Страница 235 от 567 ПърваПърва ... 185225233234235236237245285 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,511 до 3,525 от общо 8496

Мнения и Избор на телевизор (инфо в първите постове)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3511

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор


  2.  
     
  3. Member Аватара на Martin_vn
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    173
    #3512

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от tch Виж публикацията
    Поне според пазарувай 49XF85 струва 1850, ако реалната му цена е такава, тегаво......
    https://techmart.bg/product/product/...ory/542/lang/1

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #3513

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Намира се и 55" XF85 за 1400 - ако не беше IPS, веднага го отнасях.

    https://www.ozone.bg/product/sony-kd...or-x1-android/

  5. tch
    tch е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    9
    #3514

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hadean Виж публикацията
    Намира се и 55" XF85 за 1400 - ако не беше IPS, веднага го отнасях.

    https://www.ozone.bg/product/sony-kd...or-x1-android/
    Яко бос се чувствам. От кратко търсене в нета само разбрах, че IPS и Va са видове панели и вторият е по-добрият избор. Но как се разбира какъв панел е използван....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    124
    #3515

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    "По-добрият" избор зависи предимно от начина на ползване и личните предпочитания. Аз използвам телевизор само в силно или напълно затъмнено помещение и за себе си смятам, че кусурите на IPS ще ме дразнят доста.

    Вида на панела се разбира според модела и размера на конкретния телевизор.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3516

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от tch Виж публикацията
    Яко бос се чувствам. От кратко търсене в нета само разбрах, че IPS и Va са видове панели и вторият е по-добрият избор. Но как се разбира какъв панел е използван....
    С лупа с 50-кратно увеличение - гледа се структурата на субпикселите.
    Може на сайта
    https://www.displayspecifications.com/en/brand/47e6f
    или четене на ревюта и тестове за модела


    Ежедневно време за гледане на телевизия от германците в минути по възрастова група (29 септември 2019 г.)
    https://de.statista.com/statistik/da...altersgruppen/
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 03-10-19 в 21:52.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    4
    #3517

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    (предстои дълъг пост, съжалявам, но предпочитам да дам макс подробности :D)
    Здравейте,
    за пръв път смятам да купувам телвизор, който ще ползвам основно за гледане на филми, мачове и PS4 Pro и събирам информация, доколкото мога да схвана. След няколко дни разглеждане стигнах до ~2500лв. като максимална сума, която бих отделил. Нямам марка фаворит (може би Сони ми допадат откъм дизайн най-много) и търся 55''. Първият сериозен фаворит беше LG C8 от миналата година, но за съжаление в България са останали само мостри, като от единия магазин ми се кълнат, че е само от месец включен :D, та би ми било интересно да споделите генерално какво мислите за този вариант (аз лично смятам, че не е добра идея мостра, особено при OLED технологията и въпросът с "и з г а р я н е т о").
    След като разбрах за мострите започна пак едно голямо гледане и четене и стигнах до моделите XG95 на Сони и Q70r на Самсунг. Вече се бях наточил да взимам Сони, докато не стигнах до момента с blooming-а (например при субтритрите на черен фон и т.н.). Всичко друго ме кара да избера Сони между тези два модела, но споменатият проблем ми изглежда доста дразнещ. В позледствие започнах да гледам по-подробно ревютата на Q70r и телевизорът си е приличен според повечето анализатори (като за гейминг дори си е очевидно по-добър от Сонито), но пък тук често се споменава, че този модел определено е стъпка назад в сравнение с миналогодишните еквиваленти на Самсунг. Бих отделил 2500 за Q8 миналогодишен - изглежда супер за парите си, но предполагам, че пак само мостри ще са останали :D
    Ако има останали след толкова редове, какво е мнението ви върху тази ситуация-голям проблем ли е мострата, мога ли да пренебрегна блууминга ако пипна настройките на Сони, тазгодишния Самсунг достатъчно валю ли е за тези пари (мисля около 2к го има най-евтин в момента). И не на последно място-тъп период ли съм избрал за пазарене на телевизор (ако по време на коледните и ноемврийските намаления ралзиката е 1-200 лева по-скоро не ми се чака). Или просто да се сейфам и да изръся едни 3к за LGC9 :D.
    Всякакви мнения ще бъдат приети с благодарност!

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3518

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    irididot
    Блууминга не може да се оправи с настройки, а само с хардуерни изменения - десеторно увеличаване на клъстерите от подсветката и нов алгоритъм за тяхното управление.
    LG OLED55C9
    Изчакай един месец за промоциите - в края на октомври и началото на Ноември. В средата на Ноември, цените възстановяват предишните си нива, а после следват коледните намаления.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,555
    #3519

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Здравейте, приятели! Дойде времето да сменя кухненското 14' телевизорче - туба.
    Новият ще се побере в размерите на 23-24'.
    Във връзка с това, искам да Ви попитам кои марки, модели заслужават внимание в този размер? На кои модели ще мога да подкарат IPTV с М3u файл? В помещението има доста светлина.
    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от brotzki; 04-10-19 в 14:35.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    4
    #3520

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    irididot
    Блууминга не може да се оправи с настройки, а само с хардуерни изменения - десеторно увеличаване на клъстерите от подсветката и нов алгоритъм за тяхното управление.
    LG OLED55C9
    Изчакай един месец за промоциите - в края на октомври и началото на Ноември. В средата на Ноември, цените възстановяват предишните си нива, а после следват коледните намаления.
    Благодаря за отговора!
    Надявам се да не ставам досаден с този въпрос, искам да попитам тази оферта дали си струва, от днес е: Laptopite.bg : Телевизор LG OLED55C9PLA, 55" UHD OLED, 3840 x 2160, DVB-C/T2/S2, Full Cinema Screnn, Alpha 9 Processor, ThinQ AI, HDR10 Pro, 4K HFR, Dolby Vision, DOLBY ATMOS, webOS 4.0 ThinQ AI, Built-in Wi-Fi, Bluetooth, Magic Remote, HDMI, USB, Wi
    Не мога да намеря графика за цените на този телевизор, откакто е излязъл досега, C8 виждам, че до около 2500 е падал максимално, но от технополис ми сподели (не знам дали е бил искрен) консултант, че в момента е намален до 3300 и да не очаквам цени под 3к в тазгодишните намаления. Мнения?

  13. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #3521

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    За момента си е оферта, но е добре, да изчакаш и да видиш офертите по време на промоциите, които ти споменах. Според мен ще свалят с 200-250 лева цената на 55C9.
    Ако разлика в цената от 200 лева не те блазни и можеш да я преглътнеш - вземай сега.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #3522

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от irididot Виж публикацията
    .............. голямо гледане и четене и стигнах до моделите XG95 на Сони и ........... Вече се бях наточил да взимам Сони, докато не стигнах до момента с blooming-а (например при субтритрите на черен фон и т.н.). Всичко друго ме кара да избера Сони между тези два модела............
    Драмата е идентична при мен!!!

    ...и LG OLED55C9PLA - това е вторият модел, който ме колебае основно с проблема на OLED - Permanent Burn-In Risk - 10 и загубата на качество на картината при светли помещения спрямо VA panel /вярно ли е това???/ понеже ще подменям настоящият си Samsung 46F6500, с който не съм имал проблем в светлата ми трапезария.?

    Относно blooming-а силно се надявах този проблем да е отстранен при XG95 /констатиран бе в предходният модел/ и се надявах да е въпрос на попадане на качествена бройка, но явно не е??
    Днес ходих до Техно-тата, но имаха само една неотворена/неизложена бройка, което не ми позволи да тествам точно това и се радвам, че колегата точно днес повдигна този проблем/въпрос.
    Този пост е редактиран от JKanchev; 05-10-19 в 20:33.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    39
    #3523

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    В другата тема писах за блуминга,не дразни,поне при Сони 49 хг 9005.Иначе лг ц9 е много добър тв,картината е супер е по скъп е и прогаря ако гледаш едно и също дълго време.Въпрос на избор.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    603
    #3524

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    OLED на LG в момента вървят с подарък 32LK510 той е на цена около 300лв :D
    Ако намериш някой да го продадеш за 200лв ще го вземеш и сега на цената селд месец.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    4
    #3525

    Отговор: Мнения и Избор на LCD / OLED телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от qbadabaduuu Виж публикацията
    OLED на LG в момента вървят с подарък 32LK510 той е на цена около 300лв :D
    Ако намериш някой да го продадеш за 200лв ще го вземеш и сега на цената селд месец.
    Къде е тази промоция? :D

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  2. Отговори: 1599
    Последно: 30-11-13, 22:51
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 43
    Последно: 14-01-13, 15:57
  5. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе