Страница 195 от 569 ПърваПърва ... 145185193194195196197205245 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,911 до 2,925 от общо 8522
Like Tree2128Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    41
    #2911

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Би ли пояснил - 40MU61 срещу 40MU64 - ще е добре за интересуващите се. Аз , както писах , не съм им обръщал сериозно внимание , но не се сещам с нещо повече да ме е впечатлил 64.
    Аз, като основна разлика виждам, че 40MU6172 е direct LED, докато 40MU6472 е edge LED.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2912

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор


  4. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #2913

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от georgibg Виж публикацията
    Аз, като основна разлика виждам, че 40MU6172 е direct LED, докато 40MU6472 е edge LED.
    Виждате разликата или я четете ? Имат разлика и тя е в картината която възпроизвеждат .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    41
    #2914

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Сидеров Виж публикацията
    Виждате разликата или я четете ? Имат разлика и тя е в картината която възпроизвеждат .
    Не съм я виждал! Още съм на етап проучване с четене и обмяна на мнения. Ако нямате нищо против, кажете нещо конкретно.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,580
    #2915

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Стана ми смешно! Колеги, кво ги сравнявате тези базови модел и от по 1000лв?! Всички са едни и същи баяти модели. Заслужава сравнение с тези от 4-5 хилки и нагоре. Отиваш, настройваш, гледаш и товариш. Важното е какъв сигнал ще му подадеш.
    Този пост е редактиран от brotzki; 12-08-18 в 20:27.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    41
    #2916

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Стана ми смешно! Колеги, кво ги сравнявате тези базови модел и от по 1000лв?! Всички са едни и същи баяти модели. Заслужава сравнение с тези от 4-5 хилки и нагоре. Отиваш, настройваш, гледаш и товариш. Важното е какъв сигнал ще му подадеш.
    Благодаря за много ценните съвети! Отивам да товаря!
    brotzki одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    17
    #2917

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Утре би трябвало да пристигнат няколко бройки от LG 43UK6470PLC в магазина на Техномаркет, като ще мога да го видя/тествам на живо и сравня с Samsung 43MU6172. Ще сложа няколко клипчета HD/FHD/4K и няколко снимки за да се опитам да видя разликите между RGBW панела на LG и RGB на Самсунг, или конкретно черното като цвят и дали има замазване при бързи движения.
    Понеже сравнявах в сайта на LG моделите 43UK6470PLC и 43UK6300MLB освен разликите в стойките и цветовете на рамките - Havana Gray/Black, има ли такива в спецификациите на 2-та модела, понеже за UK6470PLC в описанието пише, че има Wide Color Gamut, а при UK6300MLB такова липсва ?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2918

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-08-18 в 22:54.
    farfan одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    41
    #2919

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Благодаря! Полезни сайтове.
    brotzki одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    133
    #2920

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,

    като помощ за тези които се колебаят при покупката на OLED:
    Сдобих се с OLED55C8. Ползвам го от 1,5месец.
    Мнооого е добър! Изненадва ме доброто качество на SD сигнал /mtel set-top box/.
    При качествено видео не подлежи на описание- трябва да се види.
    Относно "страшното" нагаряне: често TV стои като радио т.е. на един канал по 3-4часа.
    За момента няма видими следи/проблеми. Предполагам е въпрос и на правилни настройки на яркост и т.н.т.- не съм отделял много време за това но ползвах типови настройки от https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8/settings
    С две думи: Силно препоръчвам....ако пространството позволява направо 75''!
    Този пост е редактиран от silver1; 16-08-18 в 17:47.
    brotzki одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    17
    #2921

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Днес ходих да тествам LG 43UK6470PLC и Samsung 43MU6172. Бях сложил 2 снимки с чисто черен и сив фон на 3840x2160 и няколко клипа с различно качество (4К, Full HD, HD, SD). Понеже в този rtings сайт не са от най-големите любители на LG и са писали, че черното при LG не било толкова добро, което на мен не ми се видя да e така. И на двата телевизора черното си е ок. При сивата снимка обаче, като се загледа човек се виждат в ъглите по-тъмни оттенъци, но това предполагам си е от Edge технологията. Пуснах от флашка няколко тестови клипа с 4K. SES Astra UHD Test 1 2160p UHDTV Free 4K Sample Footage, а този тенис sample https://www.youtube.com/watch?v=MsGum42ghQw го свалих под няколко вида резолюции, като на мен лично ми се стори, че при LG-то бяха по-плавни движенията, a Самсунга имаше леко замазване при движение на топката. Някой с този модел Самсунг, който гледа често спорт - тенис, футбол или др. може ли да сподели дали действително е така ?
    Иначе Tizen ми хареса една идея повече, чисто като интерфейс е по едноцветен и изчистен. MU6172 идва в комплект с One Remote, което има вграден микрофон и по-премиум усещане, а LG е със стандартно, като има възможност да се закупи Magic Remote отделно.
    Най-важното нещо за мен е да няма замазвания/насичания при бързи движения, след като ще се гледа предимно спорт.
    Цветовете на картината и при двата телевизора ми изглеждаха еднакво добре, макар и интефейса и дистанционното на Самсунга да ми допаднаха една идея повече, то ако действително при MU6172 се получава по-видимо леко замазване при по-бързи движения определено 43UK6470PLC ще по-добрия избор за мен.
    Понеже все пак за 10-15 минути тестване в магазин е малко трудно човек придобие точна представа как се представят телевизорите, моля някой ако има MU6172 или друг модел от същата серия да сподели дали действително има забавяне при бързи движения.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    10
    #2922

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, предстой ми покупка на 40 инчово ТВ. Търся точно този размер, защото мястото ми е ограничено, разполагам с Широчина точно 90.5 см и не мога да я увелича. Телевизора е за детска стая, ще се гледа от около 2.5 до 3 метра. Основно ще се ползва за детски филмчета, стрийм на Ютуб през телефона (евентуално за Fusion, HBO Gо и Plex). Бюджета е ограничен до 700 лв. Минах през Хитачи и Финлукс и вдигнах малко критерия, сведох избора до тези 2 модела: https://zora.bg/product/tx-40es400e-1 както и версията която е UHD, тъй като габаритната им ширина е около 90,02см. Искам да попитам удачен ли е изборът който съм направил. Основния ми телевизор е Панасоник 50ST30E, но не заради това бих избрал отново тази марка. Отворен съм за предложения, като основно трябва да се влезна в ширина 90см + Стрийм на Youtube. Точка за Панасоник-а е и това че идва с инсталиран Fusion. Възможност за инсталиране на HBO Go + Плекс биха задоволили всички нужди. Филми от флашки, записванки и всякакви такива не са се ползвали никога. Благодаря !

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2923

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от farfan Виж публикацията
    Днес ходих да тествам LG43UK6470PLC и Samsung 43MU6172. Бях сложил 2 снимки с чисто черен и сив фон на 3840x2160 и няколко клипа с различно качество (4К, Full HD, HD, SD). Понеже в този rtings сайт не са от най-големите любители на LG и са писали, че черното при LG не било толкова добро, което на мен не ми се видя да e така. И на двата телевизора черното си е ок.
    Тест за черно се прави в тъмно помещение. Някои модели телевизори, при пускане на черна заливка подсветката автоматично гасне - това проваля теста. Поради тази причина, трябва да има някакъв светъл обект на част от екрана. Може да пуснеш финалните надписи на някои филм или шахматна дъска.

    nikolov87
    Преди да купиш - тествай всичко онова, за което ще го ползваш.
    На Панасоник май няма възможност за HBO Go
    Samsung UE40M5002


    Някой питаше за добри дълги HDMI кабели...
    https://www.fibbrtech.com/productlist.php
    https://hdtvpolska.com/fibbr-ultra-p...-do-70-metrow/



    https://advanced-television.com/2018...-on-oled-push/
    https://www.flatpanelshd.com/news.ph...&id=1534497639
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 21-08-18 в 20:48.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,580
    #2924

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от silver1 Виж публикацията
    Здравейте,

    С две думи: Силно препоръчвам....ако пространството позволява направо 75''!
    Мерси за споделянето, колега! Днес гледах няколко олед машинки и направо съм очарован. Егати качеството! Дълбочина на образа, страхотни цветове, черно, направо стъкло.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    17
    #2925

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Тест за черно се прави в тъмно помещение. Някои модели телевизори, при пускане на черна заливка подсветката автоматично гасне - това проваля теста. Поради тази причина, трябва да има някакъв светъл обект на част от екрана. Може да пуснеш финалните надписи на някои филм или шахматна дъска.
    Не знам дали е точно от това(гаснене на подствеката), но при теста от флашка с черен и сив image, при самата смяна между снимките се виждаше леко забавяне.
    Чакам доставка на LG49UK6470PLC, дано всичко е наред с телевизора и при действително гледане на спорт от приемника на Булсат да няма забавяне на образа.
    Благодаря на хората, които помогнаха с информация при избора на телевизора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе