Страница 220 от 568 ПърваПърва ... 170210218219220221222230270 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,286 до 3,300 от общо 8516
Like Tree2127Одобрявам

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #3286

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Аз открих начин как може да се премахне риска от burn in на олед телевизори когато се гледа нормална телевизия и реших да споделя значи всеки тв и дистанционно имат опции за размер на картината aspect ratio и zoom и като се избере това нагласяте така че да не се вижда логото на телевизията те логотата са горе вляво и дясно и съвсем малко като се дръпне и вече не се вижда аз така направих на моя самсунг стария и няма статични елементи на екрана и можете да си гледате телевизия колкото си искате без никакъв burn in не е ли гениално това
    Този пост е редактиран от x33mmm; 04-03-19 в 16:13.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #3287

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    това беше един от съветите как да се гледа плазмен ТВ докато се разработи

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    2
    #3288

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Предложете телевизор за филми сериали и гледане на обикновена телевизия, бюджет 3000 лв да бъде 55 инча . Спрях се на 2 модела Samsung QF9N 3000 лв в extreme digital и LG C8 олед пак 3000 лв кой от тях е по-добър като картина ? Гледах и други SONY 9005 , Panasonic Z800E , Philips 803, но те отпаднаха засега. Очаквам предложения и съвети .

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #3289

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    LG C8 е с най-добра картина, контраст, черно, зрителен ъгъл,
    така че ако искаш най-доброто, вземай оледа на лг.
    От отпадналите - ако идеята на амбилайт при филипс те кефи, вземай филипса.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #3290

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    " Преди години Panasonic беше най-доброто куче. И тогава индустрията на плазмената телевизия умря и компанията загуби своя край. След това, Panasonic изля плазмения си опит в OLED, а резултатите са толкова добри, че професионалните колористи в Холивуд сега ги използват за оценяване на филми.
    Panasonic TX 55FZ952B OLED е един от тези телевизори. В момента няма да намерите OLED телевизор с по-естествена картина или по-близо до нещата, с които режисьорите играят преди пускането им - поне докато не излезе следващата гама от телевизори. Характеристиките включват динамична Look-Up Table - карта, която казва на телевизора къде да постави цветове - което оптимизира картината на всеки 100 милисекунди. Резултатът е по-прецизна обработка на цветовете, особено в полутонове и акценти." цитата е преведен с Google

    FZ 800 e същият телевизор като FZ 952 ,но без саундбар.
    gringodomingoМоята препоръка като ползвател е да се погледне по-обстойно и 55 FZ 800 цена 2899 лв.
    Този пост е редактиран от Loreti; 07-03-19 в 16:49.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3291

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    Аз открих начин как може да се премахне риска от burn in на олед телевизори когато се гледа нормална телевизия и реших да споделя значи всеки тв и дистанционно имат опции за размер на картината aspect ratio и zoom и като се избере това нагласяте така че да не се вижда логото на телевизията те логотата са горе вляво и дясно и съвсем малко като се дръпне и вече не се вижда аз така направих на моя самсунг стария и няма статични елементи на екрана и можете да си гледате телевизия колкото си искате без никакъв burn in не е ли гениално това
    Нищо не си открил....
    Най-добрият вариант за решаване на проблема е ТЕЛЕВИЗИИТЕ ДА ПРЕМАХНАТ ЛОГОТАТА СИ или поне да ги направят безцветни и полупрозрачни.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    124
    #3292

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    И рече Бог -“ Да бъде ОЛЕД“ ! вече си имам чисто нов lg c8 барабар със саундбар от техмарт кво да ви кажа от обед съм седнал да щракам на него и още не мога да се откача оледа просто кине месо нема такъв дзвер ... оставям на страна перфектното черно значи първо никакъв banding, coulding, bleeding ! на сив и бял фон абсолютно равномерно по-целия екран просто перфектно не като lcd tata дето имат неравномерни подсветки ... като яркост даже на най-ниско ниво е по-ярък от стария ми самсунг ако се сложи на vivid грее цялата стая че чак и на двора цветовете са уникални просто сега като си пусна стария тв или монитора и ми се виждат бледи в сравнение с това чудо ;звука от тв е добър а и със саундбара lg sj4 още по-добре; качеството на телевизиите е добро въпреки че булсатком са много зле...мачовете изглеждат уникално сега ше гледам шампионската лига и съм толко щастлив че ше оспамя форума само който не е имал олед той не знае каква картина изпуска

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #3293

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Най-после покупката се осъществи.
    Да го ползваш дълги години безпроблемно! Не забравяй , особено първите 100-200 часа да внимаваш със статичните изображения!
    Най-добре е да разнообразяваш като гледаш различни телевизии ,филми и You Tube.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от x33mmm Виж публикацията
    Аз открих начин как може да се премахне риска от burn in на олед телевизори когато се гледа нормална телевизия и реших да споделя значи всеки тв и дистанционно имат опции за размер на картината aspect ratio и zoom и като се избере това нагласяте така че да не се вижда логото на телевизията те логотата са горе вляво и дясно и съвсем малко като се дръпне и вече не се вижда аз така направих на моя самсунг стария и няма статични елементи на екрана и можете да си гледате телевизия колкото си искате без никакъв burn in не е ли гениално това
    А и можа да си ползваш гениално преооткритият от теб стар метод за разработване на плазми от миналото десетилетие .
    Този пост е редактиран от Loreti; 13-03-19 в 09:24.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #3294

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    hristoslav2, моля те за съвет.Търси се 43 инча smart tv за монтаж на стена.
    Стаята е спалня ще се гледат предимно телевизионни канали, рядко филми от външен носител.
    Бюджет 600-800лв.
    Предпочитани марки LG и Samsung.

    Колебая се между Samsung UE43NU7092UXXH и LG 43UK6470PLC.
    Този пост е редактиран от Sir John; 13-03-19 в 14:11.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3295

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Sir John
    Samsung UE43NU7092UXXH
    Sir John одобрява това.

  13. Novice Аватара на Reaperbg
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    2
    #3296

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте на всички. Налага ми се да сменя телевизора си , който в момента LG 55LA965V. Първоначално мислех новия да е 65 инча, но след малко проучване достигнах до извода, че за бюджета който си определих (1800 лв.) телевизора няма да е кой знае колко добър и прецених че е по-добре да взема 55 инча, но поне да е малко по - висок клас. Телевизора на който съм се спрял е Samsung QLED QE55Q6FN за 1800 лв. Ползвам телевизора основно за Ps4 Pro, да гледам футбол и от време на време някой сериал или филм. Според вас има ли по - добър вариант за тези пари ?
    Този пост е редактиран от Reaperbg; 26-03-19 в 10:39.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #3297

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Reaperbg
    при този бюджет и търсени 55" няма друг добър вариант
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...fn-p411099273/

  16. Novice Аватара на Reaperbg
    Тук е от
    Mar 2019
    Мнения
    2
    #3298

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Reaperbg
    при този бюджет и търсени 55" няма друг добър вариант
    https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-...fn-p411099273/
    Благодаря за отговора, това ще бъде избора ми.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    27
    #3299

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    В чужбина има масови намаления на телевизори, кога и при нас ще дойдат?

    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #3300

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Когато станем нормална държава - т.е. на куково лято!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 18:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 21:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 18:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 14:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 15:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе