Страница 344 от 570 ПърваПърва ... 294334342343344345346354394 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,146 до 5,160 от общо 8547
Like Tree2131Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #5146

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Аз не мисля, че e правилно да сравняваш телевизори през обектива на камерата.
    Предимството на ОЛЕД-а е черното, а големият недостатък е яркостта, освен че е по-слаба, ако я засилиш, това рефлектира негативно на панела, като го амортизира по-бързо и увеличава вероятността от прогаряне.
    Ако филмите на тъмно не са ти приоритет, то олед не е най-правилният избор в твоя случай.
    Самсунгът ще се представя много по-добре в светли помещения.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5147

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря за мнението. Осъзнавам изложените факти. Естествено, гледат се и филми вечер но спортните събития през почивните дни са основно в светлата част на деня. Особенно Ф1......предимно заради тях са ми колебанията. Все пак това са ми приоритети. Да, има завеси помещението но последното е с юг-югозапад изложение.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5148

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Вземай самсунга и си свиркай. И за филми няма да ти е никак зле!

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #5149

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от omax Виж публикацията
    Благодаря за мнението. Осъзнавам изложените факти. Естествено, гледат се и филми вечер но спортните събития през почивните дни са основно в светлата част на деня. Особенно Ф1......предимно заради тях са ми колебанията. Все пак това са ми приоритети. Да, има завеси помещението но последното е с юг-югозапад изложение.
    LG OLED 55C1


    Rakeem
    Увеличаването на осветеноста на макс при LCD също съкращава живота на светодиодите...и на 7-8-мата година започват да сдават багажа...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #5150

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Rakeem
    Увеличаването на осветеноста на макс при LCD също съкращава живота на светодиодите...и на 7-8-мата година започват да сдават багажа...
    Tака е, но макса на ЛСД-то, особено на този Самсунг е доста далеч от макса на Оледа, а загубата на няколко лумена след 5г. не е фатално.
    При Оледа има различно стареене на цветовете, някои по-бързо, други по-бавно и като го гледаш на макс след 5г. ще имаш неравномерна картина и яркост наполовина.
    Ако се гледат предимно филми на тъмно, примерно аз основно за това ползвам тв-то, то съм с две ръце за Олед.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #5151

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Tака е, но макса на ЛСД-то, особено на този Самсунг е доста далеч от макса на Оледа, а загубата на няколко лумена след 5г. не е фатално.
    При Оледа има различно стареене на цветовете, някои по-бързо, други по-бавно и като го гледаш на макс след 5г. ще имаш неравномерна картина и яркост наполовина..
    А загубата на светодиоди и подмяна на подсветката?

    При OLED ТВ всички цветове стареят поравно. LG Display не използва RGB клетки, а всички са сини, но с цветни филтри пред две от тях(зелен и червен).
    Освен това има защитна система състояща се от датчици в самият OLED панел, които следят температурният и токов работни режими на управляващите транзистори и клетките. На базата на тази информация, заложеният софтуерен алгоритъм определя режима за възстановяване на отделните части на панела с цел да ги подравни като параметри.

    За тези от вас които се интересуват с повече подробности
    https://pdfroom.com/books/oled-displ...ng/9qlgyrLO2MG
    https://www.tandfonline.com/toc/tjid20/current
    https://www.osapublishing.org/Direct...eq=0&mobile=no
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 30-08-21 в 22:31.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #5152

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Да взимаш ОЛЕД за Булсата си е мазохизъм. Като се замисля, че още излъчват Максовете и Диемите в 720p. Трагедия.
    А като вземеш LED ще оправиш резолюцията,или нещо друго?Няма да е мазохизъм....може би.
    За тези за които яркоста е много важна...Квато и да е яркост разделена на нула(черно)=безкрайност(контраст).
    Имам 2 OLEDа и тв-р близо до макс за яркост,та горе долу мога да сравнявам.
    И като има много светлина в стаята ти (както и в моите)на пазара има безбройно количество щори,пердета и кво ли не.
    Да се бориш със слънцето с яркост не е най-разумното което можеш да направиш(според мен).
    От там нататък всеки си дава парите и сам си избира.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5153

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Мда, моето сони е доволно ярко, но заради hdr филмите си купих плътни пердета.

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  11. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #5154

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    А като вземеш LED ще оправиш резолюцията,или нещо друго?Няма да е мазохизъм....може би.
    Не, няма да оправиш нищо, просто няма да набиеш една камарта пари за нещо, което не струва(освен ако не ти пука или имаш една камара пари за харчене)
    Всеки има глава на раменете и сам си решава за какво да си харчи парите. Аз просто изразих моето мнение по-въпроса. Не е нужно да се харесва на всеки

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #5155

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от gogogogov Виж публикацията
    Гледах го видеото и други на този потребител. Всичко е изкривено и няма общо с реалното качество поне при QN. Камерата дето снима видеото е без настройка. За постигане на що- годе близко до това, което се вижда, трябва ръчни настройване. Промяна на наситеност, отеннък и тн. Един човек мина пред телевизора и се видяха автоматичните настройки
    На това сравнение му се казва аджамиска и съвеЦка работа. Остава да избираме и озвучителни тела чути през интернет.

    Така изглежда по друг начин след фини настройки на телефон близо до реалното качество.




    Q6 в еко режим за пестене на енергия





    https://streamable.com/kt4imm
    Този пост е редактиран от brotzki; 31-08-21 в 15:52.

  13. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #5156

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Не, няма да оправиш нищо, просто няма да набиеш една камарта пари за нещо, което не струва(освен ако не ти пука или имаш една камара пари за харчене)
    Всеки има глава на раменете и сам си решава за какво да си харчи парите. Аз просто изразих моето мнение по-въпроса. Не е нужно да се харесва на всеки
    Не струва според тебе.Освен твоето и моето мнение има и преки сравнения за всичко колко струва(като качество).
    И то не от форумни писатели,професионалисти в писане на глупости по форуми..Ако ма разбра кво ти казах.
    Човека пита за долните и ти му отговаряш,че OLED не струва,а (вероятно) другия струва(над 700 лв. повече...2900/2290)?
    Май изобщо не мислиш какво говориш,ама ....продължаваш...

    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p862609

    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p840409


    https://www.rtings.com/tv/reviews/be...k-ultra-hd-uhd

    https://www.rtings.com/tv/reviews/be...k-ultra-hd-uhd

    Тук са ти написали хората кое колко струва за всеки вид използване и как се е получило това.
    А колко струва като пари всеки да си види по-горе.Ха дано да си спестят пачките.Ама надали.
    На печелившите,честито!
    Този пост е редактиран от inches9; 31-08-21 в 17:56.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #5157

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Не струва според тебе.Освен твоето и моето мнение има и преки сравнения за всичко колко струва(като качество).
    И то не от форумни писатели.Ако ма разбра кво ти казах.
    Човека пита за долните и ти му отговаряш,че OLED не струва,а (вероятно) другия струва(над 700 лв. повече...2900/2290)?
    Май изобщо не мислиш какво говориш,ама ....

    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p862609

    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p840409


    https://www.rtings.com/tv/reviews/be...k-ultra-hd-uhd

    https://www.rtings.com/tv/reviews/be...k-ultra-hd-uhd

    Тук са ти написали хората кое колко струва за всеки вид използване и как се е получило това.
    А колко струва като пари всеки да си види.Ха дано да си спестят пачките
    На печелившите,честито!
    Много си писал но нищо не си прочел. Първо почни да осмисляш какво пиша и тогава ми изкарвай линкове. Къде съм казал, че не струва. ОЛЕДА струва и е най-доброто на пазара. Телевизията на булсатком не струва. Сега се надявам, че си ме разбрал.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,428
    #5158

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Мда, моето сони е доволно ярко, но заради hdr филмите си купих плътни пердета.
    Истински HDR филм с APL(средно ниво на картината) от 500 nits, не се гледа на тъмно, а в светло помещение.
    Друг е проблема, че 92% от предлаганите такъв тип филми на пазара, имат APL от 120-200 nits.
    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Гледах го видеото и други на този потребител. Всичко е изкривено и няма общо с реалното качество поне при QN.
    Отиди и ги виж на живо в режим кино и тогава коментирай .
    Купи онлайн един OLED сложи го до твоят Samsung. После им пусни сигнал от Blu-ray плейър през HDMI суичър. Ако OLED-а не ти хареса, може да го върнеш.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #5159

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Много си писал но нищо не си прочел. Първо почни да осмисляш какво пиша и тогава ми изкарвай линкове. Къде съм казал, че не струва. ОЛЕДА струва и е най-доброто на пазара. Телевизията на булсатком не струва. Сега се надявам, че си ме разбрал.
    Дали съм прочел нищо или нещо очевидно не е твоя работа.Ти като си прочел,защо не показа какво?И къде?
    Дрън,дрън.
    Tв-та на Булсат дали струва или не е друг въпрос.И коя друга бг струва ,още по-друг.
    И това няма нищо общо с тв-те.Никой тв-р не може да я оправи.
    Аз се надявам ти да си се разбрал.
    Толкова по въпроса.Не ми се занимава с глупости.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    4
    #5160

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Здравейте,


    Досега ползвах LG 55UM7100PLB, но даде дефект и в момента мога да го сменя.
    Като цяло съм доволен от LG-то, понеже го гледам както централно, така и под ъгъл
    от около 2-2.5м разстояние.
    Не ми е правил проблеми досега, върви гладко и има прилични цветове (поне за мен) - вършише ми страхотна работа.
    Разгледах следващия модел от тази серия (
    55UP75003LF) и не виждам някакви съществени разлики спрямо моя. Гледам и NanoCell моделите, но малко надхвърлят 1000лв.

    Бихте ли предложили нещо интересно 55" до 1000лв? Склонен съм и да не е LG.

    Благодаря предварително!


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе