Резултати от 1 до 11 от общо 11

Петна по LCD екрана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    12
    #1

    Петна по LCD екрана

    Здравейте, телевизора ми е 27 инчов LG и от известно време ме притесняват едни петна които се появиха в горната половина на екрана. Освен това много бързо се отпечатват статични картини като например логотата на ТВ каналите и подобни таблици които кабелната телевизия излъчва. Прилагам снимки. Това необратим дефект на матрицата ли е или от управляващата електроника, което може да се отремонтира?
    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Re:Петна по LCD екрана

    Занеси го в сервиза/ако е гаранционен/ да ти подменят панела с нов.

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #3

    Re:Петна по LCD екрана

    Мен ме интересува кой е модела понеже не личи от снимките.Старите панели на ЛГ наистина прогаряха като плазмите и оставаха лога на канали или икони от десктопа-говоря за години назад за първите модели.

  5. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #4

    Re:Петна по LCD екрана

    Бря, че то и по-зле от при мен имало...

    Аз почти случайно ги забелязах 'моите' петна онзи ден (не гледам телевизия, а и те трудно се забелязват, ако не са на равномерен фон). Според мой приятел, това е прах вътре, а не проблем с електроника. Чудя се как ли ще реагират от K&K, предвид, че телевизорът не е купен точно от TM, а от ДОМО, които пък вече не съществуват... Имам и друг проблем - не пазя кашона.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    12
    #5

    Re:Петна по LCD екрана

    Модела е доста стар (27LC2R), аз го купих от ТП мисля през 2007. Но ако това е дефект на матрицата - той май е пътник. На мене ми се струва че едната пура от задната подсветка е причината за това... сякаш е прогорила следа в матрицата...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #6

    Re:Петна по LCD екрана

    20LC5R - подобни петна по матрицата, но по-гадното е, че свири докато работи, като някоя овехтяла луминисцентна лампа от татово време. Явно им е слабо място. Тия дни мисля да го разглобя да го видя. Най-дразни гадното свиркане, особено късно вечер, когато звука е доста намален. Иначе е купен 2008 и от към часове е 12000. Колкото изкара, толкова. Само той си знае как работи по около 20 часа без да спира.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #7

    Re:Петна по LCD екрана

    Да модела ти е пътник помня ги тези LC2R те дори са производство 2006 и само те бяха 27 инчови после ги спряха тези матрици.Незнайно защо, после следващите LC 25 R бяха 26 , 32,... инчови.Според мен виж какво ще ти кажат за ремонт в сервиза на ТП и прецени дали си струва.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    12
    #8

    Re:Петна по LCD екрана

    Благодаря за отзивите!

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #9

    Re:Петна по LCD екрана

    Цитат Първоначално публикувано от kerat
    Модела е доста стар (27LC2R), аз го купих от ТП мисля през 2007. Но ако това е дефект на матрицата - той май е пътник. На мене ми се струва че едната пура от задната подсветка е причината за това... сякаш е прогорила следа в матрицата...
    Не е от лампите-ивиците са вертикални докато лампите са поставени хоризонтално. Освен това ,между лампите и матрицата има дифузйор -прилича на бял пластмасов екран.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #10

    Re:Петна по LCD екрана

    Колегата христослав знае какъв проблем имах аз с моето ел джи-носих по сервизи,казаха смяна на матрица-800 лв.Ест-но си купих друг,а тоя половин година стоя изключен.Оня ден го пускам ей така,на шега,и воала-няма и следа от петната...... Съвета ми е-или гледай така,докато издъхне,или го спри от експлоатация поне 2-3 месеца-може да избледнеят петната както при мен.Успех ти желая!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    12
    #11

    Re:Петна по LCD екрана

    Благодаря за съвета, ама за сега ми единствения ТВ и не могада го спирам за повече от 12 часа Но ще го имам предвид ако изчезвам за повече време.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Премигване на екрана.
    От rump във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 23-06-19, 18:15
  2. Петна от ръжда по ризите
    От maddog9 във форум Бяла техника
    Отговори: 17
    Последно: 30-06-13, 09:29
  3. Бели петна по ъглите на черен екран? (LG 42LW5400)
    От mitko.be във форум LG телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 03-08-12, 20:13
  4. Петна по екрана на плазма.
    От petko j във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 15-02-11, 14:38
  5. Отговори: 4
    Последно: 25-08-09, 08:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе