Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 568 от 620 ПърваПърва ... 518558566567568569570578618 ... ПоследноПоследно
Резултати от 8,506 до 8,520 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    14
    #8506

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Привет , поръчах Samsung 55QN95A , обаче приятелката ми започна да мрънка , че 55 инча за спалня е много и ще останем без очи . Аз смятам , че ако се използва автоматичната яркост ще е ок . Разстоянието което ще се гледа е 3 метра . Вие как мислете сгреших ли ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8507

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Добре е... макар и да не виждам много смисъл от скъп тв за ... приспиване

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    150
    #8508

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не,Не си Сбъркал,нека всичко е наред и ще говорим за настройка

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #8509

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Някой ползвал ли е 65Х95J и какви са му впечатленията, че се чудя дали да не сменя 55Х93J за 65Х95J. Като доплащане ще ми се върже около 1к, но за мен е важно да имам подобрение в качествато на картината, защото Х93J не ми харесва особено, не е толкова от значение, че ще мина от 55 на 65.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8510

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от kajos Виж публикацията
    Някой ползвал ли е 65Х95J и какви са му впечатленията, че се чудя дали да не сменя 55Х93J за 65Х95J. Като доплащане ще ми се върже около 1к, но за мен е важно да имам подобрение в качествато на картината, защото Х93J не ми харесва особено, не е толкова от значение, че ще мина от 55 на 65.
    Повече локални зони от иначе малкия им цялостен брой , една идея картината е по-жива и наситена с относително широк като за VA матрица панел.
    Другото на място в магазина можете да го прецените.

    Успех!

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #8511

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    55X93J днес го разкарах, остава да реша какво ще взема на негово място. Ако е OLED ме дразнят проблемите с пикселите /от 4 опита винаги имам поне един мъртъв пиксел след няколко дни ползване/, при VA матриците последните ми 2 покупки имат видим DSE или тъмни ъгли. Сега за основен сложих 48C1 от спалнята, но за хола ми малее и ще трябва да се рискува с нещо 55 или 65.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #8512

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Това с DSE нали знаеш, че е до късмет/конкретна бройка ... и често след неправилно съхранение и транспорт. Аз пък с последните 3 нацелвам почти перфектни бройки откъм DSE ... дори и ЛГ-то ми, които са майстори на DSE-то е перфектно (там пък имаше други драми ама...)

    Тъмните ъгли са по-трудни за избягване , но мен (почти) не ме дразнят - рядко има реално съдържание, в което да имаш цял екран със светъл фон или ако има е за кратко, за да му обърна сериозно внимание или да ме подразни...

    Така , че поръчваш бройка и тестваш -ако ти се падне добра оставяш. Другия вариант - "на живо" в магазина ги караш да вадят бройки докато нацелиш добра ... ама ако не си приятел с управителя не виждам как ще стане
    Този пост е редактиран от svetlio1; 29-06-22 в 20:14.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #8513

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Това с магазина е трудна работа, затова ми се иска да го взема онлайн, но примерно 65X95J, който за сега го обмислям го има при унгарците на 2542лв., но при тях не съм връщал до сега, а и доставката е за сметка на клиента, което си е около 90лв. + моята банка ми удържа някакъв процент за превод от чужбина и ще ми излезе евентуалното връщането около 115-120 лева на загуба. В емаг, където за мен най-безпроблемно се връща /тествано лично/ цената е 3000лв. и затова още му се чудя какво да направя. Като цяло 55 инча най-ми допада като големина за разстоянието, от където го гледам, но нямам идея какво да купя все уцелвам проблеми бройки.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #8514

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз вече от седмица разцъквам набедения QNED913 и да чукна дърво към момента съм очарован приятно. Изкарах късмет и с панела- няма никакви признаци на "мръсен екран". Видима разлика с 93J като качество на картината не намирам. Може би сложени един до друг, може и да се види нещо. И жената го хареса като дизайн, тъй че всичко 6 :D

    Минус- както се очакваше около субтритри на черен фон се забелязва blooming, който с увеличаване на локалното затъмнение се оправя. Не знам дали това има негативен ефект върху качеството на картината.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 29-06-22 в 07:34.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #8515

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Субтитрите ги направи сиви и може с черен контур. На моето сони цъфтежа е незабелижим. Затъмнението ми е средно.

    Изпратено от Samsung S22 Ultra с помощта на Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    36
    #8516

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, обмислям покупка на LG 43 UP80003LR или LG 43 UQ81003LB. Знам, че първия е 2021г, а втория 2022г. Ще се ползва за гледане на ТВ. Бихте ли ми помогнали с избора! Най вече ме интересува да е с IPS матрица. Как мога да я различа реално в телевизора, освен с гледане под различни ъгли, има ли някакво означение и как да го намеря? Magic remote предимство ли е или по скоро не?
    LG 43 UQ91003LА Това също се предлага в Техномаркет, но в описанието видях, че най-голямата серия е 8, дали тази деветка е реална или не и заслужава ли си?
    LG 43 NANO783QA или може би този?

    Благодаря!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #8517

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Като не можеш да различиш матриците , какво значение има за теб тогава ? Щото така четеш по форумите ? Вземай което ти хване окото не задълбавай в четене на таблици и цифри

  16. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #8518

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от toddy Виж публикацията
    Здравейте, обмислям покупка на LG 43 UP80003LR или LG 43 UQ81003LB. Знам, че първия е 2021г, а втория 2022г. Ще се ползва за гледане на ТВ. Бихте ли ми помогнали с избора! Най вече ме интересува да е с IPS матрица. Как мога да я различа реално в телевизора, освен с гледане под различни ъгли, има ли някакво означение и как да го намеря? Magic remote предимство ли е или по скоро не?
    LG 43 UQ91003LА Това също се предлага в Техномаркет, но в описанието видях, че най-голямата серия е 8, дали тази деветка е реална или не и заслужава ли си?
    LG 43 NANO783QA или може би този?

    Благодаря!
    IPS дава доста по-добър зрителен ъгъл. Като недостатък е по-слабият контраст. Но пък заради единият контраст да седиш фронтално срещу телевизора е тъпо. Иначе съвременните тв-та са доста разхлопани, не те съветвам да натискаш прекомерно екрана за "проба" за вид технология...
    Най - важни са две неща - да имаш качествен източник на сигнал и да има стойностни неща за гледане... Другото е суета...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #8519

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    IPS дава доста по-добър зрителен ъгъл. Като недостатък е по-слабият контраст. Но пък заради единият контраст да седиш фронтално срещу телевизора е тъпо. Иначе съвременните тв-та са доста разхлопани, не те съветвам да натискаш прекомерно екрана за "проба" за вид технология...
    Най - важни са две неща - да имаш качествен източник на сигнал и да има стойностни неща за гледане... Другото е суета...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Нищо няма да им стане при лек натиск....
    Да съветваш IPS със супер glow и нисък контраст на тъмно е неприемливо да се гледа... не знам какъв мазохист трябва да си..... кой седи и гледа телевизора под ъгъл по-голям от 40 градуса в крайни случаи? Винаги съм си мислил. че телевизора е прието да се гледа "фронтално"......
    По-скоро е по-приемливо да "потърпи" процентна загуба на цвета отколкото да "жертва" контраста. IPS-а освен за монитори, за друго не става.........

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    36
    #8520

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Напълно съм наясно с вида матрици, техните плюсове и минуси.
    Моят избор е IPS матрица.
    Може би не зададох правилно въпроса си. Дали има някакъв бърз и лесен начин ( надпис, код, белег) да се различи вида на матрицата в магазина. Едва ли някой в магазина ще позволи да отварям кашони, да натискам дисплей или да залягам под различни ъгли.
    Някой може да има наблюдение върху посочените модели на LG - 8-ма серия.
    Благодаря!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Като не можеш да различиш матриците , какво значение има за теб тогава ? Щото така четеш по форумите ? Вземай което ти хване окото не задълбавай в четене на таблици и цифри
    Колега Slusatel чети внимателно въпросите, не бързай да отговаряш просто за вдигане на рейтинга.
    Благодаря ти все пак.
    Този пост е редактиран от toddy; 16-07-22 в 21:57.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе