Страница 72 от 112 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 1674

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1066

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Резултати от калибриране на телевизори от D-Nice: SONY A95K, LG G2 и SAMSUNG S95B:
    https://www.avsforum.com/threads/val...#post-61864183
    S95B: "...Контролите на CMS на Samsung не работят, така че няма начин да се подобрят цветовете без външен 3DLUT."

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    402
    #1067

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Контролите на Самсунг, работят точно толкова, колкото и тези на ЛГ. Днес запознати с панела, сложиха много бързо D-Nice на мястото заради това му твърдение.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1068

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1069

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1070

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    617
    #1071

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Наравно са, като възможност за прогаряне. OLED отстъпват като Motion resolution(резолюция при движение) при тестове с бързи движения, въпреки наличните 2160 има ясно видими само 300 хоризонтални линии. При плазмите 1920х1080 с включени BFI и интерполирането на кадри, стигат пълните си 1080 хоризонтални реда. Продаваните в Европа плазмени телевизори, заради еко изисквания за консумация на ток, имаха ограничения в осветеността. Ако се отключи ограничителя в сервизното меню стигаха 1000, а някои твърдяха че стигали даже 1300 нита. Ако производителите приложат три известни вече технологии, след 4-5 години OLED ще достигат 1400-1500 нита в потребителските и 1700 нита в професионалните монитори..

    - - - - - - - - - -

    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1659335391
    как се отключва ограничителя на осветеността в сервизното меню?
    че аз смених 4к LED SONY с FULL HD Panasonic plazma...
    Този пост е редактиран от apmil4ev; 23-08-22 в 10:34.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #1072

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    apmil4ev
    Това го четох за щатските модели преди 10-ина години тук https://www.avsforum.com/ Не помня дали ставаше за европейските.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    58
    #1073

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    OLED не били ярки… Заиграх се снощи късно, че С2 го взехме оня ден и все няма време… Пуснах новото за драконите по HBO ( не се спряха на време) и субтитрите вадят очи. Пробвах всички режими на картината, сега видях, че нещото било Долби Вижън. И не знам как да го резна да не е толкова ярко бялото. Иначе и сега, в много светлата стая с напичащо през пердетата слънце картината е на макс от най-светлото до най-тъмното. Но субтитрите продължават да дразнят Хиля се, щото поне е ясно, че има потенциал според входящия сигнал, не е мрачното нещо за гледане на тъмно, с което плашат някои

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #1074

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Въобще не е мрачен ОЛЕД-а. Айде при мен няма директна слънчева светлина срещу телевизора но не страдам от недовиждане в тъмните сцени.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1075

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bigchicken Виж публикацията
    OLED не били ярки… Заиграх се снощи късно, че С2 го взехме оня ден и все няма време… Пуснах новото за драконите по HBO ( не се спряха на време) и субтитрите вадят очи. Пробвах всички режими на картината, сега видях, че нещото било Долби Вижън. И не знам как да го резна да не е толкова ярко бялото. Иначе и сега, в много светлата стая с напичащо през пердетата слънце картината е на макс от най-светлото до най-тъмното. Но субтитрите продължават да дразнят Хиля се, щото поне е ясно, че има потенциал според входящия сигнал, не е мрачното нещо за гледане на тъмно, с което плашат някои
    Евалата колега, сега ходи го разправяй това на господин ТОПАЛОВ, та да ти каже къв "идот" си, как не разбираш, дали имаш свещи въщи те такива ми ти работи, и ще ти натрива сол че лъжеш че не ти е мръчкава картината - хахахаахх.

    Със здраве да го ползваш много години!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    58
    #1076

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ами на iptv на Виваком не мога да се похваля. Но всичко друго от стриймовете е перфектно. Сега да видим кога ще ме вържат с ЕОН, че така се не трае.
    Споменах горното от HBO, защото наистина черното е черно, а с детайл, а бялото заслепява, стори ми се леко неестествено, но се оказа, че за първи път се сблъсквам с Долби Вижън, където явно се разгръща потенциала на телевизора и седя като препикано мушкато, гледам старата 37” плазма, която сега ми се струва като монитора на компа и се чудя къде съм блял толкова време И докато покритието на плазмата не дава чак онова черно, въпреки перфектните иначе цветове, на oleda като се случи между сцените във филма да пуснат черен екран се стряскам Черно черно и изведнъж светват баси белите субтитри и после изригва във всичко, което може да иска човек
    Та така, на гаден сигнал е мръчкаво, то като няма от де да го вземе, но пуснеш ли му необходимото новия панел на LG ти вкарва баси кефа от гледането!

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1077

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Нали знаете, че Виваком ИПТВ и ЕОН е едно и също....качеството пак ще е МАЗАЛО....

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    571
    #1078

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Телевизора е перфектен, казах ви, че няма да съжалявате. Не случайно С1 беше избран за all rounder миналата година а този би трябвало да е и по-добре. А че може и по-добре е ясно, но на съответната цена. Тука разни комплексирани човечета с регистрации на по няколко месеца, дето са научили 5 фрази на английски влизат, и понеже си нямат работа и мислят, че другите ядат доматитО с колците, повтарят прочетените алабализми и се мислят за велики.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    58
    #1079
    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Нали знаете, че Виваком ИПТВ и ЕОН е едно и също....качеството пак ще е МАЗАЛО....
    Ами аз първата вечер като видях мазалото, пуснах от телефона ЕОН приложението и беше в пъти по-добре. Обдих се на съпорта да ги питам проблем ли има, или си е такава мазня (на 37 плазма беше добре ), нямало причина да е зле, да съм си сменял HDMI кабела. Е па колко да е от кабела при тия 5-6 мегабита, дето ги пускат! Смених го де Но факт е, че ЕОН от телефона или таблета през еър плей си е с приемливо за такава телевизия качесто дори на 65”. Поне се различава кой канал е HD Иначе да, ни картина, ни звук да като на стрийминг платформите. Аз само HBO гледам де, английския го изчерпвам до ай донт спик инглиш, което отприщва още повече и по-бързо бръщолевене у англогоряшия “събесвдник”
    Ами ще видим, така или иначе ще преподпиша, и по изгодно ми идва от досегашния пакет, и да сменят малко джаджите, че са на по 10 години!
    Въпроса беше, че OLED си струва и може. Да, ОК, не съм с най-евтините, но не мисля, че и те ще са недопустимо неможещи. А аз съм преминал с 12 години и страха от прогаряне, та нямам подтискащи терзания като на новобранките, пропуснали етапа плазма Абе жената докато работи си пуска МТВ ‘80 и седи доста, ама на качеството от iptv логото е такава мазня, че…

  18. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #1080

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bigchicken Виж публикацията
    OLED не били ярки… Заиграх се снощи късно, че С2 го взехме оня ден и все няма време… Пуснах новото за драконите по HBO ( не се спряха на време) и субтитрите вадят очи. Пробвах всички режими на картината, сега видях, че нещото било Долби Вижън. И не знам как да го резна да не е толкова ярко бялото. Иначе и сега, в много светлата стая с напичащо през пердетата слънце картината е на макс от най-светлото до най-тъмното. Но субтитрите продължават да дразнят Хиля се, щото поне е ясно, че има потенциал според входящия сигнал, не е мрачното нещо за гледане на тъмно, с което плашат някои
    Oу, на 100% те разбирам ! И аз така като теб, от 10 години на плазма скочих на LG OLED65CX, и бях впечатлен колко по ярък е от най ярката ми плазма ! Преди това по форумите четях, че не били ярки и т.н. и бях занижил очакванията ми! Според мен първо много от хората първоначално не знаят как да си ги настроят, да изключат всички еко шитни и сензори, или пък идват от QLED/LCD телевизори , които признавам се ослепително ярки особено горните им класове, но ОЛЕД-а си е супер, особено С2 и G2 са най добрите и ярки ОЛЕД телевизори на LG ! Сега и Самсунг с S95B доста вдигна летвата...
    Моя го продадох след година ползване, само защото ми се струваше че в долната страна, в средата, точно където е целия хардуер на телевизор като чели имаше леко по тъмна зона, която се забелязваше най вече при изцяло син или зелен екран, но трябва да се вгледаш, но веднъж щом го забелязах.. ума и очите ми бяха там, а и ми предложиха доста добра сума за него !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 72 от 112 ПърваПърва ... 2262707172737482 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе