Страница 320 от 570 ПърваПърва ... 270310318319320321322330370 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,786 до 4,800 от общо 8544
Like Tree2130Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #4786

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Ти , като нямаш ресивър тоя HD звук къде го получаваш ?
    svetlio1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4787

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Имам ресийвър получавам го от 1080p блурей филмите пуснати на лаптопа. Няма earc обаче и плеър който да ми го изкара от 4к hdr блурей филмите...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #4788

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Горе пишеш , че не ти се дават още 1700 лв за ресивър
    Коди имаш на тв , то вади многоканален звук без значение 2к или 4 к е филма / 4к всички са hdr , някои dv , така че не пиши постояно , че гледаш 4к hdr - излишно е/. Коди възпроизвежда всичко , което е във филма , даже ако е HD rip , ако е с DTS ще си го възпроизведе. Нещо не обясняваш добре, освен че имаш Сони 9 серия , нищо друго не разбрах, опиши ако можеш какво точно имаш освен тв и лаптоп.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4789

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Hd rip брат няма нищо общо с dts hd и dolby TrueHD, които телевизорът с коди не може да възпроизведе...
    Чети за какво е earc. И ще разбереш за какво ми трябва нов ресийвър и външен плеър.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #4790

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Аз знам , но ти не знаеш брат. Ако нямаш 8к или PS това eARC ти е само да те кефи , че го имаш. И на теб ще кажа - много пишеш тука , значи не ти остава време да четеш . Първо чети после пиши. Започни с гугъл и собствения си пост : какво е earc
    Сигурен съм че и кабел нямаш за eARC, а знаеш ли изобщо, че и кабела е друг ? Па и работещ порт 2.1 все още няма на никой ресивър , така че не ми е ясно за каuво иде реч тука / новия ресивър засега не работи с 2.1 !!!/ . А долби атмос си има и със стария кабел и със старото ARC
    podredko одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4791

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Този пост е редактиран от evdiko; 09-04-21 в 14:11.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4792

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Струва ми се че сте объркали темата.Като минимум.Звука не знам какво общо има с картината-4к,8к или 32к....Камо ли пък PS което си е външен източник.... и eARC....

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    428
    #4793

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Аз му казвам, че няма как да изкарам от телевизора с коди (или друго приложение) dts hd и dolby TrueHD щото няма тая опция. Второ, ако купя външен плеър като nvidia shield tv pro моят ресивър няма да пропуска 4k hdr с dts hd и dolby TrueHD звук заради липсата на earc и изобщо всяква hdr поддръжка. С други думи ми трябва горният плеър (nvidia) или подобен и ресийвър като denon x2700h, който има earc.
    Dts hd и dolby TrueHD изкарвам с 1080p филмите от лаптопа вързан към ресийвъра с обикновен hdmi...
    Ако някъде греша нека ме поправи някой повече знаещ, но аз до тези изводи стигнах.

    И за да е в крак с темата, за да стане по-ясно на тези които купуват, на телевизорите които не поддържат dts, ако се пусне филм от флашка с такъв аудио кодек, ще си изкара ли стерео звук на телевизора или няма да има никакъв?

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #4794

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Второ, ако купя външен плеър като nvidia shield tv pro моят ресивър няма да пропуска 4k hdr с dts hd и dolby TrueHD звук заради липсата на earc и изобщо всяква hdr поддръжка.
    Не разбираш май какво е eARC.
    Звука от външния плеър минава най-напред през ресивера,и от там по hdmi към тв-ра-с или без eArc.
    А eARC ти трябва когато искаш да пуснеш звук от тв-ра към ресивера,т.е. обратно.Или,ако ресивера няма eArc и пуснеш от плеъра на тв-ра ще можеш да възпроизвеждаш звука през оптичен или коаксиален аудио кабел,но не през hdmi.Вече кои стандарти няма да вървят през тези кабели е друга тема.

    Освен това 4к hdr( или черно бяло ) си е картина ,а dts и dolby са стандарти за звук.Дали е dd,dolbyatmos или квот да е,но със сигурност няма нищо общо с 4к,нито пък с hdr.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #4795

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    А
    И за да е в крак с темата, за да стане по-ясно на тези които купуват, на телевизорите които не поддържат dts, ако се пусне филм от флашка с такъв аудио кодек, ще си изкара ли стерео звук на телевизора или няма да има никакъв?
    За ресивъра по-горе са ти обяснили.
    То си е написано в спецификациите - щом липса ДТС, то ЮСБ плеъра на такива файлове ще изпише "неподдържан аудио файл" (или нещо подобно) и ще възпроизведе само картината . Вариантите са два обикновено - прекодиране на звука във файла/филма до Долби Диджитал или възпроизвеждането му чрез външен плеър (компютър).

    Аз обикновено наблягам на качеството на картината на тв - всичко останало са екстри, да липсата им е неудобство, но не и по-важни от картината.

    п.п. Ако ресивъра ти е стар модел и не пропуска 4К ХДР, то вариант е разделянето на сигнала от външния плеър с HDMI сплитер - единия към ресивъра за ХД звук, другия към тв за 4КХДР картина.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 09-04-21 в 17:17.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #4796

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Според съобщенията Samsung е подписал споразумение за закупуване на OLED панели от LG Display
    https://news.mtn.co.kr/v/2021040910490127790
    Ако бъде потвърдено, ходът отбелязва промяна на посоката за южнокорейската компания
    Samsung Electronics е близо до поръчка на милиони OLED екрани за телевизори от LG Display, според нови доклади от MTN , ETNews и Seoul Economic Daily. Според съобщения в пресата ръководителите на двете компании наскоро се срещнаха, за да постигнат споразумение, според което Samsung ще получи един милион екрани през втората половина на тази година, докато до 2022 г. броят им ще се увеличи до четири милиона екрана. Ако сделката бъде финализирана, това ще бъде първият път, когато Samsung купува OLED екрани от своя също южнокорейски конкурент, който е лидер на пазара. Телевизорите LG OLED постоянно се класират сред най-добрите професионални отзиви за продукти.

    Няколко години правеха антиреклама и плюха по OLED....сега ще купуват такива панели.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-04-21 в 20:11.
    kaloman одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #4797

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от evdiko Виж публикацията
    Аз му казвам, че няма как да изкарам от телевизора с коди (или друго приложение) dts hd и dolby TrueHD щото няма тая опция. Второ, ако купя външен плеър като nvidia shield tv pro моят ресивър няма да пропуска 4k hdr с dts hd и dolby TrueHD звук заради липсата на earc и изобщо всяква hdr поддръжка. С други думи ми трябва горният плеър (nvidia) или подобен и ресийвър като denon x2700h, който има earc.
    Dts hd и dolby TrueHD изкарвам с 1080p филмите от лаптопа вързан към ресийвъра с обикновен hdmi...
    Ако някъде греша нека ме поправи някой повече знаещ, но аз до тези изводи стигнах.

    И за да е в крак с темата, за да стане по-ясно на тези които купуват, на телевизорите които не поддържат dts, ако се пусне филм от флашка с такъв аудио кодек, ще си изкара ли стерео звук на телевизора или няма да има никакъв?
    От 1080 ще изкараш Dts hd и dolby TrueHD друг ппът. Този формат се поддържа само от блурей.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #4798

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Гледам и не вярвам на ушите си.Тоест гледам 1080 филм и според ресивъра ми звукът е долби трю.Явно или очите или ушите ми не са у ред.
    svetlio1, fabia6300 и evdiko харесват това.

  17. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4799

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    От 1080 ще изкараш Dts hd и dolby TrueHD друг ппът. Този формат се поддържа само от блурей.
    И резолюцията на блурея е?
    fabia6300 и evdiko харесват това.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #4800

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор (инфо в първите постове)

    Май ще трябва отделна тема, за свързването на телевизор с AV приемник, и пропусканите аудио формати при различните варианти на връзка между двете устройства...
    dnedkov, fabia6300, CubanLinx и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе