Страница 46 от 99 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 1477
Like Tree340Одобрявам

Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #676

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Какво означава замунда не е аршин. Повече от аршин е. Тества се p2p. Откъдето и да е, стига да има да те захранват достатъчно пиъри и с мрежата всичко да ти е ок, сваляш с максимума. Преди около година, споменах, че имам увеличение на скоростта, и се оказа, че не съм единичен случай и не е, че комшиите са отишли на село. До преди това ковях на замунда 6.3 и повече не мърда, всякакви спиидтестове ми показваха - 45мегабита, а след това и до днес, казах по-горе - както и цецо - 8,6, понякога качвам и до 9,5, ако не правя нищо друго взимащо трафик.


    Никакъв виваком. Аз в София, ако примерно сменям адреси и на моя няма нет1, тогава бих тествал други по разбираеми причини. Разликата м/у пакета 45 и 65, ще взема да се пусна пробно 1 месец да си доплатя 2 лева и да тествам, коментирахме по-горе, четете хора, плииийз.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    18
    #677

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от JacksonSoloist Виж публикацията
    Какво означава замунда не е аршин. Повече от аршин е. Тества се p2p. Откъдето и да е, стига да има да те захранват достатъчно пиъри и с мрежата всичко да ти е ок, сваляш с максимума. Преди около година, споменах, че имам увеличение на скоростта, и се оказа, че не съм единичен случай и не е, че комшиите са отишли на село. До преди това ковях на замунда 6.3 и повече не мърда, всякакви спиидтестове ми показваха - 45мегабита, а след това и до днес, казах по-горе - както и цецо - 8,6, понякога качвам и до 9,5, ако не правя нищо друго взимащо трафик.


    Никакъв виваком. Аз в София, ако примерно сменям адреси и на моя няма нет1, тогава бих тествал други по разбираеми причини. Разликата м/у пакета 45 и 65, ще взема да се пусна пробно 1 месец да си доплатя 2 лева и да тествам, коментирахме по-горе, четете хора, плииийз.
    Имах предвид, че в повечето случай при сваляне на торенти скоростта е по-висока от дадената от провайдъра или поне при мен е така(50Мбита/6.3МБайта), а свалям с 8-9МБайта Това естествено си зависи от пиърите и сийдърите.Иначе съвсем забравих, че може да си използвам и мой рутер, защото ползвам net на мтел, а те са си с тяхни GPON рутери за оптика

  4. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #678

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    GPON връзката мисля че е рядкост в мрежата на Мтел. Поне преди беше в районите обслужвани от Спектър нет . Може и да не съм прав.
    ockac23 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    18
    #679

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    GPON връзката мисля че е рядкост в мрежата на Мтел. Поне преди беше в районите обслужвани от Спектър нет . Може и да не съм прав.
    Да в начлото бях към Спектър нет, след това станаха мегалан, след това мтел ги купиха, но услугата Gpon си остана

  6. Junior Member Аватара на JacksonSoloist
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    123
    #680

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Спектър никога не са ставали Мегалан и/или обратно(въпреки че ми се мотка нещо спомен, че имаше опит за сливане ли, нещо такова, но си бяха 2 форумите, пък после май ги прехвърлиха в 1 и, ако на един адрес нямаше мрежа на едните, те пускаха на другите, може и да се бъркам нещо). GPON или FTTH(оптика до дома), беше въведено си спомням първо от спектър, ако не се лъжа някъде 2008-2009г. Не съм им бил клиент. Мегалан винаги са били FTTB(оптика до сградата, както са и НЕТ1), като последните година, две преди ментел да ги купи, започнаха да изграждат нещо като препокриване, дублиране на мреждата им с FTTH, но ставаше бавно, в много малка част от София и кой знае каква разлика не мисля, че е имало, оправдаваща парите. Спомняте ли си по-опитни колеги форума на мегалан и пича-админче Razor, където само да има проблем хвърчеше и поддръжката идваше на адрес и в 23.00, дори в 1.00, за да ти отстрани проблема, и влизаха с калцуни. За две години съм имал две прекъснвания - едното заради изгорял суич-за 30 мин. дойде момчето, смени го и готово. Сега с нет1 е същото, за 2,5г. вече, съм имал 3, 4 прекъсвания по съвсем обективни причини(ъптайма ми е 95-98%) и винаги съм имал приятни разговори с подръжката. Сега малко не ми харесва, че като звъннеш на 0700---- тела им, те прехвърлят, затваряте тела и ти се обаждат от нет поддръжката или тв, което малко дразни и им го казах. Да си централизират нещата, тъпо е. Ич не ми е до стотиниките, така и така говоря само от служебни телефони, но се губи време в излишни обяснения. Иначе са пичове, нищо лошо не съм видял, съдействат.


    Цоцко, не ме четеш 2 пъти натъртих, явно трябва да сложа BOLD. Koвях 6.3 в продължение на 2г. с колкото си искаш сийдъри, демек пълня канала, как да ти го обясня , за да ме разбереш. Та за това казвам, че има вдигане на скоростите от март-април тази година, което е добре, разбира се.

    Да, Цецо, само в някои квартали има GPON на спектър(ментел). Не съм проучвал, но не вярвам ментел да са инвестирали в разширяване на мрежа(какво остава в подобряване на услугата, точно обратното), просто погълнаха спектър и мегалан.
    Този пост е редактиран от JacksonSoloist; 13-11-14 в 18:31.
    ockac23 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #681

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от JacksonSoloist Виж публикацията
    ...
    Eй колега, явно и ти си от дъртите мегалански кучета, щом помниш рейзъра. Пича беше един от собствениците и при него нямаше лабаво, каквото кажеше, това ставаше, думата му бе закон. Здраво се плюхме с него на времето, като се продадоха на Ментел. Разправяше, че всичко ще е ОК и т.н., а аз квичах, че ще ги съсипят онези мерзавци и за съжаление се оказах прав. Първо него го разкараха, след няколко месеца и ние клиентите си взехме шапките. И ей ма на, вече от няколко години съм на НЕТ 1, за мен те символизират някогашният мегалан, демек изповядват сходна фирмена философия. Затова много ми стана болно като видях онези поправки в общите условия на НЕТ 1, дано притесненията ми се окажат напразни, дано.


    Поздрав за всички стари кримки от Мегалан, които се метнахме на НЕТ 1. RAZOR този поздрав е и за теб пич, както ти писахме на времето във онзи форум, ако решиш пак някога да правиш ISP, свиркай... волумето на МАХХХ
    ppbgbg и ockac23 харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #682

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Ето това е едно от липсващите неща на Net1 - ФОРУМ . При Мегалан почти всичко се решаваше във форума. От възстановяване на нета на закъснели потребители до най-тънки настройки . За RAZOR няма какво да се каже, трябва да му свалим шапка. Това че е продал бизнеса си на Мтел не е виновен и дори да ни е лъгал за светлото бъдеще на Мегалан просто не е имал избор. Дано подобни на него има и в Net1 .
    ppbgbg и ockac23 харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    18
    #683

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от JacksonSoloist Виж публикацията
    Цоцко, не ме четеш 2 пъти натъртих, явно трябва да сложа BOLD. Koвях 6.3 в продължение на 2г. с колкото си искаш сийдъри, демек пълня канала, как да ти го обясня , за да ме разбереш. Та за това казвам, че има вдигане на скоростите от март-април тази година, което е добре, разбира се.
    Абе аз те разбрах много добре, но какво от това ?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,580
    #684

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7 Виж публикацията
    Ето това е едно от липсващите неща на Net1 - ФОРУМ . При Мегалан почти всичко се решаваше във форума. .
    Само форум им липсва на нет1. махнаха онлайн интернет подръжката, махнаха публикуването във фейзбуйк страницата. Онзи ден блокира тв1000, няма кой да го рестартира - чакаш на сутринта някой случайно да го види. сменят постоянно персонал по касите/гишетата. интернет гола водица с чужбина, а уж не се дели, ама друг път, чак hd стрим не може да зареди. а вие можете да си мерите принцовете на замунда и кината в арена.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    18
    #685

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Само форум им липсва на нет1. махнаха онлайн интернет подръжката, махнаха публикуването във фейзбуйк страницата. Онзи ден блокира тв1000, няма кой да го рестартира - чакаш на сутринта някой случайно да го види. сменят постоянно персонал по касите/гишетата. интернет гола водица с чужбина, а уж не се дели, ама друг път, чак hd стрим не може да зареди. а вие можете да си мерите принцовете на замунда и кината в арена.
    А ти към кои си ? Дай тогава някакво алтернативно предложение, не само хейт

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #686

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    ...
    Яяяааа brotzki! Кой друг ако не ти!

    Ех тея "некадърници" от НЕТ 1, отива значи човека с мерак гОлем да си плати таксата на касата и какво да види. Вместо котето дето беше миналият път, ся отсреща неква баба, пфу... Прибира се той вкъщи и решава да олаби с ТВ 1000, а то да забие баш през нощта, га става най-интересно! Но пуст мерак, не трай се! Затова горкия налазва нетЯ с надеждата да хване некой HD стрийм и пак секира! Е, ай ся кажете ми това човешко ли е? НЕ! Как може тез "мерзавци" от НЕТ 1 да се гаврят тъй с уважаемиО клиент? Та и той душа носи и него хормони го тресат. За това апелирам към "нещастниците" от НЕТ 1, незабавно да пуснат пакета eXXXtra, като компенсация, ако пък неможе целиО, то поне Boy2Boy, вервам, че и това ще бъде малко утешение за изтерзаната му душа.

    Сега сериозно, това с ТВ 1000 вече го четохме, може ли нещо ново следващият път?
    За замазаният звук също писа и за "допотопното" им оборудване и за мачкането на канали и т.н. Да не се повтаряш викам...

    Та кой казваш ти е сега доставчика, а brotzki?
    ockac23 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,580
    #687

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Яяяааа brotzki! Кой друг ако не ти!

    Ех тея "некадърници" от НЕТ 1, отива значи човека с мерак гОлем да си плати таксата на касата и какво да види. Вместо котето дето беше миналият път, ся отсреща неква баба, пфу... Прибира се той вкъщи и решава да олаби с ТВ 1000, а то да забие баш през нощта, га става най-интересно! Но пуст мерак, не трай се! Затова горкия налазва нетЯ с надеждата да хване некой HD стрийм и пак секира! Е, ай ся кажете ми това човешко ли е? НЕ! Как може тез "мерзавци" от НЕТ 1 да се гаврят тъй с уважаемиО клиент? Та и той душа носи и него хормони го тресат. За това апелирам към "нещастниците" от НЕТ 1, незабавно да пуснат пакета eXXXtra, като компенсация, ако пък неможе целиО, то поне Boy2Boy, вервам, че и това ще бъде малко утешение за изтерзаната му душа.

    Сега сериозно, това с ТВ 1000 вече го четохме, може ли нещо ново следващият път?
    За замазаният звук също писа и за "допотопното" им оборудване и за мачкането на канали и т.н. Да не се повтаряш викам...

    Та кой казваш ти е сега доставчика, а brotzki?
    зарга и на друго място с нет1
    Този пост е редактиран от brotzki; 14-11-14 в 12:50.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,580
    #688

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Каквa скорост от кварталната кабеларка 120kb/sec и Youtube. 25 Mbps, ама на пу*кин ден!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    41
    #689

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Някой има ли "вътрешна" информация дали ще има нови HD канали скоро? Нещо се излагат вече..

  18. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #690

    Отговор: Net 1 - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения

    Kuonyy, Net1 е фирма , в която нищо видимо не се случва с месеци . Това ще го видиш и в секция новини. дори и да няма нови HD канали, при тази цена на услугата не можем да се сърдим. Сигурен съм ,че биха искали да пуснат нещо повече от конкурентите си , но това ще наложи допълнителни разходи и трябва да коригират цените. Това вече ще наруши крехкия баланс. Не искат да губят клиенти от високи цени, това е причината. Я кажи кои канали ти липсват , та да видим другите и те ли са съгласни с теб. За да не бъда настрани бих казал аз какво искам за да съм клиент без претенции. Сега имам дребни ,но съществени забележки към Нет1 : Искам ТВ+ дори като отделен платен пакет , Синемакс също. Като си плащам кодираното HBO искам да го гледам на всички Тв в къщи , а не да ми искат такса поотделно. Нормален форум , в който да има жива връзка по подобие на една фирма еталон ... досетете се .
    ockac23 и Frogst харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 99 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мтел - телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От Nasko Hristov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 607
    Последно: 04-04-24, 15:20
  2. М-сат кейбъл - кабелна телевизия и интернет/ обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 1107
    Последно: 18-07-22, 16:57
  3. RN-tv - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От SongBird във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 18-06-22, 14:08
  4. Blizoo - кабелна телевизия, интернет и телефон/ обсъждане, мнения
    От zdravko_1 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 401
    Последно: 07-05-18, 00:12
  5. Скат - кабелна телевизия, интернет и телефон / обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 49
    Последно: 09-11-17, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе