Страница 79 от 112 ПърваПърва ... 2969777879808189 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,171 до 1,185 от общо 1679
Like Tree716Одобрявам

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #1171

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    100 на 100 првдполагам, не 95 на 5
    berpan одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #1172

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    [emoji23][emoji23][emoji23]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #1173
    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    A ти колко очакваш да бъде ?
    95 с кабел на вифи над 300, имам и сони при него няма пробле както съм ти написал...
    Този пост е редактиран от tacho5; 28-11-22 в 15:35.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #1174

    OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Ти не писа ли, че прави 95мб/сек с кабел?
    Или това е за ъплоуд?
    5 за даунлоуд не е нормално.

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,031
    #1175

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tacho5 Виж публикацията
    95 с кабел на вифи над 300, имам и сони при него както съм ти написал...
    Да, по принцип даунлоунда с кабел трябва да ти е 95 , мислих че е обратното, но много зависи как го мериш де, с какво приложение, но 5 мб даунлоунд не е нормално, както каза колегата над мен.

    В този ред на мисли, да връзваш с LAN кабел ТЕЛЕВИЗОР, за мен е супер лишено от логика (поне докато не се появят 10/100/1000 телевизори ) при условие че скоростта винаги ще ти е по малка от това да го вържеш с WIFI, освен ако нямаш WIFI 5Gz или ако имаш МНОГО дълъг кабел а ТВ-то ти е в на друг етаж или няколко стаи по далеч от модема, тогава мога да го приема, но повечето LAN кабели които идват с модемите са не повече от 2 м, тогава какъв е смисъла да го връзваш с кабел изобщо след като модема така и така ти е в същата стая.

    Според мен производителите ще залагат повече на WIFI 6 от колкото да гигабитов лан пор, защото WIFI 6 е супер а и вече модемите с AX са много достъпни ! Hisense и TCL тази година имат няколко телевизора с WIFI 6.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 27-11-22 в 16:32.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1176

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Да, по принцип даунлоунда с кабел трябва да ти е 95 , мислих че е обратното, но много зависи как го мериш де, с какво приложение, но 5 мб даунлоунд не е нормално, както каза колегата над мен.

    В този ред на мисли, да връзваш с LAN кабел ТЕЛЕВИЗОР, за мен е супер лишено от логика (поне докато не се появят 10/100/1000 телевизори ) при условие че скоростта винаги ще ти е по малка от това да го вържеш с WIFI, освен ако нямаш WIFI 5Gz или ако имаш МНОГО дълъг кабел а ТВ-то ти е в на друг етаж или няколко стаи по далеч от модема, тогава мога да го приема, но повечето LAN кабели които идват с модемите са не повече от 2 м, тогава какъв е смисъла да го връзваш с кабел изобщо след като модема така и така ти е в същата стая.

    Според мен производителите ще залагат повече на WIFI 6 от колкото да гигабитов лан пор, защото WIFI 6 е супер а и вече модемите с AX са много достъпни ! Hisense и TCL тази година имат няколко телевизора с WIFI 6.
    За теб може и да е лишено, но за много други мислещи хич не е! Това че имаш скорости 200-300 всичко е по "въздуха" и ако се предава да речем филм с голям битрейт има спадове във връзката итн. Докато по кабел ако не ти стигат 100Мбит, значи не използваш телевизора си по предназначение! Дайте ми една причина при това АДЕКВАТНА за какво Ви е скорост по-голяма от 100Мбит????

    Преди да сте избързали с тъпите отговори... искам да кажа че рипове по 75ГБ ми вървят именно по LAN.
    Отделно че който иска стабилна връзка - взима си USB 3.0 RJ порт и моментално ще има повече от 100Мбит по LAN!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #1177

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Не знаех,че 2022 все още торентите съществуват [emoji2][emoji2]. Бъзикам се. Имам чувството,че сте хора с много свободно време да търсите, сваляте, споделяте, настройвате рипове на някакви филми.
    hadean одобрява това.

  10. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1178

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Точно така умнико! Плащам си за HBO MAX, Имам BRAVIA CORE с неограничен стрийминг и въпреки това филмите които аз жалая да ги гледам няма никакъв, ама никакъв шанс да ги гледам с максимално качество през Streaming платформите.... A колкото до времето.... 30 мин и 60GB са свалени.... това за Вас ако е много време... Скоростта на нета ми е 1Gbit/sec. Свалям на NAS сървъра и пускам на телевизора.
    Gena_bs одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,031
    #1179

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    За теб може и да е лишено, но за много други мислещи хич не е! Това че имаш скорости 200-300 всичко е по "въздуха" и ако се предава да речем филм с голям битрейт има спадове във връзката итн. Докато по кабел ако не ти стигат 100Мбит, значи не използваш телевизора си по предназначение! Дайте ми една причина при това АДЕКВАТНА за какво Ви е скорост по-голяма от 100Мбит????

    Преди да сте избързали с тъпите отговори... искам да кажа че рипове по 75ГБ ми вървят именно по LAN.
    Отделно че който иска стабилна връзка - взима си USB 3.0 RJ порт и моментално ще има повече от 100Мбит по LAN!
    Дай адекватна причина защо ще искаш да имаш 100 мб при условие че може да имаш <300 mb ? Естествено че по високата скорост ще доведе по бързо буфериране, без значение какво правиш дали ще гледаш, 4K youtube видео (както правя аз), или стриймваш някой филм от някоя платформа. Дали ще работи и при 100 мб ? Да разбира се, може тук-там, понякога да се наложи да изчакаш малко, но това също зависи и от сървъра на който е качено съдържанието !
    Въпроса е защо да се лишаваш от високата скорост за която най вероятно плащаш не малко пари само и само защото имаш неоснователни страхове че видиш ли връзката ще се разпадне.. няма такова нещо, поне съвременните модеми са далеч от тези проблеми ! Разбира се че има всякакви сценарии, да живееш във блок където има сто модема и става страшно преплитане на честотите и понякога може да загубиш сигнал, или модема да ти е от левчето и всеки по гъст облак дим от цигари да му влияе (шегувам се разбира се...), за това и писах че при дадени условия кабела е оправдан , но в повечето, не е !

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1180

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Дай адекватна причина защо ще искаш да имаш 100 мб при условие че може да имаш <300 mb ? Естествено че по високата скорост ще доведе по бързо буфериране, без значение какво правиш дали ще гледаш, 4K youtube видео (както правя аз), или стриймваш някой филм от някоя платформа. Дали ще работи и при 100 мб ? Да разбира се, може тук-там, понякога да се наложи да изчакаш малко, но това също зависи и от сървъра на който е качено съдържанието !
    Въпроса е защо да се лишаваш от високата скорост за която най вероятно плащаш не малко пари само и само защото имаш неоснователни страхове че видиш ли връзката ще се разпадне.. няма такова нещо, поне съвременните модеми са далеч от тези проблеми ! Разбира се че има всякакви сценарии, да живееш във блок където има сто модема и става страшно преплитане на честотите и понякога може да загубиш сигнал, или модема да ти е от левчето и всеки по гъст облак дим от цигари да му влияе (шегувам се разбира се...), за това и писах че при дадени условия кабела е оправдан , но в повечето, не е !
    Ти явно не четеш.... при low latency и предостатъчна скорост за ПОСТОЯННА a не плаваща скорост със загуба на пакети.... НЯМА буфериране и е предостатъчна както вече споменах за 75GB+ съдържание. Кое не ти стана ясно?
    Да съм плащал висока скорост и да не съм я ползвал... Аз точно през телевизора ще си ползвам 1GB/sec... Имам компютрър десктоп, имам си лаптоп, имам си телефони, имам си AX рутер... Както казах неоправдано е да искаш по-висока скорост при стабилна връзка от 100Mbit/sec за телевизор с абсолютна ниска латенснтост на връзката.
    Първо нямам модем, второ съм с медиа конвертор от Оптика, която е FTTH, а не FTTB, трето използвам си пълноценно 1Gbit както по кабел така и по "въздуха" по AX Wi-Fi 6 стандарта, но го използвам за работа, за филми всичко над 100 e излишно към този момент или само и само за да кажеш брех имам над 100Мбит/сек и да се радваш там..... Това е малко като - имам Видеокарта със 6ГБ ама тя горката скопена по шината - 64битова например - не може да се сравни с такава от 2ГБ 384 bit шина и по-бърза памет, ако ме разбираш правилно. И не не съм заврян в панел. А съм в къща.

    Поздрави!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #1181

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Спокойно, бре, успокой нервите малко. Не прецених,че за някои хора social activities се изчерпва до ултра, мега лан връзки и телевизори и в такива случаи е нормално да искаш най-доброто. Извинявам се, че не съобразих такива случаи.

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1182

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Спокойно, бре, успокой нервите малко. Не прецених,че за някои хора social activities се изчерпва до ултра, мега лан връзки и телевизори и в такива случаи е нормално да искаш най-доброто. Извинявам се, че не съобразих такива случаи.
    Грешката е, че не познаваш пишещоия отсреща а вече даваш валификации - Мистър Зукерберг!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1183

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от AntrAcsA Виж публикацията
    Дай адекватна причина защо ще искаш да имаш 100 мб при условие че може да имаш <300 mb ? Естествено че по високата скорост ще доведе по бързо буфериране, без значение какво правиш дали ще гледаш, 4K youtube видео (както правя аз), или стриймваш някой филм от някоя платформа. Дали ще работи и при 100 мб ? Да разбира се, може тук-там, понякога да се наложи да изчакаш малко, но това също зависи и от сървъра на който е качено съдържанието !
    Въпроса е защо да се лишаваш от високата скорост за която най вероятно плащаш не малко пари само и само защото имаш неоснователни страхове че видиш ли връзката ще се разпадне.. няма такова нещо, поне съвременните модеми са далеч от тези проблеми ! Разбира се че има всякакви сценарии, да живееш във блок където има сто модема и става страшно преплитане на честотите и понякога може да загубиш сигнал, или модема да ти е от левчето и всеки по гъст облак дим от цигари да му влияе (шегувам се разбира се...), за това и писах че при дадени условия кабела е оправдан , но в повечето, не е !
    Бърз WiFi за момента почти сигурно означава рутерът (не модем) и ТВ да са в едно помещение. Много често това условие не е изпълнено. А дори и една стена оказва влияние.
    Dominator одобрява това.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1184

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Бърз WiFi за момента почти сигурно означава рутерът (не модем) и ТВ да са в едно помещение. Много често това условие не е изпълнено. А дори и една стена оказва влияние.
    Абсолютно е така, при мен ТВ-а е на 15 метра от рутера....
    Имам рипийтър, но все пак друго си е по ЛАН.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    180
    #1185

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз лично ползвам ЛАН И защото избягвам да имам излъчвания от рутера вкъщи.
    Първо, че е по-стабилно всичко по ЛАН връзка и второ - за лично ментално спокойствие

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 79 от 112 ПърваПърва ... 2969777879808189 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 14:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе