Страница 366 от 570 ПърваПърва ... 316356364365366367368376416 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,476 до 5,490 от общо 8543
Like Tree2130Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    10
    #5476

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от sony 1 Виж публикацията
    Може и някъде да го има по-евтин разбира се. Но щом парите не са проблем а го ограничава само размера е по добре тв да е с 100Hz. а и подсветката е Direct Led.
    В Технополис ми препоръчаха Самсунг
    Screenshot_20211028_205456.jpg

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #5477

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Цената му е безумна за 43" - най-ниската, която съм засичал беше към 1300/1400 при унгарците ... и пак е нереално висока за такъв размер
    1300лв. е същото.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x85j

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    Просто този размер вече не е интересен за производителите.
    Този пост е редактиран от inches9; 29-10-21 в 10:02.

  4. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #5478

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Освен това Sony са с Android TV, докато Samsung са с тяхната Tizen. И понеже аз пускам апликаии за тях и мога каже, че Samsung са най-зле от всички. Супер бавно тестват, и връщат апликацията за някакви пълни глупости, като "тоя скрееншот не съответсва на съдъжанието". Te и LG са така, но там добавиха опция за web app и в момента кода се зарежда дикренто от адрес в сайта и не се налага да се боря с простотията им всеки път като трябва да се пусне нова версия. На Android TV ако има бъг го оправяме и на следващия ден е при клиентите. Сега Android-а може да е една идея по-тежък и да лагва от време на време, но все пак е по-добре от другите системи, защото самите девелопери имат повече свобода при качването на упдейтите. Samsung имат и други недостатъци в момета мисля, че са на 4 годишън цикъл и телевизори по-стари от 4 годни не може да им се пушват нови версии на апликациите. Или поне аз като простосмъртен не мога, предполагам, че Netflix са с други възможности От кучите марки тия китайските Vewd и Zeasn и двете ползват web app през url, така че и там само първоначалното качване на апликацията е проблем. Като цяло от телевизорите, които поддържаме само Samsung останаха с мъки по 3-4 месеца да се качва упдейт и Панасоаника са с някава тяхна платформа, където те си ги правят сами и не може да се качва от простосмъртни хора там апликация.

    tldr Samsung съкс като компания и бих се замислил дали да си взема нещо тяхно, особенно ако се гледа през апликациите основно контент, ако е само за телевизия през кабеларката или външен бокс е все тая.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #5479
    Цитат Първоначално публикувано от portokala123 Виж публикацията
    Освен това Sony са с Android TV, докато Samsung са с тяхната Tizen. И понеже аз пускам апликаии за тях и мога каже, че Samsung са най-зле от всички. Супер бавно тестват, и връщат апликацията за някакви пълни глупости, като "тоя скрееншот не съответсва на съдъжанието". Te и LG са така, но там добавиха опция за web app и в момента кода се зарежда дикренто от адрес в сайта и не се налага да се боря с простотията им всеки път като трябва да се пусне нова версия. На Android TV ако има бъг го оправяме и на следващия ден е при клиентите. Сега Android-а може да е една идея по-тежък и да лагва от време на време, но все пак е по-добре от другите системи, защото самите девелопери имат повече свобода при качването на упдейтите. Samsung имат и други недостатъци в момета мисля, че са на 4 годишън цикъл и телевизори по-стари от 4 годни не може да им се пушват нови версии на апликациите. Или поне аз като простосмъртен не мога, предполагам, че Netflix са с други възможности От кучите марки тия китайските Vewd и Zeasn и двете ползват web app през url, така че и там само първоначалното качване на апликацията е проблем. Като цяло от телевизорите, които поддържаме само Samsung останаха с мъки по 3-4 месеца да се качва упдейт и Панасоаника са с някава тяхна платформа, където те си ги правят сами и не може да се качва от простосмъртни хора там апликация.

    tldr Samsung съкс като компания и бих се замислил дали да си взема нещо тяхно, особенно ако се гледа през апликациите основно контент, ако е само за телевизия през кабеларката или външен бокс е все тая.
    Хубава или лоша най-разпространена платформа е tizen.Има и тв боксове андроид за 100лв.
    brotzki одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #5480

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Па, какво да й е. Има туба, иптв , H20 и тн. Няма да правя тесктонабиране и чатене.
    Този пост е редактиран от brotzki; 30-10-21 в 12:57.
    fabia6300 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #5481

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    То и прец соца имаше най-много Москвичи по улиците , ма по-калпава кола нямаше

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5482

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    Х2, няма да смисъл да се спори с теб... на тема OLED имаш нулева толерантност
    към мнения различни от ода за възхвала....
    Напротив - трудно се спори с човек с липса на познания в областта. Всеки гледа от неговата си камбанария на знанията.
    WRGB OLED на LG има някои сходни проблеми с LCD заради използваните цветни филтри.
    - с увеличаване на яркостта сатурацията(наситеността) на цветовете спада, а заедно с това спада и цветовият обем
    - зеленият филтър пропуска и жълта светлина, а червеният пропуска и оранжева. Тоест имаме замърсяване на цветовете и от там неточност при възпроизвеждането им.

    ето ти замерване на CRI (Ra и Re) - Color Rendering Index
    https://hdtvpolska.com/telewizory-sh...d-opinie-ceny/


    за правилно възпроизведени цветове се имат в предвид стойности от 96 и нагоре

    ето ти обяснение
    https://en.wikipedia.org/wiki/Color_rendering_index
    https://www.waveformlighting.com/tec...een-cri-and-ra

    Преди години Samsung пуснаха свой OLED телевизор, който не използваше цветни филтри и точността на цветовете дори след години , употреба е доста добра. За съжаление се отказаха от производството заради различното време на живот на трите OLED емитера.
    https://news.samsung.com/global/sams...ass-production
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-10-21 в 12:49.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5483

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Па, какво да й е. Има туба, иптв , H20 и тн. Няма да правя тесктонабиране и чатене.
    Да, да. Точно сега им тегля едни заради тая туба пълна с реклами. На гости съм и шервам от телефона, няма такъв ужас, реклама след реклама! На андроида си лепваш next tube и забравяш за реклами...

    Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #5484

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Да, да. Точно сега им тегля едни заради тая туба пълна с реклами. На гости съм и шервам от телефона, няма такъв ужас, реклама след реклама! На андроида си лепваш next tube и забравяш за реклами...

    Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk
    На пряко излъчване няма реклами. Толково състезания гледаме. Единствен минус на брузера е липса на поддръжка на някои флаш плеари. За тази цел го стримвам с телефона и пращам на екрана. Да, хубавите приложения се плащат. Примерно Smart IPTV. Мното сме доволни. Купих го и за LG WebOs
    Този пост е редактиран от brotzki; 31-10-21 в 14:18.

  12. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #5485

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    hristoslav2
    Само затвърди мнението ми. По твоята логика-кучетата щяха да са най-добрите месари.... Хвалебствията за една технология, игнорирайки недостатъците й, според мен не е висша форма на познание. А на субективизъм и вид манипулация...
    Но, съдейки от тезите ти в политическия раздел на форума, това е напълно присъщо на Х2...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-10-21 в 19:25.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    10
    #5486

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Screenshot_20211031_161612_bg.emag.android.jpg
    Дайте едно мнение и за този Qled на TCL, та да купувам другата седмица

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #5487

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Petar1976 Виж публикацията
    Дайте едно мнение и за този Qled на TCL, та да купувам другата седмица
    Най-долу са отзивите на потребителите. Има и снимки. Ползвайте преводач. https://www.amazon.de/TCL-43C721-Fer...099RTR9KX?th=1
    Този пост е редактиран от brotzki; 31-10-21 в 20:59.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5488

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    hristoslav2
    Само затвърди мнението ми. По твоята логика-кучетата щяха да са най-добрите месари.... Хвалебствията за една технология, игнорирайки недостатъците й, според мен не е висша форма на познание. А на субективизъм и вид манипулация...
    Имаш грешна представа за мен - нищо не съм крил. Напротив, има отделни постове относно така дразнещият те проблем с прогарянето. Даже в началото на темата има една сравнителна таблица между технологиите. Вярно, че е само общи приказки, но ако я направя пълноценна, то ще ми отнеме седмица писане - обем от 4 поста пълни с диаграми, цифри, научни термини.. В крайна сметка почти никой няма да ги прочете, а прочелите ги, нито ще разберат нито ще запомнят прочетеното и ще останат тотално объркани. Това няма да помогне в избора им.
    LG Display измина дълъг път, макар и не най правилният. 10 години инвестират в развойната дейност, но прилагането на наученото е много бавно. Даже хвърлиха няколко милиона долара за закупуване патентите на Kodak. През 2016 година получиха грант от корейското правителство, за изучаване на хиперфлуоресценцията, TADF и топ емисиите. Провалиха се, но имаше и положителни неща в крайните резултати. Очаквам от 2024 година да започнат по активно да прилагат наученото. Когато започне производство с прилагане на печатният метод, цената на OLED панелите ще падне с 20-25%. Тогава ще можеш да си позволиш 80-90"

    При OLED също се срещат софтуерни проблеми, а някои производители с години не ги отстраняват
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1537773683
    https://www.flatpanelshd.com/review....&id=1559897568
    https://www.avsforum.com/threads/201...#post-59734094
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 31-10-21 в 20:06.

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #5489

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    hristoslav2
    Само затвърди мнението ми. По твоята логика-кучетата щяха да са най-добрите месари.... Хвалебствията за една технология, игнорирайки недостатъците й, според мен не е висша форма на познание. А на субективизъм и вид манипулация...
    Но, съдейки от тезите ти в политическия раздел на форума, това е напълно присъщо на Х2...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Ами не чети форумни приказки.Има написано подробно където трябва и всеки си решава дали риска е оправдан или не.Напр. тук:

    https://www.rtings.com/tv/learn/qled-vs-oled-vs-led

    Какво носи бъдещето?

    Може да е интересно да се види колко дълго OLED телевизорите остават популярни, като се има предвид рискът им от постоянно изгаряне. Те несъмнено имат най-добро качество на картината в сравнение с QLED и светодиодите благодарение на почти безкрайния им контраст, но тъй като са сравнително нови, не знаем колко дълго може да издържи един OLED, преди да трябва да го смените.
    Има две нови технологии, целящи да се конкурират с OLED, като същевременно подобряват качеството на картината и избягват риска от изгаряне. Mini LED беше представен за първи път през 2019 г. с TCL 8 Series 2019/Q825 QLED и изглежда, че става все по-популярен през 2021 г. Samsung разширява гамата си QLED, за да включва Mini LED, насочен към комбиниране на широката цветова гама на технологията на квантовите точки с подобреното качество на картината на Mini LED. Mini LED е подобен на повечето съвременни LED телевизори с LCD панел, но LED светлините са по-малки, което позволява по-добро локално затъмняване, контраст и яркост.
    Има друга, напълно различна технология, наречена Micro LED. Той не използва LCD панел и вместо това използва още по-малки LED светлини и като OLED, те са самоизлъчващи, създавайки перфектни черни цветове и без риск от изгаряне. Все още обаче не е наличен за потребителска употреба; Samsung обяви само 99 и 110 инчов модел през 2021 г., които са предназначени за търговска употреба. Микро LED телевизорите в момента са много скъпи, но може да ги видим по-широко достъпни през следващите няколко години.
    Заключение

    Телевизионната технология се е подобрила значително до точката, в която има конкуриращи се типове панели, всеки със своите предимства и недостатъци. OLED телевизорите се различават от QLED и LED телевизорите, тъй като могат поотделно да включват и изключват пиксели, което води до перфектно черно и широки ъгли на видимост. Въпреки това, LED и QLED телевизорите са склонни да стават по-ярки, а последният също така показва по-широка цветова гама за HDR съдържание. И накрая, OLED телевизорите също могат да страдат от постоянно изгаряне, което LED/QLED не правят, така че ако обикновено гледате много съдържание със статични елементи, най-добре е да избягвате OLED телевизорите.
    Лично мнение,че ако използваш нормално OLED риска не е голямИмам от 5 години.Под нормално разбирам да гледаш хубави филми,вкл. документални,спорт,концерти и шоу програми.Да не говорим,че за хубавите филми (вкл.качество)използвам NETFLIX,а там няма стоящи етикети,реклами и др. глупости.За всичко останало,ако изобщо трябва да се гледа има много евтини тв-ри.Да въви по цял ден за фон(както казват някои) можеш да си пускаш такъв.А на мен за фон ми върви радио ASTERIKS Сан Диего.Въпрос на вкус.Не си длъжен да даваш отчет във форуми.
    Така че приказките са излишни.Ако искаш за фон не си купуваш OLED.Никой не те кара.

    п.с. Ето и добра цена за LED тв-р 65Q70-1855лв.
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p840414
    Този пост е редактиран от inches9; 01-11-21 в 11:26.
    fabia6300 одобрява това.

  18. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #5490

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Моя и за радио се ползва в редки случаи, просто радиото се слуша през приложението My Tuner и след няколко минути неактивност от потребителя се включва вграденият скрийнсейвър.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе