Вижте резултатите от анкетата: Кои са най-важните критерии при закупуването на нов телевизор?

Гласували
713. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Качество на картината

    657 92.15%
  • Качество на звука

    215 30.15%
  • Приемлива цена

    334 46.84%
  • Лесен за употреба

    126 17.67%
  • "Зелен" с ниска консумация на енергия

    56 7.85%
  • Марка която познавам и вярвам

    178 24.96%
  • Добра гаранция и сервизен план

    237 33.24%
  • Последна технология

    117 16.41%
  • Ценови / отстъпки / намаления

    119 16.69%
  • Атрактивен дизайн и стил

    104 14.59%
  • Голям размер на екрана, който мога да си позволя

    280 39.27%
  • Вграден интернет достъп

    186 26.09%
  • Позитивни ревюта за продукта на WEB сайтове

    123 17.25%
  • Безжична интернет връзка

    195 27.35%
  • USB запис

    79 11.08%
  • Ultra HD TV

    225 31.56%
  • 3D съвместимост

    61 8.56%
  • Oled TV

    45 6.31%
  • Държавно-спонсорирана програма за отстъпки

    8 1.12%
  • Curved TV (огънат екран)

    14 1.96%
Отговори на анкетата
Страница 497 от 620 ПърваПърва ... 447487495496497498499507547 ... ПоследноПоследно
Резултати от 7,441 до 7,455 от общо 9300
Like Tree1830Одобрявам

Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #7441

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    oled, е чудесна за гледане технология, обаче ми прилича на трошлив виртуозен футболист-всеки вика, вземи го ти...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #7442
    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    oled, е чудесна за гледане технология, обаче ми прилича на трошлив виртуозен футболист-всеки вика, вземи го ти...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Вземи си тогава нещо което ти изглежда по-добре ? XD

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    116
    #7443

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте, да споделя първи впечатления от новата ми придобивка LG OLED CX. Телевизора е брутален и съм страшно доволен от покупката. До сега бях с Samsung от който също съм доволен, но този определено е по добър, особено при гледане в тъмно разликата е огромна. Използвах настройки на картината от rtings, но го оставих на ТОПЛО 1, че при ТОПЛО 2 както те го дават ми жълтее картината (поне аз така го виждам). Иначе ако трябва да направя сравнение между LG-то и Samsung-а е ясно, че OLED-а ми харесва повече, но като плюс за Samsung-а ми е тяхната операционна система Tizen ми допада повече (визия подреденост на менюто) или е въпрос на навик и още не съм свикнал с webOS. Другото е смарт дистанционното на Samsung ми харесва повече (по леко и по компактно като размер) и другото голямо удобство от което се лиших с покупката на LG е липсата на One Connect Box.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7444

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от fabia6300 Виж публикацията
    Здравейте, да споделя първи впечатления от новата ми придобивка LG OLED CX..
    Честито.
    Не знам коя операционна с-ма ще ти харвса повече,но преполагам,че след като свикнеш с magic remote LG,едва ли ще го сравняваш с кое да е друго.
    berpan одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    52
    #7445

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здpaвeйтe пичoвe

    Hяĸoй мoжe ли дa ми дaдe пpeдлoжeниe зa тeлeвизop дo 700-800лв. дaли имa xyбaв UНD избop зa тoлĸoвa мaлĸo пapи?
    Иcĸaм нeщo мeждy 43" дo мaĸc 50".
    Hямaм пpeтeнции зa мapĸaтa, cтигa дa нe e Coни.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    6
    #7447

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте.
    Не искам да спамя-прочетох доста инфо.И все пак-предстой ми покупка на телевизор.Същият ще се ползва единствено за гледане на кабелна телевизия (стаята денем е доста светла),размер 49-50 инча,основните критерии са:надеждност,цена до 1900 лв и качествена картина (в посочените обстоятелства).
    Ограничил съм избора до Samsung QE-50Q80T и Sony KD-49XH9505.Ще съм благодарен за вашето мнение.

  10. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,395
    #7448

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Сонито е по добро.
    tanatos одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2020
    Мнения
    2
    #7449

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте колеги,

    Преди няколко години си взех телевизор с ваша помощ и останах много доволен.

    Сега отново ми е нужно мнението ви. Искам да си взема телевизор, който да ползвам в по-голямата част от времето като втори монитор над основния ми монитор включен към компютъра.
    Ето и изискванията ми:


    Предназначение: Като втори монитор

    - 60% от времето ще се четат word/excel/pdf файлове и браузване (общо взето офис работа).
    - 20% ще се ползва за гледане на twitch/youtube същевременно отворен Discord и HWiNFO + MSI Afterburner
    - 20% ще се гледат филми, като в последствие ще си пусна Netflix на компютъра и може по-редовно да се гледат.

    Няма да се играят игри на него. Ще го гледам от около 100-120см разстояние поставен на стената над основния ми монитор. Държа да може да се чете отчетливо текст от него и картината при филми да е прилична (при гледане на филми ще се гледа от 180-300см.). Не ме интересуват говорителите му, ще се ползват активни колони. Мисля, че 55 инча ще са ми достатъчни. Бюджета е около 1300 лева, като не искам да се изхвърлям за екстри, които няма да се ползват, но не искам и да взема някакво дърво. Разгледах какво да очаквам като слаби страни от IPS на телевизор, но аз никога не гледам нищо на тъмно, дори не на слаба светлина, защото ми се натоварват очите.

    Според нуждите ми съм харесал няколко модела:

    1. LG 55NANO793NE - Не намирам читаво ревю на модел-а, има няколко коментара от потребители от България, които са положителни. В момента се намира на цена от 930 лева и честно казано най-много ми харесва.
    2. PHILIPS 55PUS7855 - Тук пак не попадам на нещо сериозно като ревю. Харесва ми идеята за амбилайт, но до там. Цената му също е добра - около 950 лева.
    3. SONY KD-55XH8196 - За този намирам подробно ревю, на което се представя добре. Цената му е 1300 лева, което не знам дали си заслужава на фона на горните два.

    Предварително благодаря за помощта!

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #7450

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    ЛГ-то , макар и да е малко вероятно за тоя модел, все пак го провери с какъв панел е , че ако се падне с WRGB точно текста ще е ужас . А и доколкото помня само Сони-то е без трептене - най добре е да си ги тестваш на живо в някое "техно" .

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    5
    #7451

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Здравейте момчета,
    Изчетох последните 20-30 страници, но все още се колебая за избор на нов телевизор.
    Разстоянието от което гледаме е около 3 метра, 3.20. В момента сме временно с 40 инчов Телефункен, който е ясно че е за смяна. Въпроса е, че се чудя 50 или 55 инча, ясно че колкото повече толкова повече, но и 40ката като размер не е чак толкова зле, или още сме добре със зрението или имаме занижени критерии . Гледа се предимно вечер, хола е осветен, IPTV, от време на време някой филм през компа. Няма да се играят игри или нещо което да изисква висока честота.

    Свел съм избора до няколко модела:
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...ta-p544711254/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...au-p547299078/
    https://www.technomarket.bg/televizo...droid-09182258
    https://www.technomarket.bg/televizo...droid-09182259

    Общо взето бюджет до 1200, 1300 ако си заслужава, но първо че не висим много пред телевизора, второ че имаме малко дете което е в режим на изучаване и не ми се ще да порути скъпа техника.
    Отворен съм и за други предложения разбира се.

    Благодаря предварително за помоща!
    Този пост е редактиран от deagle; 18-01-21 в 11:14.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7452

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    deagle
    Samsung Q60TA софтуерно (и 90% хардуерно)е като по-ниските серии TU85/80. Ти си решаваш дали да плащаш повече..
    Vers. Sw T-NKMDEUC - (Q950T, Q800T, Q95T, Q80T, Q70T, LS03T[The Frame], LS01T[The Serif])
    Vers. Sw T-NKLDEUC - (Q60T, TU85xx, TU80xx)
    Vers. Sw T-KTSU2DEUC - (TU71xx, TU70xx)

    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...10e-p562978374
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...0e-p562978350/

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #7453

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    PANASONIC-TX-50HX830E - много съм доволен от него. Взех го декември за по-ниска цена, но и сега не е толкова висока. Чудесна картина на всякакъв вид сигнал. Дори и на местна кабелна тв по коаксиален кабел. Всеки, който е идвал у нас реагираше, че е много добра картината. Настройвал съм го по едно ръководство от интернет. Но го ползвам с HTPC и външен СТБокс от кабелния оператор. Ако държиш на много приложения само от ТВ ще е трудно, защото е със собствена затворена ОС, а не Андроид. Има си инсталирани стандартните стрийминг услуги - нетфликс, амазон прайм и т.н., но не може да се инсталират други приложения извън техния магазин за приложения, който е доста ограничен. Ще трябва външен медиаплеър с андроид или нтрс. Иначе ОС на тв е много стабилен и досега не е имало никакви проблеми с работата.
    PANASONIC-TX-58HX830E - това е 58 инчовия вариант. При него декември беше по-голямо намалението.
    И при двата до 31.01.2021г. важи 5г. гаранция след регистрация в Панасоник.
    Този пост е редактиран от VanDan; 18-01-21 в 12:03.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    5
    #7454

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    Благодаря за отговорите, явно няма да е самсунг, панасоника изглежда много добре, имам го предвид. Нещо друго бихте ли препоръчали за сравнение, като гледам панасоника е по-добре от ЛГ и Самсунг доколкото намирам в ревютата. TCL-a не става ли в този диапазон?
    Не държа да има много приложения, предпочитам качествена картина.

    Благодаря пак.
    Този пост е редактиран от deagle; 18-01-21 в 12:14.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #7455

    Отговор: Мнения и Избор на Ultra HD телевизор

    За 3м+ разстояние си за 65'' + телевизор!Долу калкулатора,един от многото.И то говоря за hd ,а за UHD ,каквато е темата 75+''.Kaто си гледал малък тв-р ти се струва ,че всичко е надстройка,но по-скоро аз подкрепям мнението,че голям телевизор няма.Особено след седмица-две употреба.
    Другото важно за картината е технологията по която е направен.Тъй като по цена си далеч от OLED,второто е VA/FALD.Особенно за филми,според мен и за всичко останало.Няма как да видиш картината с друга технология.Независимо от коя фирма е направен и какъв процесор и.т.н.Друг е въпроса ,ако си маняк на тема изпитания и форуми и гледаш една секунда от сцена ,а не цялостната картина в 99,99% от времето.

    Това също е на границата на цените които си писал.
    И там виждам само един вариант 65HISENCEU7QF. Моделите в САЩ и rtings са подобни,т.е.H8G.

    Не те съветвам да слушаш който и да било,вкл. и мен ,а сам да прочетеш някои неща,сравнения и да стигнеш до изводи.
    Готовите отговори едва ли ще помогнат много.
    Успех с избора!


    https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship
    https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-usage/movies
    https://www.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd
    https://www.rtings.com/tv/tests/pict.../local-dimming
    https://www.rtings.com/tv/tests/pict...-flashlighting
    https://edigital.bg/led-televizori/h...evizor-p753414

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LED Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030 - Мнения и препоръки
    От firefly във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 18-05-17, 10:02
  2. Мнения за 3D Телевизор SAMSUNG UE-40EH6030
    От iva6ki във форум Samsung телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-13, 19:30
  3. Мнения за телевизор ТВ LED LCD Sony KDL32EX340BAEP
    От vasko_grudov във форум Sony телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 07-04-13, 08:49
  4. Мнения за телевизор NEO LED-26975
    От piron45 във форум Други телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 30-12-11, 12:49
  5. Търся мнения за телевизор SONY KDL-32EX710AEP
    От ivoradev във форум Sony телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 29-08-11, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе