Страница 184 от 569 ПърваПърва ... 134174182183184185186194234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,746 до 2,760 от общо 8524
Like Tree2128Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    117
    #2746

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    В крайна сметка взех JVС-то. Нямам забележки, освен че дистанционното хваща по трудно от LG-то, едва ли не трябва точно към лампичката да го насочиш

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2747

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Смени батериите за всеки случай.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2748

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ей Сонито си е Сони братче.Родих се с този телевизор.И дизаин и картина.Повече за друга марка неща да чуя посмъртно.Мислех в спалнята да гледам старото елджи,обаче само ми се върти в главата как да си взема и за там едно Сони.
    iveto одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    17
    #2749

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте колеги, може ли да препоръчате някакъв 43 инчов телевизор за около 700лв. Изискванията са да може да се вземе на изплащане и да има смарт функций. Ще се ползва за гледане на цифрова телевизия и филми през USB.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    31
    #2750

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    @Heisenberg - Samsung 40MU6102 съм го виждал за 700 лв. в eMag на промоция.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    21
    #2751

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,
    моля за мнение за избор на телевизор 65 инча колебая се между SAMSUNG UE-65NU8072 и SONY KD-65XF9005 освен че разликата в цените е 500 лв., доколкото чета Сонито е с по добра картина но Операционната система (Андроид) е малко бъгава докато до момента съм със Самсунг (по-стари серии) и не съм имал софтуерни а и хардуерни проблеми особено с плейването на филми през DNLA сървър.
    Приемам и други предложения в този ценови клас.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    18
    #2752

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    А някакви мнения за тази машина...... https://www.technomarket.bg/televizo...d-led-09153096 Смарт функциите, за този който ще го ползва не са важни. В един от технотата вчера така оплюха Филипс телевизорите, че едва ли не само машинки за подстригване да се взема с тази марка

  10. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #2753

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от iaskoto Виж публикацията
    А някакви мнения за тази машина...... https://www.technomarket.bg/televizo...d-led-09153096 Смарт функциите, за този който ще го ползва не са важни. В един от технотата вчера така оплюха Филипс телевизорите, че едва ли не само машинки за подстригване да се взема с тази марка
    Много хубаво са направили , филипсите не стават . По добре 49lj594 , на същите пари е .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    10
    #2754

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Привет на всички!

    Имам острата нужда от помощ относно избор на нов телевизор и разчитам на всеки разбиращ да сподели мнението си.Та,да карам по същество - към настоящия момент който е вече над 10г задоволявам ТВ нуждата си с едно Сони Тринитрон ,21 инчово което колкото и да се молих последните петилетки да се счупи така и никой не чу молбата ми.Излязоха плазми,лсд-та и какви ли не технологии които ние по една или друга причина пропуснхме (добре,че има реклами и магазини където поне ги видяхме и чухме за тях).Сонито обаче почне да сдава багажа и ето ме тук.Та значи телевизорът ще се ползва по следната схема:
    Ползвам услугите на Виваком,разстояние за гледане 2-2,5м,осветеност на стаята - нормална към леко тъмна с опция регулиране осветеността в нея,ъгъл на гледане - общо взето фронтален,ще се гледа основно вечер.Като се има предвид какъв ТВ ползвам в момента става ясно, че гледане на филм торенти,DLNA споделяне и други такива екстри аз към момента не съм ползвал,но бих искал да ползвам.Игри няма да се играят,спорт не се гледа.Ще се радвам на качествена картина и звук (доколкото бюджета го позволява) и смарт екстри които дори и не съм сигурен доколко ще ги ползвам,но то за мен и USB-то си е екстра).Насочил съм се към 50-55 инчов размер,но ако има по-хубав модел но пък по-малък( не по малък от 49) също е вариант.Бюджет 1500лв с леки отклонения от него в посока нагоре също е възможно.Претенции относно операционна система,UHD,FHD и други такива дори и да проявявам то ще звучи смешно,защото нямам база за сравнение.Само не искам да има забавене при прескачане на канали или някакви други лагове и мисленки когато му зададеш нещо да направи. Аз за друго не се сещам като че ли.Вие сте на ход за което предварително благодаря!

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2755

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от stennnly Виж публикацията
    Насочил съм се към 50-55 инчов размер, но ако има по-хубав модел но пък по-малък(не по малък от 49) също е вариант. Бюджет 1500лв с леки отклонения от него в посока нагоре също е възможно
    Колко нагоре можеш?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    10
    #2756

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    мисля че едни +200лв ще са ми възможни

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    stoyanow одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    10
    #2758

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    hristoslav,благодаря за предложенията на ,сега ще ги разгледам по подробно,но ми направи впечатление че най-скъпия и един вид най-хубавия всъщност е най-малък което не е драма,но се замислям дали пък не искам прекалено много инчове с тия 55 дето са ми влезнали в главата.Щом си ми предложил и по-малък(това Сони 43 инча),вероятно също е добре за разстоянието от което ще гледам около 2,5м.Всъщност аз тия 55 инча уж по някакви таблица ги пресметнах че са оптималния размер - ама дали е така,опита какво показва?Не е ли много голяма разликата от 43 до 55 инча?

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2759

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Както е казал мечо Пух - "колкото повече, толкова повече" по-голям - по-добре. Разбира се важно е и качеството на сигнала.

    http://www.displaywars.com/43-inch-16x9-vs-55-inch-16x9
    https://www.rtings.com/tv/reviews/by...e-relationship


    Цитат Първоначално публикувано от kahtu Виж публикацията
    Здравейте,
    моля за мнение за избор на телевизор 65 инча колебая се между SAMSUNG UE-65NU8072 и SONY KD-65XF9005 освен че разликата в цените е 500 лв., доколкото чета Сонито е с по добра картина но Операционната система (Андроид) е малко бъгава докато до момента съм със Самсунг (по-стари серии) и не съм имал софтуерни а и хардуерни проблеми особено с плейването на филми през DNLA сървър.
    Приемам и други предложения в този ценови клас.
    доста спорен избор..по правилното сравнение щеше да е с QE-65Q8FN

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...mu8000/585/420
    https://www.displayspecifications.co...ison/d44b563f7

    XF9005
    1 - тъй като наследява мейнборда и софтуера на XE9005 то би трябвало да наследи и бъга
    https://www.avforums.com/threads/son...e9005.2132939/
    2 - също така, заради хардуера наследява и проблема с Dolby Vision - трябва да се чака софтуерен ъпдейт за блу-рей или медийният плейър който ползваш(ако е важно за теб)
    3 - поради малкото зони на локално затъмняване, някои потребители забелязват хало ефект или загуба на детайли в някои тъмни части на картината
    4 - плюсовете спрямо Семсун
    - по-добрите заводски настройки,
    - по-голямото покритие на цветовата гама и обем
    - Андроид ОС, но това е орязана версия на тази в смартфоните
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 08-05-18 в 14:04.
    kahtu одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    10
    #2760

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Вчера докато чаках да направят техн преглед на колата,се вмъкнах в магазина да огледам ситуацията.Сонито го бяха изтипосали на пътеката та него първо го видях - супер картина,много ми хареса,обаче тия 43 инча са ми малко,то верно хубаво хубаво,ама ми е малко това.Нагледал съм се на малко,така че 43 инчов ТВ отпада в търсенето.Самсунг нямаше 8002 ,но имаше изложен 49 инчов само че 9002 който също ми хареса много.Та искам да питам - съществена ли е разликата м/у 8002 и 9002.То е ясно че ще го търся в друг магазин да го видя на живо,но да питам все пак,защото ми хареса.Панасоника го нямаше,Другия Самсунг също го нямаше,Филиса го нямаше,ЛГ-то го имаше,ама нещо не ми допадна картината.Това е само от 10-15мин оглеждане в магазина.Продължава се издирването на предложените от христослав модели(или пък на още пари).

    Гледах в някакъв сайт с техн х-ти моделите и видях че има ТВ-та(от предложените) с IPS с VA и с MVA матрица,както и почти всички налични операционни системи.Ако може съвсем като за идиот да се подредят в класация как биха се подредили - матриците и операционните сис-ми,ясно ми е че всяко нещо си има плюсове и минуси и е въпрос на лична преценка на всеки,но предполагам има предпочитани поне?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе