Страница 77 от 106 ПърваПърва ... 2767757677787987 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,141 до 1,155 от общо 1582

Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #1141

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    На същите цени ще е най-вероятно.

  2.  
     
  3. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1142

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    Че кво му черно на тоя петък тогава .

  4. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #1143

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    От миналия черен петък си взех този 5TB 2.5" за 185.99лв. от Емаг., а сега казваш, че на същата цена е 4TB и 3.5", на който ще му трябва собствено захранване, с по-големи физически размери е, с по-малък капацитет и най важното за мен - 3,5" е по-шумен . Аз бих изчакал.

  5. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1144

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    Как по-шумен бе човек ти ме уплаши, ще ме откажеш. Тези външните 2,5" вътре с какви дискове са за лаптоп ли, ако стоят така нещата със шума ще чакам да го е*а.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #1145

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    Prime Day свърши преди 2 дена. Къде бля досега.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #1146

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    2.5 5 ТБ взех миналата година май месец за към 200лв , така че 10-15 лв нагоре/надолу не мисля, че е от кой знае какво значение.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #1147

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Как по-шумен бе човек ти ме уплаши, ще ме откажеш. Тези външните 2,5" вътре с какви дискове са за лаптоп ли, ако стоят така нещата със шума ще чакам да го е*а.
    Много по-шумен е!!!
    И аз бях в същата ситуация като теб. Около месец преди черния петък реших, че ми трябва диск за филмите, защото само папката STAR WARS тогава ми беше 390ГБ. Видях някаква промоция при румънците на Seagate Backup Plus HUB 4TB, USB 3.0, Черен за 162.89лв, и се хвърлих надолу с главата. Като пристигна се оказа, че трябва да си взема и разклонител с повече гнезда, че нямаше къде да го включа, но както и да е. Като чух обаче колко е шумен, на следващия ден им го върнах. Сегашният 5TB 2,5" изобщо не го чувам дали работи. Седят си стария ( 2.5" 1TB ADATA пълен с вече над 500GB Star Wars) и въпросният 2.5" 5TB Seagate постоянно включени в USB входове на телевизора, а трябва в стаята да е абсолютно тихо и да си напрегнеш слуха за да разбереш че работят

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1148

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    Фактически се бях насочил към това https://www.emag.bg/hdd-seagate-barr.../pd/D5DL20BBM/ , идеята ми беше да използвам SATA3 на мултимедийния плеър. Някой беше писал :
    В idle на практика не се чува за разлика от много 7200rpm дискове, а в режим на работа съвсем леко. Тиха и бърза работа.
    Ама какво точно означава идея си нямам, истината е че искам да си взема нещо достатъчно безшумно .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1149

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    За напълно безшумно решение вече има
    по-големи ССД, но цените са по-различни. На ХДД преди време имаше възможност на някои модели да им се намалява шума (мисля че акустик мениджмънт се казваше опцията) чрез софтуер на РС. Иначе за ХДД не останаха много производители, че много да се избира. Seagate, WD, Toshiba. Има все пак известна разлика между различните модели - някои са за натоварена работа, Nas, сървъри. Други са за шир потреба. По отношение шум, 5400об. на теория са по-тихи от 7200об., но съм имал и много тихи 7200об. Имал съм случаи и на един същи модел, различни по шум бройки.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-10-20 в 10:55.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #1150

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Фактически се бях насочил към това https://www.emag.bg/hdd-seagate-barr.../pd/D5DL20BBM/ , идеята ми беше да използвам SATA3 на мултимедийния плеър. Някой беше писал :

    Ама какво точно означава идея си нямам, истината е че искам да си взема нещо достатъчно безшумно .
    В idle означава когато харда работи, но не се ползва в момента - т.е. не се записва или се чете от него. Тогава имаш шум само от въртенето на плочите, което при почти безшумен компютър - както е моя например - захранването е с полуактивна перка, която досега никога не се е включвала, защото не съм минал консумацията при която трябва да се включи, и почти безшумна перка на процесора, при бързооборотните хардове се чува едно свистене, и поради тази причина ползвам по-бавен хард на 5400, където този шум липсва.
    При активна работа на харда - т.е. когато се записва и чете, се чува едно къркорене - това шума от местенето на главите, който при различните хардове е различен - в моя случай дори и бавния хард лееко се чува, но не дразни, за разлика от бързите хардове. Но както споменаха по-назад - единственото напълно безшумно решение е SSD.

    Сега, друг е въпросът колко ти е шумен компютъра, колко ти е шумна стаята, как си със слуха и възприятията на подобни шумове и прочие...

  13. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1151

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    Е да де ама голям размер ССД все още не е за обикновения човечец. И последен въпрос какво ви е мнението към днешна дата за HD710 Pro, питам щото до преди година adata sh93 640gb ми беше единственият диск и сигурно за над 12г. идея си нямам що нещо е качено и изтъркано а все още си работи както в началото. Та въпреки че са с някой лев по-скъпи ако са си запазили качеството и трябва да се ориентирам към външен то ще избера този за сметка на Seagate.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #1152

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Е да де ама голям размер ССД все още не е за обикновения човечец.
    SSD, особено външно, за държане на филми е безсмислено.
    Има смисъл само донякъде, ако се налага много често да се копират и разнасят тия филми, защото ще се спестява от времето за прехвърляне. Особено ако са ремуксове 2160p по 50-60 Gb на филм.

    И последен въпрос какво ви е мнението към днешна дата за HD710 Pro, питам щото до преди година adata sh93 640gb ми беше единственият диск и сигурно за над 12г. идея си нямам що нещо е качено и изтъркано а все още си работи както в началото. Та въпреки че са с някой лев по-скъпи ако са си запазили качеството и трябва да се ориентирам към външен то ще избера този за сметка на Seagate.
    Лично на мен тия гумирани кутии не ми харесват, въпреки че имат хитро измислено местенце за съхраняване на кабела и че предпазват самата кутия от нараняване при падане. Прекалено грубо ми стоят, освен това за конкретния модел според описанието ако го набучиш в USB 2.0 порт, ще ти разклонен кабел, който съответно заема два порта.

    . Connecting via USB 2.0 requires plugging in to two USB ports for sufficient power delivery. A USB Y-cable will be needed.
    При USB 3.0 го няма този проблем, но пък ако се наложи да се закача на USB 2.0 ще се заемат два порта, защото е напълно възможно да не тръгне само на един USB 2.0 порт.

    Колко време ще изкара може да ти каже само някоя врачка. И най-добрите марки / серии се развалят. За това се гледа гаранцията - да е колкото се може по-дълго, като свърши - от там нататък е на късмет.
    На света има два вида хардове - счупени и такива, на които им предстои да се счупят.

    - - - - - - - - - -

    P.S. обикновено едно търсене из гугъл за проблеми с конкретния модел, освен ако не е излязъл преди два дена, подсказва дали серията е по-проблемна от нормалното или не.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1153

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    . Connecting via USB 2.0 requires plugging in to two USB ports for sufficient power delivery. A USB Y-cable will be needed.
    Πpи UЅВ 3.0 гo нямa тoзи пpoблeм, нo пъĸ aĸo ce нaлoжи дa ce зaĸaчa нa UЅВ 2.0 щe ce зaeмaт двa пopтa, зaщoтo e нaпълнo възмoжнo дa нe тpъгнe caмo нa eдин UЅВ 2.0 пopт.
    Като четеш през пръсти пропускаш важни неща , въпреки че в случая имам доволно количество UЅВ 3.0 където да го мушна но съм чел че точно тези на Zidoo май правят проблем а не искам да разбирам дали е вярно по скъпия начин. За това първоначално се бях насочил към https://www.emag.bg/hdd-seagate-barr.../pd/D5DL20BBM/ и да го закачам чрез SATA3 ама може да си взема и един външен на Seagate, ще се опитам да измисля кой ще е по-удачният за мен вариант и взимам единият че тя сагата стана една, аз по лесно кола си купувам до го ....

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #1154

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    Вземай един такъв и ще имаш и хъб - https://www.emag.bg/vynshen-hard-dis.../pd/DZYTL2BBM/

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #1155

    Отговор: Изгодни промоционални оферти, фалшиви промоции, лоши предложения.

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Вземай един такъв и ще имаш и хъб - https://www.emag.bg/vynshen-hard-dis.../pd/DZYTL2BBM/
    миналата година лятото взех такъв, само че 8 терабайтовата версия.
    За сега работи прилично, но не го държа постоянно включен. USB-конекторите светят съвсем слабо, а логото - по-силно, но не прекалено за да дразни.
    Тих е, защото е на 5900 оборота. 4Тб-овата версия по промоции съм я виждал да пада до около 155 лева, а 8Тб-вата веднъж я видях на около 280-290 лв.

    Има една особеност - кутията отзад няма бутон за включване и изключване, в общи линии това се прави по два начина - като не се ползва известно време (т.е. като не се чете или записва върху него) или като му дръпнеш USB кабела от РС-то (респ. като му дръпнеш захранването).

    Като го купувах не можах да разбера защо 8Tb Seagate в кутия се продава по-евтино, отколкото обикновен 8 Tb-ов диск на Seagate. То и сега е така - външните 3.5" хардове са по-евтини от аналозите им без кутия.
    Дефактно на мен ми трябваше за вътрешна употреба, ама имаше съществена разлика в цената и взех този.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 77 от 106 ПърваПърва ... 2767757677787987 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Промоционални цени за High Definition мултимедийни плеъри!
    От popcornhour във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 05-01-12, 22:44
  2. Технополис - промоции
    От Prou4vatel във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 1
    Последно: 14-07-10, 23:19
  3. Фалшиви WinZip/WinRar архиви....?
    От roumen68 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 08-03-08, 02:48
  4. Фалшиви хардове !
    От totonis във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 29-09-06, 16:55
  5. !!! Изгодни компоненти !!!
    От EliteU във форум Продава
    Отговори: 7
    Последно: 24-08-06, 12:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе