Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 542 от 620 ПърваПърва ... 492532540541542543544552592 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,116 до 8,130 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #8116

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristov79 Виж публикацията
    Здравейте, моля за помощ за избор на телевизор 43”, направих грешка и поръчах на сляпо един Самсунг AU7172 от ЕМаг и изобщо не съм доволен от картината, нито като SD, нито като HD и за това ще го връщам. Така телевизора е за спалня ще се ползва за гледане на стандартните тв програми на Виваком, иска ми се картината да е поне като на стария ми Панасоник P42ST60B.
    P42ST60B - е модел за Англия
    Най-близкото до неговата картина е OLED,. С тази разлика. че при плазмата се използват емитери с трите основни цвята(RGB), а при OLED се използва сандвич от син, зелен и жълт емитер с добавен цветен филтър за зеленият и червеният субпиксел.
    най-евтиният
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-OLED/p/10296

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2020
    Мнения
    4
    #8117

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,

    Преди година помогнахте на мен и мой приятел с покупките на телевизор. Ако е възможно сега да помоля за съвет за родителите ми. Няма изисквания, няма и бюджет - 1200лв за 65 инча. Турско-индийски сериали, новини, заложни къщи, готвене, купуване на къщи, проблеми на амиши, новини и прочее - това се гледа по 10-15 часа на ден, засега на Булсатком. Гледам в техномаркет има 10тина модела за тези пари, ето някои примерни:
    https://www.technomarket.bg/televizo...rt-tv-09182922
    https://www.technomarket.bg/televizo...rt-tv-09182786
    https://www.technomarket.bg/televizo...rt-tv-09172629
    https://www.technomarket.bg/televizo...rt-tv-09183318
    https://www.technomarket.bg/televizo...rt-tv-09181455

    Въобще стават ли за нещо или да пробвам да повдигаме много малко бюджета (евентуално до 1400, но не е желателно )?

    Благодаря

  4. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8118

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    тия в ТМ сите са залежали мостри по 1-2 бройки тук-там ...
    за 1200лв освен някой турски/китайски (Хайсенс, Хитачи, Финлукс, TCL... )
    примерно - https://edigital.bg/led-televizori/h...evizor-p753414

    ама е хубаво първо да ги пробваш на живо няколкото набелязани (има гледам няколко Филипс и ЛГ в бюджета) как са, че голям и евтин обикновено не е много ОК

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #8119

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Странно как напреднали в материята като svetlio делят китайските марки.Едната в група с Финлукс,а другата с LG.
    Да не се замерваме с данни,кой колко произвежда,кой произвежда матрици и.т.н.
    Май от форумните приказки спряхме да се замисляме.....може би.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-11-21 в 19:08.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    28
    #8120

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Само да кажа, че от Techmart са пропуснали да споменат, че всички телевизори на Сони с намалени цени са мостри!!! Някак си това ме отказа и не го взех, пък и единствената бройка, която беше в Бургас беше с лъскавата/инокс/ рамка а не с черна, каквато искам. Та все още не съм си взел телевизор и продължавам да се главоблъскам какво да взема за бюджет около 1500.... Гледам тия дни ей тоз https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/15563 и се чудя, дали е добър избор...?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #8121

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Супер е, но ако го купуваш от магазин му пусни заливки(бяло, сиво, червено, синьо), че един колега се оплавкаше от по-тъмни участаци в горните ъгли, при всички с директ лед ги има, но при някои може да се по-изразени и да хващат окото.
    Можеш да видиш и миналогодишния модел, завършващ на 5.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #8122

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    В БГ техно веригите масово е така, аз лично от години избягвам да пазарувам от тях, а за връщане не ми се говори каква мъка е. В моя град има само една от техно веригите и имат безумното изискване да отварят и да пускат всеки продукт. Трябваше по "спешност" да купя PS5 за подарък и едва се преборих с някакъв продавач да не ми отвори фабрично запечатаната конзола и да разбута всичко вътре в нея.
    Този пост е редактиран от kajos; 03-11-21 в 11:32.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8123

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Странно как напреднали в материята като svetlio делят китайските марки.Едната в група с Финлукс,а другата с LG.
    Да не се замерваме с данни,кой колко произвежда,кой произвежда матрици и.т.н.
    Май от форумните приказки спряхме да се замисляме.....може би.
    Да не говорим,че евтините тв-ри на марките(от PAN до LG са си Турско производство,или поне повечето),което е далеч от Китай,поне колкото от тук до...обратната страна на луната.Не знам дали и китайците вече не сглобяват евтините модели там.

    Единствено цената съм имал предвид - 65" за до 1200лв са си точно основно турски и китайски марки (и то евтините им серии) ... или нещо съвсем залежало (по-скоро мостри) от ниските серии на ЛГ/Самсунг/Филипс .

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #8124

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Единствено цената съм имал предвид - 65" за до 1200лв са си точно основно турски и китайски марки (и то евтините им серии) ... или нещо съвсем залежало (по-скоро мостри) от ниските серии на ЛГ/Самсунг/Филипс .
    Питането беше PHILIPS не е ли китайска марка и как се съпоставя с TCL?И не е ли произволно едното да е към SA/LG,другото към FINLUX.
    По кой точно критерий ги подреди така смело,като....да не казвам кой.
    Aма само за протокола,иначе е ясно че ще го разберем след 2-3 години.Т.е. ние във форума,иначе по света си знаят.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    Ако искаш да прибавим тук някое LCD на PHILIPS?
    Пък като говориш за цени,залежали и др. ето един залежал(сериозно залежал модел) от тези евтините фирми
    https://www.emag.bg/televizor-led-sm.../pd/DWHZ7WBBM/

    https://hdtvpolska.com/tcl-skad-poch...ycje-na-rynku/

    https://www.displayspecifications.com/bg/model/65662852

    mod/edit
    1. При следващото използване на епитети и лични квалификации към колеги, ще получиш бан! Става въпрос за твой предходен и вече изтрит пост.
    2. Забелязвам, че повечето ти постове рядко имат нещо по темата, а са си откровено тролене с твои лични излияние и хипотези изложени като факти. Коригирай се, за да не излезеш в "отпуск".
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-11-21 в 19:16.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Живее в
    Burgas
    Мнения
    28
    #8125

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Супер е, но ако го купуваш от магазин му пусни заливки(бяло, сиво, червено, синьо), че един колега се оплавкаше от по-тъмни участаци в горните ъгли, при всички с директ лед ги има, но при някои може да се по-изразени и да хващат окото.
    Можеш да видиш и миналогодишния модел, завършващ на 5.
    Как се пускат тия заливки? Ивинявам се за леймърския въпрос! А миналогодишният модел ме грабва с това, че има клавиатура на гърба на дистанционното, на новия май няма...или поне не видях. Други съществени разлики освен стойката /не ме интересува, щото ще е на стена/ май няма, или поне аз не видях!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #8126

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    От флашка. Трябват ти еднородни цветове с резолюция 3840х2160(4к) в JPEG формат. Или ги намираш в нета и ги сваляш, или можеш в пейнта да си ги направиш.
    В магазина даваш флашката на консултанта и му казваш, че искаш да го тестваш с цветните заливки на нея.
    Аз бих взел миналогодишния, отделно клавиатурата на гърба е много удобна, иначе ще трябва да си вземеш безжична клавиатура, ако цъкаш из нета или тубата.
    ПС: 8535 и 8536 са с клавиатура, 8505 и 8506 са без, така че внимавай какво взимаш.
    Този пост е редактиран от Rakeem; 04-11-21 в 11:09.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #8127

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ако има недоволство към модератори на форума, то може да бъде обосновано обяснено в раздел За форума с прикрепени доказателства за недоволството.
    Не е допустимо да се противоречи на модератори на форума в други раздели, а който го прави ще бъде наказан.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #8128

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ето, аз имам ТСЛ и Филипс в сходни класове. И двата са VA матрица, директ лед, андроид и определено Филипса е по-добрият телевизор във всяко едно отношение.
    Вече колко китайски е Филипса към момента не знам, но това е марка с огромни традиции и бекграунд, за разлика от пунта марите, които се пръкнаха напоследък с крадени ноу хау.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #8129

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Съвсем ясно предупредих какво може и какво не може, а ти продължаваш да спамиш темата?
    10 дни почивка. При завръщане - моля запознай се с правилата на форума и ги спазвай!
    mod. edit

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Ето, аз имам ТСЛ и Филипс в сходни класове. И двата са VA матрица, директ лед, андроид и определено Филипса е по-добрият телевизор във всяко едно отношение.
    Вече колко китайски е Филипса към момента не знам, но това е марка с огромни традиции и бекграунд, за разлика от пунта марите, които се пръкнаха напоследък с крадени ноу хау.
    Кое колко е китайско се повтаря като рефрен.Та за това беше приказката.
    Кой ще си вземе поула и кой не,не е мой проблем
    Както казва Р.Рейгън ''Бедноста е най-голямото наказание за един народ''....би трябвало да добави и др. неща.
    А ''пунта мара'' на марките,които се пръкнаха напоследък'' ще е очевидно по темата.... Важното е да сме в общия хор,на който....
    Приятен ден

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #8130

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Philips по договор се разработват в Нидерландия, но се произвеждат и асемблират от TPV Technology, които са един от големите ODM за други производители.
    Panasonic от другата година ще приложат същата схема - те ще разработват, а TCL ще произвежда и асемблира телевизорите.
    Sony разработват само моделите от високият и средният клас. Ниският клас са някакви китайски разработки. Асемблират се от Foxconn(Европа) и Wistron(северна Америка).
    Sharp в Европа е лицензирана от SKYTEC UMC Management sro, в която UMC (Universal Media Corporation[Полша]) и Sharp са акционери. Sharp има мажоритарен дял и участва в разработването на телевизорите.
    Samsung имат собствени заводи за производство на отделните компоненти, но поради недостиг ползват и такива от други производители.
    TCL имат собствени заводи за производство на отделните компоненти(без процесорите) и за Европа ги асемблират в Полша.
    LG имат собствени заводи за производство на отделните компоненти(без процесорите) и за Европа ги асемблират в Полша. Последното което научих e, че за руският пазар миналогодишни модели се произвеждат и в момента от TPV
    Вопросы, просьбы, пожелания и предложения к пользователю LGERA : Телевизоры LG - Обсуждение - Страница 26
    Xaomi - само разработват, но нямат свой производствени и асемблиращи бази, за това по-договор се правят от други китайски производители(поне 3-има).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе