Резултати от 1 до 4 от общо 4

Избор на плоско ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Избор на плоско ТВ

    Тъй като досега нито един плосък ТВ не ми е харесал, то въпроса ми е глобален: Съществува ли плосък ТВ, който да става за гледане от претенциозни хора т.е. при движението на обектите да не накъсва, цифровизира (контурите при движение на обектите са на квадратчета) и да не маже? Вече започвам да си мисля, че тази технология се е изчерпала и няма да задоволи изискванията ми за битово ТВ. Освен големина на екрана и намален габаритен размер май други предимства нямат, а недостатъка им е само един - не стават за гледане на динамични картини.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2

    Re: Избор на плоско ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Тъй като досега нито един плосък ТВ не ми е харесал, то въпроса ми е глобален: Съществува ли плосък ТВ, който да става за гледане от претенциозни хора т.е. при движението на обектите да не накъсва, цифровизира (контурите при движение на обектите са на квадратчета) и да не маже? Вече започвам да си мисля, че тази технология се е изчерпала и няма да задоволи изискванията ми за битово ТВ. Освен големина на екрана и намален габаритен размер май други предимства нямат, а недостатъка им е само един - не стават за гледане на динамични картини.
    Първо, самия факт, че дават възможност за по-големи размери изобщо не е малко.
    Второ, ако сигнала, който подават е лош и пикселизиран, то няма как да не е и на "плоския". Отчети факта, че го гледаш на значително по-голям размер и тези дефекти се забелязват по-ясно.
    Има немалко модели, които се справят достатъчно добре със нетолкова добрия сигнал от кабелните оператори. Просто ако ще гледаш предимно такъв сигнал трябва да избереш такъв модел.
    Проблема със замазването е решен отчасти при по-добрите LCD модели със 100 херца и при плазмите.
    Понякога мазането е исто и просто от некачествения сигнал и си го има и при кинескопа. Един добър ЛСД/плазма няма никакъв проблем със динамичните сцени. Не вади изводите си от качеството, което виждаш в магазина. Най-често там пускат отвратителен сигнал без елементарни настройки на телевизора.

    В крайна сметка ако си решил да похарчиш по-сериозна сума /над 2000 лева/ има немалко модели, които ще ти свършат добра работа. Истината е, че пълната сила на тези телевизори се усеща при гледане на качествен HD сигнал. Усещането е несравнимо - особено при гледане на филми.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #3

    Re: Избор на плоско ТВ

    Хоби ми са ми sат антените от зората на използването им за битови цели. Сега ходя да доработвам, като слагам предимно Булсаткоми и по-малко ITV-та. Може би знаете, че ги дават безплатно при покупка на плазми. Непрекъснато се сблъсквам с разни модели, но моят не е сред тях. Общо взето широкият кръг от потребители се "кефи" на големината, но не е всичко това. Някакъв модел има ли по конкретно да удовлетворява изискванията ми, като не ми трябва огромен ТВ и да го гледам от 2 м.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Re: Избор на плоско ТВ

    Модели има много. Общо взето HD Ready плазмите на Панасоник се справят доста добре със телевизията. Все пак ако се гледа 40-42 инча размер то за да изглежда добре трябва да се гледа от минимум 3 метра на такъв сигнал. А като знам колко пикселизирана и с колко нисък битрейт е картината на много от каналите на Булсат/АйТиВи нищо не може да им помогне. Съвсем различно изглежда на канал с хубава картина и висок битрейт. В крайна сметка "маймуна се снимала маймуна излезнала".
    Philips също имат доста добри модели за гледане на SD телевизия. Може би техните модели от високия клас са най-добри по този показател. Също и някои на Toshiba.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе