Страница 284 от 567 ПърваПърва ... 234274282283284285286294334 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,246 до 4,260 от общо 8496

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #4246
    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    По принцип - да. Само че пак казвам, ОЛЕД телевизор без изгорели пиксели, без бандинг, без оттенъци на бял фон - няма. Говоря за едно от тези неща или комбинация от две или повече. Има хора по 4 телевизора сменят докато попаднат на ПРИЕМЛИВА бройка, не идеална. Може и да има и перфектни, но са единици. Единствено за скъпите серии на Панасоник съм чел, че са доста приемливи. А за прегарянето - въпросът е на дали, а кога.
    И преди някой да спори - технологията просто е такава. Виж, ако имам стая за кино, където се гледат само филми - да, бих взел олед.
    Евентуално, защото пиксели, бандинг, нюанси - биха ми бъркали в здравето.
    И като ми кажат ползвам го година-две и всичко е наред. Е то остава и за толкова да се прецаква. Не че няма и такива. Моето старо Сони работи 11 години и все още има страхотна картина. Така че такива по година-две не са ми критерий.
    Самсунг на телефоните си имаха същите проблеми на старите си телефони. Но последните години правят уникални екрани. В момента имам Ноут 10+, екранът е уникален. Абсолютна равномерност, нула бандинг. Обаче при достъпните олед телевизори не е такова положението. Все още. И дори телефонът го мисля какво го правя, за да избегна прегаряне. Това няма как да се случи с телевизора.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Неравномерна подсветка и блуминг ме дразнят много повече от хипотетичния бандинг който се забелязва само на заливки .
    Няма да се обяснявам , аз съм взел моето решение , така и 99% от ентусиастите ,които харесват добрата картина.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #4247

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Aз също харесвам добрата картина, но като се сетя как съм робувал на плазмата, въобще не искам да се връщам към тези времена.
    Сега с ЛСД-то ми е песен, гледам си го на максимален контраст, не ми дреме, че ще гледам някой 2 часов филм по кабеларката или че ще го забравя да работи, сиреч въобще не го мисля.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4248

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Неравномерна подсветка и блуминг ме дразнят много повече от хипотетичния бандинг който се забелязва само на заливки .
    Няма да се обяснявам , аз съм взел моето решение , така и 99% от ентусиастите ,които харесват добрата картина.
    Е, тия лозунги... Добрата картина е разтегливо понятие. Пак казвам - от 11 години ползвам телефони с ОЛЕД екрани. Малки на размер, но достатъчни, за да знам за какво става въпрос.
    "Евентуалният" бандинг не се вижда само на заливки и го знаеш. Всеки може да прочете по чуждите форуми и да си направи своя избор.
    Неравномерна подсветка с local dimming аз нямам. Който и цвят да пуснеш има изключителна равномерност. Блуминг - има. При sdr - незабележим, а аз го търся умишлено. При hdr в тъмна стая особено има. Няма спор. Обективен съм и на черното бяло няма да кажа. В никакъв случай не казвам, че fald телевизорите са перфектни. Обаче и ОЛЕД-ите съвсем не са. И да го дондуркам като бебе... Мне.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4249

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Aз също харесвам добрата картина, но като се сетя как съм робувал на плазмата, въобще не искам да се връщам към тези времена.
    Сега с ЛСД-то ми е песен, гледам си го на максимален контраст, не ми дреме, че ще гледам някой 2 часов филм по кабеларката или че ще го забравя да работи, сиреч въобще не го мисля.
    Робувал си ? Страхът е голямо нещо...
    Може да гледаш 5-6 часа една и съща програма. Важно е да не го правиш всеки ден - да гледаш същата продължително.

    LG 55CX - Sony XE85


    Виждаш ли разликата в черното ?

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4250

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Определено при картини с черен фон и някакъв обект по средата оледа смазва. Ако и гледаш под 45 градуса съвсем го смазва. Я дай сега една снимка със сив фон на двата фронтално.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #4251

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ъъъъ, а реално кога и за колко точно гледаш сив (празен) екран (хептен пък няма да питам защо ) ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #4252

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Реално не гледаш, ама дефакто проблемите се виждат и на тъмен фон при РЕАЛНО гледане. Ама знам ли, може в чужбина да им продават дефектни бройки, а вашите да са limited edition.....
    Това никога не съм го разбирал. Игнорирането на проблемите не ги прави да изчезват.
    Белият фон поне добре ли е? Или и такъв не гледате.....

    Аз преди 9 години много се кефех на ягодка на черен фон на моето Galaxy S2. Е, реално не гледам ягодки на черен фон в тъмна стая, ама дефакто беше яко....

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #4253

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    hristоslav2, ти пък намери точно LG 55CX със Sony XE85 да сравняваш!

    А какво ще кажеш за
    XG950 сравнен със GZ950 ? Може да прочетеш какво пише собственика на двата телевизора https://www.avsforum.com/forum/166-l...e-talk-19.html



  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4254
    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Реално не гледаш, ама дефакто проблемите се виждат и на тъмен фон при РЕАЛНО гледане. Ама знам ли, може в чужбина да им продават дефектни бройки, а вашите да са limited edition.....
    Това никога не съм го разбирал. Игнорирането на проблемите не ги прави да изчезват.
    Белият фон поне добре ли е? Или и такъв не гледате.....

    Аз преди 9 години много се кефех на ягодка на черен фон на моето Galaxy S2. Е, реално не гледам ягодки на черен фон в тъмна стая, ама дефакто беше яко....

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Ми да ти покажа от първа ръка LG OLED55C9...ми няма ги тия работи, поне при мен. И бандинг,и равномерност и бялото всичко е както си трябва. За черното няма какво да говорим, нали знаеш че за хубавата картина то е най важно. А това ,за максималната яркост и как не ставалали за светла стая, спрямо QLEd е най-голямата глупост ,която чувам и по чуждите форуми. Имам и плазма на 12 г., ползвана и в детска стая все още идеална, без да съм я пазил.А си спомням как се певеше по форумите и за тя кяк прогаряли. Имам и Samsung 40ES6100 на 7г. с VA и LG 47LB700 с IPS на 5г някъде. Самсунга е с отвратителна картина ,за мен в сравнение с другите. Дори ми се наложи да го сменям още в началото,че му прозираше подсветката между матрицата и рамката. Отвратителен клаудинг,заменения е по-добре но го има и на тъмен екран си се вижда.LGто си има мръсен екран ,но не се забелязва и не пречи. Ъгли на видимост и цветовете са му много-добри. Та всякя технология има по-нещо. Но с OLED няма какво да се сравни за момента. Въобще не го пазя или нещо такова, хората са му направили достатъчно защити, и времето ще покаже. Яркоста му е напълно достатъчна и за добре осветена стая.Аз дори го ползвам на OLED ligt-35.И това го пиша и снимам с дедо Note4 с перфектен дисплей. А ползвам Amoled от Note2 още.Ми не съм имал проблеми. Ма те сигурно и Iphone са се прецакали с тия OLEDи.И няма такава технология , която да не прогаря при зверска експлотация. Виждал съм прогорял луминофор на CRT монитор от седене на едни и същи камери, сигурно схгодини..ако знаеш какво говоря. А тия QLEDи дори не могат да се сравнят с OLED , наскоро гледах 55Q60 у познат,въпреки че стария на няколко години матрицата му се прецака.Ма и той като огишъл, и му казали как ОЛЕД имали проблем и не ставали за светла стая и той пак се прибрал с дървото.Ама немало 3,5мм жак да си върже старото кино ,дори.Ми нема.Огива за саундбар и пак се прибипа със Q60 soundbar за една торба пари и с единствено DTSи ProLogic, формаги от преди 20г,ма нали са и набутали повече говорители и била 5.1.Малко офф топик. Та....така .

    - - - - - - - - - -



    - - - - - - - - - -
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hanibal; 26-06-20 в 02:40.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #4255

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Няма как lcd да има същата дълбочина на картината. 60-100-200-400 зони просто не са равни на 8+ мил зони. Иначе високите класове lcd-та вече се справят долу горе добре с черното, но няма да има много развитие още с тази технология.

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #4256

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Защото?

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Защото ако цял ден, всеки ден стои на един и същ канал и телевизорът бръмчи за фон, какъв е смисълът да се взима скъп телевизор, като това "бръмчене" може и евтиният да го прави...

  14.  
     
  15. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    417
    #4257

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    главният проблем не са телевизорите и техното качество, а че няма какво да се гледа на тях-умрели от страх журналя и водещи, безумно тъпи предавания, филми повтарящи се до припадък.. Спорта го няма,а футбол без публика е като секс без жена...
    Да гледам филми от флашки ми омръзна, а и те на 80% са боклук... Както се казваше-едно време, с гъши пера-златни слова, а сега-с златни пера-гъши слова.....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #4258

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Някой искаше снимка на бял фон под ъгъл....не мога да дам в момента, но няма проблем. При гледане на IPS под ъгъл, ъглите на дисплея ставата леко виолетови.
    При покупка на OLED задължително освен сиви заливки, се пуска и една бяла за проверка на Tint(в превод - нюанс) дали част от дисплея има някакъв цветен нюанс - розовее или зеленее. Това е производствен дефект и не може да се оправи, както неравномерността с преминаване на 1-2 почистващи цикъла. При откриване на Tint, връщате телевизора обратно на търговеца.

    Цитат Първоначално публикувано от -Shark- Виж публикацията
    hristоslav2, ти пък намери точно LG 55CX със Sony XE85 да сравняваш!
    А какво ще кажеш за XG950 сравнен със GZ950 ? Може да прочетеш какво пише собственика на двата телевизора https://www.avsforum.com/forum/166-l...e-talk-19.html
    Две години не ти омръзнаха да плюеш по OLED луд умора няма..и не виждаш блууминга при Сонито
    Собственикът не прави правилно сравнение на модели с една и съща технология на дисплея...или поне аналогични що годе модели(XG9505 и GZ2000) на едни същи настройки и кадри. С какво и при какви настройки еснимано..
    Сам признава че
    - обработката на картината при Сони е по-добра (с което съм напълно съгласен и в същото време, съм против всякаква намеса в оригиналният видеоматериал)
    - страхотната реализация на DV / HDR на Panasonic което е по-добро от това на Sony
    HG95 е с по-висока осветеност(яркост) а мнозинството хора си падат по по-ярките образи с пренаситени цветове - личи си по избора им в магазина..то и за това, там телевизорите са настроени в съответният рекламен режим - Shop...
    Панасоник и Сони използват процесори от един и същи производител MediaTek, но различни модели, тъй като Медиатек произвежда серийно модели за телевизори с архитектура предназначена за Андроид. Поради това, за Панасоник са поръчкови - с промени. Техните идват с една година закъснение. Моделът който използват тази година в Сони XH9000 ще го видим в Панасоник другата година в JZ1000 / 2000..и съответната обработка на картината.

    https://www.mediatek.com/products/en...ent/digital-tv

    Виж сравнение на Sony XH95 с LG GX

  17. Member Аватара на brabusbg
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    487
    #4259

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от coverstar Виж публикацията
    главният проблем не са телевизорите и техното качество, а че няма какво да се гледа на тях-умрели от страх журналя и водещи, безумно тъпи предавания, филми повтарящи се до припадък.. Спорта го няма,а футбол без публика е като секс без жена...
    Да гледам филми от флашки ми омръзна, а и те на 80% са боклук... Както се казваше-едно време, с гъши пера-златни слова, а сега-с златни пера-гъши слова.....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    И аз до това убеждение съм стигнал, даже ще спирам абонаменти към HBO и подобни.... то един спорт остана да гледаме вкъщи само.

    Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    104
    #4260

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    И какво да кажем. За да се доближи до OLED правят на скъпиите LCD /XG95/ як процесинг на сигнала, а от там идват и други проблеми.LCD е технологоя , първоначално създадена за статични изображения и за да се пригоди към динамично съдържание се почва с разните там обработки . Същото важи и за черния цвят.За подсветките не ми се и коментира, нещо което най-много ме е дразнело.Direct led-замъглени ъгли, Edge led-прозира по крайщата.Clouding основно при Samsung, DSE , IPS-лилавее, VA- слаби ъгли,Blooming и други. LCD нямат ли проблем с изгорели и заседнали пиксели? Нямат ли бандинг, гоустинг? И за това , за мен най-меродавно сравнение между LCD и OLED e в gaming режим.И там ,за да се доближиат до response и input lag на ОЛЕДА , се изключва или свежда до минимум всяка обработка и получавш картина като на някой VESTEL за 500лв.Черното просто изчезва като цвят.И като мръднеш 30 градуса от иделната позиция на гледане , се сещаш какво става.И това на цена около 2000лв. като за малко повече взимаш OLED , а на която и марка да е картината е сходна.Бая трябва да ме е надухал вятъра да дам такива пари за LCD. А който гледа 10-12ч. един канал на ден , не му трябва безпроблемен телевизор а такъв психиатър.
    И пак , повтарям преди 10г. така реваха по форумите за плазмите. След това изчезнха от пазара и останаха само LCD-та, и трябваше да се примириш с това. Имам две LCD та , след плазмата и сравнение няма. Чак сега OLED-a предлага нещо по-добро.
    Тва не съм го чел някъде, казвам от опит.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hanibal; 26-06-20 в 14:29.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе