Страница 364 от 568 ПърваПърва ... 314354362363364365366374414 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,446 до 5,460 от общо 8515
Like Tree2127Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #5446

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    https://edigital.bg/led-televizori/p...evizor-p774037
    Този, ако не ти се дават повече пари.
    kaf одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #5447

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Гледай
    https://www.google.com/search?q=clou...&bih=969&dpr=1
    Важно е какво виждаш със собствените си очи, а не какво фиксира фотоапарата. Почти сигурен съм, че видяното лично от теб изглежда по-добре от това на снимката. В реално съдържание не го виждаш.

    Не е до партида, а до технология на производство. Хомогенността на OLED панелите ще се промени когато стартира печатният метод - OLED printng..някъде 2025-26 година
    https://www.oled-info.com/oled-inkjet-printing
    Имах предвид - аз не съм виждал!
    Иначе колко снимки на прогорели OLED има в нета?... доста....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5448

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    Иначе колко снимки на прогорели OLED има в нета?... доста....
    Слаб аргумент. Важен е процентът от продадените, иначе мързеливи и необразовани потребители колкото искаш. Защото проблема започва с между-ушното устройство на потребителя.


    Samsung споделя своята много популярна платформа с желаещите. Tizen TV вече е достъпен за лицензиране
    Сега това е най-популярната телевизионна операционна система


    В допълнение към обявяването на пускането на услуга за облачни игри на своите смарт телевизори, Samsung направи още едно голямо съобщение на SDC 21.
    Корейският гигант иска да направи Tizen още по-популярна телевизионна платформа, въпреки че вече е начело. За тези цели Samsung е готов да лицензира Tizen за всеки. Тоест всеки производител на телевизори вече може да използва Tizen. Разбира се, за същите тези производители услугата ще бъде платена.

    Samsung все още не са казали нищо за някой, който вече проявява интерес към платформата, но не е ясно дали потенциалните клиенти са знаели предварително.
    https://www.sammobile.com/news/samsu...her-tv-brands/

    Samsung иска да превърне своите смарт телевизори в платформи за игри. Компанията въведе услуга за облачни игри
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1635318308
    https://www.theverge.com/2021/10/26/...v-announcement

    Samsung ще предостави поддръжка на Matter за Smart TV през 2022 г
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1635312714


    https://www.hdtvtest.co.uk/n/JVC-deb...ries-in-Europe
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-10-21 в 20:57.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    10
    #5449

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Гледах два телевизора 43" Samsung Qled60A и един Qled на TCL43C721, странно но са на едни пари , явно TCL са вдигнали цените

  6. Member Аватара на Firenze69
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    328
    #5450

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Х2, няма да смисъл да се спори с теб... на тема OLED имаш нулева толерантност
    към мнения различни от ода за възхвала....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5451

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Гледай
    https://www.google.com/search?q=clou...&bih=969&dpr=1
    Важно е какво виждаш със собствените си очи, а не какво фиксира фотоапарата. Почти сигурен съм, че видяното лично от теб изглежда по-добре от това на снимката. В реално съдържание не го виждаш.

    Не е до партида, а до технология на производство. Хомогенността на OLED панелите ще се промени когато стартира печатният метод - OLED printng..някъде 2025-26 година
    https://www.oled-info.com/oled-inkjet-printing
    И очите ми го виждат при този тестс 5% и 10% сиво
    Да, в обичайна обстановка не го забелязвам но не знам дали този ефект не се задълбочава с времето. Все пак планирам да го ползвам поне през периода на гаранция:-). От тук идват опасенията ми....

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,576
    #5452

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    От Емаг можете да удължите по всяко време гаранцията на +2 години. Самохтрябвахда се прочетат условията дали се поема тази деградация на екрана.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5453

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Аз в самото начало го поръчах с + 2 години гаранция....но едва ли ще я дочакам:-)

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,576
    #5454

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Смисъл + още 2, или общо 4.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5455

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    + 2 към стандартната. Т.е. 4 години е гаранцията. Говорим за гаранция, а не за застраховка, която големите вериги предлагат и при събитие започваш война със застрахователното дружество.
    П.С.
    Снощи се появи пореден проблем, който категорично ме накара да взема решение да бъде върнат ТВ-то.
    При активиране на Just scan (On) режима, в горния край на диспеля, през цялата му дължина се появява една лента, висока около един пръст, коята редува черна зона и бяла зона. Всяка зона е широка около един сантиметър. Тип лента на такси:-))
    Независимо какъв източник на сигнал гледам и независимо на коя телевизия съм.
    Отдавна не бях изпитвал подобно разочарование от техника, за която си дал 2500+........
    При интерес, ще се опитам да заснема ефекта доката е вкъщи телевизора.
    Този пост е редактиран от omax; 28-10-21 в 09:35.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,576
    #5456

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    При Емаг е удължена гаранция. Пример за малкото LG телевизорче,което вече влиза във втора години служба. Мога да я удължа по всяко време до 25 Сеп 2022




  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    203
    #5457

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от omax Виж публикацията
    При активиране на Just scan (On) режима, в горния край на диспеля, през цялата му дължина се появява една лента, висока около един пръст, коята редува черна зона и бяла зона. Всяка зона е широка около един сантиметър. Тип лента на такси:-))
    Това от какво ти е сорса? Ако е HDMI с някой бокс от кабеларка ли е или? Пробва ли да видиш дали няма фърмуер за сваляне? Те пуснаха преди няколко дни нова версия с оправени разни неща. Макар, че все още нямам работещи филтри когато сорса е HDMI, това явно няма да го оправят.

    Иначе аз разбрах от къде ми идва канта при мен, картинката от rtings е някаква супер тъпа резолюция и не е била разпъната на 100% И фона е по светъл от самата картинка. Иначе при мен на 5% в почти пълен мрак се виждат вертикални линии в центъра на екрана, но е много малко и не успявам да го снимам дори с телефона.

    Цитат Първоначално публикувано от Firenze69 Виж публикацията
    Х2, няма да смисъл да се спори с теб... на тема OLED имаш нулева толерантност
    към мнения различни от ода за възхвала....

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk
    За неше голямо щастие има обективни сравнени Gray Uniformity интерсно защо в топ 20 са само OLED-и и нито едно LCD. И най-доброто LCD изглежда така на 50% не на 5%:




    И нали, за да не кажете че цената е фактора samsung q900ts 8k на цена от около 10K левчета:



    И да чудя се като се гледат тия картинки на някви LCD монитори какво в същост се вижда, защото аз го гледам на OLED-a и е ясно, че има сериозен проблем. Ама ако ги гледате на някакво LCD на цял екран може би и снимките от OLED-а изглеждат на петна. Само да кажа на OLED-a на 50% е гладко няма грам петна.
    Този пост е редактиран от portokala123; 28-10-21 в 13:11.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #5458

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от omax Виж публикацията
    Снощи се появи пореден проблем, който категорично ме накара да взема решение да бъде върнат ТВ-то.
    При активиране на Just scan (On) режима, в горния край на диспеля, през цялата му дължина се появява една лента, висока около един пръст, коята редува черна зона и бяла зона. Всяка зона е широка около един сантиметър. Тип лента на такси:-))
    Независимо какъв източник на сигнал гледам и независимо на коя телевизия съм.
    Отдавна не бях изпитвал подобно разочарование от техника, за която си дал 2500+........
    При интерес, ще се опитам да заснема ефекта доката е вкъщи телевизора.
    Това обикновено е при тв сигнал от калпаво излъчване (също така обикновено е при каналите на Нова тв)
    Когато си на сигнал от някой HDMI вход с подадена коректно стандартна резолюция (УХД, ФХД) има ли го?

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    219
    #5459

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ще направя довечера тестове и през HDMI сигнал и ще дам обратна връзка.
    Благодаря за насоките

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #5460

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    И калпав hdmi кабел може да даде всякакви артефакти в картината. А лошите кабели никак не са рядко срещано явление. Дори обратното.
    berpan одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе