Страница 144 от 570 ПърваПърва ... 94134142143144145146154194 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,146 до 2,160 от общо 8540
Like Tree2129Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    4
    #2146

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Πpивeт нa вcичĸи oт фopyмa,
    2013 г. cи ĸyпиx 50ѕt60е cлeд мнoгo чeтeнe в тoзи фopyм. Дo пocлeднo чeтox и ce чyдиx ТV-тo oт ĸoя тexнoлoгия дa e. Дo тoгaвa глeдax нa СRТ. Kyпиx пocлeднaтa бpoйĸa, дocтaвиxa ми гo oт Бypгac, зaпeчaтaнa бpoйĸa. Paзpaбoтиx гo пo пpeпopъĸитe oт фopyмa и дo дeн днeшeн нямa и cлeдa oт пpoгapянe - пaнeлa e ĸaтo нoв. E пaзя гo ĸaтo oчитe cи. Tyĸ e мoмeнтa дa блaгoдapя нa вcичĸи ĸoитo бяxa пиcaли тoгaвa - жecтoĸa ĸapтинa. Bъoбщe нe cъжaлявaм зa избopa cи. Toлĸoвa cъм дoвoлeн, чe ceгa cъжaлявaм зa тoвa, чe нямax пapи зa oщe eдин (aĸo имax нямaшe дa ce cтигнe дo пoĸyпĸa в пocлeдния мoмeнт зa пocлeдния бpoй). 42ѕt60е бeшe пaднaл нa 1149 лв. c 5 гoд. гapaнция. Caмo тoзи тeлeвизop имaм a щe тpябвa oщe eдин. Oт тyĸ филмa oт 2013 г. ce пoвтapя, ĸaĸъв дa e. Moгa дa изчaĸaм нaмaлeниятa, чe ceгa нe e мнoгo oфepтa дa ce ĸyпyвa ТV, нo oбичaм дa ce пoдгoтвям oтдaлeчe.
    Дилeмaтa e, чe пoпaднax нa oбяви зa втopa yпoтpeбa плaзмa.

    65ѕt50е 1350 лв.
    65ѕt50е 1900 лв. c вĸлючeни двa бpoя oчилa.
    55vt30e 800 лв.

    или e пo-дoбpe дa ce взeмe пo-нaтaтъĸ cъвpeмeнeн UHD LED. Ha нoвитe пoĸoлeния лeд дaли вeчe ĸapтинaтa cи зacлyжaвa или cтapитe плaзми oщe дъpжaт фpoнтa?
    ОLЕD - жecтoĸo, aмa aз нe cъм бoгaтaш.
    E, aĸo мoжe изĸaжeтe мнeния, cтapa плaзмa или нoв UHD LED. Oт плaзмитe ĸoя биxтe пpeдпoчeли, пo-нoвaтa cpeдeн ĸлac или пo-cтapaтa виcoĸия ĸлac ?
    Π.C. Haй-мнoгo мe paзcипвa тoвa, чe плaзмитe нe ce знae ĸaĸ ca
    paзpaбoтвaни и ĸaĸ ca eĸcплoaтиpaни, бeз иcтopия, бeз гapaнция, a ca cи пapи или пoнe зa мoя cтaндapт нa живoт.
    Извинявaм ce, мaй ми ce пopaзтeгнa пocтa.
    Π.C. Лятoтo ce пpoдaвaшe 55VТ50е зa 1600 лв. cъc cмeнeн пaнeл oщe в гapaнция, пълнa oĸoмплeĸтoвĸa, нo тoгaвa нямax гoтoвнocт - нямax пapитe, инaчe биx я ĸyпил и ceгa щeшe дa ми e миpнa глaвaтa, aмa живoт.

    Прeдвapитeлнo блaгoдapя.
    Πoздpaви.
    Xyбaв дeн.
    Този пост е редактиран от Dimulq; 13-02-17 в 17:44.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #2147

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Класа при плазмите не е от толкова голямо значение, както е при LCD телевизорите..
    Преди да го купиш, трябва да провериш екрана за прогаряния и наработените часове в потребителското меню.
    https://www.olx.bg/ad/televizor-plaz...tml#54ccf094be
    Откъде са обявите за другите два?

    За LCD търси
    Samsung KS7000
    Panasonic DX780
    Sony XD93

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #2148

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор


  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    4
    #2149

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Hristoslav2 много, много благодаря за бързия отговор и отделеното време.

    Другите два също са в OLX

    https://www.olx.bg/ad/panasonik-smar...d-ID6zjHw.html

    https://www.olx.bg/ad/panasonic-ID5Gedy.html

    Този който е от твоя пост е внос от Швейцария. Интересното е, че преди около месец го продадоха. Когато се обадих за повече инфо по телефона ми казаха, че предния ден е капариран и след ден два махнаха обявата. Сега не зная дали този е друг или стария е върнат поради някаква причина, но снимките са същите. Сега не съм звънял, изпратих писмено запитване с около 8-10 въпроса, включително колко са часовете и какво е състоянието на панела, но отг. беше, че е внос. Утре мисля да се свържа по телефона за по-детайлна информация.

    За TV-то от Варна също ще се обадя, защото също не получих подробна информация освен, че е купуван от приятел и всичко му е наред. А като го гледам как е оставен на десктоп, въпреки че не е мой направо ми става лошо. А и по корпуса тези бели петна все едно е пръскан с мазилка при ремонт още повече ме карат да се съмнявам за състоянието му, но да не прибързвам нищо не се знае. Човек не бива да си прави прибързани изводи.
    Този от Кърджали ми вдъхва най-много доверие. Ама и парите ме притесняват. Все пак е втора употреба и е без гаранция. Не е с комфорта 5 г. както беше когато си купих ST60-то. Утре ще звъня на трите места пък ще го мисля.

    Hristoslav2 задължително ще прегледам обстойно твоите предложения, още тази вечер.

    П.С. Всъщност Hristoslav2 колко е нормалната цена на подобни плазми ? За нови е ясно, но за втора употреба как да преценя ? Ти беше писал в един от твоите постове, че на всеки две години на един телевизор стойността му пада с по 50%. В сила ли е за плазмите, че не мога да открия сега къде го бе споменал ? И ако не съм нахален ти би ли си купил подобен телевизор, или би предпочел UHD LED? Дали съм на прав път с тези плазми втора ръка ? Подвеждам ли се от моето ST60 заради това, че много ми харесва картината? Ще видя подробно предложените от теб модели.
    Благодаря още веднъж.
    Поздрави.
    Хубава вечер.
    Този пост е редактиран от Dimulq; 13-02-17 в 19:51.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #2150

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Внос от Швейцария? Дали няма 55VTW60 ?
    Да, от това което съм видял в известни сайтове за продажба, цената пада с близо 50% на всеки 2 години.
    Пример 2000лв ->2 години->1100лева ->2години->600лева
    Не бих си купил плазмен телевизор, без информация как е експлоатиран и на повече от 7,000 часа наработка.
    Картината на плазмен телевизор е по-добра от тази на LCD телевизор по няколко параметъра
    - контраст и ниво на черното
    - резолюция при движение (яснота и острота)
    - детайли в по-тъмните сцени
    - битност на панела(14bit vs. 10bit) и от там по плавни преходи в нюансите
    - по меки и реалистични цветове
    - по-малка умора за очите

    При теб няма подвеждане, колкото колебание, причинено от следните фактори
    - фенщина към марката
    - харесвано, познато и сигурно, докато новото е непознато и несигурно...


    https://www.technomarket.bg/televizo...2uxxh-09150202
    https://techmart.bg/product/product/...ory/542/lang/1

  7. Junior Member Аватара на stensy
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #2151

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, искам да помогна на майка ми да си сменят стария телевизор Sony Bravia KDL-40R480B от хола с някой по-голям и по-качествен и стария да отиде в кухнята. Стария е доста ниска серия и качеството на картината е отвратително. Искам да вземем 49 или 50 инча, като успях да се преборя да вдигнат бюджета от 1000 до 1500 лв. Като собственик на Sony се сетих за SONY KDL-50W809C например от тук LCD TV SONY KDL-50W809C | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ , но се притеснявам, че е малко бройки и ще е някоя мостра. На майка ми не и трябва 3D, 4К, internet, android, .. , искам да е ако може 100 Hz и VA матрица. Може ли да ми предложите някой вариант, че другите марки не са ми много познати. Мерси предварително!

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2152

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Този , примерно .
    stensy и frodo харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    628
    #2153

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Dimulq , аз съм на същия хал за избор на телевизор, но плазма не бих си купил без гаранция - може да съм карък но от 2008г. съм сменил поне 5 различни модела (все пО нови, като на последния му смениха веднъж панела) и добре че бяха гаранционни че нямаше да имам читав телевизор в къщи. а си пазя страшно много техниката - дори не съм давал на никой да му бърше панела освен мен, разработвал съм му панела както си пише и тъкмо почвам само да му се наслаждавам и щък - вертикална черта. сега избора ми върви към SONY KD-55XD8577SAEP като най-оптимален за парите си модел. и задължително с доплащане до 5годишна гаранция

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    4
    #2154

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    При теб няма подвеждане, колкото колебание, причинено от следните фактори
    - фенщина към марката
    - харесвано, познато и сигурно, докато новото е непознато и несигурно...


    Да, сега погледнато отстрани си давам сметка, че е така. Особено за последния ред.
    В момента преглеждам предложените модели. 60” SUHD 4K Flat Smart TV KS7000 Series 7

    погледнат за сега на прима виста си е TV отвсякъде. HDR май е истински. Пък за тези пари където търсят за безгаранционни плазми с незнайна експлоатация, май е по добре новичко с 5 год. гаранция. Като спряха плазмите а OLED тепърва ще ги бъде този модел изглежда добре.

    - - - - - - - - - -

    apmil4ev,<br> благодаря ти за съвета. И аз мисля, че е по-разумния вариант. Не е евтина техниката, а и средностатистическия човек не я сменя толкова на често. Затова без гаранция си е рисковано.
    frodo одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #2155

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ох тъкмо се бях решил вече да взимам SAMSUNG UE-55KU6072 LCD TV SAMSUNG UHD UE-55KU6072 | Телевизори | TV, Видео и Gaming | Технополис БГ и почнаха да ми разправят някакви псевдоразбирачи, че имал малко херци, матрици, чудесии..
    Има ли чак такова значение честотата...при положение, че на мониторите са по 80-100hz, тук говорим за 1300 (макар и софтуерно симулирани), това толкова ли е малко?
    Гледам за 300-400лв отгоре това Сони 55XD7005 Толкова ли е по-добър вариант от Самсунга? Заслужава ли си допълнителният бюджет? Направо ще ми се пръсне главата вече...

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #2156

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    И двата са със 50 херцови панели....самсунга е с VA а сонито с ips панел.....разликите в технологията можеш да видиш в първи пост на темата....и да тези херци имат значение но при този бюджет няма как да вземеш 100 херцов(освен сони W80X kоито е full hd) ,,,,,а относно тези 1300000 за,които говориш са подвеждащи....това са двата най ниски като клас 4к телевизори на двете марки...сам трябва да си направиш извод дали си заслушават парите за по скъпия...според мен не

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    9
    #2157

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от frodo Виж публикацията
    И двата са със 50 херцови панели....самсунга е с VA а сонито с ips панел.....разликите в технологията можеш да видиш в първи пост на темата....и да тези херци имат значение но при този бюджет няма как да вземеш 100 херцов(освен сони W80X kоито е full hd) ,,,,,а относно тези 1300000 за,които говориш са подвеждащи....това са двата най ниски като клас 4к телевизори на двете марки...сам трябва да си направиш извод дали си заслушават парите за по скъпия...според мен не
    Ясноо, а евентуално модел, не най-нисък клас (не задължително от от тези 2 марки)? Да добия представа мога ли да стигна този бюджет.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #2158

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    може би това..
    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...LED%2055UH770V

    на хартия бива...100хц.панел с квантови точки... имаш и долби вижън и hdr10....това мисля е наи евтината ти алтернатива за 55 инчов 4к тв с алабала екстри и 100хз панел

    пп...нищо чудно ниския клас на самсунга които е с VAпанел и е 50хц. да ти хареса повече...но пък поне ще си в крак с модата
    Този пост е редактиран от frodo; 13-02-17 в 23:50.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    42
    #2159

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Добро утро, моля за мнение относно тези два модела, имат ли някаква съществена разлика освен, че единия е на 400 хц, а другия на 800 хц....мисля, че и двата модела са 2016 та година,
    SONY KD-49XD8077SAEP

    SONY KD-49XD8305BAEP
    Този пост е редактиран от sstamov77; 14-02-17 в 08:40.

  18. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2160

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от sstamov77 Виж публикацията
    Добро утро, моля за мнение относно тези два модела, имат ли някаква съществена разлика освен, че единия е на 400 хц, а другия на 800 хц....мисля, че и двата модела са 2016 та година,
    SONY KD-49XD8077SAEP

    SONY KD-49XD8305BAEP

    Comparison between: 48.5" Sony KD-49XD8305, 48.5" Sony KD-49XD8099

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе