Страница 219 от 569 ПърваПърва ... 169209217218219220221229269 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,271 до 3,285 от общо 8524
Like Tree2128Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #3271

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    До администратора - според мен двете теми - Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор и Мнения и Избор на Ultra HD телевизор трябва просто да се обединят и да стане нещо от сорта на Избор на FULL HD/ULTRA HD телевизор, въпреки че масово вече са ultra hd, но да не дискриминарем останалите и като цяло за всички телевизори без ОЛЕД вариантите, а за ОЛЕД ТВ да си остане OLED Телевизори - съвети и обсъждане (може да се добави и мнения за избор към името), защото все по често забелязвам три едни и същи поста във всяка една от трите теми, а и хората които не се интересуваме от ОЛЕД няма нужда да четем как и кога да ги ползваме, за да не прогарят. Това е мое мнение и се надявам, че няма нужда да го пиша едно и също в трите теми, за да ме забележи някой.
    а не може ли просто темата да се казва- "Избор на телевизор" и толко... то е ясно че или ше е lcd,led или олед,plasma, fullhd, 4k, 8k 3д crt с кинескоп... за кво са 1000 теми да се объркват хората и да се чудят къде да пишат ;

  2.  
     
  3. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #3272

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Те затова повечето хора от объркване си пускат и отделни теми за избор на телевизор...

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #3273

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Или идентични мнения в двете.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #3274

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    а не може ли просто темата да се казва- "Избор на телевизор" и толко... то е ясно че или ше е lcd,led или олед,plasma, fullhd, 4k, 8k 3д crt с кинескоп... за кво са 1000 теми да се объркват хората и да се чудят къде да пишат ;
    То може, но според мен е ок да се запази темата за ОЛЕД тв. Тя тепърва ще набира скорост предполагам, а и ще има какво да се обсъжда относно - какво да направим, за да не прогори екрана ни за 3000лв.+ (да не се обиждат ОЛЕД притежателите - всичко е в кръга на шегата ), но в интерес на истината може някой да се хване да напише и един guide, ако няма вече такъв, за да може да се отговори на много бъдещи подобни въпроси.

    А другите две теми спокойно могат да се слеят в една с примерно заглавие Мнения и Помощ при избор на нов телевизор (4K Ultra или FULL HD)
    Така няма да се налага да питаш в две теми, след това да следиш две теми за отговор, в които така или иначе се коментират едни и същи неща.
    Този пост е редактиран от berpan; 25-02-19 в 19:17.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #3275

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    1страница в темите за избор мисля е достатъчна насока/основа ... ако някой си е направил труда да я прочете
    TheSNOW одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #3276

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от Ensiferum Виж публикацията
    Ако се гледа нормална телевизия, примерно 1 час бтв, 1 час, нова 1 час, диема спорт, max sport, btv action, може ли да стане burn in и ако да след колко време се случва това нещо и как да се предпазя евентуално ?
    Ако OLED горяха от 2-3 часа гледане на БТВ примерно, нямаше да има много смисъл от технологията.
    Бърн-ин се появява при наличието на статично изображения/обект в продължение на доста дълго време.
    Ако например се гледа само БТВ всеки ден, в продължение на часове, и не се разнообразява с друго съдържание, то вече е проблем.
    Ако се разнообразява обаче - ТВ, филми, ютуб, то бърн-ин може и въобще да не се случи.
    Иначе производителите имат настройки за поддръжка на OLED панела като Pixel Refresher, който автоматично ще рефрешне пикселите, когато телевизора бъде изключен и от последното рефрешване са изминали 4 часа гледане на съдържание. Идеята е да не оставяш един и същи канал/игра/нещо си със статичен обект в продължение на часове и дни.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #3277

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    какво да направим, за да не прогори екрана ни за 3000лв.+ (да не се обиждат ОЛЕД притежателите - всичко е в кръга на шегата )
    Не се обидих, защото моя го взех за под 3000 лв.
    Досега общо взето не се съобразявам с моя телевизор, но у дома съдържанието се върти постоянно, така че не мисля, че ще имам проблем... Иначе направих следното: поставих един от тези клипове с цветни премигвания и заливки в секцията Моето съдържание. Пусках го един-два пъти след като играх 3-4 часа нон-стоп Forza Horizon, като реша да лягам и глася телевизора след 10 мин. да се изключи. Така че, ако на някого му е по-притеснено може да го прави това нещо, за да се чувства малко по-спокоен, а и не виждам да пречи, стига да не спите там, където се намира и телевизорът.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #3278

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Тези ОЛЕД станаха като тамагочита... трябва да му сипеш храна да го преспиш... Като домашни любимци.
    Тенденцията не е ли техниката да ни служи а не ние на нея?

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #3279

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Тенденцията е по-често да я сменяме, ама що ли ?
    Gena_bs одобрява това.

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    998
    #3280

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Ами, че той си ми служи... Досега не съм си казал, спирам да играя, защото вече станаха 3-4 часа и ще ми се отпечатат картата и скоростомерът от играта, или ако съм гледал един филм с черни ленти и ако ми се гледа втори, да го подбирам да е на цял екран, щото да има разнообразие на съдръжание.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    7
    #3281

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте,

    търся съвет за покупка на телевизор. Помещението е хол - ще се гледат най вече ХД канали и филми. Попринцип не се нуждаем от смарт или уай фай екстри. Спрял съм се най вече на ЛГ модели и по конкретно тези двата:

    LG LED 55LH545V

    https://techmart.bg/product/product/details/10343/category/542/lang/1

    LG 50UK6470PLC

    https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-...HD-LED/p/16436

    От това което прочетох и двата не са с IPS panel, което май е по добре. Попринцип ми харесва доста повече централната стойка, но пък другия е с по голям размер. Ще съм благодарен да ме посъветвате.

    П.С. Също гледам и този панасоник
    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...%20TX-49ES500E

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #3282

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Първият е дърт 1080р модел , втория е с VA панел - бих взел него .

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #3283

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Грешка...
    Този пост е редактиран от berpan; 26-02-19 в 20:05.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,580
    #3284

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Кой от двата KD-55XF8577 или QE55Q6FN? Има и някакъв бюдждетен трети вариант QE55Q6F.

    https://www.displayspecifications.co...ison/1a46a0764

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #3285

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Q6FN e телевизорът с по-добра картина и характеристики.
    KD-55XF8577 е с IPS панел и е по-удачен избор, ако ще гледаш от различни ъгли (има по-малко размиване на цветовете) и си в по-светла стая.
    brotzki одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе