Страница 337 от 567 ПърваПърва ... 287327335336337338339347387 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,041 до 5,055 от общо 8495

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #5041

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Подобни оплаквания има и за някои OLED бройки - видима решетка в тъмни сцени.
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...threshold=0.10
    Всеки път ми правиш шах с пешка. Сега хептен не мога да реша. Сърцето казва OLED-а, а акъла Samsung-а.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #5042

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Французи и руснаци споменават за решетката в LG. За германците..не помня
    https://forum.ixbt.com/?id=62
    https://www.homecinema-fr.com/forum/univers-tv/
    http://www.hifi-forum.de/index.php?a...e&forum_id=311

    Поръчваш онлайн - тестваш у дома и ако няма проблем, го оставяш. Ако има проблем - връщаш.
    За светла стая - Samsung QE55QN90A

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #5043

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от kip1 Виж публикацията
    Всеки път ми правиш шах с пешка. Сега хептен не мога да реша. Сърцето казва OLED-а, а акъла Samsung-а.
    Когато престанеш да слушаш мозъка си , душата се отделя от тялото

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #5044
    Цитат Първоначално публикувано от kip1 Виж публикацията
    Здравейте, бихте ли дали препоръки за избор между Samsung QE55QN90A и LG OLED55C12. Гледах rtings и digital trends, както и още няколко видео и писани ревюта. Ходих и до Техномаркета, но clear winner не избрах. Доколкото разбирам, за светли стаи, какъвто ми е хола - Юг и Запад, осветеността на Samsung-а е по-добра. Черното на LG е несравнимо на тъмни сцени и в тъмни стаи. 2.1 портовете не ме интересуват. Има проблем с някаква решетъчна рамка при картината на Samsung-a, която е проблем на Quality control-а, а не на технологията и изпълнението. И двата телевизора са на една цена, т.е. не е фактор. Освен тях, разбира се, съм ок и с други марки, стига да са модел от 2021 и да са до около 2300лв. В момента съм със Sony Bravia KDL-50W805C.

    Поръчвате и двата. Правите тестови и връщате това, което не ви допада. Може и за споделите резултатите.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    32
    #5045

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Поръчах Samsung-а. Благодаря за препоръките и съветите.

    Добавка към 05.08.2021 - Покупката беше от edigital. Цената с доставката 2299. С 400 под най-евтиното, което намирам по останалите магазини. Пристигна днес, т.е. за 3 дни. Няма никакви видими физически дефекти, според моите и още 1 чифт очи. Изнервихме малко Econt и накрая се включи с трети чифт очи. Около 20-ина минути отделих на оглеждане за дефекти по картината. Не откривам дефектен пиксел или нещо подобно. Пусках различни източници и не забелязвам "dirt screen" ефект или размазаната рамка, от която се опасявах най-много. Intelligent mode-а има сериозен ефект.. привечер, когато дневната светлина бързо намалява. През останалото време на мен по-скоро ми пречи. Очаквах да е обратното, доколкото съм разбрал ревютата. Или не съм ги разбрал или не са "много" ревюта. Разликата с предишния телевизор е драматична и затова е рано за обективна обратна връзка. Дистанционното лесно се наглася да сменя каналите на stb-то - на Blizoo/A1 e. Като се настройва, трябва да се избере Мтел. Гласовите команди се асимилират и изпълняват забележително бързо, поради което не съм и търсил как се сменя Bixby с Google. Телефоните също се mirror cast-ват много лесно и безпроблемно, но имам само Samsung-и, така че не съм показателен пример. Много ми е полезен Mirror cast-а от телефона + Локо ПД vs Копенхаген или + SW Empire Strikes Back например. Не се сещам за друго, но ако имате нещо за тестване и преди всичко напътствия как да тествам, казвайте.
    Този пост е редактиран от kip1; 06-08-21 в 21:18.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #5046

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Споделете някакви отзиви.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #5047

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    LG C1 vs Sony A80J OLED TV Comparison: Gaming, Motion, Brightness + More!

    We compare the LG C1 vs Sony A80J side-by-side mainly in terms of picture quality, so you can decide which 2021 OLED TV is better for your needs.

    Timestamps:
    ===========
    0:00 LG C1 (left) vs Sony A80J (right)
    0:27 Near-black performance
    1:30 Colour accuracy
    2:19 Motion handling
    3:57 Video processing including upscaling
    6:02 Uniformity
    6:54 HDR peak brightness
    9:10 Gaming including input lag
    12:42 Bright-room performance
    14:00 Sound quality
    15:11 Summary

    The review samples used in this comparison video are the 65-inch LG OLED65C1 & the Sony XR-65A80J.
    This video was graded & uploaded in HDR10, but because Youtube takes a long time to process an 18-minute 2160p60 video for HDR presentation, it may temporarily only be available to watch in SDR.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5048

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Добър ден и предварително благодаря. Знам, че тук ще получа компетентно мнение.
    Отново съм пред избор на ТВ за хол.
    Хола е доста осветен. От едната страна на мястото на ТВ е балконска врата, а срещу него (на друга стена) има прозорец, който не е пряко срещу екрана но на около 30 градуса по диагонал. Има завеса на него:-)
    Ще се гледат основно ТВ сигнал от собствена сателитна конфигурация с линукс сателитен приемник (720p, 1080p и след време - 4к) и БлуРей филми от Dune player през Denon ресивър. Предимно филми и спорт.
    Предпочитания за диагонал - 65 инча но ако бюджета не достигне, предпочитам качеството на картината пред размера и може да сляза на 55 инча.
    Бюджет - 3 000,00 лева.
    Технология - нямам претенция към OLED, QLED или LED. Просто не искам постоянно да треперя дали ще прегори или не, дали да пускам завеси или не. ТВ като цяло е се натоварен, като почивните дни мисля не спира да работи (особенон зимата)
    Производител - отново не държа кой от тримата големи ще бъде (Sony, LG. Samsung.....и Philips:-) )
    Обобщение - Търся добра картина в надежна опаковка за гледане на фирми и спорт през сателитен приемник в сравнително осветен хол от около 3 - 3,50 метра разстояние.
    Текущ модел - Sony kdl 40w5500, който вече 15 години работи повече от прекрасно и сме удовлетворени от качеството на картината след прецизно калибриране по съвет на експертни сайтове.
    Много ви благодаря предварително. Осъзнавам, че може би е досадно да се задават тези въпроси но след всички ревюта и тестове, стигнах до извода за себе си, че винаги има пристрастност и за това разчитам на вас за съвет.

    Супер сте и благодаря.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #5049

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Сони 9-та серия е точно в бюджета, аз бих взел него.
    Олед също влиза в бюджета, но трябва сам да си прецениш дали ти се рискува, след като ще работи толкова много.
    Ако не гледаш на тъмно, олед не си струва.
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...3j-p654143568/

  12. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #5050

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Хола е доста осветен. От едната страна на мястото на ТВ е балконска врата, а срещу него (на друга стена) има прозорец, който не е пряко срещу екрана но на около 30 градуса по диагонал. Има завеса на него:-)
    Ще се гледат основно ТВ сигнал от собствена сателитна конфигурация с линукс сателитен приемник (720p, 1080p и след време - 4к) и БлуРей филми от Dune player през Denon ресивър. Предимно филми и спорт.
    Най-напред е добре да си затъмниш хола когато гледаш нещо интересно,напр. хубав филм или мач.С телевизор срещу осветена стая не бих се борил.Вярно е ,че има по-ярки,но едва ли е решение.А щори и завеси дал Господ(в наши дни)
    Най-доброто(според мен) е това:
    https://edigital.bg/led-televizori/l...evizor-p802006
    Имаше и CX под 3 000,но сега го няма,ако го намериш ,няма лошо.
    За над 3м 55'' в никакъв случай.За филми 100% си за 75''.Имаше 75''SONY90xx за подобна цена,но също се изчерпи.Ще има малка разлика,но 10'' не са за пренебрегване.Също можеш да потърсиш.Но,само 9 серия,разбира се или VA/FALD 100hz от друг производител.Мисля,че това отговаря,но е малко по-скъпо.
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p840427

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5051

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Благодаря ви много за съветите.
    Гледам и на тъмно, разбира се. В смисъл, ТВ работи и вечер поне до 23,00 часа......с две думи, работи като радио ТВ-то и за това се колебая за ОЛЕД технологията.
    Умишлено ли не предлагате QLED технологията?:-)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #5052

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    QLED си е LED, нищо кой знае какво не ти дава.
    Понеже имам и двата варианта, то не бих гледал точно това, да не говоим, че картината на LED-a е по-добра, в моя случай.
    Гледай да е VA панел с локално затъмняване (FALD).

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5053

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Предложения от теб SonyBravia XR-65X93J с такъв панел ли е?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #5054

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Да. Но можеш да погледнеш и 9500, миналогодишния модел, който е по-евтин и също толкова добър, ако не държиш да е нов модел.

  18. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #5055

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от omax Виж публикацията
    Предложения от теб SonyBravia XR-65X93J с такъв панел ли е?
    Тук са прегледани повечето и можеш да добавяш за сравнение и да си избираш кой тип използване те интересува:
    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

    Това е най-доброто не OLED предложение(Qled )...по-важно -mini led
    https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p840420

    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...at-p643506018/

    https://www.rtings.com/tv/tools/comp...&threshold=0.1

    https://www.rtings.com/tv/reviews/be...k-ultra-hd-uhd


    ;
    Този пост е редактиран от inches9; 06-08-21 в 20:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе