Страница 53 от 112 ПърваПърва ... 343515253545563103 ... ПоследноПоследно
Резултати от 781 до 795 от общо 1680
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #781

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Ако е поръчан от емаг, те ще си изпратят куриер да си го вземе, ако решиш да го връщаш.
    Oт еМаг правят доста нелогични неща.
    На 27.11, когато поръчах A80J, цената му, както и на A83J беше 3999 лв, като тогава имаше ваучер за 11% отстъпка, с която цената на двата ставаше около 3560 лв.
    Вчера, погледнах отново цените в сайта им и тази на А80J беше отново 3999 лв, докато тази на А83J беше паднала на 3699 лв.
    Днес, получавам атоматичен мейл от тях, с код за ваучер за 10% отстъпка на избрани модели Сони ТВ, като в списъка беше и А83J.
    С 10% отстъпка, цената му идва с 230 лв по-малко от това, което платих на 27.11 за A80J.
    230 лв са си 230 лв и изкушението да поръчам и A83J и да откажа доставката на A80J е голямо...
    Някой знае ли, освен цвета на кропуса, има ли друга разлика между A80J и A83J? Единия да е по-нов или пък за различни пазари, различни панели (надали)?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #782

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от wassl Виж публикацията
    Няма как при тестване производителя да не забележи бандинга.
    .....Но ме озадачи това че не отговаря серийния номер на тв-то и този в ел. гаранция и днес подадох формуляр за връщане...
    Color banding - имат всички телевизори защото имат 8 битови видео панели..при 10 битов сигнал..
    Sony използва 14-битова обработка(софтуер) за неговото замазване....все още не съм наясно как действа, но нещо ми подсказва, че орязва нюанси.
    Трябваше да провериш дали серийният номер от лепенката на гърба на телевизора, лепенката на кашона отстрани и гаранцията съвпадат.
    При онлайн продажби продавач консултантите винаги преписват номера от кашона.
    Ако серийните номера между телевизора и кашона се разминават...то може би
    - е ваден за мостра и по невнимание е вкаран в друг кашон ?
    - е върнат от клиент, който е вкарал друг телевизор в оригиналният кашон? Опит за измама?!
    При връщане гледат документите, кашона и наличността на комплектацията вътре в него - телевизор, дистанционно, стойка, книжка...

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #783

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    Oт еМаг правят доста нелогични неща.
    На 27.11, когато поръчах A80J, цената му, както и на A83J беше 3999 лв, като тогава имаше ваучер за 11% отстъпка, с която цената на двата ставаше около 3560 лв.
    Вчера, погледнах отново цените в сайта им и тази на А80J беше отново 3999 лв, докато тази на А83J беше паднала на 3699 лв.
    Днес, получавам атоматичен мейл от тях, с код за ваучер за 10% отстъпка на избрани модели Сони ТВ, като в списъка беше и А83J.
    С 10% отстъпка, цената му идва с 230 лв по-малко от това, което платих на 27.11 за A80J.
    230 лв са си 230 лв и изкушението да поръчам и A83J и да откажа доставката на A80J е голямо...
    Някой знае ли, освен цвета на кропуса, има ли друга разлика между A80J и A83J? Единия да е по-нов или пък за различни пазари, различни панели (надали)?
    Нелогични неща няма, има игра с цените. И това при тях е редовно, трябва следене, за да хванеш най-добрата оферта. Понякога си мислиш, че си я хванал и след дни виждаш по-добра такава, а друг път пък отлагаш и чакаш още по-добра цена и то се оказва, че продукта е изчерпан вече.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #784

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Нелогични неща няма, има игра с цените. И това при тях е редовно, трябва следене, за да хванеш най-добрата оферта. Понякога си мислиш, че си я хванал и след дни виждаш по-добра такава, а друг път пък отлагаш и чакаш още по-добра цена и то се оказва, че продукта е изчерпан вече.
    Това, че играят с цените и че трябва човек да дебне е ясно. Аз малко импулсивно действах като поръчах А80J и не съм следил цените преди това. В деня огледах сайтовете на веригите и онлайн търговците в БГ и Европа и ми се стори изгоден.
    Нелогичното е 2 дни след като съм поръчал и още не са ми обработили поръчката е да ме таргетират в имейл с по-добра цена на подобния (поне на пръв поглед) A83J.
    Така ме изкушават да ги "накажа"... стига някой да ми потвърди, че А83J не е различен и не му липсва нещо спрямо по-известния A80J...

    На второ четене, откривам 2 разлики. 83 има следните 2 неща в повече:
    - Подобрител за плътен цвят (каквото и да е това?!)
    - Вграден микрофон (че 80 май също трябва да има?!)

    Някой знае ли нещо повече?
    Този пост е редактиран от Creep; 30-11-21 в 19:46.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #785

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    Някой знае ли, освен цвета на корпуса, има ли друга разлика между A80J и A83J? Единия да е по-нов или пък за различни пазари, различни панели (надали)?
    https://www.lcd-compare.com/index.ph...SONXR65A84J=on
    https://www.sony.bg/electronics/tele...specifications

    A83J, A84J - Гласово търсене със свободни ръце чрез телевизор и дистанционно управление(вграден микрофон в дистанционното и телевизора)

    имай в предвид https://www.sony.co.uk/electronics/s...icles/00201526
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-11-21 в 20:04.
    Creep одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #786

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Те цените в емаг винаги са по-добри от тези във веригите. Въпроса е дали ще хванеш още по-добра цена, а относно наказването грам не им пука общо взето... Пращат си подобни автоматизирани мейли и продажбите си вървят. Много хора или нямат време да следят или не разбират, така че ти ще я спреш тази поръчка и ще вземеш другия, но някой пък ще вземе твоя, който си отказал и така.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #787

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    Те цените в емаг винаги са по-добри от тези във веригите. Въпроса е дали ще хванеш още по-добра цена, а относно наказването грам не им пука общо взето... Пращат си подобни автоматизирани мейли и продажбите си вървят. Много хора или нямат време да следят или не разбират, така че ти ще я спреш тази поръчка и ще вземеш другия, но някой пък ще вземе твоя, който си отказал и така.
    По-скоро се изкушавам да платя и двата и да си избера по-добрата бройка, като върна другия.
    Има ли някакво финансово "наказание" за върнат отворен/пробван, а не запечатан продукт?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #788

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Няма наказание, друг е въпроса вече колко е коректна тази практика.
    Creep одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #789

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ами коректна е , защото в нормалните държави можеш да вземеш два продукта, да тестваш вкъщи на спокойствие , да платиш което ти хареса , а другото да върнеш
    Creep и brotzki харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #790

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Моят 65A80J дойде току-що, но засега седи и ще чака изгасен да се климатизира.
    Неприятно впечатление ми прави много забележимия синьо-лилав оттенък на черното, при изгасен екран и се чудя нормално ли е.
    Стария Samsung QLED при изгасен екран си е абсолютно черен, а сонито - синьо-лилаво.
    Опасявам се, че при това положение Sony няма да има истинско черно, а синьо-лилаво, защото не би трябвало да има разлика между изгасен телевизор и изгасен пиксел… Нормално ли е това или пак съм каръка?

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #791

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Има някакво покритие отгоре, което със сигурност е преценено от производителя, за да настрои цветовете спрямо него, първо го пусни пък ще се види.
    Този пост е редактиран от berpan; 04-12-21 в 13:02.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    158
    #792

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    На тъмно е супер, качеството на изображението (поне според мен) отговаря на цената, но това определено ще е първият ми и последен телевизор с Android или Google TV и дори не искам да влизам в подробности
    berpan и fabia6300 харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #793

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Creep Виж публикацията
    това определено ще е първият ми и последен телевизор с Android или Google TV и дори не искам да влизам в подробности
    Нямаш представа колко се радвам навремето, че въпреки добрата картина при Sony не предпочетох да взема техен телевизор точно заради тая бангия наречена андроид.
    Creep, fabia6300 и fakoni харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #794

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    И като си вземеш с Уеб ос или превъзходния Тайзен, след време за да гледаш нормално кино си купуваш бокс с андроид, или да е по премиум ейпъл тв
    Slusatel одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #795

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Сите имат трески за дялане и са на принципа - що да е просто, като може да е сложно

    Имам/л съм и тв с по-старите версии на повечето актуални (и не само) ОС - всички имат по някой/и тъп елемент, който се чудиш защо аджеба не е направено по друг начин.
    В общи линии за мен все още на 1-во място е картината и възможностите за настройка, а всичко останало е "екстра", която ако не е налична , то винаги ще се намери начин да се добави ... по-добра картина обаче почти няма вариант ако изначално е компромис.

    Писах вече за някои недомислици в Гутъл тв при Сони, подобни има и в последната ОС на ЛГ, които ме изнервят за елементарни/ежедневни нещо (и което е по-лошо от липсата на някое приложение примерно), примерно ЛГ сложили няколко "спонсорски" (излишни и грозно големи) бутона, а прост бутон "инфо" няма

    ... и т.н.
    nassko1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе