Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #1

    Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Здравейте, решил съм да си купя нов 21 '' телевизор. Засега
    средствата, които мога да отделя са сравнително ограничени
    - макс. 360 лв., но не искам да чакам, защото парите се
    харчат... Поразходих се по интернет сайтовете за битова
    електроника и за тази цена най-доброто, което намерих, е
    JVC AV-21FT1SUG
    (http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=54&f=3701)

    и Philips 21PT5420/01
    (http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=54&f=3659).

    Има и още един модел на Philips, който може би си заслужава
    вниманието PHILIPS 21PT5207
    (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09017952),
    само че той е AV стерео и доколкото видях от световния сайт
    на PHILIPS, няма стерео приемане за повечето системи (Nicam
    A2).

    Както и да е, аз държа много на възможностите на телевизора
    за свързване, както и може и глупаво да е (таймерите).

    Засега смятам, че най-доброто като качество-цена е
    горепосочения модел на JVC
    . Но го има само на едно място (в
    Технополис Люлин), което означава, че не е много търсен.
    Открих ръководства по интернет за всички горепосочени
    модели. Philips 21PT5420/01 е също страхотен модел, заради
    компонентния си вход и екстри, но като меню не ми харесва
    много.

    Много ще ви бъда благодарен, ако ми кажете как са
    съответните модели като експлоатационни качества и
    характеристики от гледна точка на професионалната ви
    дейност. Кое си заслужава повече???

    Има ли и други модели до тази финансова граница, които си заслужават (Samsung, LG, etc.)?
    Просто в момента съм изключително дезориентиран, а не искам да правя
    погрешни ходове. Нямам намерение да купувам НЕО-та и ДЕУ-та.

    Просто желая да купя нормален плоскоекранен стерео телевизор
    с добри възможности за външно свързване, добра картина,
    приятен дизайн и относително дълга експлоатация.

    Съжалявам за дългия постинг... Благодаря на всички!

  2.  
     
  3. dva
    dva е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    86
    #2

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    JVC AV-21FT1SUG
    Аз си купих същия телевизор преди 2 месеца, беше на пром.цена от 250 лв в Технополис. За тези пари не знам какви кусури да му търся, има включително S-video през SCART. Според мен си е супер за тези пари. Колкото за наличността - тоава го имаше на всякъде и си се продаваше здраво ...

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #3

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    От личен опит бих те посъветвал да прескочиш Samsung, не си заслужава парите. А иначе темата е доволно експлоатирана, можеше да не пускаш нова.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #4

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Мерси много за отговора. Аз засега и към него съм се ориентирал. Можеш ли да миа кажеш поне за момента, има ли някакви сериозни недостатъци??? Как е картината, действието на дистанционното, наистина ли има пространствен звук. На картинката от Технополис, върху дистанционното най-долу липсват двете странични бутона: за инфо и едно за телетекста. Това така ли е всъщност?

    Защо сега го продават на 329 лв.? Вижда ми се твърде голяма разлика за промоция.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #5

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Моля ви, акцентирайте на конкретни модели от гледна точка на технически и експлоатационни характеристики. Аз все пак желая да си купя нещо конкретно в бюджета до 350-360 лв. максимум.


    Ако има такъв идеален газ:

    Нормален плоскоекранен стерео телевизор
    с добри възможности за външно свързване, добра картина,
    приятен дизайн и относително дълга експлоатация

    Моля ви да ми го посочите или поне ориентирате. Мерси!

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #6

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Не е съвсем по темата, но мислил ли си за така наречените еднодневки? Уотсън например, за по 170 ги бях гледал, метро мисля че им са вносител, 5 (ПЕТ!) години гаранция. Има фирми които се занимават с анализ на стоката - химичен и технологичен с идеята да се определи колко средно би издържала и гаранциите са общо взето това - ако дадат по-голяма гаранция отколкото е надеждността на стоката губят от сервиз, ако е по-малка пък е антиреклама. За тея 350 лв можеш да си вземеш 2 уотсъна и да си ги пръснеш из стаите и да знаеш че минимум 5 години ще имаш работещ телевизор, а не след 2, колкото е средното на останалите, да останеш със скъпо парче пластмаса.
    Моите 2 евроцента дето казват хамериканците

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #7

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    21ft1 е вече стар модел и ме съмнява да имат нещо повече от мостра. новият модел е 21ft5, който е със самсунг кинескоп.

  10. dva
    dva е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    86
    #8

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Сега да си поръся главата със сол и да се извиня, но мааалко съм се заблудил -
    модела е* JVC AV-21FT5SU, аз просто изкопирах модела от пост-а и набързо сравних външния вид.
    Второ, наистина беше на промоция, но съм го взел за 349 вместо 369, а не за 250 вместо 329.
    Човек като говори бързо, говори глупости

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    38
    #9

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Преди 5 дни купих* Philips 21PT5420/01 от Технополис . Първите впечатления ми са:

    1.Плюсове
    приятен дизайн , картината е мн.добра за телевизор от такъв клас , бързо търсене и запомняне от тунера на програмите ( също и бързо превключване между тях ) , компютъра включен към АV-то отстрани дава добра картина,* звука е приятен без изкривявания дрънчене или звънтене при усилване към то края , има функция incredible surround* за стерео програмите и spatial ( пространствен ефект) за моно такива ,но ползата от ползването им е индивидуално за всеки, дистанционното не е от най-ергономичните но пък хваща от всякаква посока .

    2.Минуси
    телетекста няма памет за повече от една страница и се налага изчакване за следващата да мине 1 цикъл,* има известни геометрични изкривявания но всичко е в рамките на нормалното за телевизор пък и до някъде могат да се коригират от сервизното меню ( 062596 I+ ), по ъглите сякаш има малко по голяма конвергенция* но се търпи, менюто му е наистина малко бедно - няма например child lock или размяна на 2 запаметени канала , няма back canal ( последни гледания ) канал функция

    Като цяло съм доволен от избора си...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    71
    #10

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от el oscuro
    2.Минуси
    телетекста няма памет за повече от една страница и се налага изчакване за следващата да мине 1 цикъл, има известни геометрични изкривявания но всичко е в рамките на нормалното за телевизор пък и до някъде могат да се коригират от сервизното меню ( 062596 I+ ), по ъглите сякаш има малко по голяма конвергенция но се търпи, менюто му е наистина малко бедно - няма например child lock или размяна на 2 запаметени канала , няма back canal ( последни гледания ) канал функция

    Като цяло съм доволен от избора си...
    Това сервизно меню еднакво ли е за PHILIPS, ако не е, от къде да разбера за PHILIPS 21PT5207 как се влиза в него?
    По отношение на swap на двата последни канала пробвай с A/CH бутона, при мен става!

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #11

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Мерси много на ВСИЧКИ!!!

    Наистина, много полезна ми беше тази информация.

    Да. Ами трябва да отида до Технополис и Техномаркет Европа и да видя за какво става въпрос на място.
    Вече, честно казано, не мисля, че си заслужава да се дават много пари за каквато и да била нова нова техника, защото моделите като цяло са доста некачествени, а и страната на произход е или Китай, или Турция, или Малайзия или Тайван, и частично някъде от по-бедните страни от бившия съветски и варшавски блок в Европа.

    Като цяло съм се ориентирал към JVC AV-21FT1SUG (329 лв., по-стария от моделите, предлагани в Технополис). Дано JVC-то да ми хареса и като ми го демонстрират на място. Иначе се питам и за още един телевизор - PANASONIC TX-21AP1P. Малко по-скъп е, доколкото видях го има само в Техномаркет Европа.

    Някой има ли конкретен опит с JVC AV-21FT1SUG и PANASONIC TX-21AP1P?


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #12

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    Не е съвсем по темата, но мислил ли си за така наречените еднодневки? Уотсън например, за по 170 ги бях гледал, метро мисля че им са вносител, 5 (ПЕТ!) години гаранция. Има фирми които се занимават с анализ на стоката - химичен и технологичен с идеята да се определи колко средно би издържала и гаранциите са общо взето това - ако дадат по-голяма гаранция отколкото е надеждността на стоката губят от сервиз, ако е по-малка пък е антиреклама. За тея 350 лв можеш да си вземеш 2 уотсъна и да си ги пръснеш из стаите и да знаеш че минимум 5 години ще имаш работещ телевизор, а не след 2, колкото е средното на останалите, да останеш със скъпо парче пластмаса.
    Моите 2 евроцента дето казват хамериканците
    Аз съм на същото мнение! Защо да даваш х2 левчета само заради марката отпред, като всичко се прави в Китай и Турция? Купуваш си 1н телевизор за 170лв, след 5 години ако му стане нещо просто взимаш друг и си свиркаш... Стига да не е фрапантно крива геометрията, в този клас днешните телевизори почти се изравниха от към картина, разликата с малки изключения е само в цената и надписът на кутията.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    77
    #13

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от Rockwell
    Аз съм на същото мнение! Защо да даваш х2 левчета само заради марката отпред, като всичко се прави в Китай и Турция? Купуваш си 1н телевизор за 170лв, след 5 години ако му стане нещо просто взимаш друг и си свиркаш... Стига да не е фрапантно крива геометрията, в този клас днешните телевизори почти се изравниха от към картина, разликата с малки изключения е само в цената и надписът на кутията.
    нека хората да споделят кое за колко време са им го оправили. а дали един тв е с 3 или 5 години гаранция не мисля че е толкова важно....идеята е да не се стига до сервиз въобще!!!

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    34
    #14

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Вече направо не знам какво да правя и даже се позамислих и за TOSHIBA 21V53E (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09015433)

    и GRUNDIG ELEGANCE 55 FLAT (http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09012501).

    За мен са много важни възможностите за външно свързване на телевизора. Затова, откъм цена и скартове, най-добре са JVC и Grundig. Какво бихте ме посъветвали от гледна точка на характеристиките им и потенциалната им експлоатация и сервиз???

    Все пак JVC AV-21FT1SUG си остава основното, на което съм се спрял. Но чувам, че и те дават геометрични изкривявания и неестествени цветове. А и се съмнявам, дали точно този модел не е твърде орязан като функции.

    Както и да е, сигурно в крайна сметка ще избирам между тези модели на JVC, Grundig и Toshiba.

    Съвети!

    P.S. Не съм от типа хора, които биха си сложили Watson или Neo вкъщи, съжалявам. Просто не мисля по такъв начин, искам все пак да взема нещо, що-годе добро...


  18. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #15

    Re: Покупка на НОВ ТЕЛЕВИЗОР до 350-360 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от aram
    нека хората да споделят кое за колко време са им го оправили. а дали един тв е с 3 или 5 години гаранция не мисля че е толкова важно....идеята е да не се стига до сервиз въобще!!!
    Виж, нещата просто се чупят, няма как да се избегне това. Едно време, бай тошово, се правеха продукти които бяха така да се каже вечни, качеството на продукцията беше наистина добро, въпреки че избора... е друга тема. Но народа бързо разбра че така се фалира и са в пълното си право - ако направят пералня/печка/телевизор или каквото и да е което да кара по 20 години и нагоре само гъзарите биха си сменили след 3-5 години работещ нормално уред, масовката ще си кара докато може. В тоя смисъл продуктите са с грубо изчислен предварително живот за който показател е гаранцията. Пример този JVC който обсъждате горе, гаранцията му е година и половина. Смяташ ли че ако средно въпросния издържаше 10 годни нямаше да му лепнат една десетгодишна гаранция с надписа "правим телевизори които ще ви надживеят", вместо смешните 18 месеца? Производителите нямат сметка да дават по-голяма гаранция отколкото е реално надеждността на стоката заради ремонтни разходи, както и по-малка отколкото е живота поради това че си правят антиреклама. Поправете ме ако греша но все ми се струва че гаранцията е добър показател за това колко читава е стоката според производителя и.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Покупка на телевизор от Германия
    От plamen.petrov във форум Телевизори
    Отговори: 15
    Последно: 14-12-14, 23:15
  2. Покупка на телевизор
    От ViLCoNe във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-05-14, 20:57
  3. Съвет за покупка на телевизор
    От Dishkata във форум Телевизори
    Отговори: 21
    Последно: 31-12-11, 23:11
  4. Покупка на 37" LCD или LED телевизор
    От pa6kyl във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 20-12-11, 19:53
  5. Съвет за покупка на телевизор????
    От torment1 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 09-09-11, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе