Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 527 от 620 ПърваПърва ... 477517525526527528529537577 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,891 до 7,905 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    19
    #7891

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Сигналът е iptv на виваком. Преди това бях на кабелна с сам модул и не правя разлика на 40 инча. По скоро към размер 55 ще се насоча. Иначе разстоянието на гледане е 2,5м.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7892

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Didss Виж публикацията
    А дали ще е голяма разликата в изображението на СД и ХД каналите между 55 и 65 инча, тъй като аз основно телевизия ще гледам на него. От 7г. съм с един Самсунг 40h6200 и картината е мн добра, но се опасявам, че на 65 инча много ще се разтегне образа.
    Не знам какви sd канали изобщо са останали,които да ги няма в hd за да го мислиш.Вече на А1 са 5+ UHD и ще стават повече.
    Не разбирам кво значи ''ще разтегне'' образа,като е 16/9 и на двата.Ако искаш да кажеш,че 65'' е голям за 2,50 е друго.Според мен си на границата.
    А за UHD си е даже малко.
    Смята се като за ''нормално за
    hd-in` по 4
    uhd-inch по 2
    https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/
    Що се отнася до OLED/led имам 2 бр. OLED и съм имал над 5 lcd 100hz и сина ми има LG CX,както и SAMSUNG Q80 R и нито аз нито той виждаме драматични разлики.Има различия,но като общо не е съвсем еднозначно за препоръка.За филми oled се откроява по-видимо.
    Така,че въпроса е в цената.Ако е близка OLED не си заслужава.
    А кой предава най-добре движението не мога да прецедня,както виждаш и за експертите е трудно.И не знам от къде точно ти са заключенията.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7893

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Щом досега е бил с 40" за 2.50м, то по-добре да вземе 55" - идеален е за смесено ползване (СД/ХД) от това разстояние, а и избора на добри и сравнително евтини модели е по-голям. С 65" шока ще е прекалено голям и може да не му понесе, а за добър модел цената е доста по-голяма
    podredko одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7894

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Щом досега е бил с 40" за 2.50м, то по-добре да вземе 55" - идеален е за смесено ползване (СД/ХД) от това разстояние, а и избора на добри и сравнително евтини модели е по-голям. С 65" шока ще е прекалено голям и може да не му понесе, а за добър модел цената е доста по-голяма
    svetlio,ти какви сд канали гледаш,ако не е тайна.И защо ''смесеното ползване'' не е HD/UHD ,а не това което си казал според мен е пълна загадка,Днес! За утре няма да говоря .Нито пък за вдруги ден.Когато тв-ра още ще работи.
    Да не говорим,че и темата е такава.Кво сд кви 5 лева?
    Щото аз и при най-добро желание не намирам дори един който го няма в hd.А и да намеря това ли трябва да мисля при избор на тв-р '21 год.?
    За големината и ''прехода''(към ''демокрация'') много пъти говорихме.Дали ще му се вижда голям -не знам.Може би първата седмица.За останалите 10 години питах няколко пъти вече.Повечето хора казват,че ''голям тв-р няма''.Да не търся ,да показвам.Не говоря за форума де.
    Тук ми е ясно кво ще кажат.
    А кво ще прави питащият си е негов проблем.

    п.с. Лично аз мога да гледам 5UHD канала.NETFLIX и You tube.T.e. UHD вече наближава половината от съдържанието.
    А които освен тези и спортните ги няма UHD даже не ме вълнува в ква резолщция е.NOVA UHD/HD ...Голям майтап.
    Ако пуснат и спортните(мисля че Eu sport вече го има) даже и за hd няма да мисля.Там разликата не е чак толкова голяма,да не говорим за 55'' тв-р.
    Този пост е редактиран от inches9; 09-06-21 в 13:02.

  6. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #7895

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Нямам спомен кога последно съм гледал SD канали. При наличието, че 4К каналите се увеличават, то гледането на sd канали си е жив мазохизъм.

  7. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #7896

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    гледал ли си CITY Music tv - тя е само в SD...
    гледах я в едно приятелче на Sony Oled 65 inch.. от 3 метра... и се изместих на още 3....Старият ми Philips crt 29 inch от аналоговата я излъчваше по-добре ....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #7897

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не, избягвам да си причинявам такива неща. Предимно гледам RITSA

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7898

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Нямам спомен кога последно съм гледал SD канали. При наличието, че 4К каналите се увеличават, то гледането на sd канали си е жив мазохизъм.
    Да.И ако някой иска няма лошо да си направи тема ''Как се гледат сд канали на топ телевизор'' и да си обменят опит.
    Освен това резолюцията не е най-важното нещо.Пример.Шоу Цитиридка/Рачков.
    За мен въпреки,че и двете са hd има голяма разлика в картината.Осветление,камери и кво друго не знам.Въпроса е в крайния продукт.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    гледал ли си CITY Music tv - тя е само в SD...
    гледах я в едно приятелче на Sony Oled 65 inch.. от 3 метра... и се изместих на още 3....Старият ми Philips crt 29 inch от аналоговата я излъчваше по-добре ....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Ако искаш може да пробваш и с филмите на Ч.Чаплин.

  11. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #7899

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    разбирам, ама човека си я гледа, а пък я няма в друга резолюция... иначе, другите програми са що годе добре... но например Евроспорт 1,2 HD му е зле... мазньок... като пусне некакъв филм в 4К...е това е друга работа.... п. с. филмите на Чаплин са класика... и на Рубин 714 Д, мога да ги гледам...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7900

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    разбирам, ама човека си я гледа, а пък я няма в друга резолюция... иначе, другите програми са що годе добре... но например Евроспорт 1,2 HD му е зле... мазньок... като пусне некакъв филм в 4К...е това е друга работа.... п. с. филмите на Чаплин са класика... и на Рубин 714 Д, мога да ги гледам...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Eu sport e с идеално качество в HD.Не знам за твоя приятел.
    И филмите на Чаплин е добре да се гледат,независимо на къв тв-р.Резултата ще е същия.Само може да имаме желание за по-голямо к-во-те са си такива квито са.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7901

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Човека си написа, че ще е основно за телевизия СД и ХД, а БГ канали в Сд колкото щеш - групата на Нвоа са шампиони там, основния Нова тв въпреки, че уж е ХД повечето им материали и новините са си в долнопробно СД (даже не е и максимума на СД-то) , Диема/КиноНова и студиата на платените им спортни канали също са с кофти СД през повечето време.

    Та има си доволно количество СД канали, които доста народ си гледа - не може да излизаме по презумпция, че ние като не гледаме и всички останали не гледат

  14.  
     
  15. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #7902

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    то не е само това, ами колко HD канали, НАИСТИНА се излъчват в това си качество, а не са компресирани и смачкани... направете си снимка с телефона, и я пуснете на 65 - 70 инча... да го запълни, след това я пуснете на монитора на компа... и сравнете...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7903

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Човека си написа, че ще е основно за телевизия СД и ХД, а БГ канали в Сд колкото щеш - групата на Нвоа са шампиони там,
    Не знам кой кво ще гледа.За това предложих нова тема(т. нар.''нова тв'' не ме интересува,въпреки ,че и тя е hd ,както и DE).Там може да се разглеждат и други варианти на ''смесено гледане''-напр. сд/чб...Всеки има право.Ама не виждам защо тук цапаме темата.Щото като става въпрос за размера може да видим и това:
    https://www.sandacite.bg/%D1%83%D0%B...%D0%B0-%D0%B0/


  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    19
    #7904

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря за мненията. Май ще се спра на Sony 55xh9505. Телевизора работи по 10-12 часа на ден и като че ли ще има риск за Oled. А знаете ли дали ТВ закупен от edigital има опция за удължена гаранция +3г.?

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #7905

    Smile Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте отново, колеги. Значи. Става на въпрос, че бях писал тук преди няколко месеца относно избора ми за покупка на телевизор. Та... Тогава първоначално се бях спрял на няколко модела тв - та на марките - LG и Samsung, но впоследствие се отказах от моделите на Самсунг, след като се консултирах с няколко човека от форума и извън него. Иначе, след като се отказах от тв - тата на Самсунг, все пак се поразрових в интернет и видях, че Самсунг имат и един модел, който също ми грабна окото, а именно - Samsung QE-50Q80T. Ами... В крайна сметка тогава бях написал, че ще отида до някой магазин, за да сравня този модел на Самсунг с другия модел на Ел Джи, който е - LG Oled48CX, но понеже ми изникнаха лични проблеми, така и не успях, нито да отида да разгледам телевизорите, нито да купя нещо... Все пак, сега вече мисля, че в скоро време, ще мога да взема някакъв телевизор и поради тази причина пиша отново в темата. Та, все още не съм решил на 100% точно кой модел тв, да закупя, но все пак, мисля че избора не ми се е променил относно кой от двата модела да взема, но като, че ли по - добрия избор, ще е Ел Джи Олед модела. Иначе, както писах и преди телевизора, ще се ползва и свързва към мощен настолен компютър и не операторски 4К сателитен приемник по HDMI. Ами... Искам, да знам, при положение, че телевизора, ще се ползва по около 12 часа в денонощието, като от компютъра, ще е предимно за браузване, гледане и слушане на видеоклипове от Youtube, чат пат една, две спортни игри, като Fifa и по - рядко за филми, а докато от приемника, ще се ползва за гледане на по - рядко SD канали, най - вече HD канали и сравнително често 4K UHD канали, кой от двата модела, ще е за предпочитане, да купя!?!? Също така, знам за проблемите при LG телевизорите и така наречения Burn-In, но тези дни реших, да се обадя на LG България и да ги поразпитам няколко въпроса относно тези проблеми с тези прогаряния на картината и те ми отговориха, че дори и да се получи този burn-in през първите две години, докато важи гаранцията за телевизора, имам право да ми се поднови дисплея или да ми се поднови самия телевизор, което ако наистина е вярно мисля, че ще е много добър вариант. Та... Също така, искам да знам, когато купя новия телевизор, според вас, дали има смисъл да сменявам HDMI кабелите, с които съм в момента, с такива, които са уж малко по - качествени или няма смисъл??!! А и, както казах и преди, разстоянието, от което ще ползвам тв - то е около 2 - 2,5 метра, като наистина не мога, да взема по - голям от 50 инча телевизор! Гледал съм 55 инчови модели тв - та от що годе същото разстояние и мисля, че поне за момента, не е необходимо да купувам по - голям! Все пак, трябва да спомена, че наблюдавам и обмислям, да купя телевизора онлайн от някой измежду по - добрите и доказани сайтове, като - Emag, Extreme Digital и други подобни, като е възможно да се спра и на разопакованите модели от сайта на - Emag! Ами... Това е общо взето, поне за момента, което мога да дам като информация относно покупката на нов телевизор, от моя страна. Извинявам се за дългия пост, който се получи. Отново, ще очаквам за всякакви включвания, коментари, насоки и отзиви в темата от ваша страна. И така... Ок. Добре. Благодаря предварително на всички. Чао засега. Лека вечер. И до скоро. : ))) ; )))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе