Страница 202 от 567 ПърваПърва ... 152192200201202203204212252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,016 до 3,030 от общо 8496

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #3016
    hristoslav 2
    Благодаря Ви. Жив и здрав и Всички около Вас. Аз бях убеден че е от Интернет. Затова и писах кой го доставя и как съм свързан.Но съм гола вода с хардуер и софтуер за всяко устройство. И колелото карам за лепене на гума. Гледах но не видях за памет, а и в Техното тук в Казанлък не знаеше продавача. В другият ни магазин също. Затова Ви моля пишете някой модел ТВ който ще свърши работа. Не по малък от 50 инча. А ако са над тази цена 1 600 то тогава който на Вад ви харесва най много за нея. Защото не го купувам аз, а от баща за дъщеря. Като чу цената тая Скрънза, снощи и взе да увърта. Занесъл и кинескоп, а той гледа 40 инчов Филипс. Ужас. Ще го навия!!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #3017

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    skaiuokar
    https://www.technomarket.bg/televizo...ed-tv-09164905
    Честота на процесора - 1.008GHz
    Брой CPU ядра - Quad core
    GPU - Dual-core
    RAM - 2GB
    Internal storage space (GB)/ROM - 4GB

    Supported image formats - 3840×2160p/60Hz
    справката е от китайският сайт(подчертал съм паметта)
    https://www.lg.com/cn/tvs/lg-65SK8500PCA
    Тук обаче не изписват какъв е дела на паметта за буфериране. Какъвто и да е, е прекалено малък и не стига за гледане на онлайн филми. Става за гледане на стрииминг филми (Netflix, Amazon Prime....).
    Препоръчвам ти, да си вземеш външен медия плейър с приложение за онлайн телевизия и филми. Цена около 200 лева.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 09-10-18 в 22:01.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #3018

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    skaiuokar
    https://www.technomarket.bg/televizo...ed-tv-09164905
    Честота на процесора - 1.008GHz
    Брой CPU ядра - Quad core
    GPU - Dual-core
    RAM - 2GB
    Internal storage space (GB)/ROM - 4GB

    Supported image formats - 3840×2160p/60Hz
    справката е от китайският сайт(подчертал съм паметта)
    https://www.lg.com/cn/tvs/lg-65SK8500PCA
    Тук обаче не изписват какъв е дела на паметта за буфериране. Какъвто и да е, е прекалено малък и не стига за гледане на онлайн филми. Става за гледане на стрииминг филми (Netflix, Amazon Prime....).
    Препоръчвам ти, да си вземеш външен медия плейър с приложение за онлайн телевизия и филми. Цена около 200 лева.

    Благодаря много отново Значи оставам на този. Е на харизан кон, зъби се не гледа ли! Ама то Жената, Човек ли е?

  5. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #3019

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Мисля до края на годината евентуално да се снабдя с друг телевизор. Първоначално се бях насочил към Sony 65XF90. После видях, че при унгарците LG 65B8 е малко над цената на Sony-то. Така... Но се замислих дали не е по-добре да скоча на 75". В момента съм с 55", и когато го купувах, дилемата беше между 55JS8000 и 65H6400... т.е. по-модерен или по-голям, та избрах по-модерния, но после все се си мислех дали не беше по-добре да взема по-големия... Та, и сега така се получава. Намесвам и PANASONIC TX-75EX780E, който отстъпва на горните два по качество на картината със сигурност, но е по-голям и е 3D, което за мен все още има някакво значение. От ревютата за панасоника малко се обърках, пише, че е зле HDR, но пък 75" да се гледа основно на тъмно едва ли ще е толкова зле. Нека някой собственик на въпросния модел да изкаже мнение, също така има ли го това насичане и / или изпускане на кадри (или там какъвто му е точно проблемът), тъй като от ревютата до сега е минало време и са пускали обновявания на firmware. Другото е, че го има в наличност само на три места, но едва ли и на трите ще са мостри, тъй като рядко се излагат пред клиентите 75" модели...

    Други 75" варианти за около 4-4500 лв. :
    Samsung QE75Q6FN
    Panasonic TX-75FX780E

    Забравих да уточня, че липсата на DTS не ми е проблем. Така или иначе и в момента филмите ги конвертирам в Dolby Digital, защото все още ползвам вече античното домашно кино Panasonic SC-HT855, което през оптичния вход не приема DTS.
    Този пост е редактиран от Frost; 11-10-18 в 16:53.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3020

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Не помня вече дали 75" версия Па панасоник-а не беше и с директЛЕД - трябва да потърсиш инфо или да провериш където е наличен.

    Не знам какво пишат по разни тестове , но поне 50" версия ,въпреки че е с еджЛЕД има много добро черно и с уж не високите стойности уж замерени (пак по спомен 450-480) на яркостта при някои качествени HDR клипове за мен е доста трудно за издържане при сравнително неосветено помещение.

    Сумарно като яркост старият ми 49СХ740 ми се струва с по-силна подсветка, но реално при ХДР материал ЕХ780 го отвява отвсякъде .
    Същото е и със Самсунга и Сони-та, които на хартия са с леко по-ниски стойности , но на практика разликата е доста в полза на ЕХ780.
    По-големият проблем при ЕХ780 е мижавата поддръжка (да не пиша никаква) - уж трябваше да има ъпдейти и т.н. , че HDR10+ ... ама топки

  7. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #3021

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    В displayspecifications.com го дават edge-led. И аз си мисля, че даже може да ми дойде в повече HDR ефектът, като се има предвид големината на екрана. А относно обработката на движението и кадрите как е? Също и 3D-то добро ли е? За приложенията ми е все тая, така или иначе ползвам само един YouTube, нищо повече. HDR10+ също не виждам да има някакво значение за мен. Как е медия плеърът на Panasonic-а? Главно гледам MKV-та 1080p, 2160p HDR. По-натататък вече ще се ползва и външен медия плеър, за да може да предава Dolby Atmos / DTS: X към обновеното в бъдеще домашно кино.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3022

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    3Д-то не съм го пробвал - ползва се главно с ПС4 про и там няма никакви драми с движение, а и мигащата подсветка е на съвсем друго ниво от при Самсунг-а ми (където е неизползваема и дори със силно видимо мигане в менютата) и може да се включи и в "гейм" мод-а (пак за разлика от при Самсунг).

    Плеъра също чете без проблеми почти всичко дето съм му пуснал ... ама няма ДТС и са без звук. Казвам почти всичко щото има един два филма дето не ги хареса по някаква причина, а не са нещо особено или екзотично като формат (1080р mkv)... нямам представа защо.

    4К и ХДР май също не се сещам да не е тръгнало нещо , дори има по сайтовете няколко клипа дето са им техни рекламни и вървят само на Панасоник ... макар и те да са с ДТС и вървят без звук - идиотия някаква за 5$ лиценз ...

    От смарт-а съм му ползвал само ютюб и на Булсат приложението (отврат е - ниско качество и резолюция за разлика от преди някоя година, когато си беше мн. добро), така че там не мога да дам много подробни отзиви.


    Към каквото и да се насочиш е най-добре да си го тестваш на място с твои материали .
    Голямото си е голямо , ама и ОЛЕД-а си е ОЛЕД

  10. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #3023

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Голямото си е голямо , ама и ОЛЕД-а си е ОЛЕД
    Е, тая мисъл много ме раздвоява и мен. Най-добре ще е 77" OLED. Имам съмнения, че 65" няма да ми се стори много по-голям от 55" и ще почна да си мисля за 75" след това. А и бих предпочел да е онлайн поръчка, че да мога да си го тествам 14 дни, и ако не ми хареса да връщам...

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3024

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Е то не пречи първо в някой магазин да си направиш сравнение, пък после да поръчаш онлайн от където искаш .

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    4
    #3025

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Привет,

    След старият ми Sharp Aquos 40LE830 дойде ред и взех Samsung 43MU6102KXXH. Следва включване и настройка на цветния профил със стойностите от професионална калибровка.

    https://www.rtings.com/tv/reviews/sa...u6100/settings

    Цветовете са добри, картината също, но виждам досаден ПРОБЛЕМ: май, че подсветката не е равномерна и на светъл фон, при движеща се картина се забелязват вертикални сенки в 2/16 и 14/16 част от екрана. ( Условно го разделям на 16 части и "на око" го определих, като забелязаният "ефект" е в ляво и дясно).

    Моля за съвет - да преглъщам ли това или да връщам телевизорчето?

    Поздрави.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    69
    #3026

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Поздрави. Според мен го връщай, платил си за читав телевизор нали, не за такъв с проблем.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    6
    #3027

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,

    Моето ТВ ме предаде и сега трябва да взимам нов. Търся нещо бюджетно 550-600лв, 32", предпочитам стойката да е масивна по средата за да може да се завърта на масичката, че се гледа особено вечер от масата, а не от дивана пред ТВто. Някакви мнения за този Самсунг 32М5502. Не съм много капризен за това ТВ, след една година ще е за децата. Сега ще се гледат кабелна през сет-топ бокс,YouTube, ако успея някога и някой футболен мач да гледам ще е супер, смарт е за предпочитане. Отворен съм и за други предложения.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #3028

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    elmo
    https://zora.bg/product/43hb5t62-smart-1
    не ти е нужен сет-топ бокс за кабелната

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    6
    #3029

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Благодаря за предложението и на мен ми се иска да е 43", но съм с две деца и ще са лепнати за него и предпочитам заради това да е по-малък + това, че няма да мога да го въртя на 90 градуса защото няма достатъчно разтояние между шкафа и стената зад него. Второто може да се пренебрегне ако променя мястото на шкафа, но предпочитам да не го правя.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    26
    #3030

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, четох доста темата, но има доста разнородни отговори.

    За момента съм се спрял на този телевизор: https://edigital.bg/led-televizori/s...evizor-p563012

    За тази цена има ли други кандидати, които да обмисля? Максимум размер, който ще мога да ползвам е 55-60 инча, но не държа да е по-голям от 49 инча, ако това ще намали качеството.

    Целта ми е да може да се командва чрез google home с глас. Иначе за картина ще се ползва за всичко - гейминг, филми (DLNA стрийминг през ethernet), булсат приемник. Не можах да намеря инфо за обема памет на телевизора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе