Страница 384 от 570 ПърваПърва ... 334374382383384385386394434 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,746 до 5,760 от общо 8544
Like Tree2130Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #5746

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    АБе и Sony почнаха да използват евтина пластмаса за телевизори над 2000лв...

    Вероятно ще се намерят и хора, които не са съгласни с мен, но е безумие да даваш над 2к лв за LCD при положение, че OLED е на същата цена.
    berpan и fabia6300 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    48
    #5747

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Това пукане което забелязвате при телевизорите как по-точни го определяте - като единичен звук (звук от превключва на реле вътре в тв-то) или поредица от 2-3 бързи припуквания (все едно някоя пластмаса се деформира от награвяне). Също кога се наблюдават тези пукания - при дълго време работещ телевизор, при включване или при изключване? Как е монтиран телевизорът - на стойката си или на стена? Според мен ако е монтиран на стена е по-вероятно да се срещат такива звуци, заради "увисването" на телевизора, особенно ако е леко наведен на пред ( за намаляне на отражение от прозорец например). Имали необходимите минимални отстояние на телевизора от обектите около него (за правилно охлаждане)?

    При старият Samsung, много отчетливо се чува да сработва управляващо реле (най-вероятно на захранващият блок) при изгасено състояние. И до сега не мога да разбера защо това реле сработва когато тв-то не се използва.

    При Sony забелязах силна остра миризма на първият ден работа, но никакви пукания. Цялостаната температура на Sony е осезаемо по-висока от на LG, след няколко часа работа. Дори на разстояние около 10-15 см се усеща леко като уред за утопление

    Открих нещо интересна аудио опция при LG - възможно е да се използват вградените говорители на тв-то + външни озвучителни тела по едно и също време, т.е. може да се симулира surround звук. Опцийте за свързване са през оптичен кабел, bluetooth и 3.5мм аудио изхода. През bluetooth при мен се получава едно време закъснение, което не мога да компенсирам напълно дори и през менюто, предполагам през оптика няма да се забележи. При Sony не открих такава опция, ако някой знае къде да погледна в менютата нека сподели.
    Днес направих speed test през вграденият браузър на Sony и LG (няколко теста):
    5GHz
    - Sony - 32 Mbps download / 97 Mbps upload
    - LG - 48 Mbps download / 128 Mbps upload
    2.4GHz
    - Sony - 19.4 Mbps download / 35.7 upload
    - LG - 18.9 Mbps download / 14.6 upload

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5748

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    ЧЕСТИТ НИКУЛДЕН!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    63
    #5749
    zulus: "Форумът май се напълни с индивиди,с ниски изисквания към себе си. Или пък аз съм прекалено взискателен,че търся винаги най-доброто? Не знам...."

    - - - - - - - - - -


    Извинявам се, че съм Ви смутил високите изисквания, но да съм "индивид с ниски изисквания", когато съм си купил телевизор от топ 5 за 2020 г. от тези с LED технология, то явно има нещо сбъркано в изказването ви....или във вас!
    tanatos одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    13
    #5750

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Прав си,и аз се извинявам за ниските си изисквания. Струва ми се ,че форума се напълни с индивиди,които са се взели много насериозно. А това в един момент води до съдбата на друг един,доста известен в миналото форум.Щото ако загледате тук , с изключение на тв и климатици,другото е спряло. Дано греша,ще видим

  7. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #5751

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Тук е така пич.
    Ако един телевизор не е поне 2000 кинта,и не е, не дай си Боже OLED - то собственикът му е пълен лузър и социално слаб.
    Да се чудиш що ги произвеждат неотговарящите на горните критерии....



    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    Gena_bs, dimitrin6405 и to6ko харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #5752

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Човек, говориш пълни небивалици. Вземи се спри. Опитваш се да ни убедиш как между Вестел и Сони няма разлика. Хубаво щом така си мислиш, изрази си мнението, но защо за Бога се опитваш да убеждаваш останалите в правотата на своето?

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #5753

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Тия мега феновете на Сони дето ми говорят къде какво ми пукало да взема да им обясня, че и аз съм фен на марката, но въпреки това не вървя сляпо да си говоря глупости само и само, защото е Сони. Картината може да е превъзходна, но операционната система е най-голямото дърво в операционните системи на телевизорите, а относно пукането е ясно, че пукат, защото го казват доста хора, а не 1-2-ма. Естестесвено, че това го няма при всички, защото много зависи от стайната температура при която живеете. Трябва да има и малко мисъл не само да се говори.
    fabia6300 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5754

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    При мен стайната температура е 19 градуса минимум. Телевизорът ми не е окачен на стената. Днес специално обърнах внимание дали пука като се прибрах, няма следа от такова нещо.

    Sent from my Samsung Note10+ using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5755

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    За тези,които се обидиха-ако не бяхте направили "супер съдържателните си коментари" сега нямаше да водим този излишен спор. Това не е чат,а форум за полезна информация.Така че,ако нямаш какво да кажеш,по-добре си мълчи,защото рискуваш да се изложиш. Вземете пример от Джонката. Човекът си прави труда да бъде полезен и за другите,за да бъде изборът ви по-лесен. А не,да ми говорите за пукащи уши и шампанско "Искра".Аре,със здраве,аз направих своя избор.
    fabia6300 одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    8
    #5756

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Определено не си за OLED.
    55 или 65" търсиш ?
    PANASONIC JX940E ...
    Аз ли нещо не съм добре,или производителите...Нали телевизора се купува да го гледаш ,а не да му гледаш визията изгасен...Разгледах данните на Панасоника,но нещо не ме кефи.Значи аз съм готов да дам едни пари,и то доста ми се струва ,но те ми казват,да,но няма да го гледаш,че ще се развали....Е,не знам кой не е добре,но ми се струва че не съм аз...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,399
    #5757

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от DENIFIRE Виж публикацията
    Здравейте да се включа в темата за пукането.
    Имам sony 55 А8 телевизора пука доста често и като е включен и изключен. Под пука имам предид че се чува като че ли нещо се превключва вътре. Трябва ли да се притеснявам?
    100% сигурен отговор няма.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #5758

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от zulus Виж публикацията
    За тези,които се обидиха-ако не бяхте направили "супер съдържателните си коментари" сега нямаше да водим този излишен спор. Това не е чат,а форум за полезна информация.Така че,ако нямаш какво да кажеш,по-добре си мълчи,защото рискуваш да се изложиш. Вземете пример от Джонката. Човекът си прави труда да бъде полезен и за другите,за да бъде изборът ви по-лесен. А не,да ми говорите за пукащи уши и шампанско "Искра".Аре,със здраве,аз направих своя избор.
    И ти как разбра за 20 дена, какво представлява форума, какви са членовете и какви са ни критериите.
    to6ko одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    13
    #5759

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    И ти как разбра за 20 дена, какво представлява форума, какви са членовете и какви са ни критериите.
    Човека ти го каза ясно- мълчиш и купуваш каквото ти се каже...,,това е форум за полезна информация"
    mirbg одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    24
    #5760
    Цитат Първоначално публикувано от nassko1 Виж публикацията
    И ти как разбра за 20 дена, какво представлява форума, какви са членовете и какви са ни критериите.
    С четене. Ама,на теб може да ти е трудно да се сетиш

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от to6ko Виж публикацията
    Човека ти го каза ясно- мълчиш и купуваш каквото ти се каже...,,това е форум за полезна информация"
    Точно така. Радвам се,когато разбират веднага

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе