Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 343 от 620 ПърваПърва ... 293333341342343344345353393 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,131 до 5,145 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    17
    #5131

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Някой със съвет коя марка се справя най-добре с ъпскейла на СД/ХД качество от кабелната.

    Колебая се дали 55 или 65 инча да си взема за хола. Ще се гледа от около 3-3.5м. На тъмно ще се гледа изключително рядко сигурно. Кабелна от А1 и връзка към компютър за филми и игри с ХДМИ(може и ПС4 след време или ако останат пари). Ако си взема въртяща стойка за стена ъглите на виждане може би няма да са ми голям проблем.

    Чудя се сега покрай великденските да си взема някой миналогодишен модел.
    55ци
    Телевизор LG 55SK9500PLA 2000
    Телевизор LG OLED55B8PLA 2600
    Телевизор SAMSUNG UE-55NU8072 1700
    Телевизор QLED Smart Samsung 55Q7FN 2100

    65ци
    Телевизор LG 65SK9500PLA - 2500
    Телевизор Smart Android LED Sony BRAVIA, 65XF8577 2400
    Телевизор SAMSUNG UE-65NU8072 2500
    Телевизор QLED Smart Samsung, 65Q6FN 2600
    Телевизор QLED Smart Samsung 65Q7FN 3200

    Някой имат възможност и за 0% лихва.
    Всичко зависи дали 65 няма да грознее тежко с кабелната и дали при игри 1080п също няма да грознее. Самсунгите поне имат 1440п

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5132

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не знам колега коя марка се справя най-добре със sd канали.На кабелната на A1 на LGB6 hd каналите са идеални.sd за филми също.Спорт гледам само на hd.Както и филми,понякога само превключвам да видя.Ама да си купиш 4k OLED и да гледаш sd канали ми се струва все едно Ferari на градското в София.Малко тъпо сравнение ,ама от коли май повечето разбират ...та
    По-важното е ,че не знам защо искаш да даваш цена 2600лв. за 55'',като го има за 2179 лв.И 65'' за 3325лв.,ама ако си мислиш,че в нашите Техновериги работата е по-сигурна-ти си знаеш.
    55Q7 беше към 1650 лв. на доста места,скоро в Е маг също.
    И за над 3m 65''!

    https://edigital.bg/led-televizori/l...-2018g-p573903
    https://edigital.bg/led-televizori/l...2018-g-p573905

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #5133

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Колкото повече инчове, толкова по-зле ще изглеждат ТВ каналите, особено СД-тата като Нова...
    Аз съм с B8 и просто качеството на картината е наслада за очите, но истинската наслада се получава, когато източникът на картината е качествен.
    ТВ каналите на Виваком IPTV изглеждат доста прилично, особено ХД-тата.

    Иначе, Сони се славят с добрия си ъпскейл, така че може да погледнеш https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...5b-p402635871/ , но не очаквай някакви чудеса.

    За full hd игри 65 инча няма да грознеят.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    17
    #5134

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Емаг сега го смъкнаха за 2300 0% лихва Олед ЛГ В8.

    q7 кога е бил на цена 1700? Не ми се вярва това. Вярно че отскоро им следя цените, но това съм го пропуснал.
    Реално ОЛЕД-а страхотен за филми и широки ъгли и тъмни стаи. Но аз ще гледам на светло главно и стаята е югозападна и светла, може и да играя на него.

    Имам кабелна много ясно че ще има и СД контент. Най-вече за некви предавания, новини, сериали де качество не се търси много като фон ще се пускат. Филми, мачове и сериали ще се пускат от компа.
    Мерси за линка за 65 ОЛЕД-а. Доста ме замисли.

    Иначе изначално се бях насочил за NU8*** серията ама колкото повече чета толкова си дигам бюджета което е голяма грешка май.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #5135

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Оледа е страхотен и за светли стаи.

    Колегата се бърка с Q6FN сигурно, Q7FN не е падал под 2000.

    Като цяло за твоите нужди ми се струва, че NU8000, Q6FN или LGSK8500 напълно ще те устроят.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    17
    #5136

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    cable Тея Едиджитал имат доста негативна и противоречива слава из БГ.
    Доста оплаквания особено когато трябва да се ползва връщане, гаранция и т.н.
    Някак не ми се рискува с нещо толкова скъпо. Макар и цените да им са доста добри. Ще го мисля, но риска е голям. С моя късмет ще дойде със закъснения и ще има проблем който ще видя след 5 дена и ще се почнат мъките.
    Иначе технотата не са ми хич някакъв еталон за нещо.
    В Емаг съм работил дълги години и от там по имам доверие, а и все още някакви връзки минимални.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5137

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    >stefanoV29...Прав си,за Q6 говоря,ама голяма разлика със 7 на практика няма.При новите серии 7-та е с FALD и ще е друга бира.
    Колега,относно това каква слава къде се носи трябва да ти кажа,че в бг има доста които се опитват да злепоставят фирми,ясно ти е защо.Аз съм вземал над 5 работи от тях,но не скъпи.Пък и ти си решаваш,и всичко да е наред....''най-лошото е на мене да ми се случи''(крилатата фраза на един приятел).
    Не знам дали знаеш ,но от един месец Е-маг купи ED и вече са най-големите в Източна Европа,така,че не знам на кои ''по-имаш доверие''.

    p.s. И обърни внимание на колко пазара е оперирала и колко нови взема Е-маг след сделката,вкл.Австрия.Аз няма какво да добавя.

    https://money.bg/deals/emag-sazdava-...1-miliard.html
    Този пост е редактиран от cable; 22-04-19 в 17:11.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #5138

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Излиза, че тенденцията за потребителя ще е по ниски цени

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    33
    #5139

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Ще извинявате, че се намесвам, но и аз следя цените не в един или два сайта. Това, което казва колегата cable, мисля е добра новина. Лично аз нямам досег с Emag, обаче имам няколко познати, които имаха разни разпри относно дефектирала в последствие дребна техника. Относно Edigital, искам да попитам дали някои оттук присъстващите все пак си е имал взимане-даване с тях повече от 1 път, цените им са конкурентни, вижда се, до колкото обаче са качествени предлаганите техники. Разбира се, да не забравяме с техниката всичко е на "късмет" както се казва, нали.

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5140

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Колега,аз писах колко съм вземал от Ex dig,най-голямото е фотоапарат.''Доколко са качествени предлаганите техники''?....Мисля,че на въпроса сам може да си отговориш.Напр. SANSUNG Q6 ще е точно толкова качествен,колкото от където и да го купиш.Нали не мислиш ,че която и да е фирма произвежда с различни компоненти изделията си за различните търговци(особено за изт. Европа)?И ако мислиш,че е възможно,къде ще отива по-добрата,към търговеца който оперира на доста пазари вкл.Австрия или Бг техновериги? А за пробутване на разпечатки-не знам,но и да го правят,не са само те.
    Друг е въпроса как се отнасят към гаранционното обслужване,но тъй като съм писал как отговарят(не ми се е налагало проверка на практика),сега не мисля да повтарям.Ако имаш желание ги питаш на ел. поща или по телефона.
    Всъщност,най лесното за малката техника е ако я купиш от верига в твоя град.Ако има проблем я носиш и трябва да я опишат и ти дадат документ с датата(имат срок за ремонт по закон 1месец).За голямата техника-телевизори,хладилници и др. ,ако не може сервиза да я отстрани на место у Вас,я пращаш,дали в София или Будапеща,лично на мене ми е все тая,даже предпочитам второто.Бил съм в Будапеща преди много години и не мисля,че дори да са спали под някое дърво сме ги настигнали.

    p.s. Не е добре да се злепоставят търговци без аргументи,особено неприятно е,че в темите на форума има забранени такива и ако дадеш линк,той не излиза.Не знам какви са тези търговци(по сайта им си личи ,че не са случайни),и няма лошо да се дават лоши отзиви за тях(ако не са продиктувани от лични интереси),но да се забрани линк към страницата им е некоректно,меко казано.Не става въпрос за темите за телевизори,които са на най-високото ниво във форума,а за едни други,мисля знаете кои и според мен главния модератор трябва да ги прегледа ...
    Този пост е редактиран от cable; 23-04-19 в 08:48.
    jonny33 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    17
    #5141

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Е много ясно че стоката е една и съща.
    Основния проблем е гаранционното обслужване или ако има проблем с дефект след доставка. Там са и огромните оплаквания. + големите забавяния както на доставки така и в комуникацията и връщането на пари.
    Мнения бол има из някой големи форуми + пазарувай.
    То иначе и от гаража на някой търгаш да го вземеш стоката е една и съща. Един вид разчиташ изцяло на късмета си да не ти се налага гаранцията да се ползва.

    Мислиш ли че искам да всявам лоши мнения за магазин де предлага толкова добри цени и искам да ги ползвам. Но човек е длъжен да разучи на кой си дава парите.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5142

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Не колега.Не мисля,че искаш ''да всяваш лоши мнения''.Исках да кажа,че може да се подведеш по такива.Ако съм се изразил неясно се извинявам.А за последното имам впредвид съвсем други теми.
    И там ако ги четеш гледаш всякакви оплаквания,все едно че един и същ уред се прави с различни части.Едно е да дефектира,а друго всеки екземпляр да работи по различен начин,в което се мъчат да ни убедят някои.

    p.s. Тази практика с връщането на пари лично аз не я одобрявам.Всеки разбира се може да има мнение.Ще се опитам да се обоснова.
    Преди години имах магазин за gsm-и и много клиенти искат да връщат по всякакви причини-не им харесва,дефект или квото и да било.Ако връщаш масово,както знам,че правеха и някои големи вериги,какво мислиш се получава на практика?....
    Ами трябва да си сигурен,че това което се връща не се хвърля,значи се продава,а това не е нова стока.Да върнещ gsm без да го провериш в сервиз....сигурен ли си ,че собственника даже и за един ден не е успял да го изпусне във водата?Като съм носил в сервиза,техника ми е показвал какво става с платката ,а gsm-а може да работи още неопределено време,особено ако собственика го подсуши навреме.И ти после го продаваш на друг клиент???
    Имал съм и много случаи в които идва клиент и казва къв телефон си е купил преди малко.Тогава гледам вътре тлф указател(тогава не се прехвърляха даннитe както сега).И на въпроса твой ли е този указател,той хуква към магазина,от където му обясняват,че са ''забравили да изтрият тлф. указател,който направили докато си играли''...Тука трябваше да добавя нещо за вярващите,ама...
    Скоро в един от големите оператори ми предлагат телефон на ''промоция'' и гледам свито леко задно капаче.Казвам-този тлф е ползван.Не,казва,докато са го гледали са го свили.Давам и моя с молба да го удари в земята и да видим дали ще се свие така,друг е въпроса за дисплея....
    Та по въпроса с връщането всеки си има предпочитания.Аз лично предпочитам да купувам от търговци които трудно връщат стоки-само при явен и неотсраним (!)фабр. дефект.Иначе си на руска рулетка.Купуваш кога ново ,кога старо(''тука има,тука нема'').
    Но това си е мое виждане.Който си дава парите,той си решава къде и за какво.
    Този пост е редактиран от cable; 23-04-19 в 10:40.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    17
    #5143

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Грешна ти е изцяло логиката. Но разбираемо предвид че си (бил) търговец.
    Както той има право да го прегледа преди да го плати при доставка така и търговеца има право да го прегледа и чак ако всичко му е наред да върне парите.

    След това тея продукти се предлагат като open box на по-ниска цена, ако са здрави. Ако не се връщат на производителя.

    Все тая нека не се отклоняваме от темата за ТВта.
    ntool одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #5144

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Клиентът трябва винаги да е защитен, има една камара пишман търговци, дето се вика.
    Има си закони и комисии за тези неща. Търговецът също си има своите права.

  18. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #5145

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Game0n Виж публикацията
    Грешна ти е изцяло логиката. Но разбираемо предвид че си (бил) търговец.
    Както той има право да го прегледа преди да го плати при доставка така и търговеца има право да го прегледа и чак ако всичко му е наред да върне парите.

    След това тея продукти се предлагат като open box на по-ниска цена, ако са здрави. Ако не се връщат на производителя.

    Все тая нека не се отклоняваме от темата за ТВта.
    Логиката ми е като клиент,а не като търговец.Търговеца за да прегледа всичко трябва да занесе апарата в сервиз(особенно за gsm когато говорим)да го отворят,защото не винаги по външен вид се разбира дали е мокрено,изпущано и.т.н.,а колко са клиентите които чакат.Аз съм бил от двете страни.А ''open box'' следва да са продукти които са били мостра,а не купени,ползвани и върнати(което си е чиста проба ''second hand''.
    Знам,че няма да се съгласите с моята логика.И нямам какво повече да добавя,но с интерес ще чета мненията Ви,за да видя дали поне един ще преосмисли общата логика-вземай,връщай...
    Аз като клиент вече, си карам по моята логика,независимо дали е грешна или не.Пък и като аз си давам парите...вече обясних и на всеки препоръчвам да следва собствената си логика ,а не моята!
    И всичко свързано с покупки и продажби е по тази и която и да е тема във форума.
    Сега с интерес ще следя мненията без да пиша повече по въпроса.

    p.s.И най-голямото уважение м/у клиент и търговец е когато знаеш,че клиента е сериозен и има изисквания-напр. запечатана бройка.Винаги им поръчвах запечатани и никога(!)не е имало рекламации от тях.Защото в един магазин не може да има само запечатани бройки,нали трябват и мостри(не върнати стоки ,разбира се).
    Този пост е редактиран от cable; 23-04-19 в 11:16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе