Страница 381 от 395 ПърваПърва ... 331371379380381382383391 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,701 до 5,715 от общо 5923
Like Tree1091Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2021

Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

Бях в същата дилема преди 2 години.Четох форума,гледах при познати телевизори различни марки и модели.Всеки държи за неговото,а като погледнеш,картината все еднаква...Знам че ще ме оплюят тука знаещите,но накрая взех 55 JVC,модела ако е толкова важен за някой,ще го погледна.С андроид е,напълно съм доволен откъм картина и бързодействие на андроида. И това за 680 лв преди няма 2години.А вие плащайте по 2-3 к,не знам и аз вече кой крив кой прав.Всеки си знае и преценя.

2.  
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2015

Скандално мнение. Перфектен телевизор, че няма няма, но и JVC със сигурност не е варианта, който повечето хора търсят. Ти все пак трябва да се радваш, че успяваш да се задоволиш с това качество.
    Този пост е редактиран от berpan; 03-12-21 в 23:29.
    gurcayy, fabia6300 и evdiko харесват това.

4. Novice
    Тук е от
    Nov 2021

Ще ти уточня,че предния ми беше самсунг, доста висок клас,който веднага след гаранцията си показа зъбките.Затова и изчаках,следях форума,гледах при познати.Щом казваш че се задоволявам,ок.И JVC не го взех заради ниската цена,бях приготвил до 3к..Просто остаъка го пръснах за кеф,а картината която гледам,някой мои познати нямат за много пари.Очаквам че ще скочите срещу мен,но това си е ваш проблем,гледайте си тв за много пари и с много проблеми,както чета.Аз ги нямам ,засега поне.А и да ги имам впоследствие,подарявам го на познат техник и взимам нов.Успех ви желая,и малко се замислете

5. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

johny3
    Сега върни Sony-то и го замени с Panasonic JZ1500...и повтори сравнението за картината.

to6ko
    Явно имаш ниски изисквания за картина...и възможности за настройка. Няма лошо, всеки сам си поставя границите - важното е, ти да си доволен
    напомняш ми на мой бивш колега, работещ като приемчик в склад...той има подобно мислене като твоето.

6. Member
    Тук е от
    Jun 2007

Момчета, когато се пазарува онлайн от технотата, кой доставя кашонЯ? Питам, защото 55" не влиза в колата, та се замислям да поръчам през сайта. Четох им общите условия за доставка и на някои пише, че куриерска фирма го доставя, други пишат че те си ги доставят, НО можело и куриер. Ще платя с карта и искам като се прибера кашона да ме чака вкъщи, майка ми е на възраст и няма как да я занимавам с доставки и т.н., плащам си да го качат на етажа и да не я занимават с глупости. Та затова ако знаете от опит как процедират технополис, техномаркет, зора и т.н. при онлайн прочъки, то моля пишете. Действието ще се развива в София, кашона май ще е с някакъв OLED Philips.

7.  
  8. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008

ТП и ТМ мисля си имаха собствен транспорт (за Зора не помня) , другите онлайн търговци с който там имат договор - моли се да не е Европът (на тия емаг май само дребните поръчки дават, а големите носят Спиди - поне в моя район така идват)... макар, че май сите са си писюри и подмятат както им падне.

п.п. много "май" станаха ама ...

9. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019

Цитат Първоначално публикувано от johny3 Виж публикацията
    През приложението Kodi, не се визуализираха български субтитри.
    На КОДИ и на двете места ли му зададе Български?
    Едното е: настройки/плеър/език/предпочитан език за субтитрите - Bulgarian
    Другото, което трябва да се барне е: настройки/интерфейс/регионални/език - Bulgarian/набор от знаци - стандартен

Цитат Първоначално публикувано от johny3 Виж публикацията
    Като голям минус при LG бих отбелязал, че честотата на която работи дистанционното управление съвпада с честотата на приемника на централното ми осветително тяло (лед осветително тяло, смяна на цветова гама от дистанционно) и настава "дискотека" при превключване на определени бутони.
    И при мен е така, но с дистанционното на Set-top box-а на А1. Смених OSRAM с V-TAC и положението се оказа същото. Няма оправия.

10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017

johny3

Дори от снимките се вижда колко по-вярно цветопредаване има Сони-то.
    Просто са недостижими в този аспект.
    Небето, детайлите в облаците, отразената слънчева светлина в козината лъва, човешката кожа- всичко е много по-добре изглеждащо при Сони. Образът на ЛГ-то изглежда пластмасов на снимките. Разбира се, не говорим за черно, контраст и т.н. Въпреки, че Сонито няма филтър за широкоъгълно гледане и камерата не му е уловила максималния контраст, който може , заради снимането под ъгъл.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-12-21 в 10:34.
    nassko1 и evdiko харесват това.

11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    johny3
    Сега върни Sony-то и го замени с Panasonic JZ1500...и повтори сравнението за картината.
    Сравнението е некоректно. Сравняват се два продукта, които са в един и същ ценови клас.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-12-21 в 10:43.

12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016

След много главоболия и ходене по сервизи с продукт на Sony съм се зарекъл техен продукт да не влиза в моя дом, а сега като видях снимките от сравнението мисля, че е време да спра и да гледам даже какво предлагат. Продават го на цена като за OLED, а той предлага картина като на телевизор от 800 лв.
    brotzki, berpan и DeepShadow харесват това.

13. Novice
    Тук е от
    Nov 2021

johny3

to6ko
    Явно имаш ниски изисквания за картина...и възможности за настройка. Няма лошо, всеки сам си поставя границите - важното е, ти да си доволен
    напомняш ми на мой бивш колега, работещ като приемчик в склад...той има подобно мислене като твоето.

Явно имам ниски изисквания,също и хората около мен. Това ,че ти наистина разбираш от телевизори,говоря откровенно, не означава че всички трябва да се съобразяват с твоите критерии. Поне не ставай смешен,предлагайки на всички само висок клас телевизори,при положение ,че освен тебе са малко хората ,които имат високи изисквания за картина и настройки.А аз отново потвърждавам,телевизора предлага картина съотносима и дори превъзхождаща повечето от така рекламираните тук модели. А това съвсем не е само мое мнение. Но всеки има глава и очи и нека си преценя. Хубав ден

14. Moderator Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от zulus Виж публикацията
    Сравнението е некоректно. Сравняват се два продукта, които са в един и същ ценови клас.
    цените нямат нищо общо с класа на телевизора. Всеки производител си има своя ценова политика , плюс това екстрите също влияят на крайната цена. Сравнението на OLED с LCD не съм и няма да го коментирам.
    Panasonic JZ2000/JZ1500 - Sony A90J - LG G1 - Philips 986/936
    Panasonic JZ1000 - Sony A80J/A83J/A84J - LG C1 - Philips 806/856/876
    Panasonic JZ980 - LG B1 - Philips 706 - Hisense A9G
    LG A1

15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    цените нямат нищо общо с класа на телевизора.
    Що да нямат? По-високия клас не води ли към по-висока цена?

Сравнението на OLED с LCD не съм и няма да го коментирам.
    Поради какви съображения? Бих искал да чуя експертно мнение.

Конкретизирай,посочените марки и модели какво трябва да означават?

На Коледа очаквам пак промоции и трябва да съм готов с избора си. Бях се насочил към коментираното по-горе Сони, но сравнението на Джонката ме разочарова. За мен водещ критерий е качеството на картината. Не ме интересува операционната система. Ще се гледа с Тв бокс.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 04-12-21 в 14:18.

16. Member
    Тук е от
    Apr 2015

Цитат Първоначално публикувано от to6ko Виж публикацията
    гледайте си тв за много пари и с много проблеми,както чета.Аз ги нямам ,засега поне.А и да ги имам впоследствие,подарявам го на познат техник и взимам нов.Успех ви желая,и малко се замислете
    Точно това имах предвит, той и колегата hristoslav2 ти го е написал. Ти проблемите ги имаш и сега, но поради ниските или никакви изисквания към телевизора просто не ги забелязваш, затова и казах, че трябва да се радваш, че се задоволяваш с евтини продукти - това е само плюс за бюджета ти.

Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    И при мен е така, но с дистанционното на Set-top box-а на А1. Смених OSRAM с V-TAC и положението се оказа същото. Няма оправия.
    LG magic дистанционното работи по bluetooth, единствено при натискане бутона за включване/изключване сработва IR и тогава и уредите ви се активират.

Цитат Първоначално публикувано от zulus Виж публикацията
    Конкретизирай,посочените марки и модели какво трябва да означават?
    Означават как вървят по класове от висок към среден.
    Този пост е редактиран от berpan; 04-12-21 в 12:31.
    fakoni одобрява това.

17.  
  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021

Ok,благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Отговори: 1435
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1600
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1610
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1431
    Последно: 11-06-12, 16:00
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе