Страница 215 от 567 ПърваПърва ... 165205213214215216217225265 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,211 до 3,225 от общо 8496

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #3211

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията

    LG 49SK8500
    Плюсове
    - добър зрителен ъгъл. Тоест при промяна на зрителната позиция малко встрани, няма голяма промяна в цветовете и яркостта на картината.
    Минуси
    - не е подходящ за гледане на тъмно - вместо черно имаме сиво.
    LG 50UK6950 - при него нещата са на обратно спрямо SK8500
    какво значи 6950 на обратно спрямо 8500 тоест лош зрителен ъгъл и добро черно така ли ? :D нали и двете са ips;
    Според мен LG SK 8500 e много добър телевизор гледах го на живо супер картина и цветове и има добър звук, FALD e, 1600 лв е 55" модел ; 9500 има по-голяма яркост и малко по-добра подсветка обаче е над 500 лв по-скъп и май не си заслужава...Общо взето в магазина като се гледат IPS телевизорите имат по-хубави цветове от VA тва ми направи впечатление .
    Лично аз имам IPS монитор HP zr24w и играя игри и щракам изцяло на тъмно и това дето казват че черното изглеждало сиво изобщо не го забелязвам сигурно при телевизорите е друго Аз затва исках да разбера моя 43 " KU6072 дали е ips , va , pls обаче от самсунг не дават никаква информация за типа на панела като цветове е страхотен обаче малко неравномерна подсветка при футбол и бързо движение има някви линии които дразнят ;
    Също така в техномаркета когато беше черен петък видях че доста хора си купуват philips телевизори въпреки че на мен не ми направиха впечатление като картина и цветове а и тоя амбилайт ме дразни как така ше гледам тв и отзад на стената ше ми свети да ме разсейва хахах ;

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #3212

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    50" при LG-то е VA. Повечето от другите им размери са си с техни матрици и са IPS.

    Самсунгът ти трябва да е IPS, а линиите са от direct led-а. Ако беше VA, щеше да е по-равномерен, но да маже повечко на футбол.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    113
    #3213

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    ;
    Също така в техномаркета когато беше черен петък видях че доста хора си купуват philips телевизори въпреки че на мен не ми направиха впечатление като картина и цветове а и тоя амбилайт ме дразни как така ше гледам тв и отзад на стената ше ми свети да ме разсейва хахах ;
    Не си прав ! Напротив, амбилайта е страхотна екстра и усещането е прекрасно . Има множество настройки за наситеност и яркост, така че всеки може да си го настрои по вкуса .
    Предимството е, че можеш да гледаш телевизия в напълно тъмна стая , а също и скрива някои несъвършенства в картината .

  5. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #3214

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    За едни е страхотна екстра,и заради нея си купуват телевизора,за други е страхотна простотия,и точно заради нея не си го купуват...въпрос на личен избор и предпочитания...

  6. Junior Member Аватара на Leo Rojas
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    66
    #3215

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    амбилайта се ВКЛЮЧВА и ИЗКЛЮЧВА.......имам такъв Филипс(42pfl 6007) и знам....
    все едно да не си купуваме електрически крушки,щото само ще светят....
    иначе Филипса и досега си работи...но не съм фен на само една марка...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    20
    #3216

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Отново благодаря! Май се насочвам към филипс 49PUS8303, но някъде попаднах на мнение, че не чете български субтитри от флашка - така ли е? И май се включи ново изискване на съпруга - възможно най-мощен звук, което добавя и самсунга, защото на него пише 40W.
    Изобщо, колкото повече чета - повече се обърквам

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3217

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    radinna
    За безпроблемни субтитри от флашка - LG и Samsung

    Сравнение на избраните модели, Надявам се, че френският няма да те затрудни.
    На линка, двамата с мъжа ти ще видите звуковата мощност на всеки модел, както и поддържаните формати субтитри
    https://www.lcd-compare.com/index.ph...HI49PUS8503=on
    Над картинката на всеки модел, има кошче и ако кликнеш на него, ще премахнеш съответният модел от таблицата - така ще ти е по-лесно сравнението

  10. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #3218

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Това с безпроблемните субтитри на български от флашка не го разбирам,говорим само за безпроблемни субтитри от флашка точно със СТОКОВИЯ плеар нали?
    Защото за филипса има една камара плеари в Google Play за които субтитрите на какъвто и да е език не са проблем.

  11. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3219

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Говоря за фабричният плейър разбира се.
    Малцина могат да се справят с настройките на плейърите предлагани от приложенията.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #3220

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hadean Виж публикацията
    50" при LG-то е VA. Повечето от другите им размери са си с техни матрици и са IPS.

    Самсунгът ти трябва да е IPS, а линиите са от direct led-а. Ако беше VA, щеше да е по-равномерен, но да маже повечко на футбол.
    искаш да щажеш че линиите и неравномерната подсветка са заради edge led не е ли така ? защото пише че 43" samsung 6072 e IPS edge led.а и direct led било по-добре подсветката им била по-добра и равномерна от edge led .
    Аз си мислех че LG имат само IPS телевизори а самсунг само VA обаче явно не е така след като някои модели lg като 50" 6950 ги дават с va а самсунг някои като 43 "6072 с ips ;
    И като говорим за футбол аз пуснах на флашка футболен мач свален от замунда и мажеше топката мигаше на lg sk8500 и даже на sony x900f може качеството на файла да е било лошо въпреки че беше full hd ;Кой телевизор би бил най-подходящ за гледане на мачове от тия ?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3221

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Казват, че XF9005 е най-добрия телевизор за спорт. Имаше едно ревю но не мога да го откиря в момента.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #3222

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Имам нужда от мнение на собственици или тествали конкретно два 32" smart телевизора, производство на Vestel. - JVC и Toshiba.
    Искам да сменя на една близка https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...03-LED/p/15872 и не е възможно да се вземе аналогът на Тошо (439лв.) - Hitachi 32HE4000. Последният в Зора е 385лв., и вероятно се различават само по корпуса.
    Става въпрос за:
    - JVC LT-32VF52M, https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...2M-LED/p/10416
    моделът е малко по-нов от 32VF52K / 2017 и почти нищо не мога да намеря за него.
    - Toshiba 32L3863DG / 2018 https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...DG-LED/p/18316
    Днес го гледах и много ми хареса за цената си. Но в ТП нямат ефирна и не можах да проверя това, което ме интересува.
    Предполагам, че са разнояйчни близнаци и се различават в някои дреболии само.
    Интересува ме следните неща:
    1. На цифрова ефирна / кабелна при смяна на каналите излиза ли информация за предаването в момента?
    2. При ползване на EPG как излиза информацията? На цял екран и спира звук и картина на гледания в момента канал? Или остава малко квадратче с изображени и картина заедно с информацията за каналите и предаванията?
    3. Субтитрите на филми от USB могат ли да се регулират като големина, местоположение и цвят? С каква кодировка UTF, CP1251 или може да се избира?
    4. JVC LT-32VF52M има ли Scart или както при Тошо само Composite (chinch)? Не открих снимки на задния му панел.
    5. Може би най-важното - харесват ли ви изображението и звукът, съпоставени с цената? Забелязали ли сте някакви проблеми в работата или недомислици в менюто?
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 13-01-19 в 21:22.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3223

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    https://www.displayspecifications.co...ison/d6d49598b

    Това ще ти помогне за 4-та точка

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #3224

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    абе нямат ефирна...
    да сложат една вътрешна антена и да ти пуснат ефирна тв
    стига да не си ходил в някой МОЛ че там е трудно с ефирната

    за флашката и сам може да го тестваш в магазина
    също може да видиш и дали има Scart (мисля че има)

    на мен лично изображението на който и да е ТВ с ефирен сигнал не ми харесва
    звука не е нищо особено даже е малко слаб

    но всичко това може и в магазина да го провериш
    все пак аз виждам и чувам едно, а ти друго

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #3225

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Благодаря!
    Tова го гледах, но е за JVC LT-32VF52K, а на мен ми трябва за M.
    При всичко изчетено явно ще е Тошо. Стига да не ми мине котка път. Иначе за 469лв. преди около месец можех да взема LG 32LK6100PLB, За съжаление почти не се намира и е 569лв.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе