Резултати от 1 до 10 от общо 10
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By j90

Избор на 42''-ка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    13
    #1

    Избор на 42''-ка

    Здравейте. След доста четене във форума, реших и аз да задам въпроса "Какъв телевизор да си взема".

    Изискванията са да е 40'' -42''. Относно технологията, не ми се ще да е плазма заради прогарянето на пикселите при статични образи (лого на телевизия например). Относно екстрите - никакакви. Нито 3D, нито смарт, нищо. Обмислям покупката на WD TV Live Plus, така че екстрите ще ги осигури той. Единственото изискване е за картината и бързината на опресняване. Не съм адски футболен фен, но гледам спорт и ми се ще да няма проблеми за това.
    Бюджета е около 900лв.

    Моите предложения са:
    Philips 42PFL3207H - 840лв. в Метро. PHILIPS 42PFL3207H :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Toshiba 40RL933G - 850лв в TOSHIBA 40RL933G :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

  2.  
     

  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    13
    #3

    Re: Отговор: Избор на 42''-ка

    Благодаря ти за предложенията "Momchil". Даже едното го погледнах наживо, но са ми малко над бюджета, имайки предвид че и WD TV-то ще ми лапне и то към 150-200лв.
    А според мен 3D-то и Smart функциите ги оскъпяват. Интересно ми е има ли предложения без тези екстри, на които картината да е на ниво?
    И също друг въпрос, какво не харесваш във Philips 42PFL3207H, който съм посочил.
    Също ми попадна друг пример: Toshiba 42RL833G.
    TOSHIBA 42RL833G :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

  4. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #4

    Отговор: Re: Отговор: Избор на 42''-ка

    Цитат Първоначално публикувано от kistbam Виж публикацията
    И също друг въпрос, какво не харесваш във Philips 42PFL3207H, който съм посочил.
    Достатъчно е само факта, че това е най-ниския клас на Philips. Всъщност, достатъчно е само едно нещо да не ми харесва и то е картината му.

    Тошибата по става. Но вземи по-добре тази ----> TOSHIBA 40RL938 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

  5. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #5

    Отговор: Избор на 42''-ка

    Ако може да се вмъкна в темата на колега че и аз имам подобни болежки?
    Насочил съм се към:LG 42CS460 :: LCD телевизори :: LCD телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria в Метро е доста по евтин,евентуално се интересувам и от LG 26CS460 :: LCD телевизори :: LCD телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Просто още не съм решил кой от старите телевизори ще заменя,незнам дали за цена до 900 лв в краен случай 1000 лв ще взема ТВ 40 -42 инча,ако според вас разбиращите няма да се намери читав ТВ в този клас по добре да скоча на един малък 26-27 инча и след време за заменя Сонито 32 инча които е нов но имах кофти премеждия с него е след четене из форума осъзнах че съм си взел базов модел Сони(което гледам от около 3 метра и затова се чудя дали да не скоча на по голям),но пък ако за тази цена ще си купя ТВ с по лоши параметри от него и само с един по голям екран по добре да изчакам за 42-ка като ми порасне бюджета.Като изключа ремонта и малките субтитри на филмите от флашката като че ми харесва телевизора.Насочил съм се към LG поради доброто възпроизвеждане на филми възможността за уголемяване на субтитрите и при малките екрани имам един 2 инча качеството на картината ме задоволява.
    Бъдещия телевизор които и да е той ще се ползва за гледане не филми от все възможни източници и цифрова ТВ,търся средно качество на картина(все пак такъв ми е бюджета осъзнавам го) и надеждност за работа в времето.
    Моля за помощ понеже виждам че има доста компетентни хора в форума,и така съм подпалим моторетката за нов ТВ че чак не мога да се понасям.Сонито след ремонта бачка добре(за сега) но ми е чудно с една 40 или 42 няма ли да се чувствам по добре при моите 3 метра не говоря за калкулатори аз мнение на хора реално знаещи за какво става въпрос!?

    Само да кажа че в момента ползвам KDL-32BX340.

    - - - Обновено - - -

    Имам питане за този телевизор Sony KDL-40EX650 BAE2 на цена 1100 лв,замислих се като ще изплащам поне да е нещо по хубаво,видях го в магазина казаха че е супер но мисля че тук ще получа по компетентно мнение за качествата му.Горното питане все още е активно просто не знам на къде да се насоча.Ще бъда безкрайно благодарен за насока ако има и примери за дадено модели ще е супер.
    Този пост е редактиран от j90; 08-12-12 в 11:23. Причина: Добавяне на инфо
    liquidotensione одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,436
    #6

    Отговор: Избор на 42''-ка

    j90
    Sony KDL-40EX650 - да става

    ето ти още един на същата цена
    http://www.technopolis.bg/b2c/catalo...9056218BC&rf=y
    TX-L42E5 -overview -България

  7.  
     
  8. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #7

    Отговор: Избор на 42''-ка

    Благодаря за отговора,линка не е към конкретен модел а към каталог.Поне от четенето в форума взех да се ориентирам че до вчера се лутах като свободен електрон между марки и модели и размери.

  9. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #8

    Отговор: Избор на 42''-ка

    Цитат Първоначално публикувано от j90 Виж публикацията
    Благодаря за отговора,линка не е към конкретен модел а към каталог.
    Вторият линк е точно към конкретен модел.
    Ето и връзка и за първият такъв - http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ONIC-TX-L42E5E

  10. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #9

    Отговор: Избор на 42''-ка

    Благодаря за предложенията.Почвам да се ориентирам към Сонито,ще идя да им направя някои сравнения с фемилито по магазините пък да видим какъв ще ни е късмета.

    ТВ-о закупено сега започва разучаването на благинките.
    Този пост е редактиран от j90; 09-12-12 в 22:03.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    13
    #10

    Re: Отговор: Re: Отговор: Избор на 42''-ка

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Достатъчно е само факта, че това е най-ниския клас на Philips. Всъщност, достатъчно е само едно нещо да не ми харесва и то е картината му.

    Тошибата по става. Но вземи по-добре тази ----> TOSHIBA 40RL938 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Взех въпросната Toshiba. Засега е супер с изключение на малки проблеми с Близу-то.
    Благодаря за съветите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 19:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 20:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе