Резултати от 1 до 10 от общо 10

Помощ при избор на телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #1

    Помощ при избор на телевизор

    Здравейте,
    след много чудене и разпитване се спрях на модел филипс: http://www.technopolis.bg/b2c/detail...FL5008K-3D-LED
    Попринцип търся 32 инча, защото няма място за повече, а и ще се гледа от 2 метра. Предимно ще се ползва за цифрова и ще се връзва с мултимедиен плеър за филми.
    Има всичко: смарт, интернет, 3Д, 300 Хц и амбилайт, който много ми хареса. Но все пак исках да се консултирам и с вас във форума, защото не разбирам много от техника.
    Държа най- много на качеството на картината. Моля Ви също така и за впечатления от марката и какви предимства и недостатъци има спрямо други телевизори до 1000 лева

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    252
    #2

    Отговор: Помощ при избор на телевизор

    За около 1100 -1200 лв може да вземеш по-голям диагонал 40-42 инча .
    Бих предпочел някой от тези двата пред Филипса . SAMSUNG UE-32F6400 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    LG 32LA620S :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #3

    Отговор: Помощ при избор на телевизор

    Здравейте ! Моля за помощ. Решил съм да сменя стария CRT тв на родителите ми с нов LCD. Не искат да плащат за телевизия, така че ще гледат само ефирна с антена. Имам притеснение за резолюцията. Първо бях решил да е 40 инча, обаче тия са с full hd, a мисля че hd ready ще е по-добре. Всъщност въпросът ми е как ще се гледа SD сигнал на ready или full телевизор. Да не е някакво мазало. Иначе тв трябва да е без никакви екстри, само с MPEG-4 тунер. Ще се гледа от 2 метра растояние. Искам качествен тв, от реномирана марка, бюджета е неограничен, важното е картината да е хубава. Да не ми го блъскат у главата!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #4

    Отговор: Помощ при избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Здравейте ! Моля за помощ. Решил съм да сменя стария CRT тв на родителите ми с нов LCD. Не искат да плащат за телевизия, така че ще гледат само ефирна с антена. Имам притеснение за резолюцията. Първо бях решил да е 40 инча, обаче тия са с full hd, a мисля че hd ready ще е по-добре. Всъщност въпросът ми е как ще се гледа SD сигнал на ready или full телевизор. Да не е някакво мазало. Иначе тв трябва да е без никакви екстри, само с MPEG-4 тунер. Ще се гледа от 2 метра растояние. Искам качествен тв, от реномирана марка, бюджета е неограничен, важното е картината да е хубава. Да не ми го блъскат у главата!
    Качествен и без никакви "екстри" няма, защото тия с "екстрите" щяха да останат
    Бих ти препоръчал плазма, но в предвид че сигурно обичат да гледат дълго сериали, а и споменаваш лсд, то варианта отпада...

    Моделът е с IPS матрица, която е с широк хоризонтален ъгъл на виждане: SONY KDL-42W805ABAE2 :: LED телевизори :: LED телевизори :: Телевизори :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria
    Препоръчвам тв с такъв тип матрица, защото според мен, родителите ти ще обърнат повече внимание на това, отколкото на по-слабия контраст, спрямо VA панелите. Този модел е походящ и за спорт, поради 100Хц-вия си панел.
    Този пост е редактиран от pilot; 04-09-13 в 16:25.

  6. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #5

    Отговор: Помощ при избор на телевизор

    Аз гледам ефирна в София на 42 инчов и картината е много добра(по-добра от Булсатком), предполагам на по-малък размер ще бъде отлична направо.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #6

    Отговор: Помощ при избор на телевизор

    Мерси за мненията, но няма да е този телевизор. Задължително условие е, да е без екстри. И щом като качествен без екстри няма, предложете най-добрия, който представя SD сигнал, 40 инча.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #7

    Отговор: Помощ при избор на телевизор

    Колега , ако се сещаш тези телевизори не са правени основно за SD сигнал , но някои наистина се справят по-добре от други , но си зависи и от качеството на самия сигнал .
    Също така и ефирните тв канали няма да са вечно SD !!

  10. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #8

    Отговор: Помощ при избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Мерси за мненията, но няма да е този телевизор. Задължително условие е, да е без екстри. И щом като качествен без екстри няма, предложете най-добрия, който представя SD сигнал, 40 инча.
    Всичко е малко субективно, едва ли има кой да ти даде съвет за най-доброто.
    Аз съм гледал сонита само (от тази година) и се справят много добре с картината за телевизия, имат софтуер за подобряване на картината.
    Ето този KDL-42W650A се справя отлично (аз такъв съм гледал на телевизия 2 месеца, има X-REALITY - ПРОЦЕСОР ЗА ПОДОБРЯВАНЕ НА КАРТИНАТА), може да си вземеш и 32 инчовата версия.

    Ето този модел е от по обикновените : KDL-40R471ABAEP и има CLEAR RESOLUTION ENHANCER, също е от последните модели и би трябвало да се справя добре .

    Може да видиш какво е писал колегата soon в раздела за сони:
    "P.S. Току що се връщам от ТМ където можах подробно да тествам и сравня Sony 46R470/40R470.
    Страхотен модел и видимо с още по-добро качество на матрица, качество на картина SD/HD, контраст, черно, ъгъл и т.н. от събратята си.
    Това затвърждава, че повечето производители са наблегнали тази година на добре направени ниски класове телевизори превъзхождащи традиционално средните пък и дори някой високи модели.
    Браво! Взеха да влизат в реалния свят на днешната действителност."

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #9

    Отговор: Помощ при избор на телевизор

    Кой от двата да е ? SONY KDL-40R470 или PANASONIC TX-L39EM6E

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #10

    Отговор: Помощ при избор на телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Кой от двата да е ? SONY KDL-40R470 или PANASONIC TX-L39EM6E
    Първият

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на LG телевизор
    От gogh във форум LG телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 19-01-15, 10:49
  2. Помощ при избор на телевизор
    От best732 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 13-11-13, 19:57
  3. помощ при избор на телевизор
    От BILI83 във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-09-13, 17:57
  4. Помощ при избор на телевизор
    От Vince3989 във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 20-06-12, 13:26
  5. Помощ за избор на телевизор
    От zaks във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 22-09-11, 20:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе