Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 493 от 620 ПърваПърва ... 443483491492493494495503543 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,381 до 7,395 от общо 9300

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #7381

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    На мен ми бяха нужни под 15 минути да свикна с 55" 4K TV от 1.8м на FHD YouTube, но в домашни условия.
    За сравнене постоянно гледам 42" 100Hz FHD TV от 3.6м.

    Възприятията за размера са индивидуални. Има значение и положението на екрана по височина спрямо очите.
    Примерно средата на екрана да е приблизително на тяхното ниво.
    Ширината на екрана за съответната дистанция трябва да е такава , че погледът да обхваща целият TV + минимум около 10см отстрани.
    Имаше някъде обяснения на Philips относно Ambilight.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #7382

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Всичко е индивидуално.Както и свикването.Затова който не свикне за ''под 15 мин.'' бива да опита за ден,а не да се опитва да убеждава кое е правилно.
    И с 55'' за 1,80 съм напълно съгласен.Помисли си тогава,че 65'' от 2,80 на практика е по-малък тв-р от твоя и тогава удобрявай мнения за разнери на 55 и 65.
    Нищо лошо,дано сега и на теб не ти изглежда като лично заяждане.


    Ширината на екрана за съответната дистанция трябва да е такава , че погледът да обхваща целият TV + минимум около 10см отстрани
    Сега погледнах препоръката ти и без да меря с метъра мога да кажа,че за 65'' 10 см отстрани е под 2м.Със сигурност.Ако обективът ми не е по-широкоъгълен от общоприетия
    Ако се вгледаме в таблицата на rtings препоръката за UHD 55'' e oт 1 до 2 м.65'' от 1,20 до 2,50.
    И ти на практика потвърждаваш това 55'' от 1,80

    Това ,че можеш да гледаш,както и аз малък тв-р от голямо разстояние няма връзка с това от какво разстояние е добре да се гледа.
    ....time out вземам
    Този пост е редактиран от inches9; 20-12-20 в 10:39.

  4. Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    529
    #7383

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Всичко е индивидуално.Както и свикването.Затова който не свикне за ''под 15 мин.'' бива да опита за ден,а не да се опитва да убеждава кое е правилно.
    И с 55'' за 1,80 съм напълно съгласен.Помисли си тогава,че 65'' от 2,80 на практика е по-малък тв-р от твоя и тогава удобрявай мнения за разнери на 55 и 65.
    Нищо лошо,дано сега и на теб не ти изглежда като лично заяждане.




    Сега погледнах препоръката ти и без да меря с метъра мога да кажа,че за 65'' 10 см отстрани е под 2м.Със сигурност.Ако обективът ми не е по-широкоъгълен от общоприетия
    Разбрах ти мнението по въпроса и искам да добавя:
    - Аз съм убеждавал, че правилното е да се пробва при съмнение а не само да се четат сайтове с препоръки и безкрайни дискусии във форумите. Не съм убеждавал никой , че 55 инча е по-добре от 65.

    Ясно е, че ако имаш големи помещения и неограничен бюджет няма и да питаш.

    - Не се хващай за тези 15 мин. Със сигурност е по-добре ден, или седмица да го гледаш, но трябва да го купиш. Тук хората питат преди покупката. Както съм писал може и повече време да се отдели в магазина.

    Аз лично съм ходил и съм гледал демо съфържанието първо пред единият размер после пред другият и така съм си правил някакви изводи за мен.

    - Всички, които са си купували тв знаят, че в магазина им изглежда голям, като го погледат в къщи вече не. Винаги е по-добре максималният възможен размер, но зависи какви са ти помещенията и колко пари имаш за даване.

    Ако макс дължината на която гледаш е малка и имаш много голям диагонал когато си близко е още по зле, а човек обикновено когато ходи из стаята се доближава. На мен лично не ми е комфортно картината да ме обгръща от всякъде.Може би човек свиква с това след ден или седмица, аз не съм пробвал.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #7384

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от javorenator Виж публикацията
    - Всички, които са си купували тв знаят, че в магазина им изглежда голям, като го погледат в къщи вече не. Винаги е по-добре максималният възможен размер, но зависи какви са ти помещенията и колко пари имаш за даване.
    Според мен точно обратното. В магазина нищо не изглежда огромно и много голямо. Като се донесе вкъщи на доста по-малкото помещение от огромния магазин и вече си седи огромно докато свикнеш

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2020
    Мнения
    10
    #7385

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, след като емаг успешно ми възстановиха парите за дефектиралия 65q80t, продължавам да съм в дилема какъв телевизор да купя до 2500лв. Колебанията ми са между 75q60t и sony 65xh9077. Клоня към самсунг-а заради по-големия дисплей, но се опасявам, че качеството ще е значително по-ниско ot q80t, който много ми харесваше докато работеше. Или нещо друго да препоръчате в тзи бюджет? Има ли шанс и цените да паднат през януари, за да изчакам малко?
    Днес ходих и до технополис да видя по-нисък клас samsung tu8000 i philips pus8505 серията, но определно и от демотата можех да различа, че качеството на изборажението е по-ниско

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #7386

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Дай още 200 и вземай OLED.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #7387

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Хората масово избират размера пред качеството. По-добре гледай качествен образ, отколкото да се хвалиш, че си взел най-големия телевизор ама с посредствена картина.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #7388

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Има ли сайт, където да си въведеш няколко модела от различни марки и да ти даде в сравнителна таблица техническите параметри на моделите?

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #7389

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    krasimir77
    Ползвай филтрите
    https://www.lcd-compare.com/

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #7390

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от krasimir77 Виж публикацията
    Има ли сайт, където да си въведеш няколко модела от различни марки и да ти даде в сравнителна таблица техническите параметри на моделите?
    https://www.displayspecifications.com/

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    29
    #7391
    Цитат Първоначално публикувано от Cayenne Виж публикацията
    Здравейте. Търся 50 инчов телевизор до 1000, 1200 лв макс. Ще се гледат главно мачове, сериали, детски канали и филми по мрежата предимно вечер на тъмно. Бях се спрял на Самсунг 8500, ма като видях колко им е неравномерна подсветката на няколко различни телевизора и се отказах. За това се насочих към Q60T, но видях и Филипс 8500, който учудващо също е с VA матрица. Филипса отстъпва по яркост, но пък има Амбилайт и Андроид и е по-евтин. Та струва ли си разликата в цената в полза на Q60T? Или пък има и по-добри варианти?
    Здравейте, пиша малко по-късно. Много мислех и накрая взех 55" Сони Х900H. Определено ми харесва. Картината е добра. Менюто бързо. Тези насройки за движението обаче не ги хващам. Държа ги изключени, защото иначе картината става някакси забързана, но пък така ако има тещаши надписи по екрана не се движат гладко.
    В долния ляв ъгъл е малко по-тъмен, но не е дразнещо. Мисля е добър избор, май е една идея по-голям, но предполагам се свиква.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #7392

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Cayenne
    Честито и дълго да му се радваш
    Motion Flow прави картината по-плавна, а не по забързана, като генерира междинни кадри. Течащите надписи долу стават по-ясно четими.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    76
    #7393

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте на 26 ще копувам SONY KD-55XH95 моля ви дейте някакъв линк заз заливки за тестове на телевизора
    благодаря предварително

  17. Novice Аватара на soulfly48
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    5
    #7394

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от DENIFIRE Виж публикацията
    Здравейте на 26 ще копувам SONY KD-55XH95 моля ви дейте някакъв линк заз заливки за тестове на телевизора
    благодаря предварително
    първо кОпи един БУКВАР.....

  18. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    596
    #7395

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от DENIFIRE Виж публикацията
    Здравейте на 26 ще копувам SONY KD-55XH95 моля ви дейте някакъв линк заз заливки за тестове на телевизора
    благодаря предварително
    Качих в DOX-а тези които ползвам аз.
    https://dox.abv.bg/download?id=df83a49c92

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 11:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 20:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 09:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 13:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 12:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе