Резултати от 1 до 5 от общо 5

Деинтерлейс прблем?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    12
    #1

    Деинтерлейс прблем?

    Здравейте,
    отскоро съм собственик на телевизор Panasonic 42 E5e
    Това ми е първият ХД телевизор и затова не знам дали това наистина е проблем или не и реших да питам дали "проблемът" е в моя телевизор
    Ползвам цифрова телевизия от Близу. СТБ съм го вързал с hdmi кабел и съм го сложил на режим 1080i
    Наблюдавам следните дефекти в картината:


    Това понякога го няма, понякога е по-осезаемо, обикновено се вижда, когато има леко движение по картината.

    Същото се случва и когато бодна кабела директно в телевизора, т.е. без СТБ. Тогава хващам само Канал1, защото нямам КА модул, но все пак ми е достатъчно за да видя как са нещата.

    Това проблем с телевизора ли е или от предаването?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #2

    Re:Деинтерлейс прблем?

    Вероятно имаш в предвид двойните контури на логото - хало.
    Проблема е в качеството на SD сигнала и последвалото му скалиране - ъпскейл до 1080.
    В цифровата телевизия логотата вървят на отделен алфа канал и там този проблем го няма, но съм виждал шлейфове при бързи движения на картината.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    12
    #3

    Re:Деинтерлейс прблем?

    Това е снимка от цифров сигнал. Проблемът ми се струва, че не е хало, а по-скоро проблем с деинтерлейсинга.
    Единственият тест, който мога да направя без външно устройство е като сложа кабела на близу в телевизора и ползвам цифровия му тунер, с който хващам само канал 1 (другите канали са заключени). Понякога наблюдавам такива артефакти не само в логото, но и в картината, например лицата на хората и т.н. Качих снимка на логото, защото се вижда по-ясно.
    Заключението ми е, че или обработката на телевизора (де-интерлейсингът) не е добра, или предаването е кофти.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #4

    Re:Деинтерлейс прблем?

    Излъчването от оператора е такова.При мен с вградените тунери на Самсунг 46Д6510 е същото положението.Толкова са ни читави операторите с "Перфектната картина и звук". Как веднъж това не го видях на западните сателитни канали, където СД каналите са по добри като качество от някои ХД в БГ.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    12
    #5

    Re:Деинтерлейс прблем?

    Даа, аз достигнах до същото заключение! Има чужди канали, които изглеждат толкова добре SD, че понякога се чудя дали не са HD.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сериозен прблем с Nokia
    От SummerWhite във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 04-05-11, 22:24
  2. Прблем със свободното място...
    От Caesar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 18
    Последно: 15-04-04, 00:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе