Страница 335 от 567 ПърваПърва ... 285325333334335336337345385 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,011 до 5,025 от общо 8496

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #5011

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Удължаване на гаранцията си взех от Сони магазина на Солунска в София. Искам да кажа, че не е задължително да е от Технополис. Моето Сони го купих от Техмарт...

    Sent from my Note10+ using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #5012

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от acronym Виж публикацията
    При BX3 освен по-стария процесор, какви са му другите кусури?
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10

    IPS
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/16178
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/16703
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...HD-LED/p/10308
    този не знам с каква матрица е
    https://www.technopolis.bg/bg/Televi...D-QLED/p/19199

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #5013

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря, не бях се сетил да ги сравня в rtings. Като гледам не са големи разликите (в повечето категории).

    Значи избора се свежда до:

    BX/CX и SONY KD-55X82J

    До колкото видях трябва бая да поиграем на конзолата за да се получи прегаряне на олед панела.
    Така, че за сега ще дебна добри условия за покупка.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #5014

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Залагай на OLED-a, няма смисъл от QLED. Както и на CX ако ще е LG, защото не искаш куц OLED, ако смяташ да му ползваш смарт екстрите. В digital-a цените са добри, но няма на изплащане. Гледай основно emag, те пускат масово стоки на 0% и на по-добри цени от техно веригите. Относно инчовете 48" само ако нямаш място иначе не си заслужава разликата в цената. 55" е оптималното, а вече масово се търси и 65", но при 65" OLED цените са по-сериозни. Иначе 65XH95 на Sony беше на доста добри цени тези дни горе долу колкото 55 CX, но си е LCD.
    Този пост е редактиран от berpan; 26-07-21 в 00:14.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,555
    #5015

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Редактирах поста. Тези под 2000 не отговарят на изискването за централна стойка
    Може да си направите централна стойка. По-хубава от боклукчавата оригинална.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    63
    #5016

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря на всички за мненията.
    SONY KD-55X82J отпада, 50 херцов панел, 8 бита + FRC и няма локално затъмняване. Б@си моето злополучно LG модел от 2018, бие по характеристики, почти всичко под 2к лева.
    Каква я мислят тия производители не знам.

    Остават BX/CX според офертите, смарт функции не се ползват, само игри по няколко часа на седмица и филми за отмора.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #5017

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Не са други , под 2000 са само LG , сигурно има причина Сони да са по-скъпи.
    Със сигурност има причина LG да са по-евтини.
    Един професор по математика беше я открил преди повече от 30 години.Само че за водката.Питаха го коя водка е по-хубава-руската или Смирноф и той ..
    ''Хм..хмм...Коя ше е по-хубава,едните произвеждат зърно,другите купуват..коя ше е по-хубава''.
    Та след като едните произвеждат матрици(защото само те могат),а останалите купуват от тях....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #5018

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Всички могат да произвеждат матрици, не е извънземна тайна технология. Принципът е защо аз да се цапам , като може някой друг. Въпросът е тая матрица какво ще произвежда като образ. И Нео са с матрица на ЛГ , но се вижда като през аквариум.

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #5019

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Всички могат да произвеждат матрици, не е извънземна тайна технология. Принципът е защо аз да се цапам , като може някой друг. Въпросът е тая матрица какво ще произвежда като образ. И Нео са с матрица на ЛГ , но се вижда като през аквариум.
    Не знам дали е земна,извънземна или от обратната страна на луната,аз говоря за фактите.
    Мислех,че говорите за OLED.Там никой(освен LG) не може.Много искаха,но неуспешно.Предполагам знаете защо.Като образ се произвежда това.

    https://www.rtings.com/tv/reviews/be...k-ultra-hd-uhd

    Поне смятам оценките за най-близко до действителността.Иначе всеки може да си има мнение.Има таблица с оценки за всеки вид използване.

    Относно NEO-те не са производители и си поръчват евтини неща .Каквато матрица им сложат-такава.
    Да не говорим,че вече почти всички LCD матрици ще са от Китай,в което няма нищо лошо(ако вече не са).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #5020

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Сони не искат да вкарват пари за OLED, защото не вярват в бъдещето на тая технология. Аз също мисля, че оледа ще отиде при кривите телевизори /curve/. Славата на Сони е най-вече базирана на надеждност на продукта, олед технологията засега няма такава слава. Олед дисплеи се прозвеждат от много фирми, не знам защо пишеш , че само LG могат. Всеки може - купува патента, прави завод и произвежда, така направиха и ЛГ - купиха патента от Кодак и въобще влязоха в тоя бизнес почти последни.мисля , че първия олед тв е също на Сони. Не ми се рови сега, Христослав може да попълни знанията ни по тая тема. Изобщо мощните фирми не влагат големи инвестиции в ненадеждни технологии.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #5021

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Кое му е ненадеждното ? Доста масови станаха в последно време и ще
    продължат понеже цените им паднаха.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #5022

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Аз също мисля, че оледа ще отиде при кривите телевизори /curve/. .... Олед дисплеи се прозвеждат от много фирми, не знам защо пишеш , че само LG могат. Всеки може - купува патента, прави завод и произвежда, така направиха и ЛГ - купиха патента от Кодак и въобще влязоха в тоя бизнес почти последни.мисля , че първия олед тв е също на Сони. Не ми се рови сега, Христослав може да попълни знанията ни по тая тема. Изобщо мощните фирми не влагат големи инвестиции в ненадеждни технологии.
    Споровете коя фирма от коя е по-велика са напълно безмислени.Освен това нещата се променят всеки ден.Няма да цитирам няколко дузини бивши Грандове,които вече просто ги няма.Някои по-велики от SONY.
    По-добре,когато избираш нещо да се съсредоточиш върху модела,а не в/у фирмата.Като прочетеш и няколко отзива(ревюта) от надежни източници....

    Относно OLED
    Истината е,че много опитаха,но само LG успя.Проблема беше(по памет,иначе GOOGLE),че единия цвят,мисля синия имаше кратък живот и LG го реши като постави цветен филтър пред белия цвят.Не претендирам за точност,но принципно това е причината поради която LG проби,а другите,вкл. SAM се отказаха.После вероятно не е било рентабилно да се състезават...
    А SONY точно какво е правил и кога почна с OLED тв-те не си спомням,ако иска някой да изясни.
    А и без да сме врачки се знае,че рано или късно OLED ще изчезне.

    <<Но слуховете за неговата смърт са силно преувеличени>>
    Този пост е редактиран от inches9; 27-07-21 в 19:57.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #5023

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Привет отново.
    Явно ще е 55" /ако взимам сега/ - но защо да е ОЛЕД а не чист UHD, т.е. около 1000-1400лв може ли да се намери нещо недразнещо окото и да става за филми?
    Или план Б: да взема монитор и да оставя ТВ-то за по-натам.
    55 СХ3 2000лв+ няма да стане...

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Супер, а колко би струвал на пазара (че да не го ощетявам)

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #5024

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Бързо умират тия матрици на ЛГ, естествено , че на компрометираните неща им падат цените. Кат са толкоз убави , що никой не ще да кихне за патента и да продава на воля ? Едно сони лсд е 200 лв по-евтино от същото олед, нещо мирише май .....

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    109
    #5025

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ахаааа а lcd-тата ще са вечни така ли, че и на същите пари като олед :D Не знам защо си мислиш, че Сони са с качеството си от преди 15 години ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе