Страница 196 от 568 ПърваПърва ... 146186194195196197198206246 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,926 до 2,940 от общо 8511
Like Tree2123Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    5
    #2926

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, колебая се между следните телевизори (реда е на случаен принцип ):


    1. Sony KD-55XF90 55"


    2. Sony KD-65XЕ85 65"


    3. LG OLED55B8PLA 55"


    4. Philips OLED 55POS9002 55"


    5. Samsung QE55Q7FN 55"


    6. Samsung QE65Q6FN 65"


    7. Samsung QE55Q8FN 55"


    Принципно в момента най-много клоня към LG OLED55B8PLA 55" но единствено burn-in, изсветляването след време (по-краткия живот на екрана) и това, че е нова технология ме спира. Притеснява ме това, че имам малко дете и майка му по цял ден ще върти babyTV Другото което не ми харесва е операционната система, като цяло webOS на LG и Tizen на Samsung. И двете не са ми познати и доколкото знам са доста по-ограничени от към апликации и игри в сравнение с Adroid при Sony и Philips. Освен burn-in и OS всичко останало на LG-то кърти яко. OLED са по-добри в тъмни помещения докато LED в светли. При мен помещнеието е много светло през деня, но това не е определящ фактор (babyTV), вечерно време обаче когато гледам филми е тъмно и OLED има предимство. Другото което не ми харесва при Sony-тата, е че са по-огледални от всичките други. Ако свети лампа в стаята се вижда при тях по-отчетливо от другите. Samsung-ите имат по-лошо осветяване отзад но пък са QLED и имат по-добри цветове в сравнение със Sony-тата но са със Tizen което си е проблем.


    1.3.4.5. са на една цена. Това също наклонява везните към LG-то. 2. 6. и 7. са + 500лв. При Sony получаваш по-голям екран за сметка на малко по-слаб "процесор на картина" и по-лошо осветяване отзад което си е проблем. При Samsung не виждам разлика в картината освен One connect box който липсва при 6-та серия и който на мен лично не ми трябва. С две думи ако взимам 65" клоня към Samsung.


    Philips-а единсвеното му предимство е Ambilight и OLED с Adroid иначе калпаво изпълнение, всички знаем, че това не е Philips, а китайската фирма TPV Technology която ползва тяхното име.


    Ще се радвам на мнения на потребители, които притежават такива телевизори.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #2927

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Аз бих взел OLED-а но бих се прежалил за C8 (или ще изчакам промо за него)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    76
    #2928

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Моля за малко помощ. Това ли е изгаряне на пиксел?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member Аватара на Сидеров
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    709
    #2929

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от DENIFIRE Виж публикацията
    Моля за малко помощ. Това ли е изгаряне на пиксел?
    Ако говориш за 2те бели петна , не това не е са пиксели . Имаш проблеми с дисплея като цяло.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #2930

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    mirm
    Животът на OLED панела е 100 000 часа. Като след изтичане на половината от тях има лек спад на яркостта. Сам сметни колко години работа са това.
    Операционната система на LG работи по-добре от Андроид. Вярно приложенията са по-малко, но само след месец два ще разбереш, че тяхното количество не е преимущество.
    LG 55B8PLA
    Ако държиш на Андроид, Филипс ползват същият процесор като на Сони - MediaTek
    Philips 55POS9002
    Не знам защо жената ще пуска бейби ти ви, освен ако телевизорът не е за детската стая....Предлагам ти компромисен вариант Олед за всекидневна или спалня и отделен телевизор за детската, който да купиш с спестените 500 лева....
    Все пак ако не ти допада горният вариант може да вземеш този
    Samsung QE65Q6FN

    Цитат Първоначално публикувано от DENIFIRE Виж публикацията
    Моля за малко помощ. Това ли е изгаряне на пиксел?
    Не! Това е проблем с подсветката на дисплея.
    Ако не се лъжа проблема е като този в клипа долу. следвай инструкциите
    https://www.youtube.com/watch?v=rLwH...e=youtu.be&t=3
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 27-08-18 в 14:07.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    5
    #2931

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    [QUOTE=hristoslav2;886865]mirm
    Животът на OLED панела е 100 000 часа. Като след изтичане на половината от тях има лек спад на яркостта. Сам сметни колко години работа са това.
    Операционната система на LG работи по-добре от Андроид. Вярно приложенията са по-малко, но само след месец два ще разбереш, че тяхното количество не е преимущество.
    LG 55B8PLA
    Ако държиш на Андроид, Филипс ползват същият процесор като на Сони - MediaTek
    Philips 55POS9002
    Не знам защо жената ще пуска бейби ти ви, освен ако телевизорът не е за детската стая....Предлагам ти компромисен вариант Олед за всекидневна или спалня и отделен телевизор за детската, който да купиш с спестените 500 лева....
    Все пак ако не ти допада горният вариант може да вземеш този
    Samsung QE65Q6FN


    Благодаря за отговора!

    Както казах бих взел OLED-а на LG, но телевизора ще бъде във всекидневната която е преходна с кухнята и там си играе детето по цял ден докато ме няма и не само. Така, че очаквам babyTV поне по 10 заса на ден Как да обесня на жена ми да включва друга телевизия през 2, 3 часа, за да избегнем burn-in

    Ето тук хората са тествали точно това LG за burn-in. Телевизора е най-добрият, спор няма, но burn-in става супер бързо, само за няколко седмици. 100 000 часа е живота който му дават, но реално според мен е много по-малко.

    https://www.rtings.com/tv/learn/real...d-burn-in-test

    https://www.rtings.com/tv/learn/perm...rn-in-lcd-oled

    Вторият линк е доста по-стряскащ. Още от 5-тата седмица има burn-in. Дори логото долу в ляво което е на екрана 2 часа, а след това 3.5 часа го няма и то е направило burn-in А долу в ляво е още по фрапиращо, и то е направило burn-in, а е 50% задимено и се показва за 10 минути след това 2 го няма. Общо вчето ако гледаш всяка вечер след работа btv да речем в продължение на 2 месеца, телевизора е за изхвърляне ... Това е страхотен дефект на OLED технологията в момента. Производителите дори пишат в гаранционните карти, че не отстраняват burn-in дефектите гаранционно.

    За съжаление OLED отпада за мен, тотално ме загуби с този burn-in дефект още на 5-тата седмица, който не се отстранява гаранционно. За момента съм се насочил към Sony KD-55XF90 55" в ценовия клас от 2600лв. няма алтернатива. Ходих да видя Samsung QE65Q6FN, но не ми хареса картината, Sony-то е с по-добра картина и предава доста по-добре във светли помещения. Samsung QE55Q8FN и Sony KD-55XF90 предават абсолютно еднакво, а Samsung QE55Q9FN предава една много тънка идея по-добре в тъмни помещения и малко по-лошо от Sony KD-55XF90 в светли. Цените от 3200 и 3800 за тези два самсунга ме отказаха от тях.

    Някой с впечатления от Sony KD-55XF90 ?
    Petar Lyubomirov Bonchev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #2932

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    mirm
    LG C8 има автоматична функция, която след определено време леко затъмнява логото с цел да предпази дисплея от отпечатване. Това е възможно понеже логото на телевизиите се предава по отделен алфа канал. Не знам дали тази функция я има на B8 - трябва да се провери.

    Един съвет - не знам детето на колко години е, но не оставяйте детето да гледа по цял ден телевизия. Това води до забавяне на умственото развитие и някаква лека форма на...... за последното питай някой психоаналитик.

    Може би проблемът ще се реши с отделен 32-40" телевизор за кухнята? Питам, защото не знам какво е разположението на интериора и пространството у вас.

    Да приемем че животът е на половина - 50 000 часа.
    365 дни по 10 часа работа, прави 3650 часа годишно. Тоест за десет години ще наработи 36 500 часа.
    50 000 часа живот са равни на 13,6 години работа. Дотогава ще си го сменил с нов.

    Samsung QE55Q9FN е по-добър от Sony KD-55XF90 , но и цената е друга...

    Sony KD-55XF90 - добър избор.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2933

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    mirm, като потребител на телевизор с OLED панел на LG, мога да ти кажа че нямам никакъв burn in за три месеца. Но яркостта я намалих още първият ден, че ми идва в повече.
    Така че, ако това те спира, не прави грешка да вземеш LCD, ако можеш да си позволиш ОЛЕД-а. А и леко ще останеш очарован, като пуснеш нещо качествено на втория.
    brotzki одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    5
    #2934

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

    Един съвет - не знам детето на колко години е, но не оставяйте детето да гледа по цял ден телевизия. Това води до забавяне на умственото развитие и някаква лека форма на...... за последното питай някой психоаналитик.
    Жена ми има навика да стане сутрин да пусне babyTV и да започне да си върши домакинските работи, докато детето си играе покрай нея. Телевизора го ползва повече за уредба отколкото за телевизор Доколкото до детето то от време на време се заглежда за по 20-30 секунди и това е. Явно обича определени филмчета или звуци. Филмчетата на babyTV са по 3-4 минути междо другото.


    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    mirm, като потребител на телевизор с OLED панел на LG, мога да ти кажа че нямам никакъв burn in за три месеца. Но яркостта я намалих още първият ден, че ми идва в повече.
    Така че, ако това те спира, не прави грешка да вземеш LCD, ако можеш да си позволиш ОЛЕД-а. А и леко ще останеш очарован, като пуснеш нещо качествено на втория.
    Благодаря за информацията! OLED можеби след няколко години, но на тизи етап не ми се рискува. Предпочитам да не го мисля дори и картината е да е малко по-лоша. Колко повече чета в интернет ревюта и не само, толкова повече коментари намирам на потребители със burn-in през първите 18 месеца. Някой от тях дори твърдят, че са ползвали телевизора по 4 часа на ден.

    ------------------------------------------------------------------

    Ще продължа с проучване до края на седмицата, но към момента не виждам по-добър като цена качество от Sony KD-55XF90 (2596лв.). Най-вероятно това ще е ТВ-то ...

    ПС: Намирам тази класация за много полезна, дори може да се селектират OLED + LED. Единствено двата Samsung ги дават много малко по-добри, но не мисля, че си заслужават 600+ или 1200+ плюс. Също така игри не играя, а гледам само филми и ТВ, така че Sony-то в моя случай е поджодящо дори повече от Samsung-ите.

    https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-type/oled
    Този пост е редактиран от mirm; 27-08-18 в 23:07.
    Petar Lyubomirov Bonchev одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2935

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ти си решаваш. Много са ти факторите определящи покупката. Но LCD е бита карта още от първият произведен. Лично аз чаках от наистина много години OLED да станат на достъпна цена. Стои ми включен от сутрин до към полунощ три месеца вече.

  13. Junior Member Аватара на Leo Rojas
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    66
    #2936

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    аз също имах възможност да си взема OLED (на LG),но четейки гаранционната карта и разбирайки ,че в случай на прогаряне или отпечатване на образ,компанията не носи отговорност ,се отказах...и си взех среден клас 43 инча пак на LG,поне нещо ако се скапе, да не съм дал един чувал пари....
    brotzki одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2937

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    За мен това не е причина да се откажа. Просто се застраховат. Моя е Сони и при изборът ми надделя логическото мислене. Старият модел е с два килограма по-тежък и с един по-голям говорител за суб, вместо два малки, както и по-скъп. И естествено взех миналогодишния модел при еднакъв панел и софтуер за двата.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,572
    #2938

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Leo Rojas Виж публикацията
    аз също имах възможност да си взема OLED (на LG),но четейки гаранционната карта и разбирайки ,че в случай на прогаряне или отпечатване на образ,компанията не носи отговорност ,се отказах...и си взех среден клас 43 инча пак на LG,поне нещо ако се скапе, да не съм дал един чувал пари....
    Конструктивно се прогаря за десетки седмица, без да получиш гаранция за това. Егати производителите!

  17. Junior Member Аватара на Leo Rojas
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    66
    #2939

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    За мен това не е причина да се откажа. Просто се застраховат. Моя е Сони и при изборът ми надделя логическото мислене. Старият модел е с два килограма по-тежък и с един по-голям говорител за суб, вместо два малки, както и по-скъп. И естествено взех миналогодишния модел при еднакъв панел и софтуер за двата.
    Дано да имаш късмет с твоят!!!
    иначе ,че имат най-добра картина е факт...но за мен само това не стига...не мога да давам инструкции на всички у дома КАК да ползват една вещ(все пак тя ни служи,а не ние на нея)...
    надеждността е също важно нещо...а и съм забелязал,че почти всеки един продукт на "съвременната технология" дава фира скоро след като му мине гаранцията...така ми замина таблет за 1200 лв и лаптоп за 1300 лв -Самсунг и Тошиба...та вече имам едно наум....не се изхвърлям с цената,за да го прежаля по-лесно...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    76
    #2940

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Заслужава ли си разликата от близо 800 лв. между Sony KD-55XE9005 и KD-55XE9305

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе