Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 445 от 620 ПърваПърва ... 395435443444445446447455495 ... ПоследноПоследно
Резултати от 6,661 до 6,675 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    22
    #6661

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Това си го видял след като си получил ТВ от куриера и ти върнаха парите ??
    Ами куриерът достави пратката до адрес и я стовари пред блока, не разопаковах отвън на улицата, 55 инча 20кг телевизор не върви да го вадя от целите стиропори и найлони отпред пред входа на плочки, прахоляк и др.
    Докараха пратката, качих я горе (не съм я изпускал или удрял) - разопаковах на спокойствие и видях, че е пребита от бой, стиропорът в този ъгъл беше счупен, кутията лепена с тиксо, а крачетата (които са доста солидни) бяха захвърлени да се търкалят из кашона. Веднага звъннах на Емаг и те ми пратиха куриер след 30 мин.
    Общо взето получих пратката и след 1 час им я върнах с друг куриер - 1-2 обаждания да кажат дали са я получили обратно, 1-2 мейла да се разбързат и одобриха връщането на парите.

    Като звъннах на емаг още първия път ги питах драма ли е, те казаха, че щом съм реагирал своевременно (в рамките на деня дори в ракмите на 1-2 часа) - не очакват да е проблем връщането.
    Естествено ако някой се обади след седмица за транспортен дефект сигурно няма да го уважат.
    Този пост е редактиран от Drago9205; 28-04-20 в 12:53.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #6662

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Дори да не си купиш мостра и по пътя го изтърсят пак може да го счупят. Дори и да си представим абсурда, че на улицата го извадя хубаво да го видят всички от съседните 3 блока пак може да няма видим дефект.
    Иначе е скандална случката.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    22
    #6663

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Аз нямах против да е мостра, в описанието пишеше, че има следи от употреба и по опаковката, затова и очаквах да има нещо скъсано по кашона и прочее, но очаквах, че е проверено дали вътре има здрав продукт :D
    Няма да разбера дали проблемът е в опаковането на самото ТВ (в склада са счупили стиропорът или е станал друг гаф и не са проверили какво се е случило със съдъражнието) или при куриерите, а може би и двете.

    Важното е, че разрешихме казусът... само останах разочарован, защото се бях настроил да ползвам този телевизор, а цената излизаше доста по-ниска от тази на нов (1300 лева с всичките отстъпки, като пак бе с 24м гаранция), а изгубих и малко време - влачене/разопаковане/опаковане/пращане обратно.
    Този пост е редактиран от Drago9205; 28-04-20 в 14:06.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    42
    #6664

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Колега,
    Можеш ли да споделиш кои е куриера с които ти го доставиха Емаг ?
    Благодаря предварително.

    Изпратено от моят RNE-L01 с помощта на Tapatalk

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    6
    #6665

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, да попитам отново този път малко по-подробно откъм изисквавния. Бюджет 1200лв. Главно ще се гледат спорт и филми. Най-важното изискване е качество на картината. Ще се гледа осен фронтално и под ъгъл. След като видях Samsung QLED ми хареса като картина, доколкото може да се разбере за няколко минути и то на телевизия от А1. Дилема започва да се заформя между Samsung и Sony и по-конкретно тези два модела:
    https://www.samsung.com/bg/tvs/qledt...QE49Q60RATXXH/
    https://www.sony.bg/electronics/tele.../xg8196-series

    Може ли хората които сте по-навътре в материята да кажете плюсове и минуси. За андроида и смарт системата на Samsung съм запознат горе долу. Благодаря Ви!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    22
    #6666

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Европът го доставиха, а еконт го взеха обратно

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #6667

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Drago9205 Виж публикацията
    Ами куриерът достави пратката до адрес и я стовари пред блока, не разопаковах отвън на улицата, 55 инча 20кг телевизор не върви да го вадя от целите стиропори и найлони отпред пред входа на плочки, прахоляк и др.
    Докараха пратката, качих я горе (не съм я изпускал или удрял) - разопаковах на спокойствие и видях, че е пребита от бой, стиропорът в този ъгъл беше счупен, кутията лепена с тиксо, а крачетата (които са доста солидни) бяха захвърлени да се търкалят из кашона. Веднага звъннах на Емаг и те ми пратиха куриер след 30 мин.
    Общо взето получих пратката и след 1 час им я върнах с друг куриер - 1-2 обаждания да кажат дали са я получили обратно, 1-2 мейла да се разбързат и одобриха връщането на парите.

    Като звъннах на емаг още първия път ги питах драма ли е, те казаха, че щом съм реагирал своевременно (в рамките на деня дори в ракмите на 1-2 часа) - не очакват да е проблем връщането.
    Естествено ако някой се обади след седмица за транспортен дефект сигурно няма да го уважат.
    Браво! Студена вода си пил! Това да е проблемът! Това ми беше най-големия въпрос - как да го проверя на пътя?!
    Според мен е редно да впишат в условията, но тогава при евентуална грешка от страна на потребителя ще са вътре те. Не, че се га могат да бъдат сигурни.
    И все пак, в големите куриери има камери. Подобен казус, ако е станал в склада се доказва лесно. Важното е, че си се оправил лесно и евала на Емаг.
    ПП: всеки куриер може да ги свърши такива за голямо съжаление.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #6668

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    А защо се доставя на улицата? Не трябва ли да доставят стоката до вратата на жилището?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    22
    #6669

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Кказусът с такива по-обемни, чупливи и скъпи стоки наистина е интересен. Проверката на пътя не е опция за мен, а куриерите се правят и не искат да се качват и чакат. Най-сигурно е в офис, но тогава трябва да си го пренесеш (което никак не е удобно)

    А защо се доставя на улицата? Не трябва ли да доставят стоката до вратата на жилището?
    Това е моята голяма питанка винаги - но куриерите за мен масово са мурдари и все бързат да си гонят графикът, тоест не им се занимава да се качват горе и да ме чакат да разопаковам. При доставката от Европът даже не ми искаха лична карта нито подпис - това само по себе си ми беше спасителен пояс ако от Емаг направят проблем (тук трябва да отбележа, че даже питах "не трябва ли да се подпиша някъде")

    Относно емаг - доста хора се оплакват, но аз за сега съм доволен като обслужване, макар и стоката да пристигна увредена ми уважиха претенцията. Преди съм им връщал друг (неповреден) продукт в рамките на 30-дневния период без да се обяснявам какво не ми харесва.

    И малко по темат - има някакви промоции в емаг и сега 55XF9005 е на 1800 лева цена. Аз лично предпочитам да дебна техника на оферта от тях пред унгарците - доставката е безплата, пристигат по-бързо и имат 30 дни период за връщане.
    Този пост е редактиран от Drago9205; 29-04-20 в 11:21.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    42
    #6670

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Колега, сега видях че са били Европът куриерите.
    Това обяснява всичко.
    Крайно некоректни, некъдърни и да не изброявам ...
    Акъла ми не го побира как такъв голям магазин като Емаг работи с тях.
    Пазарувам много от ЕМАГ и с другите куриери не съм имал проблеми, но откога се пръкнаха тия Европът и вече доста по-малко поръчвам.
    На Черния Петък поръчах сушилня от ЕМАГ и нормално покрай лудницата се бях настроил че ще се забави поръчката повече от обичайното...
    Е след една камара отменени доставки и дати, за които уж трябваше да ги чакам успяха да ми я доставят точно след месец...
    Дойде някаква малка баничарка със 2 роми вътре, свалиха сушилнята и я метнаха пред блока. Викам, алоу изрично съм платил доставка ДО ВРАТА. Взеха да мрънкат бързали не знам си кво и аз им казах че като бързат да тръгват и няма да подпиша нищо...
    Качиха я веднага.
    Преди около 2 месеца поръчах разопакован SAMSUNG Q6FN 55 инча на доста добра цена, като изрично се обдих на оператор ако може доставката да не е с Европът. Казаха че уж ще пробват. Еми не стана Пак познат сценарии - ступват ми ТВ пред блока и бързали. Викам имам право на тест да го включа, при което ми отговри да съм го тествал набързо на улицата !!!!!
    Е този път нищо не им казах, а директно се обърнах и се прибрах във входа и оставих куриера отвън с ТВто.
    Та така си мисля че и при теб има огромен шанс тия некъдърници от Европът да са ти почупили ТВто.
    Жалко че се налага да се работи с тях ...
    Този пост е редактиран от radkox; 29-04-20 в 12:50.

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6671

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Tова с доставките е наистина неприятно.Да ти го клопнат на улицата....Мисля си ,че 10-на лв. може и да решат въпроса,ама зависи от куриера.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    22
    #6672

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Въпросът е защо трябва да плащаме 10 лева за нещо, което вече сме платили (или е включено в цената) - а именно доставка до адрес с преглед и тест

    Преди имах случай с магазини, които имат собствена доставка - стоварят пред входа и до там "условията на магазинът са доставка до входа на блока", но даже нямаха официален ценоразпис за качване (както мебелните), стоварват и се оправяш както намериш. Общо взето каквото се спазарите с доставчика... искаха 40 лева (по 20 на човек, че били 2-ма) да вдигнат 1 хладилник и 1 печка точно на 2-ри етаж (3х8) стъпала, казах им, че за 10-20 може и да склоня, ама другото е дневна заплата за някои хора. Сега си давам сметка, че подходът е бил грешен, трябвало е като radkox да ги остгавя да си я връщат. Ако комуникираме като разумни човеци ще качат стоката и ще почерпя дори без да ми искат, ама тия цигански истории и пазарлъци на входа не ми се нравят.
    Този пост е редактиран от Drago9205; 29-04-20 в 13:28.

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #6673

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Разбирам,напълно си прав.Но условията трудно се променят...
    ''Когато Планината не отишла до Мохамед,Мохамед отишъл до планината''...
    така,че важното е Ние какво да правим при тези условия.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #6674

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Принципно е безотговорно да не си прегледаш пратката и да я платиш. Може да се организира предварително, кой да качи телевизора до ... и там да се прегледа и плати. Дали ще си викнете помощ - приятел или ще ползвате услугите на доставчика е въпрос на организация.
    Относно това дали от Емаг са знаели какво изпращат със сигурност, но друг е въпроса какво може да се случи по време на транспортиране.
    Имаш късмет, че са ти приели рекламацията, повечето продавачи не биха уважили подобна рекламация.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    22
    #6675

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Малко ми е нудобно, че заради моят казус се събират 2 страници офтопик. Но аз не виждам причина да не се уважи подобна рекламация при положение, че:
    1. Реагирал съм на момента когато разопаковах (и в рамките на 1 час от доставката)
    2. Платил съм за здрав телевизор, а той видимо е сериозно повреден
    3. Кашоните/опаковката са повредени (което беше и в описанието на продукта), тоест никой не може да ми гарантира, че всичко е било пакетирано и обезопасено адекватно
    4. Стиропорът в кашона е счупен (не от мен) и стойките на телевизора не са прикрепени към съответните им места, а се търкалят свободно
    5. Пратката не ми е доставена до посочен адрес (вход, етаж, апартамент), а пред вход
    6. Неудачно е пред входа да се разопакова тежка и чуплива техника, а и няма къде да се включи. По-скоро това е допълнителен риск - как да разопаковам пред входа, ако вали да кажем?
    7. Куриерът не ми даде да подпиша нищо при предаване на пратката
    8. Куриерът нито ме попита, нито предложи преглед на пратката

    Разбира се има и грешки от моя страна - можех да настоя на куриера да отворим и извадим телевизорът пред блока (което все още мисля, че не е добра идея) или да я качи до апартамента. Дори при проверка в офис на куриер пак е възможно човек да не види дефект или повреда, защото времето и условията са ограничени - това значи ли, че клиентите трябва да биват прецакани.

    Истината е, че уважаването на такива основателни претенции е признак за добър customer service и е нещо, на което едва последните години можем да се радваме по-масово в БГ. До преди известно време продавачите правеха каквото си искат, а хората бяха свикнали да преглъщат. Имал съм дефекти на слушалки и клавиатура поръчани от европейски магазини, като даже не ми искат особени детайли освен снимка и връщат парите (пращат нов продукт) без дори някой да събира дефектния.
    Този пост е редактиран от Drago9205; 29-04-20 в 15:45.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе