Страница 181 от 567 ПърваПърва ... 131171179180181182183191231 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,701 до 2,715 от общо 8496

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2701

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Колко от филмите предлагани на блу-рей дискове са с Dolby Atmos звук? Да, трябва ти UHD блу-рей плейър и дискове....
    За добър звук не е нужно да запълваш с тонколони...Нужни са ти добър стерео усилвател, два букшелфа и един събуфер (1000лева + 1000 лева + 1000 лева - като може да влезеш и под тези суми)


    Този вариант HT-ZF9, се продава за $899,99 и е предназначен, като допълнение на все още не обявеният телевизор Sony xxZF9(част от който е видима на снимката от сайта)
    Sony не са известни като произвотел на качествена аудио техника - тяхното си е ширпотреба.

    Сериозно ли твърдят това?

    Иде ми да го грабна и да го разбия в главите на шефовете на R&D отдела им...Този тип Dolby Atmos саундбарове се базират на отразеният от стените звук, а това изисква голи стени, без мебелировка и пердета.
    Да,бе Esprit серията на Сони верно е ширпотреба....направо не мога да повярвам,че такъв уважаван капацитет като теб може да напише подобна глупост...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2702

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от a.iliev Виж публикацията
    Съгласен съм, не успорвам предимствата на варианта, който ми предлагате, но както казах по-горе дневната ми е около 20 кв2 и не ми се иска да я запълвам с колони. Също искам Atmos, без да слагам колони на тавана.
    20м2 не са никак малко.

    За Атмос-а hristoslav2 го е описал вече доста добре. Помисли за друго вариант. Отделните колони не са чак толкова огромни. Организирай се и виж размерите. Огледай къде може да си ги позиционираш и дерзай....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2703

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ами общо взето е прав. Не всичко от Sony ES от последните 25-30 години е high end, а само единици. И не задължително най-скъпото.
    Не ми се занимава да ти доказвам това с примери. Има достатъчно тестове с реални измервания на параметрите на компонентите.
    То и при другите марки е същото положението.

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2704

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Не е неоходимо да доказваш каквото и да е...когато някой ден можеш да си позволиш Esprit,тогава ще те изслушаме много внимателно...а то тогава...си ги гледай на картинки,и чети за реалните измервания...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    15
    #2705

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    а човек който може да си позволи ВСИЧКО,но не му се дават пари за НИЩО-какво да прави???
    техниката днес е гола вода.....с трайност около гаранционият срок...и тогава???

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2706

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Не знам дали забелязвате, но човека явно е фен на марката, а и е понасъбрал доста ES техника (поне така личи от подписа с изключение на колоните ....защо ли?). Каквото и да се опитате да му докажете ми се струва ще е без резултат.

    Аз се въздържам от генерализиране на марки ...по скоро определени модели с близки цени мисля е по правилно да се съпоставят поради разликите в ценово отношение на различните пазари. А кой какво има възможност да си позволи, може би не е мястото за обсъждане нито начин да се разреши спор.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #2707

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, избирам 55 инча телевизор, към кой модел да се насоча?
    Разглеждам телевизори в диапазон 1200-1400лв. максимум. Знам, че няма как да се вземе със 100Hz панел за тези пари.

    Засега съм се спрял на:

    Philips 55PUS6262 - 1299лв
    LG 55UJ635V - 1349лв
    LG 55UJ651V - 1399лв.
    PANASONIC 55EX610E - 1349лв.

    Ако има в този диапазон някой друг модел може да го включа в списъка

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    6
    #2708

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте колеги мисля да закупя този ТВ някакви мнения относно него SAMSUNG UE-50MU6102KXXH UHD TV

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2709

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Добър бюджетен модел, често е около 1000лв, което си е идеална цена за него и трудно би забелязал съществена разлика с по-горните модели, които са около 1400-1500лв.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    1
    #2710

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    От 2 седмици ползвам SAMSUNG 50MU6172 - повече от доволен съм. За сега не съм намерил недостатък - бърз интуитивен интерфейс, чудесна картина, различни видове DTS декодери за звука - аудиото ползвам през оптичния изход към домашната ми система Logitech z906 - чудесен 5.1 канален DTS Neo 2:5 декодиран звук - създаваш кино атмосфера в панелния ми хол. ТВ се гледа от 2 метра и почна да ми се струва вече малък. Смарт - Tizen 3.0 пробно гледам HBO GO и NETFLIX без никакви проблеми с HD и UHD качество и перфектен звук. ТВ от Булсатком IPTV box - също чудесно качество. Единствено ако ти е близо до прозорец за да избегнете отблясъци и отражение върху екрана ще трябва да пускаш щори, пердета. Перфектен медия плеър тестван с UHD филми от харддиск, без проблем от всякакво естество с плейване плавност, субтитри аудио кодеци и др. За темповете на смяна на технологиите мисля че средната 6та серия е перфектен избор. Вечни ТВ няма, а със спестените пари от по-висока серия можеш да си купиш ггореспоменатото z906 озвучаване 550лв. Да спомена и това, че wifi е достатъчен за плейване на 4к съдържание в youтубата, дистанционното на ТВ управлява също и Булсат бокса чрез HDMI-CEC, 4k филм от настолното PC през 15 метра HDMI кабел без проблем, дистанционно управление през смартфон апликация, блутуут клавиатура с тъчскрийн = 6+, аудио през блутуут и много други благинки. Избора за ТВ около 1000 ÷1100 лв е най-добрият.
    Този пост е редактиран от milenskiat; 08-02-18 в 15:54.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #2711

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Вашият Smart TV най-вероятно използва автоматичното разпознаване на съдържание (ACR), за да шпионира вашите навици за гледане, независимо от това, което гледате.
    https://www.consumerreports.org/tele...reports-finds/

    Ето как да изключите ACR и други видове системи за проследяване.
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1518081245

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    6
    #2712

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте Колеги от снощи се сдобих със SAMSUNG UE-50MU6102KXXH телевизора ми допада като гледам HD канали но автоматичната sleep функция е на 4 часа намирам я в настройките но не мога да я коригирам на по къс интервал има ли как да се направи или е на 4ч или изключена само

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #2713

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Настройки>Общи>Диспечер на системата>Час>Таймер за заспиване

  17. Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    277
    #2714

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Заслужава ли си разликата от около 1000лв.при покупка и избор.на Sony kd 65xd7505 или новите модели от 65" на 7-8 серия?

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    1
    #2715

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, регистрирах се специално, за да се възползвам от съветите в тази тема.
    Предстои ми покупка на нов телевизор и имам следните изисквания в подредба по важност:

    1. Качество на картината. До колкото проучиш VA или IPS ще бъде (OLED ми е скъп), като искам да чуя вашите препоръки. Монитора ще се гледа фронтално, без зрители под ъгъл на разстояние от 3-5 метра. Желая хубаво черно, хубави цветове, бързо опресняване (няма да се играят игри, само филми ще се гледат, но екшъните не искам да са размазани). Би било добре и да е ярък за гледане през деня, но 80% ще се ползва вечер.
    2. Сравнително добър вграден звук (може и с опция или предложение със soundbar).
    3. Големина от 47" до 55"

    Не държа да е смарт (ползвам външно устройство за по-голяма свободна с отключен Android), като цяло функционалности не изисквам, просто да е много добра картината и приличен звука за филми.
    4K или 1080P - не мисля, че ще видя разлика в резолюцията от 3-5 метра разстояние, ако греша нека е 4К (то и контент все още е кът да се намери от пълнометражни филми).
    Сега ще питате "да де, ама какви пари си приготвил?" - нямам точен бюджет, но и не обичам да се изхлърлям, нещо около 1000-1500лв ако има читаво?
    Ще се радвам на всяко включване, също и напътствия къде мога да прочета по-обобщено за новите модели телевизори със сравнения, информация за панелите им, тестове и мнения...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе