Здравейте,
От около месец притежавам телефон MEIZU MX5. По принцип съм доволен - бърза работа, добра камера, добър екран и т.н. Но се появи един основен проблем, свързан с основната функция на MEIZU MX5 - а именно да бъде телефон. Когато се отвори приложението с контактите и се избере и искаш да намериш дадено име, времето за това е около 20сек. Дори и без търсене по букви, а директно позициониране на някой контакт, за да се отвори контакта и да се избере номер отнема около 20-30сек. Ако искаш да редактираш контакт пак същото чакане. Когато запеметяваш промените отново чакане. Сами разбирате че всичко това е много досадно и непрактично. Интереснто е че понякога работи светкавично. В началото не беше така. Понеже контактите ми баха в Google, си помилих да не би нещо това да го бърка. Изтрих ги от там и от менюто на телефона върнах заводските настройки. След което си инсталирах контактите в самия телефон. Проблема си остана. В един момент ми се стори че след като изчистя паметта бързодействието на конткатите се оправя. Но се оказва че не е там проблема. Понякога работи бързо, в повечето случаи ми къса нервите.
Може ли някой да помогне? Дали да направя така наречения HARD RESET или да го нося във VIVACOM?