Страница 339 от 568 ПърваПърва ... 289329337338339340341349389 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,071 до 5,085 от общо 8517
Like Tree2127Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5071

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ето кво казват за Сонито. Виж и другите ревюта. Аз гледам само блурей филми и 1080p се виждат перфектно, за 4к няма какво да казвам... Кабелна и сателитна не гледам.Screenshot_20210807_103410.jpg

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5072

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Why Your OLED TV Will Blow Out HDR Specular Highlights in Microsoft Flight Simulator 2020 on Xbox

    We explain why your OLED TV will blow out the HDR specular highlight detail in Microsoft Flight Simulator 2020 on the Xbox Series X, by analysing the HDR10 output using a Canon reference monitor with inbuilt HDR analysis toolkit.

    We then displayed Microsoft Flight Simulator 2020 on the LG C1 and the Sony A90J OLED TVs, as well as a Samsung QN900A Neo QLED TV which is capable of a peak brightness of 1600 nits on a 10% window after calibration to D65 white point.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 07-08-21 в 17:46.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    11
    #5073

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от omax Виж публикацията
    Предположих. За това беше и молбата ми за насока (благодаря за което) кой модел да взема в бюджет 3000 и източник на сигнал - сателит (720p и 1080p) при разстояние от 3 метра
    Не съм специалист по телевизори, но моето мнение е, че ако гледаш 720p и 1080p от около 3 метра, по-добре 55 или 58 инча. Сигнала на нашите оператори е кофти (примерно А1) и при 65 инча ще гледаш някаква отвратителна пикселизирана картина, за сателитния сигнал не мога да кажа на 100%. Аз съм със 55ца и пак има пикселизация, гледах 65ца при приятел от около 3 метра - на 720p и 1080p си е откровено гадно. Понеже гледам и 4К и кабеларка се спрях на 55ца Филипс с Ambilight... Мисля, че направих добър компромис между двата сигнала, а подсветката е много приятна, не товари окото и въобще свикнеш ли веднъж ти се струва, че на другите ТВта им липсва нещо. Подсветката някак си разпъва картината и имаш чувството, че гледаш по-голям телевизор.

    Във всеки случай, ако ще е 65ца спред мен трябва да имаш опцията за връщане, за всеки случай, ако си промениш мнението...
    Този пост е редактиран от Furinax; 08-08-21 в 08:02.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5074

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Furinax Виж публикацията
    .... и при 65 инча ще гледаш някаква отвратителна пикселизирана картина...
    Виждам, че този термин се ползва за щяло и не щяло....без да разбирате неговата същност, използва се от цензурата за прикритие на част от кадъра. Виждали сте го по нашите телевизии, когато искат да прикрият някоя непоръчана реклама. Пример с репортаж на живо когато в кадър попада някой билборд или рекламна табела над магазин.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Pixelization

    Пикселация
    https://en.wikipedia.org/wiki/Pixelation
    В компютърна графика , пикселизация (или pixellation в британски английски ) се причинява от показване на растерно или част от растерно изображение на толкова голям размер, че отделните пиксели , малки единични цвятни квадратни индикаторни елементи, които съдържат растерното изображение, са видими. За такова изображение се казва, че е пикселизирано ( пикселирано във Великобритания).
    Ранните графични приложения, като видео игри, работеха с много ниска разделителна способност с малък брой цветове, което води до лесно видими пиксели. Получените остри ръбове придадоха на извити обекти и диагонални линии неестествен вид. Въпреки това, когато броят на наличните цветове се увеличи до 256, беше възможно да се използва анти-псевдоним, за да се изглади появата на обекти с ниска разделителна способност, без да се елиминира пикселацията, но да се направи по-малко дразнещо за окото. По-високите разделителни способности скоро биха направили този тип пикселация почти невидима на екрана, но пикселацията все още е видима, ако изображението с ниска разделителна способност се отпечата на хартия.
    Пиксилация
    https://en.wikipedia.org/wiki/Pixilation
    Pixilation (от pixilated ) е техника на стоп движение , при която актьорите на живо се снимат кадър по кадър като в анимационен филм, като многократно позират, докато се заснеме един или повече кадъра и се променя леко позата преди следващия кадър или кадри. Актьорът се превръща в нещо като жива кукла със стоп-движение . Тази техника често се използва като начин за смесване на актьори на живо с анимирани герои във филм
    evdiko одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    11
    #5075

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Виждам, че този термин се ползва за щяло и не щяло....без да разбирате неговата същност, използва се от цензурата за прикритие на част от кадъра. Виждали сте го по нашите телевизии, когато искат да прикрият някоя непоръчана реклама. Пример с репортаж на живо когато в кадър попада някой билборд или рекламна табела над магазин.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Pixelization

    Пикселация
    https://en.wikipedia.org/wiki/Pixelation


    Пиксилация
    https://en.wikipedia.org/wiki/Pixilation
    Благодаря за пояснението!

    В случая исках да представя картината точно както е описано от Вас.... Както едно време старите игри излизаха на конзоли от типа на Сега Мега Драйв и компютрите от 90-те години. Който е играл такива игри знае какво имам предвид под термина "пикселизирана картина".

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5076

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Точно пък от 3 метра няма да види голяма разлика. За тва размера е по важен. Както писах за мен тва е минимум 65 инча!

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    54
    #5077

    Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Furinax Виж публикацията
    Не съм специалист по телевизори, но моето мнение е, че ако гледаш 720p и 1080p от около 3 метра, по-добре 55 или 58 инча. Сигнала на нашите оператори е кофти (примерно А1) и при 65 инча ще гледаш някаква отвратителна пикселизирана картина, за сателитния сигнал не мога да кажа на 100%. Аз съм със 55ца и пак има пикселизация, гледах 65ца при приятел от около 3 метра - на 720p и 1080p си е откровено гадно. Понеже гледам и 4К и кабеларка се спрях на 55ца Филипс с Ambilight... Мисля, че направих добър компромис между двата сигнала, а подсветката е много приятна, не товари окото и въобще свикнеш ли веднъж ти се струва, че на другите ТВта им липсва нещо. Подсветката някак си разпъва картината и имаш чувството, че гледаш по-голям телевизор.

    Във всеки случай, ако ще е 65ца спред мен трябва да имаш опцията за връщане, за всеки случай, ако си промениш мнението...
    Ето 65-цата от 2.9 метра директно от оператора Coolbox
    Телевизора е Sony xh9505



    Sent from my iPhone using Tapatalk ok

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #5078

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Furinax Виж публикацията
    Не съм специалист по телевизори, но моето мнение е, че ако гледаш 720p и 1080p от около 3 метра, по-добре 55 или 58 инча. Сигнала на нашите оператори е кофти (примерно А1) и при 65 инча ще гледаш някаква отвратителна пикселизирана картина, за сателитния сигнал не мога да кажа на 100%. Аз съм със 55ца и пак има пикселизация, гледах 65ца при приятел от около 3 метра - на 720p и 1080p си е откровено гадно. Понеже гледам и 4К и кабеларка се спрях на 55ца Филипс с Ambilight... Мисля, че направих добър компромис между двата сигнала, а подсветката е много приятна, не товари окото и въобще свикнеш ли веднъж ти се струва, че на другите ТВта им липсва нещо. Подсветката някак си разпъва картината и имаш чувството, че гледаш по-голям телевизор.

    Във всеки случай, ако ще е 65ца спред мен трябва да имаш опцията за връщане, за всеки случай, ако си промениш мнението...
    Не знам какви телевизори гледаш, но на моя 65" 720p се вижда перфектно. Като е важен и битрейта, не само резолюцията. Защото един филм може да бъде с една и съща резолюция 2ГБ или 32ГБ и нагоре.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    evdiko одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5079

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    За това гледам само блурей филми. Те са с най-висок битрейт.
    Иначе от българските кабеларки бтв изглежда с най-добро качество. HD на нова тв е трагедия!
    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5080

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Нова HD ...са аматьори, а шефовете им безхаберни непукисти. Картината в някои предавания или директни включвания на живо е в SD(докато логото си седи HD).

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5081

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Именно. За това говоря. Една от причините да не гледам ТВ. А пикселизираните субтитри в hbo hd няма да ги коментарам. [emoji23][emoji23][emoji23]

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5082

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    TopazLabs Video Enhance Video, софтуер за преобразуване на SD/HD в 4K UHD, „наистина полезен за конвертиране на DVD дискове в Blu-ray качество за гледане на 4K телевизор с голям екран“
    https://www.topazlabs.com/video-enhance-ai
    https://www.redsharknews.com/topaz-v...e-doing-voodoo

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #5083

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    LG OLED48CX3LB е на по-ниска цена и безлихвен кредит до 26-ти.
    При положение, че ще се ползва основно за PS4 (по 5-10 часа на седмица) и някой друг филм, дали да се притеснявам за прегаряне?

    Вариант вече е и Samsung QN55Q70A. Добри оценки има в rtings. Като изключим ъглите на видимост, но да кажем за малка спалня това не е проблем.

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    Разликата в цената е 200лв.
    Да напомня, че все още търся заместник на LG 49SK8500.
    Този LG-55NANO913 припокрива почти изцяло характеристиките, но ми се ще да сменя технологията на панела или марката.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #5084

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Според мен няма да имаш проблем. Аз играя по толкова на моя олед и за 3 години + нямам проблеми.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #5085

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    шиоми пуснаха днес 55 инча с всички екстри за под 800 долара, изчакайте малко цените ще паднат, технологията е надценена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе