Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Реална разлика между 75 и 100 мхц?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. RCS
    RCS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    8
    #1

    Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    Имам желание да си взема LCD и си харесах едно 32'' на Samsung. Като характеристики са еднакви освен, че единия е с 75, а другия с 100мхц, а разликата в цената е около 30%. Какво представлява този показател и толкова ли е важен? Аз не разбирам, но не видях разлика в картината.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #2

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    По добре кажи кои модели си харесал не си обърквай главата с тези цифри,защото такова нещо като 75Hz ТВ няма,става дума за кадрова честота и са 50 и 100Hz-ви модели.

  4. RCS
    RCS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    8
    #3

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    Моделите са Samsung LE32R86 беше единия, другия беше с различна последна цифра нещо от типа LE32R87/8. За херците продавачът ми обясни, че били така. Наистина на единия си пишеше 100мхц, а на другия не пишеше колко е. Имаше едно друго LCD - Toshiba 37C3003PG,PHILIPS 37PF3321 - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09025230 въобще, някакъв удачен избор около 1200лв ?

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #4

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    Цитат Първоначално публикувано от RCS
    Моделите са Samsung LE32R86 беше единия, другия беше с различна последна цифра нещо от типа LE32R87/8. За херците продавачът ми обясни, че били така. Наистина на единия си пишеше 100мхц, а на другия не пишеше колко е. Имаше едно друго LCD - Toshiba 37C3003PG,PHILIPS 37PF3321 - http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09025230 въобще, някакъв удачен избор около 1200лв ?
    Не може да е пишело 100 MHz, вероятно е пишело 100 Hz, а разликата между херц (Hz) и мегахерц (MHz) е точно един милион Съответно и другият е бил 75 херца
    Та това е честотата, с която се опреснява екранът. При "нормалните" телевизори (с кинескоп) беше 50 Hz презредово, т.е. два 25 херцови полукадъра оформят един кадър. Понеже телевизорът с кинескоп първо гаси светещите фосфори на единия полукадър с гасящ лъч преди да начертае новия полукадър, се забелязваше леко трепкане, като някои хора го забелязваха по-отчетливо, други - не. После се появиха 100 херцовите телевизори с кинескоп. При тях тези показатели се умножиха по две и започнаха даизчертават всеки (полу)кадър по два пъти. Така трепкането стана два пъти по-бързо и вече въобще не се забелязваше. Тези телевизори даваха една по-стабилна картина и бързите движения бяха по гладки някакси.
    Ама всичко това се отнася за телевизорите с кинескопи (CRT). При LCD телевизорите няма гасене, няма и трепкане. Напротив, те си имат проблем с това, че веднъж светнал, пикселът не угасва веднага, като му кажеш. Това е т.нар. "време на реакция", която е толкова популярна при мониторите особено. Така че е малко бесмислено да преначертаваш втори път един и същи кадър, при положение, че той не се е променил, не е изгаснал и си е още там.
    С две думи - 100 Hz правят забележима разлика на телевизор с кинескоп и почти никаква на LCD телевизор. Мен ако питаш, това си е чисто маркетингов трик вече.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #5

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    stfn, вземи прочети на каква основа се правят 100/120Хц LCD Тв!!! Не е заради трепкането както при кинескопите, а да има по-плавна картина в бързо движищи се кадри и да не се получава накъсване на образа. Макар че, 100Хц не се оказаха много удачни, поради причинита че леко забързват някой моменти във филма, който се гледа, но от друга страна, премахма доста замазвания на образа и картината определно е по-добра от едно 50Хц LCD. Но 100Хц си е малко като експеримент, по вероятно ще останат 120Хц, на пазара, но ще поживеем и ще видим. А по принцип Повечето Сасмунги на които пише че са на 100Хц, мног много не са 100Хц, ами доста по-малко, но както и да е.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #6

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    Да, принципа на работа на 100 херца при кинескопа и ЛСД е различна. Оставили са същото има поради маркетингови причини явно.
    При всеки производител си има различни методи на действие, но най-общо идеята е изкуствено да се вмъква допълнителен кадър между наличните 2.
    Това в повечето пъти /особено при първите модели/ пречи и разваля образа като се появяват дефекти в образа.
    При модели висок клас като Х серията на СОни, 6-та серия Самсунг и тн. те работят доста добре и видимо се усеща резултата.
    ЛУДИЯ, според мен нямам как да се наложи 120 херца тъй като това е варианта на нашите 100 херца за страните с NTSC сигнал, който винаги е кратен на 60 херца.

  8.  
     
  9. RCS
    RCS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    8
    #7

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    Ехати пазара на телевизори - пълен с всякакви номера и скрити хватки

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #8

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    Оффтопик, но някой замисля ли се откъде ще се вземат този несъществуващи кадри, които ще "запълнят" липсващите, за да станат 100 Hz (120, 150, 200, 500, ... 1 гигахерц)? Прекалено много хора вярват във магии ми се струва. По-старите не работели, ама сега вече били добри 100-херцовите...?? С какво са по-добри, като пак телевизора трябва да "си измуче от цифрите" интерполирани кадри... е няма такъв алгоритъм. Няма и да има. Но има все по-добри и по-големи печалби.

    п.п и защо като отидте на кино, никой не протестира за 25-те кадъра в секунда на големия екран? Там няма допълнителни интерполирани кадри.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    Много лесно се забелязва каква работа върши.
    Пусни един канал с "бягащи" надписи, примерно CNN. Загледай се в буквите с включени и изключени 100 херца и ще ти стане ясно.
    Ако не работят добре буквите се "разкъсват" и са замазани, получават се артефакти.

    Най-големия плюс от 100-те херца е повишаването на резолюцията на движещите се обекти. Има куп тестове показващи как Full HD модели успяват да поддържат резолюция само от 200-300 линии вместо 1080 при движещи се обекти. При включени 100 херца стигат до 600-700. Става дума за ЛСД. Плазмите нямат този проблем. Това се забелязва и в реални условия ако знаеш къде и какво да гледаш.

  12. RCS
    RCS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    8
    #10

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    Взех си Toshiba 37C3003PG, по показатели като контраст, ms , а и като външен вид ми се понрави най-много.
    За да не отварям нова тема искам да питам как е най-удачно да го вържа към компютъра си защопто гледам има много букси - като на монитора, скарт, чинч, общо взето, всякакви, а картата ми има SVideo, още един дето не го знам с 15пина?

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    Ако нямаш DVI изход на видео картата ползвай VGA /15 пина/. Със S-Video е ужасно качеството. Само пеовери в книжката колко е максималната резолюция през VGA входа, че някои имат ограничения.

  14.  
     
  15. RCS
    RCS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    8
    #12

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    DVI изхода как изглежда? VGA имам, обаче ако чак толкова по-добър е DVI ще си купя такава карта

    п.с на картата ми пише "Advanced digital video support for flat panel displays (DVI + VGA + VO and dual monitor support included)"

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    Ето това е DVI

    http://en.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface


    Принципно DVI се води по-добър, а и през него няма ограничение за резолюцията.
    Прочете в книжката си каква резолюция поддържа през VGA входа телевизора. Ако е максималната - 1366х768 може и него да ползваш. АКо ти е свободен.

  17. RCS
    RCS е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    8
    #14

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    супер, и този го имам, мерси
    ясно как излиза от видео картата, но как завършва от другата страна - SCART, HDMI, RGB, Component Video Input, защото няма така изглеждащ вход на моя LCD ?
    това е телевизора http://www.nonstop.bg/product_info.p...j52ntplknlui26

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Re: Реална разлика между 75 и 100 мхц?

    DVI-HDMI кабел ти трябва. Ти имаш HDMI вход на телевизора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разлика между LEC и LKC 12ки ?
    От operator във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 02-05-13, 21:07
  2. Разлика между LED телевизори?
    От kaisyn във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 02-10-12, 16:19
  3. Разлика между *.src.rpm и *.rpm
    От Malone във форум Linux
    Отговори: 17
    Последно: 06-11-03, 10:10
  4. Разлика между DVD+R и DVD-R
    От BobyTT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 21-08-03, 12:01
  5. Разлика между Mitsubishi и NEC ?!
    От Aquadark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 23-06-03, 23:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе