Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By mitkoiphone

Избор на мобилен телефон според качество на макро снимки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    8
    #1

    Post Избор на мобилен телефон според качество на макро снимки

    Здравейте интересувам се от ирисова диагностика и затова искам и мобилния ми телефон да снима по приличен начин ириса. Някои модели имат отключване с ирис, но това не е диагностика, има голяма разлика. Интересува ме мобилния телефон да има възможност да фокусира от 3 до 5 сантиметра и да получава добър фокус. Прави добро впечатление фотото на Самсунг. Продават по сайтове някакви малки лупички за мобилен за тази цел , но не съм ги купувал. Между другото
    заключването на телефона чрез снимка на окото е голяма глупост и по причина че ириса търпи промени при болести на ириса и при вътрешни болести и въобще не е вярно че остава непроменен, пък и ирис се снима трудно понеже той съдържа в себе си оптика, която отразява част от светлината. При някои модели има отключване с ирис. Мен ме интересува много качествена снимка от близо, така наречената макро фотография на ирис. Купувал съм различни спезиализирани сонди устройства специално за това, но пишат че са 5 мегапиксела и при покупката се оказва че хардуерно са 0,3 мп и другото са лъжи. Иначе пробвах Сони XA1 и се оказа че не може да фокусира добре на близко. Самсунг J7 беше по-добре. Допълнително после ако ти е приличен модела се продава софтуери може да се картографира ириса. Тук имаше ревю на Хомтом но то пак е като функция за отключване, някой купил ли си го е и той снима ли ирисови снимки ясно.Интересно ми е мнението на другите хора за телефон с много качествена камера за макро, иначе на далеч всички мобилни що годе снимат прилично?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #2

    Отговор: Избор на мобилен телефон според качество на макро снимки

    Имам такива макро лупи и за любителски снимки снимат добре. Мога да ти пратя да видиш, но чак за ириса... Нямам представа

    Sent from my PRO 5 using Tapatalk
    bobi kotev одобрява това.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Отговор: Избор на мобилен телефон според качество на макро снимки

    Има аппс за макро фотография, но като цяло, за нещо толкова специфично, не е ли по-добре да си купиш фотоапарат?
    Иначе, на първо четене ми се струва, че който има добра камера, той ще прави и по-добри макро снимки - надали някой производител на смартфони е специално фокусирал на макротата...

    Така че Google Pixel 2, Google Pixel, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S7, iPhone 7 / 8

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #4

    Отговор: Избор на мобилен телефон според качество на макро снимки

    Единствения ми телефон дето можеше да фокусира на 2-3см и правеше хубави снимки беше Nokia 5800. След това имах Nokia N8 и въпреки че беше с чудесна камера не можеше да фокусира толкова наблизо. Поне двойно разстояние и трябваше. После вече смених няколко китайски, все топ модели но никой не може да фокусира наблизо.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    8
    #5

    Cool Отговор: Избор на мобилен телефон според качество на макро снимки

    Цитат Първоначално публикувано от mitkoiphone Виж публикацията
    Имам такива макро лупи и за любителски снимки снимат добре. Мога да ти пратя да видиш, но чак за ириса... Нямам представа

    Sent from my PRO 5 using Tapatalk
    Моя имейл е bobi_kotev@abv.bg
    Когато ти е удобно прати да видя за какво стажа въпрос и от кой вид да си купя. Гледах в ибей много варианти са.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    8
    #6

    Отговор: Избор на мобилен телефон според качество на макро снимки

    Да, нищо не се разбра, благодаря ви за съдействието. Моите наблюдения за сега са че само Самсунг имат прилично макро.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам мобилен телефон HP Veer 4G
    От ipop във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 29-03-15, 23:09
  2. Мобилен телефон с 2 СИМ карти.
    От justify във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 21
    Последно: 01-05-12, 10:56
  3. Skype за мобилен телефон.
    От lubo9 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 10
    Последно: 24-10-10, 23:19
  4. Според вас кой телефон има най силно покритие (сигнал)
    От mantaman във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 13
    Последно: 24-06-10, 00:23
  5. Съвет за покупка на мобилен телефон.
    От NoLabel във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 11-11-06, 22:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе