Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By hristoslav2
  • 1 Post By inches9
  • 1 Post By edi1

Марадона....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #1

    Марадона....

    Марадона: „Майка смята, че съм най-добрият. А аз никога не противореча на майка си "

    Диего започва да играе с топката от ранна възраст, което всъщност е нормално явление за футбола в Аржентина. Веднъж 8-годишното момче е забелязано от скаутът на Аржентинос Хуниорс и треньорът на този отбор на възраст до 14 години.

    Още при първото гледане Марадона успя да впечатли разузнавача със своите умения. Той не вярваше за възрастта на момчето и реши, че Диего е джудже. Но след това, след като провери ражденната дата на Диего, той позволи на Марадона да присъства на тренировките в клуба. На 12-годишна възраст Марадона вече играе за младежкия отбор на Аржентинос Хуниорс. За да може Диего да играе за юношите, старши треньорът на отбора скри възрастта му - човекът беше твърде малък, за да играе в младежката лига и беше принуден да играе с фалшиво име.

    И тогава тръгва историята...



    Но аржентинецът беше запомнен не само със зрелищни голове и ексцентрични действия, но и с ярки цитати, обясняващи стила му на живот.

    „Няма смисъл да спорим кой е по-добър - аз или Пеле. Всеки ще каже, че съм аз. "

    „Хубаво е, че има хомосексуалисти по света. Те ни оставят красивите жени. "

    „Аз съм аржентинец до топките. Искам да умра в моята страна. "

    „Мога да бъда бял или черен. Но никога няма да съм сив. "

    Подгряване пред мача за Купата на УЕФА 1988/89 между италианския "Наполи" и Байерн Мюнхен"


    „Наркотиците ме накараха да пропусна най-важното: израстването на дъщери ми. И никога няма да си простя за това. "

    „Майка смята, че съм най-добрият. А аз никога не противореча на майка си “.

    „Да, аз тръгнах срещу папата. Това се случи, защото дойдох във Ватикана и видях позлатените покриви. И тогава чух папата да казва, че църквата се тревожи за бедните деца ... Но, по дяволите, продай покрива, направи нещо! "

    „Не разпространявайте слухове за мен. Разбира се, обичам играчите си, но в рамките на благоприличието. "

    „В психиатричната клиника, където се лекувах, единият се смяташе за Наполеон, а другият - Сан Мартин. Никой не ми повярва, че съм Марадона. "

    "Аз съм малко по-добър от политиците: те са публични хора и аз съм популярен."



    „Облекох фланелката на националния отбор и тя стана една с кожата ми. Ще бъде така до края на дните ми. "

    - Аржентина това съм аз.

    "Треньор, който празнува победата на отбора си, трябва да направи това по начин, който да не разстройва допълнително противника."

    „Какъв е смисълът да се направи капитан човек, който бяга до тоалетната двадесет пъти преди играта?“

    "Ако ухажорите на дъщерите ми ги разплачат само няколко пъти, всеки от тях със сигурност ще претърпи нещастен инцидент."

    На 22 юни 1986 г. се провежда мач, откъси от който виждат дори онези, които са много далеч от футбола. За 3 минути Марадона успя да вкара най-скандалния и най-красив гол в историята на футбола срещу британците. Първият стана известен като „Божията ръка“; или „Дяволската ръка“, а вторият е наречен не друго, а „Голът на века“.


    „Този ​​гол беше отбелязан отчасти с главата на Марадона, а отчасти от ръката на Бог.“

    „За да постигна всичко това, трябваше да работя усилено. Ако някой отрече този факт - може да ме целуне по задника ”.

    „Ако умра, ще се родя отново като Диего Армандо Марадона. Аз съм футболист, който носи щастие на хората и това е повече от достатъчно за мен ”;

    За Легендата може да се каже много. И все още почти нищо за разказване. Ще спомена само няколко точки.

    Диего беше обичан дори от конкурентите. Марадона беше първият играч на Барса, който бе аплодиран на Сантяго Бернабеу! През 1983 г., играейки за Барса, той вкара втория гол на Реал Мадрид в първия мач на финала за Купата на Испания. Това беше възможно най-хлъзгавата топка: Диего остави вратаря и защитника и след това я избута от линията. Изглеждаше толкова елегантно, че стадионът на Мадрид за пръв път аплодира някой от Каталуния, въпреки че феновете можеха да полудеят. Освен на него, такова уважение на Бернабеу в Мадрид беше изразено само към двама играчи на Барса - Роналдиньо и Андрес Иниесте.



    Диего Марадона работи в Беларус от юли 2016 г. Аржентинецът беше почетен президент на Брест "Динамо", присъстваше на мачовете на този отбор.



    Марадона има поне 8 деца. Почти футболен отбор
    „Моите законни деца са Далма и Янина. Останалото е плод на парите и грешките ми “, обясни Диего.



    Току-що научих, че Диего е наполовина индианец. Баща му произхожда от индианците гуарани.



    Историите с наркотици и буйният начин на живот контрастираха с образа му на велик спортист и най-вероятно му попречиха да постигне още по-големи спортни висоти и те оказаха значително влияние върху живота на Марадона след футбола. Освен това те ясно повлияха на здравето му, в резултат на което Марадона, след 40 години, имаше постоянни здравословни проблеми и периодично отиваше на лечение в Куба, където според него имаше най-добрата медицина в Западното полукълбо, за което постоянно го обвиняваха в дясната преса, че играе с Кастро и пропагандира социализма.






    с Ево Моралес
    https://pbs.twimg.com/media/EnrxuP8XUAUvC4h?format=jpg&

    с Даниел Ортега
    https://www.articulo66.com/wp-conten...maradona-1.jpg

    с президентката на Аржентина
    https://rosarioplus-assets.tadevel.x...215/image.jpeg
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...radona_AFA.jpg

    с Николас Мадуро
    https://pbs.twimg.com/media/Enrxu68W4AUMYYb?format=jpg&

    с Уго Чавес
    https://i.pinimg.com/originals/51/b7...c093b7609b.jpg

    Не е важно какво направи той със живота си, а какво направи с живота на другите..

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-11-20 в 19:19.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,408
    #2

    Отговор: Марадона....





    Сбогуването с Марадона в Буенос Айрес бе белязано от огромна опашка от много километри, желаещи да се сбогуват с футболната легенда.
    Хората стояха в продължение на много часове, само за да минат покрай ковчега, да хвърлят нещо по него и да кажат няколко думи.
    По пътя футболните фенове започнаха бунтове на мястото на сбогуване, опитвайки се да пробият до ковчега без опашка, но това се очакваше. Полицията обикновено успява да ограничи натиска на тълпата и ситуацията останаха под контрол.
    От лицата на мнозина, които дойдоха, стана ясно, че за мнозина смъртта на Марадона е лична. Най-известният жив аржентинец е починал.
    Марадона ще бъде погребан на 35 км от Буенос Айрес до майка си и баща си.





































































































    kod одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #3

    Отговор: Марадона....

    не съм гледал ПЕЛЕ и нямам право да го коментирам,но ДОН ДИЕГО наистина бе БОГ и виртуоз-втория гол срещу АНГЛИЯ бе отмъщението за ФОЛКЛЕНДСКИТЕ-МАЛДИВСКИ острови(войната) в най-красивия му вариант.отдавна спрях да гледам футбол,но има ирачи,които винаги ще помня-ДОН ДИЕГО,РУМЕНИГЕ,БРАЙТНЕР,СОКРАТЕС,ДАСАЕВ,БЛОХИН,ЛАТО,ФЬОРСТЕР и мнооого други.за мен футбола приключи след световното в САЩ,както и формула 1 след ШУМАХЕР.................ААААААААА забравих великият ТОНИ ШУМАХЕР

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #4

    Отговор: Марадона....

    Подгряване пред мача за Купата на УЕФА 1988/89 между италианския "Наполи" и мюнхенският Бавария"
    Когато си далеч от футбола и четеш основно руски източници така става - Байерн Мюнхен Ице ...

    Аз никога не съм харесвал германците -те и до преди 20год. си бяха основно ботушари смачкващи всичко основно с физика (той Бригел си беше и бивш десетобоец) - единственото изключение, за което се сещам при тях беше Литбарски .

    От футболистите дето съм гледал преди 1990г бих казал, че само Марадона, Платини , Кройф и Сократес + Зико са ми останали като нещо отличаващо се сериозно над другите.

    Имаше и един португалец от отбора им на Евро 84 , което за мен е най-хубавото първенство изобщо , но сега не се сещам името му , а и той беше твърде за кратко и не остави дълги впечатления като тия по-горе.

    Сбогом Дон Диего!

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,373
    #5

    Отговор: Марадона....

    След като си гледал Байерн,едва ли не помниш Бекенбауер и Г.Мюлер.Други германци заслужаващи да бъдат отбелязани са Г.Нетцер,Оверат,Румениге и сигурно пропускам някои.
    А световни звезди като Ван Бастен,както и аржентинците М.Кемпес ,Валдано,Буручага,Каниджа,Пасарела,едва ли си забравил

    Имахме щастието да ги гледаме ...както и великия Д.Марадона.
    DUNDURMA одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: Марадона....

    Преди имаше сърцати играчи, играещи с душа сега от 20-30 години има само страхливи балерини.Допълвам Фалкао.
    DUNDURMA одобрява това.

  8.  
     
  9. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #7

    Отговор: Марадона....

    И сега има сърцати футболисти, но не и в България.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #8

    Отговор: Марадона....

    Нали знаете, че Марадона си беше българин.
    Кръстен на двете си баби - Мара и Дона.

    Велик футболист със златна ръка (или Божа)

    Да почива в мир!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе