 28-08-09, 14:56
  4. SONY 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Sony телевизори
    Отговори: 44
    Последно: 01-05-09, 19:17
  5. Samsung LCD-PDP / Faq , обсъждане , мнения
    От Ivan444o във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-09, 20:33

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе