Страница 314 от 569 ПърваПърва ... 264304312313314315316324364 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,696 до 4,710 от общо 8535
Like Tree2128Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #4696
    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Привет. Отново да се включа. За филми това Сони добро ли е? Видях, че плейва всички файлове и Dolby + dts аидио...
    SONY KD65XH8096BAEP

    1820 лв.
    Бива , но ако е възможно бих взел xh90** скоро ще падне на 2к .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4697

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Може да зачакам. А при положение, че ресийвърът ми е стар модел Pioneer vsx-528, ще мога ли пускайки филм от харда през ТВ да изкарвам dts hd и dolby truehd по hdmi? Или ще трябва и нов лаптоп и нов ресийвър и отидоха още поне 2 3 бона... [emoji23] В момента гледам блурей и ремукси пускани от лаптопа към ресийвъра и от него картина към стария Самсунг D550. По този начин lossless аудио потоците си вървят без ядове. Но ultraHD филмите с hdr няма да мога да ги подкарам от лаптопа. А заради такива искам да сменям телевизора.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #4698

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Такива формати минават само през eARC. Трябва да смениш не само телевизор,а но и ресивъра.
    Важността на eARC обаче е по-малка, отколкото може да подозирате. Поточните услуги използват кодеци с загуба на съдържание, като Dolby Digital Plus, и те се вписват в ARC. Единственият широко разпространен източник на саундтраци без загуби е Blu-ray (Ultra HD). А това е възможно само чрез външен плейър. Можете също така да свържете този плейър директно към вашия AV приемник или soundbar, след което изобщо не се нуждаете от eARC. Засега eARC е важно само ако сте в ситуация, в която се прилагат следните три неща:

    - Имате източник, който е вътрешен за телевизора (например вграден мултимедиен плейър) или че трябва да свържете с телевизора си (по някаква причина: твърде малко HDMI връзки на саундбара, ограничения във вашето окабеляване ...)

    - Аудиото, което слушате, е в Dolby True HD, DTS HD Master Audio или друг аудио формат, който не пасва на честотната лента на ARC.

    - Изпращате аудиото през eARC към външно аудио решение(AV ресивър с eARC).

    Стандартът eARC може да носи до 32 аудио канала, включително некомпресирани 24-битови/192kHz потоци от данни с до 38 Mbps.

    TV to AV Res - audio passthrough
    Formats & Codecs Optical HDMI ARC HDMI eARC
    LPCM 2ch
    LPCM 5.1ch
    LPCM 7.1ch
    Dolby Digital
    Dolby Digital 5.1
    Dolby TrueHD
    Dolby Digital Plus
    Dolby Atmos - Dolby ThrueHD
    Dolby Atmos via Dolby Digital Plus
    DTS
    DTS-ES Discrete 6.1, DTS-ES matrix 6.1
    DTS 96/24
    DTS HD High Resolution Audio
    DTS HD LBR
    DTS: X
    Забележка: по оптика преминава само DTS Core, а по hdmi пълен DTS.

    enkov одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4699

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Да, четох до преди малко. Въпросното Сони обаче няма еARC...

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,421
    #4700

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    XH90 има eARC но май все още не работи пълноценно.
    Може да изчакаш излизането на ТВ 2021(след Април) - сред тях ще има повече модели с eARC.
    Ако следваме логиката в прилагането на хардуерните платформи на инженерите на Sony, то другата година серии XI95, XI90 и XI85 (XK?) ще имат HDMI 2.1 с eARC.


    https://www.reddit.com/r/bravia/comm..._now_has_earc/

    https://www.reddit.com/r/bravia/comm...on_megathread/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 12-12-20 в 20:03.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4701

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Да XH90 ще има eARC след ъпдейт... Това пише в сайта им.
    Ще зачакам. Макар, че новите модели ще са по-скъпи... Тъкмо некой лев горница ще има до тогава. [emoji16]

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    6
    #4702

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,
    Искам да си купя телевизор като бюджета ми е около 350, максимум 400лв. Не държа да е смарт. В момента, в Метро има промоция на ARIELLI LED42A114T2 -320 лв. Харесва ми, че е голям и има full HD. Все пак обаче не е от реномираните марки и за това исках да чуя мнение за модела.
    Също така искам да попитам с оглед на бюджета ми, дали е добра идея да купувам голям телевизор -40 или 43 инча с full hd, но от куче марка или да си взема 32 инча, hd ready, но да е от реномираните марки?

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    5
    #4703

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,
    Изчетох бая относно разликата между лед и олед в този форум ,което е наистина информативно ,което ме подтикна да задам въпрос ,разбирачи много тук
    Реших да взимам олед.
    Желая да си закупя телевизор и се спрях на следните ,понеже имат отстъпка на едигитал :

    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p789331

    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p743741

    Кой от двата бихте ми препоръчали ?

    ЛГ-тата имат модели за 2400 лева ( с намаленията...хлъц !) та видях един лед и ОЛед модел ,които съм линкнал.
    Ще го използвам основно за гледане на филми и в далечното бъдеще може би и гейминг на някоя конзола.

    Малко объркващо относно този ОЛЕД модел ,на едигитал се води олед ,на името пише QLED ,което е самсунг нещо като advanced led ,та незнам дали е истински олед. Също и честотата желая да е 100 херца за по-плавна картина ,но не виждам информация записана в спецификациите за тях.

    От друга страна ,ако искате да ми препоръчате други марки и модели телевизори ,моля заповядайте. Бюджетът ми е до 1500 лева ,за размери към 40 инча може и до 50.
    Хубаво посрещане на новата година ви пожелавам.

  11. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #4704

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Lafiel888 Виж публикацията
    Здравейте,
    Изчетох бая относно разликата между лед и олед в този форум ,което е наистина информативно ,което ме подтикна да задам въпрос ,разбирачи много тук
    Реших да взимам олед.
    Желая да си закупя телевизор и се спрях на следните ,понеже имат отстъпка на едигитал :

    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p789331

    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p743741

    Кой от двата бихте ми препоръчали ?

    ЛГ-тата имат модели за 2400 лева ( с намаленията...хлъц !) та видях един лед и ОЛед модел ,които съм линкнал.
    Ще го използвам основно за гледане на филми и в далечното бъдеще може би и гейминг на някоя конзола.

    Малко объркващо относно този ОЛЕД модел ,на едигитал се води олед ,на името пише QLED ,което е самсунг нещо като advanced led ,та незнам дали е истински олед. Също и честотата желая да е 100 херца за по-плавна картина ,но не виждам информация записана в спецификациите за тях.

    От друга страна ,ако искате да ми препоръчате други марки и модели телевизори ,моля заповядайте. Бюджетът ми е до 1500 лева ,за размери към 40 инча може и до 50.
    Хубаво посрещане на новата година ви пожелавам.
    значи си решил да взимаш OLED, обаче в линковете посочваш LED... това са две различни технологии.. коренно....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,563
    #4705

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    За ОЛЕД бюджета не стига (още повече за 48/49" модел) , а избраните в линковете са 50/60хц.
    Не сте дали разстояние, от което ще се гледа, но където 50 там и 55" -
    https://www.ozone.bg/product/sony-kd...tended-dynami/
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p743720

    Ако все пак държите на по-малкият размер (49/50") , то мисля само по един модел на Сони и ЛГ останаха със 100хц панел
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p761449

  13. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #4706

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    По добър избор би било някое 100хз сони , 85** или 95**
    Този пост е редактиран от Сидеров; 30-12-20 в 23:49.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    599
    #4707

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Lafiel888 Виж публикацията
    Здравейте,
    Изчетох бая относно разликата между лед и олед в този форум ,което е наистина информативно ,което ме подтикна да задам въпрос ,разбирачи много тук
    Реших да взимам олед.
    Желая да си закупя телевизор и се спрях на следните ,понеже имат отстъпка на едигитал :

    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p789331

    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p743741

    Кой от двата бихте ми препоръчали ?

    ЛГ-тата имат модели за 2400 лева ( с намаленията...хлъц !) та видях един лед и ОЛед модел ,които съм линкнал.

    Малко объркващо относно този ОЛЕД модел ,на едигитал се води олед ,на името пише QLED ,което е самсунг нещо като advanced led ,та незнам дали е истински олед.
    Никакъв OLED не си линкнал. Технологията на QLED няма абсолютно нищо общо с OLED (освен сходството в имената). Най просто казано, разликата е че при OLED няма подсветка, а всеки пиксел излъчва светлина и когато трябва да излъчи най-важният цвят за хубава картина - черното, пикселът просто се изключва, което прави останалите цветове много по-реалистични. При технологията на нормалните панели (какъвто е и QLED) самата светлина идва от подсветка зад пикселите, и няма как да се елиминира напълно и по тази причина никога не може да се постигне напълно черен цвят.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    33
    #4708

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте!
    Връщам се отново при вас с молба за помощ. Дойде време за смяна на телевизора.

    Спрял съм се над 2 модела:
    Samsung Q80T, 55 инчов че е 120hz

    LG Nanocell 90, 55 инчов.

    Изгледах и изчетох доста и за двата модела.

    Чуденката е сериозна. Lg е с ips панел и има минуси спрямо Q80T.

    Към момента съм с VA панел и съм доволен, сравнително, просто тв-то остаря морално.

    Ако е възможно да дадете компетентно мнение кой би бил по-подходящият?

    Ще се ползва с PS4 PRO и за филми/hbo go.


    P.S притеснява ме DSE и bleeding-a при LG заради IPS панела, макар всичко друго да му е супер. Черният цвят при IPS е слабото място до колкото се информирах, както и слабият контраст при LG.

    Спрямо Q80t, RTINGS разполагат с добро представяне и ме грабнаха. Макар и за LG ревюто не е за пренебрегване.

    Благодаря на отзовалите се !
    Този пост е редактиран от SemperFi; 31-12-20 в 02:38.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #4709

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    QLED не е OLED...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    33
    #4710

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ако се отнася за моя въпрос, наясно съм и страня от OLED технологията, затова съм се спрял на горепосочените модели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе