Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 480 от 620 ПърваПърва ... 430470478479480481482490530 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,186 до 7,200 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    668
    #7186

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Може да си вземеш преходник оптика към 3.5мм. и така ще стане.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    26
    #7187

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Мерси, точно това ще направя. Гледах и клипчета в YouTube, радвам се, че ще мога да свържа колоните и да гледам филмите с качествено аудио. Остава сега да реша какъв ТВ да взема. Търся smart UH до 650, но много държа качеството на картината да не ме разочарова и субтитрите от флашката с филм да не правят проблеми, че четох тук, че на някой му излизаха по-нагоре, а мен такива неща много ме ядосват. Ясно ми е, че за 300 евро няма как да имам толкова очаквания, но все пак искам максимално най-доброто.Изпуснах черния петък, защото на всичко намирах кусури от много четене...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    201
    #7188

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от PinkWasabi Виж публикацията
    Мерси, точно това ще направя. Гледах и клипчета в YouTube, радвам се, че ще мога да свържа колоните и да гледам филмите с качествено аудио. Остава сега да реша какъв ТВ да взема. Търся smart UH до 650, но много държа качеството на картината да не ме разочарова и субтитрите от флашката с филм да не правят проблеми, че четох тук, че на някой му излизаха по-нагоре, а мен такива неща много ме ядосват. Ясно ми е, че за 300 евро няма как да имам толкова очаквания, но все пак искам максимално най-доброто.Изпуснах черния петък, защото на всичко намирах кусури от много четене...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Точно заради качеството на картината ти трябва VA матрица. Ще се обоснова защо---- От 2012година ползвам самсунг с VA матрица. от 2015 имам друг самсунг с S-PVA матрица. ТАзи година, следейки новите технологии реших, че следващия ми телевизор ще е LG 65NANO863 . Викам си-- какво толкова че е с IPS. не вярвам да е толкова зле. ПОлучих го, пуснах и спрямо старите ми модели трагедия. Бледи цветове, размити, слаб контраст, никаква детаилност на картината. Какви ли не настройки пробвах и не става. Дори и в светла всекидневна не става. Върнах на деня.
    Та изводът ми е -- Веднъж ползвал ли си телевизор с VA матрица, не си помисляй за друга освен същата или OLED.

    ПП. И аз гледах доста ревюта и клипчета в Ютуб, но реалността е малко по различна.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #7189

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от baron14 Виж публикацията
    Здравейте! Предстои ми покупка на ТВ с бюджет 600-700лв. Предварително съм се насочил към следните модели / по реда на моите предпочитания /:
    Samsung 43TU8072
    LG 43UN73003LC
    TCL 43EP640 Android
    Ще ви бъда много благодарен за мнения, съвети и евентуално други предложения!
    Вземай в реда в който си ги описал.
    Лично аз не харесвам менюто на Samsung, но това е субективно и въпрос на време да му свикнеш.
    LG-то има вероятност да е с WRGB матрица, но менюто и OS за мен са по-добри.
    други варианти в твоят бюджет са
    TCL 43P715
    Hisense 43A7500F

  6. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #7190

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4 Виж публикацията
    Точно заради качеството на картината ти трябва VA матрица. Ще се обоснова защо---- От 2012година ползвам самсунг с VA матрица. от 2015 имам друг самсунг с S-PVA матрица. ТАзи година, следейки новите технологии реших, че следващия ми телевизор ще е LG 65NANO863 . Викам си-- какво толкова че е с IPS. не вярвам да е толкова зле. ПОлучих го, пуснах и спрямо старите ми модели трагедия. Бледи цветове, размити, слаб контраст, никаква детаилност на картината. Какви ли не настройки пробвах и не става. Дори и в светла всекидневна не става. Върнах на деня.
    Та изводът ми е -- Веднъж ползвал ли си телевизор с VA матрица, не си помисляй за друга освен същата или OLED.

    ПП. И аз гледах доста ревюта и клипчета в Ютуб, но реалността е малко по различна.
    Ще сгрешиш ако глобализираш на базата на твоя опит с това LG, просто си попаднал на смотан модел. Аз гледам на IPS и на VA матрица на Сони и нямам такива брутални разлики. Картината на IPS е ярка и детайлна, но е факт че IPS е с по-слаб контраст и това се вижда особено ако гледаш тъмни сцени на изгасена лампа.

    Аз лично LG не бих го взел ако не е ОЛЕД, в последните 2 години са слаби при LCD моделите. Освен това няма безплатен обяд, ако си взел голям диагонал на LG за малко пари не се учудвай.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    2
    #7191

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте,след ваша препоръка поръчах на черния петък 65" Q80T за 2200лв. Все още го чакам с нетърпение, но днес гледах в метро телевизори за по 1000лв, които изглеждаха с доста добра картина.
    Отделно четох доста негативни коментари за въпросния телевизор и започвам да се разколебавам дали наистина е оправдана високата цена. Като дойде ще направя тестове за да преценя дали да си го оставя. Най-голямото ми притеснение е, че картината няма да е коренно различна от настоящия ни нискобюджетен 43" Филипс от 2013. Като цяло дали е видима границата от нисък към висок клас ЛЦД?

  8.  
     
  9. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #7192

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Разлика има между класовете . И 2к не са много пари за 65" телевизор . А тоя за тия пари си е добра оферта .
    svetlio1 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #7193

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4 Виж публикацията
    Точно заради качеството на картината ти трябва VA матрица. Ще се обоснова защо---- От 2012година ползвам самсунг с VA матрица. от 2015 имам друг самсунг с S-PVA матрица. ТАзи година, следейки новите технологии реших, че следващия ми телевизор ще е LG 65NANO863 . Викам си-- какво толкова че е с IPS. не вярвам да е толкова зле. ПОлучих го, пуснах и спрямо старите ми модели трагедия. Бледи цветове, размити, слаб контраст, никаква детаилност на картината. Какви ли не настройки пробвах и не става. Дори и в светла всекидневна не става. Върнах на деня.
    Та изводът ми е -- Веднъж ползвал ли си телевизор с VA матрица, не си помисляй за друга освен същата или OLED.

    ПП. И аз гледах доста ревюта и клипчета в Ютуб, но реалността е малко по различна.
    Ахах, имах подобно усещане, след 5 годишно гледане на ИПС и покупката на ВА. Липсата на детайл в тъмната гама ме убиваше, после ... свикнах. В момента повече харесвам ВА панела, но в началото ... ако беше онлайн поръчка щях да го върна.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    26
    #7194

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    А с какъв претекст се връща онлайн телевизор?
    И има ли начин да ми пробутат на мен точно такъв върнат. Знам, че може да се провери в настройките колко часа е работил, но дали има някакъв начин да се трие тази информация? [emoji848]

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #7195

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    PinkWasabi
    Информацията може да се нулира, но на персонала в търговските вериги е категорично забранено, да влизат в сервизното/инженерното меню. Така че в това отношение може да си спокоен.

    interrcooler
    Нищо не пречи, ако не ти харесва, да го върнеш. Тогава ти остава Sony 55XH90 / 95


    https://www.flatpanelshd.com/focus.p...&id=1606135005
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 24-11-20 в 10:19.

  13. Member Аватара на NeRoX
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    228
    #7196

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от kokovi4 Виж публикацията
    Точно заради качеството на картината ти трябва VA матрица. Ще се обоснова защо---- От 2012година ползвам самсунг с VA матрица. от 2015 имам друг самсунг с S-PVA матрица. ТАзи година, следейки новите технологии реших, че следващия ми телевизор ще е LG 65NANO863 . Викам си-- какво толкова че е с IPS. не вярвам да е толкова зле. ПОлучих го, пуснах и спрямо старите ми модели трагедия. Бледи цветове, размити, слаб контраст, никаква детаилност на картината. Какви ли не настройки пробвах и не става. Дори и в светла всекидневна не става. Върнах на деня.
    Та изводът ми е -- Веднъж ползвал ли си телевизор с VA матрица, не си помисляй за друга освен същата или OLED.

    ПП. И аз гледах доста ревюта и клипчета в Ютуб, но реалността е малко по различна.
    Малко ми се струва, че преувеличаваш, без лоши чувства, разбира се. Миналата година по това време точно правих своя избор и се сблъсках с дилемата IPS - VA. Четох доста и бях 100% убеден, че VA е правилния избор. Дори бях поръчал едно LG с IPS (на черна оферта), но продължих да чета, докато го доставят. Отказах го преди да е дошъл и си поръчах сегашния ми TCL с VA матрица. От тогава започнах повече доста повече да се вглеждам в качеството на различни панели в магазините, когато ходя на гости при приятели и т.н. Еми разлика има, ама не е чак тооолкова доловима. Да, ако си решил, че ще се захванеш с нещо - има за какво. Но чак IPS матриците да са с "бледи цветове, размити, слаб контраст и никаква детайлност" в никакъв случай. И какво по-точно означава никаква детайлност? Да кажем при един и същи 4K сигнал? Бях се поинтересувал от въпросното LG, което спомена - NANO86, като най-евтиния модел на пазара с HDMI 2.1 и 120Hz. Гледах го в Зора. Еми супер си е телевизора. Хареса ми как предава. Със сигурност не е върха на технологията, ама ми се струва по-добър със сигурност от Samsung 2012-та...

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    ...LG-то има вероятност да е с WRGB матрица...
    И как така има вероятност? Определен модел не се ли произвежда само с една матрица. Този конкретен модел го намирам да е с IPS.

    Цитат Първоначално публикувано от interrcooler Виж публикацията
    Здравейте,след ваша препоръка поръчах на черния петък 65" Q80T за 2200лв. Все още го чакам с нетърпение, но днес гледах в метро телевизори за по 1000лв, които изглеждаха с доста добра картина.
    Отделно четох доста негативни коментари за въпросния телевизор и започвам да се разколебавам дали наистина е оправдана високата цена. Като дойде ще направя тестове за да преценя дали да си го оставя. Най-голямото ми притеснение е, че картината няма да е коренно различна от настоящия ни нискобюджетен 43" Филипс от 2013. Като цяло дали е видима границата от нисък към висок клас ЛЦД?
    Това са съвсем резонни размисли. Аз също ги имах преди и достигнах до своето заключение - разликата между висок и нисък клас LCD не е коооой знае каква. Ако имаш много набито око, внимание към детайла, подаваш му основно топ качество на сигнал и като цяло имаш високи изисквания - тогава си заслужава. Ако си regular user и не ти пука чак толкова, изхвърлянето за топ модел LCD за мен е безпредметно. WOW ефекта идва чак при OLED. Като и там нещата си имат своите минуси и цената е един от тях. В този ред на мисли... Казаха ти по-горе, че 2200лв за 65" LCD не са много, еми не са и малко, според мен. За черния уикенд избрах Philips 65" с Ambilight, Android и Dolby Vision за мой приятел за 1200лв. Същия от Extreme Digital щеше да дойде на 1140лв, но той предпочете да си го вземе от физически магазин. Телевизора е екстра и той е много доволен от избора ми и качеството на картина, като нито се интересува кой знае колко, като мен, нито има кой знае какви изисквания. И така... Samsung-а, който си поръчал е супер модел и със сигурност ще видиш сериозна разлика от 43" ти Philips от 2013та. Най-малкото диагонала ще те впечатли. Същото, обаче, ще направи и телевизор с 1000лв по-евтин. Според мен, разбира се...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7197

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор




    Ако гледаш филми , особено вечер на не много силно осветление (пък и ако някой филм с тъмни сцени гарантирано ще забележиш измитите цветове, липсата на черно (от там и на дълбочина в картината ) , да не говори за малоумното "локално", което ЛГ продължават да ползват ...
    Ако ще е за телевизия и спорт основно денем и на силно осветление (както е в магазините и с "въртящи" ярки рекламни клипове) си е добре , а разлика между добри и нисък клас тв има .

    Панелите в ниските серии са обикновено тип каквото има под ръка , а ЛГ доскоро си плющяха WRGB IPS в повечето си модели.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    26
    #7198

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    От търговските вериги разбирам, че на персонала е забранено да нулира. Но емаг ме съмняват, там не се знае каква им е политиката и как процедират...Поправете ме, ако греша.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    668
    #7199

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    То добре, че понеже като им е забранено да нулират на търговските вериги ти знаеш дали го спазват.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #7200

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от NeRoX Виж публикацията
    Малко ми се струва, че преувеличаваш, без лоши чувства, разбира се. Миналата година по това време точно правих своя избор и се сблъсках с дилемата IPS - VA. Четох доста и бях 100% убеден, че VA е правилния избор. Дори бях поръчал едно LG с IPS (на черна оферта), но продължих да чета, докато го доставят. Отказах го преди да е дошъл и си поръчах сегашния ми TCL с VA матрица. От тогава започнах повече доста повече да се вглеждам в качеството на различни панели в магазините, когато ходя на гости при приятели и т.н. Еми разлика има, ама не е чак тооолкова доловима. Да, ако си решил, че ще се захванеш с нещо - има за какво. Но чак IPS матриците да са с "бледи цветове, размити, слаб контраст и никаква детайлност" в никакъв случай. И какво по-точно означава никаква детайлност? Да кажем при един и същи 4K сигнал? Бях се поинтересувал от въпросното LG, което спомена - NANO86, като най-евтиния модел на пазара с HDMI 2.1 и 120Hz. Гледах го в Зора. Еми супер си е телевизора. Хареса ми как предава. Със сигурност не е върха на технологията, ама ми се струва по-добър със сигурност от Samsung 2012-та...


    И как така има вероятност? Определен модел не се ли произвежда само с една матрица. Този конкретен модел го намирам да е с IPS.


    Това са съвсем резонни размисли. Аз също ги имах преди и достигнах до своето заключение - разликата между висок и нисък клас LCD не е коооой знае каква. Ако имаш много набито око, внимание към детайла, подаваш му основно топ качество на сигнал и като цяло имаш високи изисквания - тогава си заслужава. Ако си regular user и не ти пука чак толкова, изхвърлянето за топ модел LCD за мен е безпредметно. WOW ефекта идва чак при OLED. Като и там нещата си имат своите минуси и цената е един от тях. В този ред на мисли... Казаха ти по-горе, че 2200лв за 65" LCD не са много, еми не са и малко, според мен. За черния уикенд избрах Philips 65" с Ambilight, Android и Dolby Vision за мой приятел за 1200лв. Същия от Extreme Digital щеше да дойде на 1140лв, но той предпочете да си го вземе от физически магазин. Телевизора е екстра и той е много доволен от избора ми и качеството на картина, като нито се интересува кой знае колко, като мен, нито има кой знае какви изисквания. И така... Samsung-а, който си поръчал е супер модел и със сигурност ще видиш сериозна разлика от 43" ти Philips от 2013та. Най-малкото диагонала ще те впечатли. Същото, обаче, ще направи и телевизор с 1000лв по-евтин. Според мен, разбира се...
    Лично за мен, най-важните параметри на избора са операционна система, връзки (HDMI, USB, жакове), честота на опресняване на екрана, диагонал и матрица. Качествените IPS-и не са по-различни от VA матриците. Да, има "клаудинг" (неравномерна гранулярност на подсветката, обикновено долу и от двете страни по краищата), особено при edge LED. Да, черното не е толкова наситено, а има и нещо, наречено IPS glow, което е светлеене с ъгъла и, което е по-неразличимо при VA-матриците (но пак го има в някаква степен). В крайна сметка, нищо толкова сериозно, ако се отчете, че при VA-матриците, цветовата гама се променя сериозно с ъгъла на гледане (даже и при малки ъгли), че има т.нар. black crush (загуба на детайли при фронтално гледане на тъмни сцени) и др. Разбира се, производителите компенсират по-горните "ефекти" на технологията по един или друг начин, но не могат да ги заличат докрай. А "кел файда", че имало 120 зони FALD, като gamma shift-а го има при всяка бройка?

    Примерно, ако ще гледаш на повече от 55 инча (или ще играеш игри), най-важното е честотата на опресняване и т.нар. input lag (закъснението на сигнала от източника до платката на телевизора) плюс времето за промяната в състоянието на пикселите, както и портовете (HDMI по специално). В крайна сметка, има и хора (собено геймъри), за които 120Hz+ имат голямо значение, могат да ги видят на екрана, и затова си купуват най-добрите конзоли/източници на сигнал.

    Операционна система споменах, защото има много стрийминг и други приложения, които може да се инсталират допълнително (ако ги няма предварително в менюто и без нужда от допълнително устройство) и телевизорът да се използва пряко като компютър. Android TV предлага най-много опции за това. Тук много хора не го харесват - бил със закъснения, user unfriendly в сравнение с WebOS и т.н., но за мен практическите ползи са по-важни от първичните глезотии. Всеки е различен, така че за всеки влак има пътници.

    Ако искаш най-доброто от най-доброто и ще цедиш всеки минимален ефект и пиксел, единственото решение към момента е OLED. Перфектно черно, липса на подсветка, ясни и непроменими с ъгъла цветове, много нисък input lag. Но, пък го има проблема с "прогарянето", особено ако не внимаваш какво и как гледаш (лога, OSD и други постоянни менюта). Даже и производителите да са направили и невъзможното да мислят вместо потребителите, burn-ин-ът е нещо, което не може да се избегне на 100%. Трябва да го пазиш и спазваш определена "хигиена".

    Та така. Хубаво е да искаш най-доброто за парите си, ама от чак такива претенции, разлики или заяждане за всеки ефект или недостатък, няма нужда. Аз примерно не мога да понасям промяната в гамата с ъгъла при VA (колкото и производителите да се мъчат да я скрият с различни покрития), както и black crush-a, и за мен IPS + HDMI 2.0+ + 120Hz+ + възможно минимален input lag са много по-важни. Ако е за гледане на филми и да се разтапям от цветовете от екрана - OLED. И точно в тази връзка се съгласявам, че и телевизор за 1200 лв. може да ти даде същото като такъв за 3000+, особено на стандартен за България сигнал IP/TV и повечето от нещата, за които се ползва от стандартен потребител през 2020. Избираш си модел и проверяваш в експертните сайтове, отиваш в магазина, намаляш яркоста (изключваш Display mode), тестваш го за пиксели и с твое съдържание и се хвърляш. Това е просто телевизор. След само година-две ще е вече стар модел и ще стане втори или трети.
    NeRoX и enkov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе