Страница 331 от 568 ПърваПърва ... 281321329330331332333341381 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,951 до 4,965 от общо 8511
Like Tree2123Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,574
    #4951

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Да, на QN95 май няма да е ADS.
    Gena_bs одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4952

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Да, на QN95 май няма да е ADS.
    https://forum.setcombg.com/samsung-%...tml#post953136
    brotzki одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,574
    #4953

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Днес гледах 65QN85А с ADS в Технополис. Образът беше уникален. Не знам какво не харесвате на тази матрица.
    Този пост е редактиран от brotzki; 23-06-21 в 20:56.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    4
    #4954

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте момчета
    Имам нужда от помощ за избор на ТВ. Първо да си кажа много четох и много не разбрах.
    Накратко как стоят нещата при мен:
    Ще съм със IPTV, ще се гледат филми Нетфликс, спортни програми и детски за малкия мъжага.(Жената е само на вълна нова ТВ)
    Дивана ще е на 3,5 м от тв-то, но помощението е голямо с трапезария и кухня и трябва да може да се вижда горе - долу добре и от там.(5 - 7 метра от ТВ то)
    Лимита ми е 2300лв. Но ако не е OLED с удоволствие ще дам по малко пари
    Гледах 65инча Сони лед и 55инча олед ЛГ. Ами 75 инчово?
    И найстина незнам кое е по-добре По добра картина или по голям диагонал за това помещение
    Давайте съвети
    Благодаря

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4955

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Йордан
    Таблица на LG модели 2020
    https://hdtelevizija.com/wp-content/..._2020_v1.0.pdf
    този 75" модел влиза в бюджета ти
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...06-p566974365/

    от Sony този влиза в бюджета ти
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...96-p551455281/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...96-p649826046/

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #4956

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Йордан Виж публикацията
    Здравейте момчета
    Имам нужда от помощ за избор на ТВ. Първо да си кажа много четох и много не разбрах.
    Накратко как стоят нещата при мен:
    Ще съм със IPTV, ще се гледат филми Нетфликс, спортни програми и детски за малкия мъжага.(Жената е само на вълна нова ТВ)
    Дивана ще е на 3,5 м от тв-то, но помощението е голямо с трапезария и кухня и трябва да може да се вижда горе - долу добре и от там.(5 - 7 метра от ТВ то)
    Лимита ми е 2300лв. Но ако не е OLED с удоволствие ще дам по малко пари
    Гледах 65инча Сони лед и 55инча олед ЛГ. Ами 75 инчово?
    И найстина незнам кое е по-добре По добра картина или по голям диагонал за това помещение
    Давайте съвети
    Благодаря


    За мен това е най-добрия избор в момента 75 XH9505. Естествено с този лимит няма да стане.

    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p761440
    Този пост е редактиран от -Shark-; 26-06-21 в 11:07.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4957

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Йордан Виж публикацията
    Ще съм със IPTV, ще се гледат филми Нетфликс, спортни програми и детски за малкия мъжага.(Жената е само на вълна нова ТВ)
    Дивана ще е на 3,5 м от тв-то, но помощението е голямо с трапезария и кухня и трябва да може да се вижда горе - долу добре и от там.(5 - 7 метра от ТВ то)
    Лимита ми е 2300лв. Но ако не е OLED с удоволствие ще дам по малко пари
    Гледах 65инча Сони лед и 55инча олед ЛГ. Ами 75 инчово?
    От 3,50 си за много голям тв-р,особенно за NETFLIX UHD ! Общо взето формулата за UHD филми е
    диагонала в инчове по 2
    за общо гледане UHD +HD
    диагонала инчове по 4
    т.е. 75'' е най-добре за около 3м.Може и с по-малък разбира се,ама....Най добре е да си вземеш кресло като гледаш NETFLIX и да видиш от кво разстояние чисто субективно ти харесва.Вероятно ще се приближаваш по малко като свикваш...и така.
    Иначе за малко над бюджета ти предлагам SONY75HX9005(VA/FALD)-около 2740 лв. с доставката,но в твоя бюджет точно не виждам 75''(задължително)нещо друго добро.
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p839325

    Не виждам драматични разлики м/у 9505/9005 за да се хвърлят 2к отгоре.
    Дори забележи,че за филми оценките са 8,4/8,5 ! Дори и да не са 100% точни,за сега по-добри не съм видял.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
    Този пост е редактиран от inches9; 26-06-21 в 12:00.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    27
    #4958

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Аз имам 55xh9096 и 55q90t и аз не виждам драматична разлика в картината но има разлика в цената. Иначе като четеш по форуми и гледаш тестове на блогъри оставам с впечатление, че разликата и ден и нощ. Ако ще се дават повече пари по добре да е за олед според мен.
    inches9 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #4959

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    И аз мислех, че няма смисъл да се дават пари за 9505 вместо 9096. В Техното до Арена Младост двата до скоро бяха изложени един до друг. Погледнат самостоятелно, 9096, е страхотен телевизор, но редом до 9505, разликата между двата е потресваща като качество на картина и звук. Та, разликата в цената не е малка, но определно има защо.

    Но е много важно какво ще се гледа. Имам приятел, който си взе 9505 и гледа някаква евтина IP телевизия с посредствено качество. Същата работа щеше да му върши и ребрандиран Вестел.

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4960

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    И аз мислех, че няма смисъл да се дават пари за 9505 вместо 9096. В Техното до Арена Младост двата до скоро бяха изложени един до друг. Погледнат самостоятелно, 9096, е страхотен телевизор, но редом до 9505, разликата между двата е потресваща като качество на картина и звук. Та, разликата в цената не е малка, но определно има защо.

    Но е много важно какво ще се гледа. Имам приятел, който си взе 9505 и гледа някаква евтина IP телевизия с посредствено качество. Същата работа щеше да му върши и ребрандиран Вестел.
    Много ме съмнява в магазина да се вижда ''потресаваща разлика'' м/у 2-та тв-ра,особенно за филми.За спорт(футбол)-да,но чак ''потресаваща''.
    Разбира се това важи при еднакви настройки.За филми ''съмнявам'' е меко казано и дори бих сложил още 10-на по-слаби тв-ра които на светлината в магазина я видиш,я не каквато и да е разлика.
    А как са били настроени тв-те е друг въпрос.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    149
    #4961

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    То е ясно с какви настройки е "режим в магазин", всичко на макс ...

    Естествено, че има разлика между двата модела в полза на 9505.
    berpan одобрява това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    597
    #4962

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от -Shark- Виж публикацията

    Естествено, че има разлика между двата модела в полза на 9505.
    Естествено че има разлика в качеството, но тя дали е 40-50%? Защото разликата в цената е такава...

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4963

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Естествено че има разлика в качеството, но тя дали е 40-50%? Защото разликата в цената е такава...
    Естествено има разлика и още по-естествено в магазина да не я видиш.

    Tо си пише експертите колко % дават разлика,..по-малко от 5.А във форумите е друг въпрос.
    Естествено е ,че има разлика,но за филми пак експертите казват,че няма да видиш никога(поне не в полза на 9505),а камо ли в магазина на всичко на макс.
    А тук във форума всеки си вижда дори и в магазина да ги гледа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #4964

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Аз бях отишъл с ясната нагласа за покупка на 9096,но по случайност двата бяха един до друг, а момчето от Сони беше от рядко отзивчивите и натройваше каквото искам. Аз може и да не съм експерт, но определено не съм кьорав. А и разликата в цената едва ли е ей така за спорта. На 9096 говорителите са на ниво Телефункен и е просто задължително покупката на допълнителен саундбар или система, докато при 9505 може и да пропуснеш това, защото има сравнително качествен звук като за телевизор, благодарение на допълнителните колони.
    Този пост е редактиран от gurcayy; 26-06-21 в 16:31.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    669
    #4965

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Според мен от Sony са неадекватни и са направили 9505, за да взимат повече пари за същия телевизор от по-ниския клас.
    Страхотни изказвания правите. Това, че не ви се дават повече пари за върховия модел не значи, че е с почти незабележими разлики или пък, че изобщо няма такива. Факт е, че цената е доста висока, но в случая се гледа 75", където цените са доста по различни от 55" и 65".
    При 55" между 90 и 95 разликата в цената не е толкова голяма.

    Прави ми впечатление, че във форума има теми с недоволни от LG CX, както и от Sony XH9505, така че явно винаги ще хора, които нещо не им харесва, но след като това са едни от най-препоръчваните модели със сигурност има защо. Друг е въпроса, че всеки иска да мине по-тънко и това не е проблем, ако не сте взискателни и не държите на най-доброто, но ако държите няма как да се сърдите, че и цената е друга.
    Този пост е редактиран от berpan; 26-06-21 в 20:13.
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе