Страница 214 от 568 ПърваПърва ... 164204212213214215216224264 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,196 до 3,210 от общо 8515
Like Tree2127Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #3196

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Заради това


    и това X-Motion Clarity https://www.sony.bg/electronics/picture-quality
    И накрая това че вграденият му плеър чете всичко със всякакъв звук което реално спестява поне едно 300-500лв. + възможността да си инсталираш някое интересно за тебе приложение аз избирам 55XF9005.

    Истината е че пълно щастие няма.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    30
    #3197

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    vencifcl, няма, да - ако имаше всички щяхме да имаме едни и същи телевизори в холовете си и форумите щяха да са безполезни

    След още един ден на четене на ревюта и гледане на клипчета, а и особено след твоето мнение, че Сони чете всичко, което му пуснеш, може би доста наклоних към него:
    - не ми се иска да се съобразявам кога какво гледам и дали след 2 часа трябва да сменя програмата/изключа играта, че да не прегори някой пиксел - както някой беше казал из някоя тема - телевизорът трябва да ни служи на нас, не ние на него.
    - ревютата за Burn in в rtings показват Burn in само на CNN каналите, но във всички други се забелязва съществена промяна в цветовете, което нещо не ме привлича
    - сякаш най-доброто от по-старата технология ми се нрави повече от най-ниския LG клас от по-новата

    Пък живот и здраве след 4-5-6 години, когато евентуално микро лед се настанят по-сериозно на пазара, ще се мисли за нова смяна.

  4. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #3198

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Аз бих взел олед,но олед на сони

  5. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3199

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Дам, OLED на SONY и пълно щастие има.
    dodo_pv одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3200

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от James87 Виж публикацията
    Здравейте и за много години!

    Преди доста време (може би 2011та) благодарение на форума си купих LG 42LD750 и до преди седмица бях доста доволен от телевизора, докато просто спря да се включва. Та, сега дойде време да се купува нов и реших да се допитам, тъй като след 4 дни четене както на форума, така и на всевъзможни ревюта, и гледане на клипчета в Youtube съм по-объркан отколкото бях в началото.
    ,
    За момента съм се спрял на SONY KD-55XF9005 и LG OLED55B8PLA, като към момента и двата са на почти сходна цена в Технополис (включвам и +210 лева за 5 години гаранция на Сонито) и това прави избора още по-труден.
    Телевизорът ще се ползва предимно за гледане на Full HD/4k филми (или от компютър с HDMI кабел или директно от външен хард свързан към телевизора, по-рядко от телевизионни канали), футбол по телевизията (Fusion приемник на Булсатком) и чат-пат Fifa 19 от компютъра
    От това, което видях в магазина, и двата ми харесаха по свой си начин - Сонито с по-меките си цветове и някакси по-естествено изглеждащи, докато LG пък ми хареса с по-ярките си цветове, като някои неща наистина изглеждаха впечатляващи.
    Различните продавач-консултанти в Технополис бяха с различни мнения, но като че ли малко по-компетентно ми се изказаха за Сонито.
    Известно притеснение относно OLED будеше в мен Burn in ефекта, но след повечко четене ми се струва, че няма за какво да ме притеснява, тъй като едва ли ще се случи някое лого на телевизия да се застои за повече от 2-3 часа на екрана.

    Та, основните ми въпроси са:
    1. Кой от тези два модела би се представил по-добре спрямо качеството на нашите телевизии (повечето софтуерни/хардуерни решения на Сони или по-новата ОЛЕД технология)?
    2. При гледане на Full HD съдържание, Сони, с всевъзможните технологии, ли ще изкара по-добра картина или ОЛЕД?
    3. При бързи движения, ще има ли осезаема разлика в картината, предвид Motion-a на Сони?
    4. Осезаема ли е разликата между двата модела в домашни условия при гледане на филми? Стаята е доста осветена през деня, дори понякога има и почти директна слънчева светлина върху телевизора, но при гледане се спускат пердета, което оправя нещата. Но все пак филми се гледат предимно вечер.
    5. Android OS или webOS? Тук мненията са крайно противоречиви - в доста ревюта пише, че Андроид е бавен, докато според консултантът в Технополис, Андроид е бил бавен до преди 2 години, сега с новите процесори на Сони няма такива проблеми. От друга страна гледам доста се хвали webOS, но не съм съвсем наясно как стоят нещата с приложенията и най-вече тези за гледане на филми при свързване на външен хард диск.
    6. Осезаема ли е разликата в поддържаните кодеци от двата телевизора? Някъде бях попаднал на едно сравнение между двата, според което Сони не поддържа основни формати, като AAC, AC3, aptX, MPEG-4 - или поне основни по моите разбирания, вече може и да са остарели.
    7. Свързване с 5 м HDMI кабел би ли имало проблем за картината? И също така, ако телевизор и компютър не са включени в един и същ контакт може ли да има проблем - това основно заради пост на колега в тази или друга тема, но и поради факта че споменатото LG изгори едно дъно на лаптоп преди 6-7 години след включването на HDMI кабела?
    8. И, разбира се, трябва ли да се притеснявам от Burn in толкова много колкото се пише или е по-скоро тип атака на конкуренцията?

    Засега е това, ще съм много благодарен ако някой намери времето да отговори.
    Имай предвид че директна слънчева светлина върху VA може да увреди дисплея.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #3201

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от ntool Виж публикацията
    Имай предвид че директна слънчева светлина върху VA може да увреди дисплея.
    тая па глупост откъде я измисли ти да не си гледаш телевизора на няква поляна и слънце да пече отгоре ? нали има стаи прозорци щори пердета ква директна светлина нема да си слагаш телевизора на балкона обърнат към слънцето
    iveto одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3202

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Човека е писал че понякога телевизора е огрят от директна слънчева светлина, а преди е имал ТВ с IPS панел. Четети внимателно преди да се правиш на интересен.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    30
    #3203

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Да, понякога го пече директна слънчева светлина - има пердета, но не винаги се сещам да ги пускам като има слънце
    ntool, благодаря за съвета!

    То хубаво OLED на Sony, ама там вече говорим за бая сума, а така или иначе и с 55XF9005 надхвърлих доста първоначалния бюджет.

    Все пак взех именно XF-a, като за момента единствено ми се струва малко големичък и притеснението ми е дали няма да натоварва очи/глава, но предполагам с времето ще се свикне.

    Благодаря на всички отзовали се.

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #3204

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    А честито , докато изгледаш 3-4 хубави филма има вероятност вече да ти се струва малък.

  12. XFX
    XFX е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #3205

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, ЧНГ и за много години!
    Мисля да си взема някой голям като размер ТВ да се ползва като монитор, за конзоли и филми.
    Имам 55Б8 на ЛГ и съм доволен, но ОЛЕДа не е вариант в случая, затова съм се насочил
    към обикновен лед Тв.
    Минимал 65 размер. В момента SONY KD-70XF8305 е на много добра цена.
    Основоно към него съм се ориентирал. Някой нещо друго да препоръча?
    Не ми харесват новите им стойки на Сони, пълен смях са.
    В магазина седеше, що годе стабилно, но...
    Въобще откъм направа и усещане за качество и Панасоник и Филипс и корейците ги бият.
    Ако някой има ТВто да сподели впечатления, моля.
    Христославе, знаеш ли дали някой прави ревюта на Филипсите и на Панасоник за Европа, който ги тества за ШИМ.
    Питам за лед моделите, оледите поне сегашните им би трябвало да нямат.

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3206

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от XFX Виж публикацията
    Христославе, знаеш ли дали някой прави ревюта на Филипсите и на Панасоник за Европа, който ги тества за ШИМ.
    Питам за лед моделите, оледите поне сегашните им би трябвало да нямат.
    Не...За замерване на ШИМ ти трябват датчик(фотодиод) и осцилоскоп. За сега само в Рейтингс правят такова замерване.
    попитай

    Мачей Копер от Полша
    Kalibracja telewizora 4K, Projektora | cała Polska | certyfikat THX, ISF

    Расмус Ларсен - Дания
    https://www.flatpanelshd.com/

    Дарко Хлузичка - Хърватия
    HD Televizija – HDTV eZine – Osnove, vijesti, upute i testovi HD uređaja – sve što trebate znati od HDTV-u!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    20
    #3207

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, благодарение но този форум преди 12 години си избрах телевизор, който си работи безпроблемно, но май е време за нов. Ще се слага в ниша с размер 120 см, което свежда възможностите до 50 инча и трябва да е на централно разположена стойка, пак заради особеностите на мястото. Ще се ползва основно за телевизия, филми от флашка и ютуб. Моля за ваште съвети при бюджет около 1200 - 1500 лв.

  16. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3208

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от radinna Виж публикацията
    Здравейте, благодарение но този форум преди 12 години си избрах телевизор, който си работи безпроблемно, но май е време за нов. Ще се слага в ниша с размер 120 см, което свежда възможностите до 50 инча и трябва да е на централно разположена стойка, пак заради особеностите на мястото. Ще се ползва основно за телевизия, филми от флашка и ютуб. Моля за ваште съвети при бюджет около 1200 - 1500 лв.
    Привет
    Ето ти три предложения
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...la-p408224963/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...b-p406913641/#
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...72-p411099207/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 10-01-19 в 19:15.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    20
    #3209

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    hristoslav2, много благодаря! Да разбирам, че и трите са равностойни и да взема който и да е от тях? Всичко, което обсъждате като характеристики в темата ми звучи абсолютно непонятно и най -вероятно ще избера по красота.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3210

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    radinna
    LG 49SK8500PLA и LG 49UK6950PLA имат най-лесната за употреба операционна система webOS 3.0. и интуитивно меню.

    LG 49SK8500
    Плюсове
    - добър зрителен ъгъл. Тоест при промяна на зрителната позиция малко встрани, няма голяма промяна в цветовете и яркостта на картината.
    Минуси
    - не е подходящ за гледане на тъмно - вместо черно имаме сиво.

    LG 50UK6950 - при него нещата са на обратно спрямо SK8500

    Samsung UE49NU8072 е с безпроблемна операционна система, по характеристики на картината е изравнен с LG 50UK6950


    Добавям и още два варианта
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...03-p408882037/
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...03-p408882025/
    Тези са с операционна система Андроид + Амбилайт. По характеристики на картината са като LG 49SK8500.
    Андроида е в плюс като количество приложения, а амбилайта предлага една неповторима светлинна атмосфера при гледане на тъмно(може да го ползваш и като нощна лампа с избрани от теб цветове), като същевременно спомага да се избегне умората в очите и последвалото главоболие от гледане на ярка картина в тъмно помещение.
    Разликата между двата е в озвучителната система

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе